Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2006., 20:26   #361
Thumbs down

Quote:
malady kaže:
Nismo mi pošteđeni od nikakve bolesti.
Stvar je u tome kad imaš psorijazu da je to znak da ti je organizam zdrav i kad ti se psorijaza naglo povuče možeš biti siguran da imaš neku bolest. Jel neko primjetio da kad je naglo smršavio da mu se psorijaza malo povukla. E to ti je to, psorijazi za rast i razvoj treba zdrav organizam. I čim kad se razboliš ona se povlači. Reka mi je profesor iz dermatologije da u konc-logorima niko nije ima psorijazu upravo iz tog razloga
daj molim te objasni o čemu ti pričaš?!
a ako ti je ovo zajebancija, dabogda dobio najgoru boleštinu koju možeš zamisliti!!! (isprike svima osim dotičnom bez obrazloženja zbog agresivne reakcije)
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:30   #362
da bas sam se i ja pitala koje su ovo gluposti.

nego da psorijaza je autoimunosna bolest (u istu skupinu spada i multipla skleroza) ..tijelo dobiva krive signale i doslovno previse proizvodi kozu i previse ubrzava imunoloski sustav jer dobiva kriva informacije da postoji brdo ozljeda i ranica na tijelu..otuda ljuskice. koliko sam shvatila vani su vec neko vrijeme u igri cjepiva koja se dobivaju jednom tjedno...pa ak neko zna vise o tome nek kaze..
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:19   #363
Uopće nije zajebancija, to je reka doktor jednom čoviku od 50 godina koji je dobio psorijazu-da može biti sritan jer mu je to znak da mu je organizam zdrav

P.S. Fala na lipim željama
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 08:59   #364
http://www.bgsvetionik.com/index.php?firmaID=61919
Na forumu je već spominjan dr. Višnjić. Na ovom linku se može naći njegova adresa i br. telefona. Ja sam jučer zvala, naručila kremu Vipyuderm i danas ujutro sam ju dobila (uz pomoć poznanika). Pisat ću kakvi su rezultati, problem je atopični dermatitis. Problem traje već mjesecima, liječen je svim i svačim, najviše kortikosteroidima, mislim da su liječnici u tome pretjerali, ali očito nisu znali što bi drugo a situacija se stalno pogoršavala (radi se o mojoj kćeri).

Zašto sam se javila dr Višnjiću?
Prije 18,5 godina moja tada 1,5 godišnja kćer imala je ekcem, po cijelom tijelu je imala krastice. Nakon tri mjeseca neuspješnog liječenja na Šalati, tražili smo dalje i došli do dr. Višnjića. Nakon samo dva dana mazanja njegovom kremom X-3 (sada je to vipyuderm), sve krastice su zacjelile, prestalo je svrbjeti, a nakon 8 dana ona je bila zdrava.
Zadnjih godina znala ije mati problema ali na manjim površinama i to bi se nakon par dana mazanja belodermom povuklo. Ove godine je grozno. Dugo sam tražila dr. Višnjića, pričalo se da je otišao u Švicarsku, sada saznam da je bio u Americi, i napokon sam došla do njega i njegove kreme.
Nisu svi problemi isti i ne reagiraju svi isto, ali mislim da svakako vrijedi probati, zato sam iznijela svoje iskustvo.
meri64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 17:45   #365
Quote:
malady kaže:
Uopće nije zajebancija, to je reka doktor jednom čoviku od 50 godina koji je dobio psorijazu-da može biti sritan jer mu je to znak da mu je organizam zdrav

