Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 22:51   #41
men Joan Baez dobra, buraz bio imo plocu, nekad si ju i sad pustim. bolja folk akustika neg skoro svi ovi pomodni naci hipiji neo folk.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 22:57   #42
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Onda možemo komotno zaboravit na neke pjesme (kasnije nastale), pogotovo na Springsteena. A što se tiče onih koje su se puštale na radiju vojnicima, tu je tek bilo svega - od Elvisa pa nadalje, nevezano za ratnu, anti-ratnu tematiku.

Možda 'Pjesme iz razdoblja V. rata'?
Pa normalno da triba zaboravit na pisme nastale nakon sta je zavrsen V. rat. onda po toj logici npr. Sodom - Magic Dragon je isto Vietnamska. Ja san nekako mislija da ce svi odma znat na sta se misli u ovome topicu. Poznavatelji oce.

Misli se na pisme popularne u vrime Vietnamskoga rata, koje su nest znacili vojnicima tamo. nezahvalno malo za objasnjavat ,al mislin d ase zna na sta mislin.

Hush - Deep Purple

Zadnje uređivanje mUrMillo hRnIć : 31.03.2011. at 23:03.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:10   #43
Small Faces - Itchycoo Park

Ova je ludilo. Veselica.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:15   #44
A sto da zaboravljamo Springsteena? Pjesme nastale poslije vijetnamskog rata takodjer govore o tome ratu, a u konacnici je i znacajno kao sagledavanje tog dogadjaja. Nije Vijetnamski rat samo `55-`75, vec i poslije. Mnogi su efekti koje je taj rat proizveo u Americi.
Pa i Rambo:First Blood je Vijetnam, ne?

Ako mislite samo na protest songs iz tog perioda, a valjda ne mislite, onda ok. Opet, samo pjesme iz tog perioda, bez obzira da li su pro ili anti, suzavaju percepciju rata. Cak neke ne znam ni gdje bi stavio....Ma kenjam, vise ne znam ni sta pisem...

btw, ovu temu sam imao na fakultetu-doduse bio je citav Vijaetnamski rat
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:17   #45
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
A sto da zaboravljamo Springsteena? Pjesme nastale poslije vijetnamskog rata takodjer govore o tome ratu, a u konacnici je i znacajno kao sagledavanje tog dogadjaja. Nije Vijetnamski rat samo `55-`75, vec i poslije. Mnogi su efekti koje je taj rat proizveo u Americi.
Pa i Rambo:First Blood je Vijetnam, ne?

Ako mislite samo na protest songs iz tog perioda, a valjda ne mislite, onda ok. Opet, samo pjesme iz tog perioda, bez obzira da li su pro ili anti, suzavaju percepciju rata. Cak neke ne znam ni gdje bi stavio....Ma kenjam, vise ne znam ni sta pisem...

btw, ovu temu sam imao na fakultetu-doduse bio je citav Vijaetnamski rat
E pa pisi onda ono sta su te naucili na faxu

mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 00:41   #46
Naišao sam na ovaj prilično zanimljiv članak

http://vietnamwarmusicguide.com/

Između ostalog u njemu se navode brojne pjesme inspirirane ratom u Vijetnamu, ali i (što je za ovaj topic posebno relevantno) one koje su bile omiljene među američkim vojnicima na frontu.

Kako živimo u amerikaniziranoj kulturi i svijetu nažalost, ni uz najbolju volju, nisam uspio saznati što su u to vrijeme slušali oni s druge strane, dakle što su tada slušali - Vijetkongovci.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 00:49   #47
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Naišao sam na ovaj prilično zanimljiv članak

http://vietnamwarmusicguide.com/

Između ostalog u njemu se navode brojne pjesme inspirirane ratom u Vijetnamu, ali i (što je za ovaj topic posebno relevantno) one koje su bile omiljene među američkim vojnicima na frontu.

Kako živimo u amerikaniziranoj kulturi i svijetu nažalost, ni uz najbolju volju, nisam uspio saznati što su u to vrijeme slušali oni s druge strane, dakle što su tada slušali - Vijetkongovci.
uuu, odlican clanak!
doorsi i stonesi, najbolje stvari po meni.

nitko jos nije spomenuo glazbu iz mjuzikla 'hair', ako se to racuna
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 01:00   #48
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
uuu, odlican clanak!
doorsi i stonesi, najbolje stvari po meni.
Meni je odlična i ova od Animalsa

http://www.youtube.com/watch?v=LUpBSvN1a50

(dokazuje da su imali super stvari i ako zanemarimo House Of The Rising Sun )
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:24   #49
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
Pa normalno da triba zaboravit na pisme nastale nakon sta je zavrsen V. rat. onda po toj logici npr. Sodom - Magic Dragon je isto Vietnamska. Ja san nekako mislija da ce svi odma znat na sta se misli u ovome topicu. Poznavatelji oce.

