Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 15:19   #881
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
već nekoliko dana osjećam težinu/pritisak/napuhnutost u području žličice. nadam se da se to tako zove - dio točno između rebara.
kad se javi ta težina, javi se i jaka mučnina. pa prođe. i tako nekoliko puta dnevno. po noći i ujutro je sve u redu, problemi se počnu javljati tijekom prijepodneva.
zna li možda netko što bi to moglo biti? gastritis? nešto ozbiljnije?
Moja stara uvijek gotovo isto tako opisuje bolove koje je imala zbog pijeska u žučnom mjehuru. Ali sigurno ima i drugih varijanti, pa mislim da ti ne bi bilo zgorega otići liječniku.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:39   #882
Unhappy Bol u abdomenu prilikom napora

Pozz svima !
Imam 16 godina i treniram nogomet.Aktivna sam osoba i svaku priliku za izlazak vani cu iskoristiti a ne biti na kompu.Treniram nogomet vec skoro 9 godina i nikada mi se ovo nije desavalo.
Krajem 2012-e na jednoj utakmici nakon 10 minuta pocelo me je probadati u stomaku,neznam radi cega je jer na treningu sam uvijek redovan i vise sam tip osobe koji trci i daje sve od sebe.
Nakon pocetnog bola,sto sam i dalje trcao ono je mene vise i vise bolilo.
Sav novac koji sam skupljao za rodjedan,pocetkom 2013-e,spiskao sam an preglede i snimanja.Svaki doktor je rekao da je sve uredu.
I dan danas imam isti problem nakon cca 40-50 min jakog treninga/utakmice dobijem tu bol i jednostavno nemogu vise.
Na treningu obavezno imamo i vjezbe za razvitak misica noge,gornjeg dijela tijela i trbusnog zida.

Pronasao sam u nekoj knjizi da bi to moglo biti zbog grčenja ošita ili dijafragme,ali nije pisalo kako dugotrajno rjesiti tu bol,vec momentalno.
Rjesenje za momentalno uklanjanje boli bilo je masiranje bolnog mjesta i dublje disanje.Sve je to super i odlicno,ali ja na utakmici nema vremena to svako malo raditi jer mi se i kad prestane nakon par minuta odmah i vrati ta bol.

Probao sam izguglati i kakve bolesti,smetnje vezane kod ošita ili opcenito trbuha,pronasao sam par rezultata,ali nisam nasao slicno kako je kod mene.
Nisam osoba koju je lako nanervirati i nazivcirati,ali vec mi je preko glave i neda mi se zivjet kad znam da nemogu igrati nogomet 100% i kada znam da nemogu uopce baviti se nekom aktivnoscu duze vrijeme.

Molim vas ako je itko imao slicno iskustvo,ako zna bolesti vezane uz trbuh koje su slicne mojoj prici, ili neki bas forum gdje je zdravlje no1 tema da mi pomogne jer mi to toliko smeta da se nemoze opisat.

Hvala unaprijed!
wtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:50   #883
nisi napisao u kojem dijelu trbuha se javlja bol. ako je u pitanju samo relativno nedužno ali bolno grčenje dijafragme (ili nekog drugog mišića u abdomenu) lako ćeš utvrditi uzimanjem dodatnog magnezija - bilo u tabletama, bilo u mineralnoj vodi Donat Mg, npr. - doslovno jedna čaša neposredno prije treninga je dovoljna.

ako ne pomogne, trebat ćeš malo detaljniji pregled, uklj. UZV (i ovdje bi trebao navesti konkretne rezultate nalaza)
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 20:37   #884
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
nisi napisao u kojem dijelu trbuha se javlja bol. ako je u pitanju samo relativno nedužno ali bolno grčenje dijafragme (ili nekog drugog mišića u abdomenu) lako ćeš utvrditi uzimanjem dodatnog magnezija - bilo u tabletama, bilo u mineralnoj vodi Donat Mg, npr. - doslovno jedna čaša neposredno prije treninga je dovoljna.

ako ne pomogne, trebat ćeš malo detaljniji pregled, uklj. UZV (i ovdje bi trebao navesti konkretne rezultate nalaza)
Nekada je taj bol odmah ispod rebara,a nekada na donjem dijelu trbuha.
Probat ću to sa magnezijem nadam se da ce mi pomoc.
Kakav je pregled taj UZV,nisam bas neki strucnjak oko ljekara i tih pregleda?
Hvala za odgovor.
wtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 21:54   #885
svakako probaj magnezij, ne može ti škoditi, a nije ni skup.

ultrazvuk, za neinvanzivan pregled jetre, bubrega itd. rekao si da si obavio niz pregleda i snimanja - koje preglede, koji liječnici* su rekli da je sve ok? (zašto bi spiskao novce na to, s 16 godina imaš zdravstveno osiguranje, zar ne?)