P.S. Fala na lipim željama
u tom slučaju sve lijepe želje prelaze s tebe na dotičnog liječnika koji ne zna što je autoimuna bolest
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:56   #366
PSORIJAZA

imam psorijazu 10g i htjela bih razgovarati o tome s obzirom da sam uspjela zaliječiti terapijom ribicama pa ako nekoga nešto zanima ili ako netko ima još kakvu alternativu da se javi.
uostalom htjela bih samo razgovarati sa ljudima koji imaju isti problem radi općenite razmjene informacija i lakšeg podnošenja ove dosadne bolesti.
hvala
duga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:32   #367
nemam psorijazu al imam mastocytozu i raznih problema sa kozom, pa dobijam terapiju slicnu koji oni sa psorijazom imaju (medicinsku, tablete, kreme, UVB, PUVA, Bucky... )
za te ribice sam cula da postoji, al ne znam detalje. reci mi gdje si isla na te ribice? koliko puta? koliko dugo, sta si osjecala, moras li obnavljati...
inace ja sam u svedskoj i ne vjerujem da ovdje imaju te "alternativne" metode
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:44   #368
imaš veeeeliki topic https://www.forum.hr/showthread.php?t=89527
pisalo se i o ribicama
to je u Istri, kolko pamtim
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 14:52   #369
Quote:
duga kaže:
imam psorijazu 10g i htjela bih razgovarati o tome s obzirom da sam uspjela zaliječiti terapijom ribicama pa ako nekoga nešto zanima ili ako netko ima još kakvu alternativu da se javi.
uostalom htjela bih samo razgovarati sa ljudima koji imaju isti problem radi općenite razmjene informacija i lakšeg podnošenja ove dosadne bolesti.
hvala
imam isto dosta godina psorijazu i dobro sam upućena u tu boleštinu. zanima me prije koliko si isla na te ribice?

