Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 18:04   #1
Post Nova sredina - nov život

Prije 9 mjeseci ostavila dobar posao, prijatelje, bogat društveni život i sve svoje navike. Ništa čudno. Tako to biva, kad se preseliš u drugi grad. Ja pak, i u drugu državu.
Nisam mislila da ce biti sve lako i ići kao po loju, ali stvari su mnogo teže nego je u početku izgledalo.
Odmah sam se dala u traženje posla ( navikla na frenetičan i aktivan poslovni život ( broker )... i bingo! Našla dobar job. Do stavke kad su mi trebali srediti papire. Sve se srušilo kao kula karata.

Ne jedan. Njih 7. U međuvremenu, radila sam što sam našla, ispomoć u kafiću, ankete... po par sati tjedno. I ne svaki tjedan.

Dani, mjeseci, u 4 zida. Čekajući, sada već supruga, da dođe s posla da imam s kime bar popričati.

Postalo mi tijesno. Tjeskoba, nezadovoljstvo, samoća.
Nemogućnost i neprihvaćanje ovog stanja i života na koji nisam navikla. Od nasmijane i pričljive osobe postala sam, ne znam ni ja, umorna, tužna, svjesna
samoće. Istraživati grad, odlaziti u šetnje, biblioteke, kafić na kavu... sve je to u redu, ali dopizdi kad vječito ideš sam.

Nisam naučena biti bez posla...mozak mi radi sto na sat...radim na knjizi, prevodim neke spise...snalazim se....ali sve je to ništa. Fale mi ljudi i kontakt s njima. Konobari u kafiću, gospodin u trafici, tete u supermarketu i simpatični pakistanac koji prodaje povrće, su mi pick of the mountain, društvenog života.

Znam da ce se sve promjeniti kad se zaposlim. Samo, kako preživjeti do tad?

Jel netko imao slično iskustvo?

Btw. upisala sam teretanu danas. Da ispucam sav bijes i nemoć da ne maltretiram si muža sa mojim frustracijama. Kako se čini, pretvotit cu se u Hulka prije nego ispucam sav bijes
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:26   #2
a možeš li nać opet nešto ovako privremeno, toliko da malo izađeš među ljude, dok se ne pojavi pravi posao?
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:33   #3
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
a možeš li nać opet nešto ovako privremeno, toliko da malo izađeš među ljude, dok se ne pojavi pravi posao?
Još uvijek ne jer ce mi papiri biti gotovi tek za 2 mjeseca. Burokracija.
One poslove sam radila na crno, preko veze. Znači, ako me pozovu, super. Ali ne mogu urgirati ni navaljivati, jer mi prave uslugu...
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:55   #4
Muž ti, osim za kresanje, služi tj. trebao bi služiti i kao podrška. Prvo se odčepi prema njemu. Neka bude upućen u tvoje misli. Dalje će ići lakše, možda on ima neku ideju, dvije glave su pametnije od jedne.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:00   #5
...možeš li volontirati? sigurno i tu ima onih kojima treba pomoć
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:41   #6
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
Još uvijek ne jer ce mi papiri biti gotovi tek za 2 mjeseca. Burokracija.
One poslove sam radila na crno, preko veze. Znači, ako me pozovu, super. Ali ne mogu urgirati ni navaljivati, jer mi prave uslugu...
ah sta je jos 2 mjeseca pricekati? proci ce a neces se ni okrenuti
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:46   #7
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Muž ti, osim za kresanje, služi tj. trebao bi služiti i kao podrška. Prvo se odčepi prema njemu. Neka bude upućen u tvoje misli. Dalje će ići lakše, možda on ima neku ideju, dvije glave su pametnije od jedne.
zar muži služi i za nešto drugo osim za kresanje??
šalim se, naravno.

pričamo, pričamo mi...trudi se i on na sve moguće načine...valjda sam trenutno samo isuviše psihički premorena...al od sutra, teretana, gluteus maximus u pogon
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:53   #8
pa to ti je samo intermezzo, nije ovo neko trajno stanje.

ti ćeš dobiti posao kad ti srede papire, ako sam dobro shvatila.
prema tome, nije ovo situacija da se trebaš gristi što si nezaposlena, da nemaš perspektivu, da grizeš nokte. ovo je samo mala pauza, iskoristi je tako da uživaš, šetaš se, rekreiraš, posvetiš sebi. pročitaj nešto što do sad nisi stigla... slušaj mjuzu, pleši, uređuj stan, uređuj sebe, šta ja znam.

istražuj grad, poslije više nećeš imati toliko vremena.

jednom ćeš možda poželjeti malo više slobodnog vremena, nemoj ga sad potrošit grizući se.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:58   #9
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
Jel netko imao slično iskustvo?
bivala sam vani, najviše par mjeseci u komadu ali uvijek sam znala da je privremeno tako da su mi samoća i istraživanje zapravo odgovarali
Quote:
Btw. upisala sam teretanu danas. Da ispucam sav bijes i nemoć da ne maltretiram si muža sa mojim frustracijama.
eto, valjda će se naći netko tamo s kim se može popiti kava, upoznati grad iz lokalne perspektive... a i dobro će ti doći malo tjelovježbe
da li je i tvoj muž stranac u tom gradu? odnosno, imate li ikakvo društvo?
svakako, ako si sigurna da možeš naći posao kad središ papire, nemaš se zašto sekirati
uživaj u tih par mjeseci slobode
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:23   #10
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
bivala sam vani, najviše par mjeseci u komadu ali uvijek sam znala da je privremeno tako da su mi samoća i istraživanje zapravo odgovarali
eto, valjda će se naći netko tamo s kim se može popiti kava, upoznati grad iz lokalne perspektive... a i dobro će ti doći malo tjelovježbe
da li je i tvoj muž stranac u tom gradu? odnosno, imate li ikakvo društvo?
svakako, ako si sigurna da možeš naći posao kad središ papire, nemaš se zašto sekirati
uživaj u tih par mjeseci slobode
muž je lokalac imamo njegovo društvo. vikendom uglavnom. društvo je sasvim ok.