*edit - mislim, koje specijalizacije, ne imena i prezimena


...

Zadnje uređivanje tanveer : 31.05.2013. at 22:06.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 23:44   #886
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
svakako probaj magnezij, ne može ti škoditi, a nije ni skup.

ultrazvuk, za neinvanzivan pregled jetre, bubrega itd. rekao si da si obavio niz pregleda i snimanja - koje preglede, koji liječnici* su rekli da je sve ok? (zašto bi spiskao novce na to, s 16 godina imaš zdravstveno osiguranje, zar ne?)

*edit - mislim, koje specijalizacije, ne imena i prezimena


...
Uglavnom ono osnovni,ja ti zivim u BiH a ovdje nemas nista besplatno ni sa osiguranjem ni sa cim ...
Isao sam na pregled stomaka,uglavnom da li slucajno imam problema sa slijepim crijevom i slicno,snimao sam srce nije pokazalo nikakvih smetnji niti problema i krv sam na analizu odnjeo isto tako sve uredu.
Pluca mi je doktor samo preslusao,nisam snimao a nebih ni rekao da bol ima veze sa plucima.

Prvo sam isao kod doktorice za djecu i ona me je uputila na sve ove pretrage.
wtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 09:24   #887
Mene je u sub navecer poceo boliti trbuh (malo boli pa stane,pa opet....) oko pupka,i desna strana trbuha.
Po noci se smirilo pa sam uspjela zaspat...jucer je bilo bolje ali mi je trbuh bolan na dodir (nije napet)...
Dns primjecujem da je bolje ali jos uvijek boli na dodir. Sto bi to moglo bit? Da li da se javim dr.ili da pricekam jos malo?
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 16:14   #888
Quote:
MegD kaže: Pogledaj post
Mene je u sub navecer poceo boliti trbuh (malo boli pa stane,pa opet....) oko pupka,i desna strana trbuha.
Po noci se smirilo pa sam uspjela zaspat...jucer je bilo bolje ali mi je trbuh bolan na dodir (nije napet)...
Dns primjecujem da je bolje ali jos uvijek boli na dodir. Sto bi to moglo bit? Da li da se javim dr.ili da pricekam jos malo?
Ja bih otišla doktoru.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 22:31   #889
Nelagoda i probadanje gore desno

Evo da se i ja 'pohvalim' sa boli u trbuhu..

Već duže vrijeme osjećam nelagodu i probadanje u desnom gornjem dijelu trbuha, odmah ispod rebara.
Ta nelagoda je tog tipa, da kad legnem na trbuh ili bočno, da imam osjećaj kao da mi je nešto unutra

Isto tako, ako se nagnem bočno, osjećam kao da postoji nešto unutra..kad idem opipati, sve je normalno pod prstima...

Stalno sam mislila proći će, no više mi se neda ovo trpjeti i sutra sam naručena kod doktora.
No, ako netko stručan ovdje ima bar neki savjet ili nešto, bila bih zahvalna. Koje pretrage bi bilo dobro napraviti itd??
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 22:11   #890
Molim pomoc!

Boli me stomak sa desne strane,nisko,vise prilikom pritiskanja tog mesta.Taj bol se pruza niz nogu,nije preterano ali boli.Ponekad mi bude muka.Bila sam kod doktora i rekli su mi da nije slepo crevo ,,da je bilo mirno",ali mene i dalje boli.Da li je neko imao slicna iskustva?Molim vas odgovorite,bas me je strah. Citala sam po netu da je tesko ustanoviti da je slepo crevo i da je veoma opasno ako pukne,da tako kazem.
Hvala svima unapred,i izvinjavam se ako ova tema vec postoji.
layla-kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 22:14   #891
Quote:
layla-kiss kaže: Pogledaj post
Boli me stomak sa desne strane,nisko,vise prilikom pritiskanja tog mesta.Taj bol se pruza niz nogu,nije preterano ali boli.Ponekad mi bude muka.Bila sam kod doktora i rekli su mi da nije slepo crevo ,,da je bilo mirno",ali mene i dalje boli.Da li je neko imao slicna iskustva?Molim vas odgovorite,bas me je strah. Citala sam po netu da je tesko ustanoviti da je slepo crevo i da je veoma opasno ako pukne,da tako kazem.
Hvala svima unapred,i izvinjavam se ako ova tema vec postoji.
Pretpostavljam da si žensko, pa trk ginekologu. Vjerojatno su jajnici u pitanju.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 11:32   #892
Quote:
stay_on kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja 'pohvalim' sa boli u trbuhu..