dobila sam informaciju da ubrzo nakon tretmana moze doci do ponovnog buktanja sto je i logično zato jer je to autoimunosna bolest koju uzrokuje preopterecenje i krive informacije koje tijelo salje imunološkom sustavu. ok ima dosta vrsti psorijaze i lijecnici ni sami jos nisu nacisto sto je uzrokuje i kako se lijeci ali to je kronična bolest. ona se nemre izljeciti jednim pufom
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 04:28   #370
https://www.forum.hr/showthread.php?t=89527&page=13
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 11:49   #371
Quote:
Septembar kaže:
nemam psorijazu al imam mastocytozu i raznih problema sa kozom, pa dobijam terapiju slicnu koji oni sa psorijazom imaju (medicinsku, tablete, kreme, UVB, PUVA, Bucky... )
za te ribice sam cula da postoji, al ne znam detalje. reci mi gdje si isla na te ribice? koliko puta? koliko dugo, sta si osjecala, moras li obnavljati...
inace ja sam u svedskoj i ne vjerujem da ovdje imaju te "alternativne" metode
psorijaza je nasljedna bolest koja se aktivira prilikom nekakvog stresa.
meni se aktivirala u trudnoći valjda radi divljanja hormona.
uzrok joj je nepoznat i radi toga se još ni nemože pronaći nekakav lijek.
ja sam bila u Puli sad u kolovozu na terapiji ribicama. terapija traje 21 dan i nije ništa posebno bolna, malo neugodna ali efekta ima. točno je da ova terapija nije izlječenje nego privremeno zaliječenje ali i kad se vrati ne vraća se u istoj mjeri u kojoj je bila.
meni se još nije vratilo ništa, navodno, tako su mi ovi u Puli rekli da bi otprilike mogla biti čista 1 godinu do 3 godine.
terapiju možeš ponoviti ali ne moraš to je kako procijeniš jer nije baš ni jeftino.
kad bi ja mogla financijski svake bi godine išla.
dok ti ribice rade( grickaju) osjećaš samo laganu masažu ali zna se desiti da otvore rane kad se to desi onda malo boli ali taj se dio zaštiti dok ne zaraste pa se nastavlja.
meni je bilo grozno prvih par dana onako ljigavo ali navikneš se pa ide.
neznam za svedsku ali znam da u austriji i njemačkoj imaju ovu metodu liječenja jer iz austrije su i ovi u hrvatskoj nabavili ribice.
u hrvatskoj ima još u umagu i samoboru.
na kraju krajeva ako ništa drugo malo se odmoriš od onih glupih ljuskica pa se psihički smiriš.
duga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:11   #372
Quote:
malady kaže:
Tek sam nedavno "nabasala" na ovaj forum i baš sam mu se razveselila jer ne znam apsolutno nikoga ko ima psorijazu. A ja ju imam već...uf...odmalena (samo šta dosta dugo nisu ni doktori znali šta mi je),a najluđe je to šta mi nitko u obitelji nema psorijazu,tako da sam ja oduvik bila "obiteljska šugavica". Isprobala sam već sve i svašta,jedino se nikako ne mogu prisilit da isprobam ribice-nekako mi je odbojna pomisao da me nešto gricka. Ima li netko iskustva s njima? Zadnje šta sam probala je homeopatija i preporučila bi je svim strpljivim osobama. Kažem strpljivima iz tog razloga šta za svaku godinu bolesti triba 2 miseca lječenja. al stvarno se isplati jer sve te kremice,masti i losioni samo izvana liječe tj. psorijaza se još više potiskuje unutar organizma i svaki put sve više bukne.
Imam jedno pitanje: napravila sam tetovažu i sad me zanima jel se nekome psorijaza proširila po tetovaži i kako to onda izgleda???
A sad nešto šta svi sebe možete zapitati a to je mene pitala moja homeopatkinja: Smatraš li sebe zdravom ili bolesnom osobom? Ja sam ka iz topa odgovorila-ZDRAVOM! A vi?
imam psorijazu 10 godina i također sam probala sve i svašta i nakraju sad u kolovozu i ribice.
ribice su koma, slatke male i grickaju. ispočetka je neugodno ali kad se nakon par dana navikneš nije loše. meni se sve očistilo, naravno to nije zauvijek ali bar jedno vrijeme da budem mirna bez glupih ljuskica.
navodno od 1 do 3 godine terapija djeluje ovisno od organizma.
meni je psorijaza najviše zahvatila tjeme odnosno cijelo tjeme i uvjet za ribice jest obrijati se do 0 tako da sam to napravila i čudo mi je, neću više ni puštati kosu puno je jednostavnije održavati pogotovo kad moraš svaki dan mazati s nečim glavu.
ja koristim kantarionovo ulje ( maslinovo ulje i gospina trava) i odlično je smiruje kožu i hrani.
mislim da pogotovu psorijatičari koji imaju jako izraženu psorijazu po tijelu da bi trebali pokušati sa ribicima jer po tijelu puno brže nestaje i puno je jednostavnije odraditi terapiju.
ova terapija nema negativnih učinaka naprotiv taj ditranol što ribice izbacuju je sam po sebi odličan za kožu a ribice rade prirodni piling.
jedino još što bi tebali znati da nakon 5 dana terapije se dobije groznica koja traje 2 - 3 dana i nije svakome npr ja sam je dobila a to je reakcija na ditranol i to je dobro.
nije baš jeftino ali da mogu ja bih je radila svake godine. stvarno se dobro osjećaš poslije toga onako se nekako i psihički smiriš.
i da i ja se smatram ZDRAVOM ali ne bi bilo loše kad bi nam zdravstveno malo pomoglo jer i oni nas smatraju zdravima pa sve sami moramo plaćati a znate koliko koštaju kreme i gluposti bez kojih nemožemo a pogotovi ljudi koji rade sa strankama gube i posao radi toga jer nezna svatko da psorijaza nije zarazna.
sretno
duga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 23:18   #373
zamolia bi gđu meri64 da svakako javi rezultate i ako se sijeca (a vjerujem da da jer slutim da nije bilo davno) cijenu svega toga.
Isto tako one koji su imali iskustva sa ribicama da jave da li se tretman može odraditi doma ili se mora ići kod ljudi koji se sa tim bave.
Hvala!
Basic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 23:20   #374
zamolia bi gđu [COLOR="Red"]meri64 [/COLOR]da svakako javi rezultate i ako se sijeca (a vjerujem da da jer slutim da nije bilo davno) cijenu svega toga.
Isto tako one koji su imali iskustva sa ribicama da jave da li se tretman može odraditi doma ili se mora ići kod ljudi koji se sa tim bave.
Hvala!
Basic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:36   #375
psorijaza i darivanje krvi

