Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 19:05   #21
Ni Black Sabbath nismo gledali u Rvackoj Ako se ne varam devedesprve su bili u Ljubljani.
freelanderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 20:27   #22
'91 u ljubljani? To je morala bit tyr turneja sa tony martinom a '92 se opet vratio dio na dehumanizer albumu. Ali da su i bili '91 kod nas nebi tad bilo nesto puno ljudi jer to im je bilo najnepopularnije razdoblje. A sad da dodu s ozzyjem (originalna postava minus ward) arena bi bila idealan prostor za njih a '91 bi im i mala dvorana doma sportova bila prevelika. Gledao sam neki njihov koncert iz '95 (takoder s martinom na vokalu) i zacudio se kako je to mali koncert bio. A od ovih starijih velikih bendova koje ste nabrojali (a koji mogu privuc 30k+ ljudi) slazem se da jos samo valjda ac dc nisu bili nikad, ni za vrijeme juge. Nadam se da ce to ispravit nadolazecom turnejom. Nego neznam di da ovo pitam pa cu ovde-negde sam procitao da bi ove god trebali doci status quo kod nas pa me zanima jel ko od vas zna nesto vise o tome?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 20:38   #23
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
'91 u ljubljani? To je morala bit tyr turneja sa tony martinom a '92 se opet vratio dio na dehumanizer albumu. Ali da su i bili '91 kod nas nebi tad bilo nesto puno ljudi jer to im je bilo najnepopularnije razdoblje. A sad da dodu s ozzyjem (originalna postava minus ward) arena bi bila idealan prostor za njih a '91 bi im i mala dvorana doma sportova bila prevelika. Gledao sam neki njihov koncert iz '95 (takoder s martinom na vokalu) i zacudio se kako je to mali koncert bio. A od ovih starijih velikih bendova koje ste nabrojali (a koji mogu privuc 30k+ ljudi) slazem se da jos samo valjda ac dc nisu bili nikad, ni za vrijeme juge. Nadam se da ce to ispravit nadolazecom turnejom. Nego neznam di da ovo pitam pa cu ovde-negde sam procitao da bi ove god trebali doci status quo kod nas pa me zanima jel ko od vas zna nesto vise o tome?


Znam ja, evo:

http://www.muzika.hr/clanak/45869/na...sku-arenu.aspx

Mogao si i sam proguglati.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 20:58   #24
Nedavno sam čitao da su trebali doći u Sarajevo povodom 40 godina postojanja, ali je otpalo zbog zdravstvenih poteškoća jednog od članova
freelanderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:01   #25
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
'91 u ljubljani? To je morala bit tyr turneja sa tony martinom a '92 se opet vratio dio na dehumanizer albumu. Ali da su i bili '91 kod nas nebi tad bilo nesto puno ljudi jer to im je bilo najnepopularnije razdoblje. A sad da dodu s ozzyjem (originalna postava minus ward) arena bi bila idealan prostor za njih a '91 bi im i mala dvorana doma sportova bila prevelika. Gledao sam neki njihov koncert iz '95 (takoder s martinom na vokalu) i zacudio se kako je to mali koncert bio. A od ovih starijih velikih bendova koje ste nabrojali (a koji mogu privuc 30k+ ljudi) slazem se da jos samo valjda ac dc nisu bili nikad, ni za vrijeme juge. Nadam se da ce to ispravit nadolazecom turnejom. Nego neznam di da ovo pitam pa cu ovde-negde sam procitao da bi ove god trebali doci status quo kod nas pa me zanima jel ko od vas zna nesto vise o tome?
Uh, zajebao sam se! Billi su 95-e te 89-e i 87-e.

Znači 2 koncerta sa Tonijem i 1 sa Glennom Hughesom?
freelanderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:22   #26
Nisam imao pojma da su bili 3 puta kod nas. Hughes im je bio vokal na turneji '86, turneja za seventh star album. '87 je izasao eternal idol (prvi album sa martinom) tako da su znaci sva 3 puta bili kod nas sa martinom na vokalu.
A nazalost na quo necu moci ici jer cu ih gledati dan prije na see rock festivalu u grazu koji traje 2 dana, 01. i 02.08. Nastupaju jos i scorpions, twisted sister, airbourne, uriah heep, steppenwolf.... Ide jos ko?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:05   #27
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
A nazalost na quo necu moci ici jer cu ih gledati dan prije na see rock festivalu u grazu koji traje 2 dana, 01. i 02.08. Nastupaju jos i scorpions, twisted sister, airbourne, uriah heep, steppenwolf.... Ide jos ko?
Odlični su bendovi ove godine na See Rock-u. Bilo bi super otići, ali na žalost radim tada. Meni je još jako zanimljiv Sabaton od bendova, preporučam ti da ih pogledaš Ja sam ih jednom gledao i oduševio sam se.
freelanderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:40   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel možda netko zna koji je bio POSLJEDNJI koncert koji je održan u YUG, jel to bilo u lipnju ili kolovozu i ko je pjeval (pod tim mislim strani izvođač)?

hvala
anyone?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:06   #29
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
anyone?


