Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 14:19   #61
nisam jos probala peci.. ali mislim da bi teflon tava ili grill tava trebala biti ok... mozda malo podlit vodom, pa dok se kuha, mozda istece malo masnoce iz samog mesa, pa se kasnije samo "zapece" na suhoj tavici...

a ribu u folijui u pecnicu, pa kad pusti isto svoje vodice ili masnoce, ako je opce ima.. onda otvoriti da se zapece...

moze se staviti kap-dva ulja ili nabaviti onu posudu iz koje se "spreja" ulje po tavici, pa mozda i to posluzi..

ili kuhati sve to ...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:23   #62
Hi!
Ja od sutra planiram na Dukanovu dijetu, probala sam već sve i svašta, ne ide mi ni zdrava prehrana ni ništa. Potrebna mi je takva disciplina i ova dijeta mi izgleda tako.
Ono što je kod mene problem je da jedem previše voća, fruktoze, općenito UH.

Danas sam već pribavila kilu posnog sira, jogurta 0,9, piletine, jaja.

Imate za predložiti kakav jelovnik? Kaj za doručak?
U ovoj atak fazi ne može ni povrće?
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:29   #63
Quote:
Isobell kaže: Pogledaj post
Imate za predložiti kakav jelovnik? Kaj za doručak?
U ovoj atak fazi ne može ni povrće?
nema povrća.
nemam pojma za prijedlog, možda doručak jaja i malo jogurta, ostatak dana meso?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:33   #64
bok, Isobell!

ja, posto radim, imam na raspolaganju ono sto imam u ducanu - salame od purecih/pilecih prsa, jogurte i posne sireve... pa to kombiniram..
ponekad se moze naci tuna u salamuri (vodi), pa kad to nadem, to mi je super..

znaci cca:
dorucak - 10dkg salame (Dimcek, pileca prsa, pureca prsa) i jedan mali jogurt
**Dukan preporuca i onu svoju bran pancake (palačinu od zobenih i psenicnih mekinja za dorucak, to mi zvuci super - ima link na recept na prošloj stranici..)
rucak - posni ili zrnati sir + malo salame ILI tuna i jogurt
vecera - onda sam vec doma - pa 2 jaja ILI pecena/kuhana pileca prsa ILI riba na tavici (oslic, škarpina) - to je u planu..

bit ce puno lakse kad ce moci i povrce uz sve to..

u attack fazi nejde povrce, da...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:38   #65
Inače, ništ ne kužim tu dijetu, malo me bune ovi dani povrća i proteina.
Zasad sam skapirala da pet dana moram biti na proteina ( želim skinuti 10 kg), nakon toga nemam pojma.

Moj plan je doručkovati šalicu posnog sira s jogurtom, nutra ću staviti malo kopra ili origana, koliko sam shvatila začini mogu, popit ću i ness s mlijekom 0,9, to isto može.
Ručak( sutrašnji), piletina, kuhana ili pečena bez masti, na tavi.
Večera isto jogurt i sir ili pak jaje.
To je za sutra. U subotu idem na neki izlet ( Samobor - kremšnite ), naravno da to neću, pravit ću se važna sa šalicom posnog sira

A kaj onda dalje?
Ajde djevojke, idemo zajedno u boj! Kolektivna snaga je čudo
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:42   #66
I da, ne mislim pojest šalicu , to samo kao mjera.

Ove palačinke, zobene - to ne ide u ovih pet dana, je l?
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:49   #67
Quote:
Isobell kaže: Pogledaj post
A kaj onda dalje?
e onda dalje uvedes povrce uz sve to..
i dalje nastavljas 5 dana samo proteini + povrće - 5 dana samo proteini

ILI

1 dan samo povrće - 1 dan samo proteini.... kako ti više paše...

ova palacinka moze uvijek, i u attack, samo treba naci te zobene mekinje (ne pahuljice!!)... i taj neki nemasni kremasti sir (toga mislim da nema kod nas..) .. ako neko zna marku neka kaze jer ja

borba je pocela!
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:51   #68
Quote:
Eyla kaže: Pogledaj post
**Dukan preporuca i onu svoju bran pancake (palačinu od zobenih i psenicnih mekinja za dorucak, to mi zvuci super - ima link na recept na prošloj stranici..)

ja sam dosad mislila da on piše brain pancake i uredno sam preskočila taj di, kao, nema šanse da to jedem

hvala ti, nasmijala si me.
enivejs, ja nemam plan ne znam koliko puno izgubiti, ali me zanima ide li
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:58   #69
Ove mekinje možda imaju u Bio&Bio ili Gardenu.
Ja neću te palačnike, zasad
Niš, probat ću. Idem na to zbog kila, ujedno i zbog toga da izbacim to silno voće i nepotrebne UH, previše se tovim s tim.
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 16:01   #70
Smile 1 dan