Već duže vrijeme osjećam nelagodu i probadanje u desnom gornjem dijelu trbuha, odmah ispod rebara.
Ta nelagoda je tog tipa, da kad legnem na trbuh ili bočno, da imam osjećaj kao da mi je nešto unutra

Isto tako, ako se nagnem bočno, osjećam kao da postoji nešto unutra..kad idem opipati, sve je normalno pod prstima...

Stalno sam mislila proći će, no više mi se neda ovo trpjeti i sutra sam naručena kod doktora.
No, ako netko stručan ovdje ima bar neki savjet ili nešto, bila bih zahvalna. Koje pretrage bi bilo dobro napraviti itd??
Potpuno ista stvar...jucer navecer odjednom, znaci dok sam sjedio za kompom, samo pocelo me lagano boliti na desnoj strani ispod rebara, u pocetku je to bila blaga bol, nakon sat vremena je cak i prestalo pa sam prestao obracati pozornost.
Medutim, nakon pola sata se ponovno vratila ta blaga bol, i kao da se "sirila" lagano, te vise nije od naprijed ispod rebara, nego je krenulo prema ledima.
Otisao sam spavati, nadajuci se da ce do jutra proci, ali ujutro isto stanje, sa prednje strane vise nista ne osjetim, dok sa straznje strane (znaci iza desnog rebra, na ledima) boli, jace nego prije, ali jos uvijek ne da bi me jako smetalo.

Dok sjedim je podnosljivo, dok je okretanje u desnu stranu nemoguce.

Guglao sam malo, i moja je pretpostavka masna jetra, iako mi nije bas jasno, jer alkohol gotovo uopce ne pijem (imam 20 godina, ali svejedno rijetko pijem, malo vise sam popio 5 puta ove godine, dok je ostalo mozda jedna-dvije pive u mjesec dana), visak kila nemam, naprotiv, jedino sto bi moglo to izazvati su kortikosteroidi koje sam koristio do prije tjedan dana, zbog problema sa vlasistem, lijek je propisan od doktora.

Ako netko ima ikakvu ideju, molio bih vas sto prije da kazete, jer nisam panicar, znam prepoznati bol, i rijetko sam bolestan, ali me ovo pomalo zabrinulo, jer me na ovome mjestu nikada nije bolilo, i to tako da je bol dosla odjednom.
Cratos is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:13   #893
Pozdrav sima !

Molim za "pomoć".

Imam 26. godina.Evo već godinu dana imam neki problem. Ustvari imam bol u lijevom dijelu stomaka,ispod pupka lijevo.Ali nije to ona bol da se moram hvatati za stomak.Više je dosadna i tupa bol. Prošle godine sam to osjetio u 9 mjesecu. Imao sam neke bolove u stomaku 5-6 dana, i jednostavno prodju,pa onda opet nakon nekog vremena (mjesec-dva) ponovo se jave. I kada imam te bolove, nisu me nikada budili iz sna. Međutim nakon 7-8 mjeseci odlučim posjetiti doktora. Uradim analizu krvi i urina, UZ. Što se tiče krvi, OK je samo što mi je RCRP povišen (8.6 a granica je od 0.0-3.0) i ALT mi je 69 (15-65). U urinu mi pronađu bakterije, koje sam sanirao. Ultrazvuk gornjeg abdomena,bubrega i urotrakta u fiziološkim granicama. Međutim, nakon dva dana primjetim krv u stolici (imao sam proliv), ne u ogromnim količinama, nego jednostavno kada se čovjek malo bolje zagleda vidi se. Kao neka tačkica. E sada na mjestu gdje sam osjećao bolove sada me kao peče (pecka). Propisano mi je Phlebodia 600 mg i Faktu mast. Medjutim osjetim neko malo poboljšanje, ali mi se to peckanje ponovo javi. Naručen sam na rektoskopiju 16.07. Nervozan sam, hrana mi se počela gaditi, pušim kao lud, sve misleći na ono najgore da mi nije.
Da li je neko ima slične simptome?