Nisam siguran za zadnji koncert, ali jedan od zadnjih je sigurno bio onaj Judas Priesta u veljači 1991, sa Panterom i Annihilatorom kao predgrupama.

http://www.metalgod.org/212/

Zadnje uređivanje Ziggy Pop : 11.04.2014. at 01:18.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 05:43   #30
Quote:
freelanderr kaže: Pogledaj post
Odlični su bendovi ove godine na See Rock-u. Bilo bi super otići, ali na žalost radim tada. Meni je još jako zanimljiv Sabaton od bendova, preporučam ti da ih pogledaš Ja sam ih jednom gledao i oduševio sam se.
Znam da su i oni tamo, poslusao sam njihovu diskografiju i nisu mi nesto. Idem zbog onih navedenih bendova. Nisam mislio da cu imat sansu gledat twisted sister live jer sviraju svake god oko 10 koncerata ili manje.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 04:47   #31
ne smatran Prljavce 89´kao bas koncert!
Nije se naplatilo ulaznice i vise je to bio happening ili cak demostracija.

Isto vazi i za svako godisnje Cavoglave, sta isto nije bas koncert nego vise Festa i Festival. I nitko nezna dali je tamo 50.000 ili 100.000 itd.

A sta se tice posjeta iz drugi drzava, pa kuda nebi dosli i slovenci ili srbi da neki domaci benda sprema veliki spektakel u HR.

Svakako jedan od najznacaniji koncerta kao dio medunarodne glazbene povijest su bili Dire Straitsi 25.04.1985 koji su tada poceli tu svoju najuspjesniju turneju. I po prvi put je uzivo bio tu odsviran "Brothers in Arms"
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 11:57   #32
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Svakako jedan od najznacaniji koncerta kao dio medunarodne glazbene povijest su bili Dire Straitsi 25.04.1985 koji su tada poceli tu svoju najuspjesniju turneju. I po prvi put je uzivo bio tu odsviran "Brothers in Arms"
https://www.youtube.com/watch?v=myxz8fkytX4

Amen.
Btw na Gripama je Philips testira tada novu tehnologiju zvanu audio cd
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 01:06   #33
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Nisam siguran za zadnji koncert, ali jedan od zadnjih je sigurno bio onaj Judas Priesta u veljači 1991, sa Panterom i Annihilatorom kao predgrupama.

http://www.metalgod.org/212/
hvala
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 03:54   #34
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=myxz8fkytX4

Amen.
Btw na Gripama je Philips testira tada novu tehnologiju zvanu audio cd
kako mislis da su tu testirali?
Pa album je prija turneje objavljen i to na CDki, sta bi bili jos imali testirati i to na gripama?
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:09   #35
Na splitskim Gripama se vrtila ogromna reklama za CD, a šta se sve testiralo, ne znam. Mada je našoj publici to bila ljuta egzotika, taman se ekipa bila navukla na kazete.

Da je jedan od najznačajnijih - to je svakako. Nije mala stvar kad trenutno jedan od najpopularnijih sastava svoj najupsješniji album (i turneju) odluči započeti promovirati ni manje ni više nego u - Splitu. (a priča se svašta u vezi odabira, da se nisu htjeli osramotit ako nešto fulaju kao na nekim koncertima prije pa su odabrali Jugu di se takvo što neće ismijat i razvikat)


Složila bih se ovdje sa Njeznom u vezi ubrajanja svakakvih koncerata. Normalno da će velik broj bit negdje na otvorenom i kad je koncert for free, a pogotovo kad ima više od jednog izvođača. Koliko puta je tako splitska riva bila prepuna. A i procjene su prilično ugrubo. Ovako imaš koncert, broj prodanih ulaznica i na to dodaš/oduzmeš još pokoju brojku ovih što su ušli "preko ovog i onog" (jer ipak smo mi Balkan) i eto.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 13.04.2014. at 10:18.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 11:08   #36
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
ne smatran Prljavce 89´kao bas koncert!
Nije se naplatilo ulaznice...........
Po toj logici onda Kazalište uopće ne održava koncerte jer su svi besplatni.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:00   #37
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Po toj logici onda Kazalište uopće ne održava koncerte jer su svi besplatni.
Ali 89 je ipak bila posebnija!

A Šta se tiče dire straitsa sam godinama vjerovala da su svirali u poljudu jer sam bila najprija samo znala da su u splitu počeli turneju i nikako mi nije bilo logično da može to igdje drugo biti! Ali evo naprimjer Depeche Mode je svoje zadnje 3 turneje otvorio u dvoranama do 8.000 mjesta a s tim su to bili i uvijek skoro najmanji koncerti na turneji!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 16:35   #38
A di su svirali straitsi u splitu tocno? I koliki je kapacitet te pretpostavljam dvorane? Postoji to jos uvijek?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:27   #39
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
A di su svirali straitsi u splitu tocno? I koliki je kapacitet te pretpostavljam dvorane? Postoji to jos uvijek?
Sportska dvorana Grippe! Još postoji! Koliki je kapacitet tada bio neznam jer neznam sa kojon opremom su bili! Ali računam po veličini dvorane od. 6.000 do 10.000
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:48   #40
A bio sam u toj dvorani 2007. na purplu. Mislim da je tada bilo 6000 ljudi a bilo je stvarno puno.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.