Misli se na pisme popularne u vrime Vietnamskoga rata, koje su nest znacili vojnicima tamo. nezahvalno malo za objasnjavat ,al mislin d ase zna na sta mislin.

Hush - Deep Purple
baš...brijem da bi se pola pjesam sa Sodom - Agent Orange albuma moglo onda tu nać.

Očit primjer pjesme koja asocira na Nam je Fortunate Son, to kad čuješ, odma si možeš zamislit Huey-e kak iskrcavaju ekipu ili rokaju iz M-60 po đungli, napušene i natripane vojnike i sl.
Greetings from Goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:38   #50
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Naišao sam na ovaj prilično zanimljiv članak

http://vietnamwarmusicguide.com/

Između ostalog u njemu se navode brojne pjesme inspirirane ratom u Vijetnamu, ali i (što je za ovaj topic posebno relevantno) one koje su bile omiljene među američkim vojnicima na frontu.

Kako živimo u amerikaniziranoj kulturi i svijetu nažalost, ni uz najbolju volju, nisam uspio saznati što su u to vrijeme slušali oni s druge strane, dakle što su tada slušali - Vijetkongovci.
To je to.

Meni je ova vrh. I inace su odlican band. The Band

The Band - The Weight
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:06   #51
Glazba za vojnike u Vijetnamu

Prije par godina upoznao sam Amerikanca koji je bio u Vijetnamu pune 4 godine, u mornarici.

Voli glazbu tog razdoblja - 60's, uglavnom britansku (Beatlese, Searcherse...).

Rekao mi je da mu je glavni hit tijekom boravka u Aziji bio onaj "Animalsa" - "We Gotta Get out of This Place"!!!!
beatgormit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 19:58   #52
Edwin Starr - War (What Is It Good For?)
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 12:29   #53
Ova je bila jako omiljena Namu

A Whiter Shade Of Pale - Procol Harum
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:55   #54
Jefferson Airplanes Somebody To Love
http://www.youtube.com/watch?v=Pk7mGoKD2sg

Jimi Hendrix - All Along The Watchtower
http://www.youtube.com/watch?v=bng3agUOYiI

The Mamas & The Papas: California Dreamin'
http://www.youtube.com/watch?v=dN3GbF9Bx6E

Martha Reeves and the Vandellas- Nowhere to Run
http://www.youtube.com/watch?v=RQRIOKvR2WM
PainTrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:37   #55
Mislio sam da sam jedini koji je fasciniran glazbom tog razdoblja XD

Najbolja pjesma definitivno ccr - Fortunate son
Zip3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:49   #56
Quote:
Zip3 kaže: Pogledaj post
Mislio sam da sam jedini koji je fasciniran glazbom tog razdoblja XD

Najbolja pjesma definitivno ccr - Fortunate son
Nis nisi. Ja san uzivljen vec pun kurac.
Dobra je Fortunate son. Al meni je cak i ova draza

Cream - White room
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:53   #57
Quote:
PainTrain kaže: Pogledaj post

[B]Jimi Hendrix - All Along The Watchtower[/B]
http://www.youtube.com/watch?v=bng3agUOYiI
....

Iako je Dylanova ta pisma. I meni je original bolji. U Vietnamu je Hendrixova obrada stalno pustana. ka i par obrada Dylana od strane The Byrdsa.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:57   #58
Nije mi se dalo čitati cjelokupan topic, sve upise, pa ne znam je l' tko spomenuo Soldier's Things...

Naime, izašla je na jednom od najboljih albuma svih vremena, Swordfishtrombones, napisao ju je jedan od najvećih glazbenih autora svih vremena, Tom Waits, a govori, direktno ili indirektno, o stvarima postvijetnamskog vojnika. Dirljivo, tužno i apsolutno očaravajuće.

Može poslužiti i kao jedna od najboljih anti-ratnih pjesama ikada.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:32   #59
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Nije mi se dalo čitati cjelokupan topic, sve upise, pa ne znam je l' tko spomenuo Soldier's Things...

Naime, izašla je na jednom od najboljih albuma svih vremena, Swordfishtrombones, napisao ju je jedan od najvećih glazbenih autora svih vremena, Tom Waits, a govori, direktno ili indirektno, o stvarima postvijetnamskog vojnika. Dirljivo, tužno i apsolutno očaravajuće.

Može poslužiti i kao jedna od najboljih anti-ratnih pjesama ikada.
Triba si procitat baren prvi post. ne trazi se to. Iako i ja obozavan Waitsa. Car je. Iman i majicu na taj (swordfish...)album.

Ode se radi o pismama iz Vietnamskoga rata.
Izgleda da ce ipak tribat pitat modove da prominu naziv teme.
mUrMillo hRnIć is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 00:08   #60
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
jaoj, meni jedna od najdražih!
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
Izgleda da ce ipak tribat pitat modove da prominu naziv teme.
Onda, kakav će bit naslov?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.