P.S. Izvinjavam se ako sam promašio temu!
Aethaercyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 16:24   #894
Bolovi u jetri i želucu

od ćega mogu bit bolovi u jetri i želucu, nisu jaki bolovi ali kao osjećaj da pukne mjehurić ili peckanje...
menstruacije su mi redovite, bila kod ginića da je tu sve u redu.

savjet? da odem u nekog internista na uzv?
Talija444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 19:37   #895
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Potpuno ista stvar...jucer navecer odjednom, znaci dok sam sjedio za kompom, samo pocelo me lagano boliti na desnoj strani ispod rebara, u pocetku je to bila blaga bol, nakon sat vremena je cak i prestalo pa sam prestao obracati pozornost.
Medutim, nakon pola sata se ponovno vratila ta blaga bol, i kao da se "sirila" lagano, te vise nije od naprijed ispod rebara, nego je krenulo prema ledima.
Otisao sam spavati, nadajuci se da ce do jutra proci, ali ujutro isto stanje, sa prednje strane vise nista ne osjetim, dok sa straznje strane (znaci iza desnog rebra, na ledima) boli, jace nego prije, ali jos uvijek ne da bi me jako smetalo.

Dok sjedim je podnosljivo, dok je okretanje u desnu stranu nemoguce.

Guglao sam malo, i moja je pretpostavka masna jetra, iako mi nije bas jasno, jer alkohol gotovo uopce ne pijem (imam 20 godina, ali svejedno rijetko pijem, malo vise sam popio 5 puta ove godine, dok je ostalo mozda jedna-dvije pive u mjesec dana), visak kila nemam, naprotiv, jedino sto bi moglo to izazvati su kortikosteroidi koje sam koristio do prije tjedan dana, zbog problema sa vlasistem, lijek je propisan od doktora.

Ako netko ima ikakvu ideju, molio bih vas sto prije da kazete, jer nisam panicar, znam prepoznati bol, i rijetko sam bolestan, ali me ovo pomalo zabrinulo, jer me na ovome mjestu nikada nije bolilo, i to tako da je bol dosla odjednom.
Vrlo je mala vjerojatnost da vam je masna jetra. Moguće je da se radi o istegnutom mišiću pogotovo ako se bol pogoršava u pokretu.