Oduvijek sam bila pomalo anemična pa čim kad mi se krvna slika popravila otišla sam dati krv. Tada ju nisam mogla dati zbog tetovaže (nisam znala da treba proći godina dana). I danas sam ponovo otišla, željezo je bilo dobro, tlak super, krvna grupa O+, doktorica i sestre bile cile sritne jer im baš mlade cure ne dolaze na vrata... Pita me doktorica imam li kakve bolesti, ja kažem da imam psorijazu i to bi bilo to,bolnica je ostala bez 2 deca O+ grupe.

Sad mi nešto nije jasno,psorijazu imam otkad znam za sebe i uvik su mi govorili da je to nezarazna bolest a sad me trpaju u isti koš sa oboljelima od side i hepatitisa. Više mi ništa nije jasno, šta sad kad se porižem ljudi će morat bižat 5m dalje od mene da ne bi došli u doticaj sa mojom krvi. Ako je tako, šta ne mislite da mi je netko to tribao reći. A da stvar bude još luđa, još sa 17 godina sam se raspitivala kod svoje doktorice o davanju krvi i ništa mi nije govorila da neću moći dati krv.
I da sutra umrem moji organi ne bi nikome pomogli.

Da ne bi ispalo da sam neka ovisnica o iglama nego baš naprotiv bojim se igli i u ambulanti sam se tresla ka prutić, al kad već ljudima ne mogu pomoći novčano,mogu bar nekome pomoći svojom krvi.


Stvarno ne kužim zašto mi nitko nije rekao, zar ne zaslužujem znati
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 16:30   #376
nemoj se brinut. ak ne žele tvoju krv, nemoj im dat.
međutim, nisam čuo da oboljeli od psorijaze ne mogu dati krv, piši na mail transfuzijskom zavodu, i obrati se svojoj liječnici.

isto tako diskriminiraju i gay populaciju, a poznato je da se oni više testiraju na spolne bolesti od hetero populacije. i da je hetero populaciji korištenje kondoma jedino nužno u zaštiti od začeća, a o spolnim bolestima ionako ne mare previše, pošto se smatra da su one bolest pedera. :roll:
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:37   #377
Bome i oću, jer baš sam se osjećala užasno kad sam izašla iz ambulante,ka da imam kugu. A pouzdano znam da kad budu akcije darivanja na faksu da im dođu ljudi koji su se dan prije napušili, al očito je "napušena" krv dobrodošla.
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 13:09   #378
Dobar dan svima!

Molila bi ako mi netko moze pojasniti sto znaci:

Spondyloarthropathia
psoriatica M07
Psoriasis vulgaris

Dali se na ovaj forum ukljucuju ljecnici koje bi mogli pitati za savjet?

Hvala unaprijed!
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 16:30   #379
Quote:
Venesa kaže:
Dobar dan svima!

Molila bi ako mi netko moze pojasniti sto znaci:

Spondyloarthropathia
psoriatica M07
Psoriasis vulgaris

Dali se na ovaj forum ukljucuju ljecnici koje bi mogli pitati za savjet?

Hvala unaprijed!
znam da ti psoriasis vulgaris znaci obicna psorijaza koji ima oko 80-90% psorijatičara
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 21:36   #380
Cure, moja je frendica izljecila psorijazu redovitim kaniranjem. Kana radi cuda za kozu tjemena. Provjereno.
Yopica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.