Ja sam krenula danas,cilj mi je izgubit 10 kg,za to mi po njegovoj procjeni treba 172 dana,točnije, 04.07.2010 godine biti ću zgodne,hehe.Po "procjeni" trebala bi biti 2 dana SAMO na mesu,tj.1 fazi,ja cu probati izdržati dulje,pa ćemo vidjeti(5 dana).Za danas sam pojela 10-ak dkg pureće šunke i 2 pileća snicela..Ja sam bila na Atkinsonovoj dijeti već,i ona je super,mislim da je "brža"i učinkovitija od ove,na njoj sam za 12 dana bila izhubila 3.5 kg..pa tko zna,mozda i produzim na nju kad mi prođe ova prva faza.Ali brzo dosadi to meso,iako ga volim.Nadam se cure da ćemo uspjeti do ljeta u bikinac ))
Karla1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:03   #71
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

ja sam dosad mislila da on piše brain pancake i uredno sam preskočila taj di, kao, nema šanse da to jedem


francuzi jesu malo cudnjikavi, ne bi me iznenadilo...

ali ne.. to su BRAN - prijevod bi bio posije, mekinje...
anyway.. nasla sam psenicne u DM-u danas, ali nisu imali zobene, jedino pahuljice..
kremasti sir s malo masnoce jos trebam potraziti...

vecera - pileca prsa + ta palacinka - makar se meni sva raspala, ali sam ju ispekla do kraja i bila je fina
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:46   #72
Meni jos nije jasno kako to da je attack phase faza cistih proteina,dakle 0 gr UH,a jogurt sa manje od 1% mm (ovaj od 0% ne mogu nigde da nadjem) ima cak 5 gr UH na samo 100ml... No dobro,probacu,pa cemo videti... Ajde cure koje ste pocele javljajte rezultate.. Bas me zanima da li ce stvarno otici 1kg u 2 dana....I srecno!
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:03   #73
JUtros imam malo više od kilogram MANJE..dakle, šjor Dukan pogodio...sad bi trebalo dodavati povrće ali mislim da ću to početi tek u ponedjeljak ili nedjelju ako izdržim do tad...


IMa li neko s novim rezultatima?
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:20   #74
Jutro djevojke
Ja sam danas započela, doručak posni sir i jogurt (Dukat, 0,5% mm), imam osjećaj da nisam gladna, malo me je bilo strah ovog doručka, već tri godine doručkujem žitarice, voće, jednostavno sam se navukla na slatko, nikad mi toga ne bi bilo dosta. Sad se osjećam se sito

Čestitke na skinutoj kili

Ima jedan prijedlog, stavljajte recept koji su vam u stilu Dukana, bit će nam lakše
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:35   #75
Quote:
Eyla kaže: Pogledaj post
samo treba naci te zobene mekinje (ne pahuljice!!)... i taj neki nemasni kremasti sir (toga mislim da nema kod nas..) .. ako neko zna marku neka kaze jer ja
ja nisam na ovoj dijeti, al isto me zanima gdje nabaviti zobene mekinje(posije). Pšeničnih ima, al od zoba nisam nigdje nikad našla (mada sam u Vž, al i u Zg sam na par mjesta pitala, pa nikad ništ)..

Koja je uopće po vrijednostima razlika između zobenih mekinja i pahuljica?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:41   #76
Mislim da zobene imaju više proteina, manja masti.
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 09:49   #77
mislim da mekinje imaju vise proteina, manje uh... ima tekst na webu, al mi se nije dalo citati.. upisala sam "what is bran" i izbaci dosta odgovora...

evo ja danas uvela povrce... za kilu dole ne znam, jer jos nisam stala na vagu ali mi hlace plesu sve uokolo, tako da je nesto otislo

pojela sam danas mali jogurt, malo sunkice, paradajz i papriku - i osjecam ko da sam pojela tonu... valjda je to povrce malo popunilo zeludac koji je do sad dobivao malo po malo komadice hrane

rucak: tuna u salamuri (Konzum) + 1 paprika i 1 krastavac... u planu...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:58   #78
ja ne znam što bih rekla.
odlučila sam ovaj tjedan priviknuti tijelo na hranu kakvu Dukan preporuča.
izbacila uh, jela samo meso i povrće, čak sam i malo voća za doručak
-1,6 kg
više sam u šoku
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:12   #79
Ti dakle nisi bila samo na mesu? Jela si i voće, povrće ?
pa što si onda mijenjala?
samo si kruh izbacila?
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:23   #80
ujutro sam pojela bademe i bananu.

ostatak dana meso i jučer uz meso i pelate.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.