on pak radi od 7 do 19.

ma znam da je sve to tranzitno. samo što je potrajalo predugo...skoro pa bit ce godina dana...ustvari, godina je sad.

frustracija se nakupila.

bivala sam i ja po evropi na 3 mjeseca...i super se zabavila. učila, radila....no ovo je sada druga priča. ovo je sada moj budući dom, a sve me stopira da krenem kako spada. Bem ti papire. Kad sa 100 na sat, smanjiš brzinu na 20 ; itekako se osjeti. Na svim poljima.

Dođe mi da vrištim. Sutra ću ubijat sprave u teretani. Mašala....
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:06   #11
nisi robot da promijeniš čip.treba ti vremena da se prilagodiš.
to što si trenutno bez posla...ništa nije vječno.
tužni osjećaji i to...ne opterećuj se toliko s time. ne možemo uvijek biti sretni.
sve je to normalno.barem ti život nije jednoliko pravocrtno dosadan.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
uživaj u tih par mjeseci slobode
baš tako
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:15   #12
pa znaš li nekog tko je u tom gradu? imaš i na forumu diajsporu, barem pogledaj ima li koji forumaš da živi gdje i ti, ne morate se družiti, nek te upute kakvim dobrim savjetom

ja sam zbog posla otišla na drugi kraj države, bila nekih godinu dana tamo. posao je bio dobar i upoznala sam divne ljude, tako da je bilo ok. i znala sam da taj moj dio života i trajanje, pa sam prežuvjela
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:30   #13
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
... Kad sa 100 na sat, smanjiš brzinu na 20 ; itekako se osjeti. Na svim poljima.

Dođe mi da vrištim. ....
niš'
prefarbaj kuhinjske elemente
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:36   #14
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
niš'
prefarbaj kuhinjske elemente
mogla bih

za sada sam ofarbala zidove , razmijestila dnevni boravak, oprala jučer svaku pločicu u kupatilu, napravila generalku.

upravo sjedim na kauču i gledam kroz prozor skelu na susjednoj zgradi ... mogla bi zvižnut čiki na skeli i ponudit se za farbanje fasade
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:39   #15
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
.... i ponudit se za farbanje fasade
vrati se ti, lijepo, u hrvatsku - imam i ja posla za tebe

proći će to vrijeme brzo, znaš i sama.... sretno s poslom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:24   #16
Ja sam iz jednog sela došla u Zg... Iz mjesta gdje sve znam, u mjesto gdje znam samo dečka...
Nakon 2 dana našla posao, i nova nepoznata sredina... On mi pokazivao grad, učio kako, šta i gdje...
Već smo mjesec dana tu, ljude polako upoznajem... Odjednom toliko ljudi, a ja nemam najbolju prijateljicu, nemam svoje obitelji...
Da mi nema dečka ne znam da li bi se usudila sama otići negdje daleko, jedina mi je podrška...
Ali, s vremenom znam da ću se odjećati lagodnije kada se upoznam sa svime, iako fali mi sve moje kod kuće...
A sretna sam jer sam s nekim tko mi toliko znači, i jer ćemo nešto zajedno uspjeti i sami...
(jedino se bojim sama ostati ovdje kada on putuje kući)
__________________
ˇˇMoj ego se osjeća bolji, kada mu je sve po volji ˇˇ
Nissan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:56   #17
Znam da ti nije lako, ali nisi jedina. Ti bar imaš posao koji ćeš kroz 2 mjeseca početi raditi. Ja nemam niti to. Dala sam otkaz u Zagrebu i preselila se u manji grad zbog njega. Obećan mi je posao, ali je negdje zapelo i ostalo na tome. Poznanika imam nešto, ali nikog s kim bi bila dovoljno dobra da idem na kave. Nisu pomogli ni odlasci u teretanu ni ljudi koje sam tamo upoznala. Posla za nekog moje struke i mog iskustva nema skoro pa nikakvog. I u toj sam situaciji već godinu dana. Jedino me drži to da sam svaka 2 tjedna po par dana doma i hodam po kavama, rođendanima i sl. Sve u svemu, nemam ti ništa konstruktivno za predložiti, samo reći da nas ima još u sličnoj, ako ne i goroj situaciji
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:48   #18
ma ne znam ja koliko je to tranzitno, poznajem taj slucaj, isto mi se dogodilo, samo sto sam jos nakon mjesec dana dolaska ostala i trudna tako da mi je drustveni zivot godinama bio shit. btw, nisam znala ni rijeci jezika doticne zemlje kad sam dosla.

muz je sve al taj ritam 7-19 dobro mi je poznat, kad pocnes raditi vidjat ces samo kolege cijeli dan a s kolegama neces ic na kavu jer ces ih vidjat vise nego muza.... a opet... sve ovisi u kojoj si zemlji....
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.