@Talija444
Diferencijalna dijagnoza je veoma široka. Malo ste rekli. Ako bol ne popušta i traje dugo vrijeme savjetujem vam da se naručite kod internista koji će među ostalim pretragama napraviti i ultrazvuk.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 03:09   #896
Quote:
DrAndrej kaže: Pogledaj post
Vrlo je mala vjerojatnost da vam je masna jetra. Moguće je da se radi o istegnutom mišiću pogotovo ako se bol pogoršava u pokretu.
Bio sam kod doktora dan kasnije, jer se bol pogorsala uzasno, i pogodili ste
Izvadena krv, slikana pluca i srce, i jetreni enzimi dobri, sve je u redu bilo, tako da mi je doktorica rekla da se vjerojatno radi o nekom ukljestenju zivca.
Dobio lijek protiv bolova, popio to navecer, iduci dan jos malo bolilo, ali od onda (proslo je tjedan dana) nista vise ne osjecam.
Cratos is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 23:07   #897
Imam 27 godina i unazad godinu dana imam tupe, probadajuće bolove desno od pupka, malo prema gore (kao u jetru), a nekad i malo dolje (kao u debelo crijevo) koji se nekad znaju širiti u desni bok i desni dio leđa. Već sam 3 puta radila uzv abdomena gdje mi je nađena samo cista na jetri koja je uvijek iste veličine. Također sam znala imati problema sa gorkim okusom u ustima, osjećaj praznine želuca i osjetila sam kako mi se nekoliko puta kiselina popela do grla. Doktorica me slala i na provjeru heliko bakterije putem stolice, no nalaz je uredu, gastroskopija uredu, ginekološki isto sve dobro. Prije nekoliko mjeseci sam radila i stolicu 3 dana, sve u redu. Stalno me brinu ti bolovi desno od pupka, kao neko žuljanje i tupo probadanje. Inače patim od anksioznosti i napada panike, užasni sam hipohondar pa svoje simptome pronalazim na internetu i plašim se da nemam možda rak jetre, gušterače, debelog crijeva?? Stolica mi je malo tvrda, pa malo mekana i svijetla kao žuta, kašasta, nekad znam imati i više stolica dnevno. Temperatura mi je već 2 godine oko 37-37.2 Još da napomenem kako imam kifozu i skoliozu u desno i nepušač sam te ne pijem alkohol. Zadnje što sam radila je vađenje krvi i urin, krv pokazuje smanjeno željezo (7.2), povišen UIBC (64.6), a u urinu ma dosta bakterja i leukociti su 15-20. Molim vas za odgovor što i kako dalje?
mistical is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:08   #898
Quote:
mistical kaže: Pogledaj post
Imam 27 godina i unazad godinu dana imam tupe, probadajuće bolove desno od pupka, malo prema gore (kao u jetru), a nekad i malo dolje (kao u debelo crijevo) koji se nekad znaju širiti u desni bok i desni dio leđa. Već sam 3 puta radila uzv abdomena gdje mi je nađena samo cista na jetri koja je uvijek iste veličine. Također sam znala imati problema sa gorkim okusom u ustima, osjećaj praznine želuca i osjetila sam kako mi se nekoliko puta kiselina popela do grla. Doktorica me slala i na provjeru heliko bakterije putem stolice, no nalaz je uredu, gastroskopija uredu, ginekološki isto sve dobro. Prije nekoliko mjeseci sam radila i stolicu 3 dana, sve u redu. Stalno me brinu ti bolovi desno od pupka, kao neko žuljanje i tupo probadanje. Inače patim od anksioznosti i napada panike, užasni sam hipohondar pa svoje simptome pronalazim na internetu i plašim se da nemam možda rak jetre, gušterače, debelog crijeva?? Stolica mi je malo tvrda, pa malo mekana i svijetla kao žuta, kašasta, nekad znam imati i više stolica dnevno. Temperatura mi je već 2 godine oko 37-37.2 Još da napomenem kako imam kifozu i skoliozu u desno i nepušač sam te ne pijem alkohol. Zadnje što sam radila je vađenje krvi i urin, krv pokazuje smanjeno željezo (7.2), povišen UIBC (64.6), a u urinu ma dosta bakterja i leukociti su 15-20. Molim vas za odgovor što i kako dalje?
Za početak, treba izliječiti uroinfekt (često je uroinfekt tek "znak" nekakvog ozbiljnijeg zbivanja ) i utvrditi7isključiti moguća kronična infektivna zbivanja u trbušnoj šupljini- PID,IBD, nekakav apsces (moguće čak i uz samu kralježnicu, ne mora nužno biti u abdomenu), obratiti pozornost na bubrege...
Navedene temperature se smatraju subfebrilnima, premda ih treba ozbiljno shvatiti ako vremenski koreliraju npr. sa pojavom navedenih tegoba kod tebe (bolovi!).
Anemija može biti "prirodna", ako se može dokazati njeno podrijetlo od npr. obilnijih menstruacija, ali isto tako može biti i znak nekakave kronične bolesti.
Nema podataka o rutinskim upalnim parametrima (CRP,SE)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:18   #899
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Za početak, treba izliječiti uroinfekt (često je uroinfekt tek "znak" nekakvog ozbiljnijeg zbivanja ) i utvrditi7isključiti moguća kronična infektivna zbivanja u trbušnoj šupljini- PID,IBD, nekakav apsces (moguće čak i uz samu kralježnicu, ne mora nužno biti u abdomenu), obratiti pozornost na bubrege...
Navedene temperature se smatraju subfebrilnima, premda ih treba ozbiljno shvatiti ako vremenski koreliraju npr. sa pojavom navedenih tegoba kod tebe (bolovi!).
Anemija može biti "prirodna", ako se može dokazati njeno podrijetlo od npr. obilnijih menstruacija, ali isto tako može biti i znak nekakave kronične bolesti.
Nema podataka o rutinskim upalnim parametrima (CRP,SE)
crp nema na nalazu, sedimentacija 21
mistical is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:28   #900
Quote:
mistical kaže: Pogledaj post
crp nema na nalazu, sedimentacija 21
SE je ok, ali svakako ima smisla učiniti i CRP s obzirom na bolove i bakterije+L u urinu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.