Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 22:50   #81
Dobro sad, True Blood (pratim je redovno) je više zaje*ancija, tu se i ne očekuje nešto ozbiljno, posebno ne ozbiljan horor. The Strain treba biti (knjige to i jesu) pravi ozbiljni horor. Ranije sam takodje istakao neke od sitnica koje bodu u oči ali opet je ovo bolje nego da su snimili film a to sam, nakon čitanja knjiga, očekivao.

Zna li neko kako će se serija dalje razvijati, hoće li svu radnju složiti u jednu sezonu ili će ih biti više? Meni prema dosadašnjem razvoju radnje djeluje da bi mogli imati dvije sezone od po npr. 10 epizoda ali možda se i varam jer je uvodni dio radnje, prije epidemije, veoma važan i interesantan te možda tome posvećuju dosta pažnje a kasnije bi mogli preskakati manje bitne detalje.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:16   #82
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Dobro sad, True Blood (pratim je redovno) je više zaje*ancija, tu se i ne očekuje nešto ozbiljno, posebno ne ozbiljan horor. The Strain treba biti (knjige to i jesu) pravi ozbiljni horor. Ranije sam takodje istakao neke od sitnica koje bodu u oči ali opet je ovo bolje nego da su snimili film a to sam, nakon čitanja knjiga, očekivao.

Zna li neko kako će se serija dalje razvijati, hoće li svu radnju složiti u jednu sezonu ili će ih biti više? Meni prema dosadašnjem razvoju radnje djeluje da bi mogli imati dvije sezone od po npr. 10 epizoda ali možda se i varam jer je uvodni dio radnje, prije epidemije, veoma važan i interesantan te možda tome posvećuju dosta pažnje a kasnije bi mogli preskakati manje bitne detalje.
ma ne brini, ako bude dobra gledanost smislit će oni neki zaplet za drugu sezonu kakav god on bio...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 00:19   #83
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Zna li neko kako će se serija dalje razvijati, hoće li svu radnju složiti u jednu sezonu ili će ih biti više? Meni prema dosadašnjem razvoju radnje djeluje da bi mogli imati dvije sezone od po npr. 10 epizoda ali možda se i varam jer je uvodni dio radnje, prije epidemije, veoma važan i interesantan te možda tome posvećuju dosta pažnje a kasnije bi mogli preskakati manje bitne detalje.
Ima tu podropno napisano: http://collider.com/the-strain-inter...-carlton-cuse/

Uglavnom, prva sezona prva knjiga, a onda će vidjeti iako do maksimalno 5 sezona planiraju. S obzirom na gledanost vjerojatno će dobiti novu sezonu, pad s obzirom na premijeru je nekih 30%, sad je potrebna stabilizacija, a opet to je kabelska serija pa niti gledanost nije najbitniji faktor.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:17   #84
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Zna li neko kako će se serija dalje razvijati, hoće li svu radnju složiti u jednu sezonu ili će ih biti više? Meni prema dosadašnjem razvoju radnje djeluje da bi mogli imati dvije sezone od po npr. 10 epizoda ali možda se i varam jer je uvodni dio radnje, prije epidemije, veoma važan i interesantan te možda tome posvećuju dosta pažnje a kasnije bi mogli preskakati manje bitne detalje.
Ak citamo naslove epizoda na wiki, dobije se dojam da je tocno prva knjiga u sezoni. Inace, ako budu 3 solidne sezone s 13 epizoda svaka, ja zadovoljan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:34   #85
Ako bude išlo jedna knjiga->jedna sezona, to bi bilo u svakom slučaju najbolje no tu me malo brine što je u knjigama (posebno drugoj i nešto u trećoj) bilo malo "praznog hoda" gdje se ništa posebno nije dešavalo, čak mi je povremeneno bilo i dosadno, sve se vrtilo oko toga ko koga voli, mrzi, ko je koga povrijedio, znate već, odnosi medju ljudskim likovima. Sa druge strane, čitava sezona bi mogla 'ladno da se posveti Setrakianu i njegovom "prequel-u" sa Gospodarom Sarduom, meni su lično ti dijelovi knjiga (on priča svoje doživljaje ili se to ubacuje kao neki flasgback) bili uvijek daleko najbolji. Radnje za dosta epizoda ima samo je trebaju pažljivo odabrati.

Iskreno, brine me da ne zaseru kao sa WWZ (da ne revidiraju radnju, krenu u preduboko razradjivanje medjuljudskih odnosa, promijene osnove priče...). Kakva bi to savršena serija bila, oduvala bi TWD samo tako da se krenulo u seriju koja bi obradjivala po jednu priču iz knjige po epizodi.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:54   #86
Pa dobro, jeste vi pročitali ovo što je @daxo linkao?
Lijepo kaže del Toro da, ovisno o tome kako će se stvar razvijati i koliko će sezona biti (ne više od pet) planiraju ubaciti nove likove i situacije, s druge strane izbaciti neke netelevizične dijelove i općenito poigrati se s čitavom stvari na drugačiji način.
Pomiješati sve skupa, ne držeći se kao pijan plota kronologije i rasporeda u knjigama. A kamoli sheme - jedna sezona/jedna knjiga.

Evo, već su neke stvari iz sredine prebacili skroz na početak (Setrakian i srce u staklenki).

Nisam baš najsretnija s time što će se dečki puno igrati, jer bi se mogli previše zaigrati.

Ah, da - vidim da je u castu mladi Setrakian, što će reć, bit će prošlosti, a ako ne bude i priča o Sarduu, nikad im neću oprostit.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 18:52   #87
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Nasuprot, ova serija je meni 2x bolja od one sapunice zvane True Blood.
nisam niti reako da je true blood dobra serija, dapace prestao sam ju davno gledati. Samo sam pokusao docarati svoje razocaranje s ovom serijom.
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 21:20   #88
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Može naziv sve tri knjige i ko izdaje to kod nas?

Prvi dio se zove Vrsta - to je na hrvatski prevedeno, nakladnik je Algoritam, izdano u 6 000 primjeraka, prodavač mi je rekao da bi krajem godine trebala izaći druga knjiga prevedena na hrvatski....
druga kniga se zove The Fall, a treća The Night Eternal...na piratebay-u imaš za skinuti sve tri knjige
Bazzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 21:40   #89
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Pa dobro, jeste vi pročitali ovo što je @daxo linkao?
Lijepo kaže del Toro da, ovisno o tome kako će se stvar razvijati i koliko će sezona biti (ne više od pet) planiraju ubaciti nove likove i situacije, s druge strane izbaciti neke netelevizične dijelove i općenito poigrati se s čitavom stvari na drugačiji način.
Pomiješati sve skupa, ne držeći se kao pijan plota kronologije i rasporeda u knjigama. A kamoli sheme - jedna sezona/jedna knjiga.

Evo, već su neke stvari iz sredine prebacili skroz na početak (Setrakian i srce u staklenki).

Nisam baš najsretnija s time što će se dečki puno igrati, jer bi se mogli previše zaigrati.

Ah, da - vidim da je u castu mladi Setrakian, što će reć, bit će prošlosti, a ako ne bude i priča o Sarduu, nikad im neću oprostit.
Sorry no nisam stigao pročitati, pregledao sam te postove na mobilnom a na njemu mi je mrsko čitati no veceras se to detaljno analizira.

Sve u svemu, desit će se upravo ono čega sam se bojao - radnja se totalno revidira. Kako će to ispasti, vidjećemo. Po mom mišljenju, nije baš da im trebaju novi likovi i radnja (kojih nema u knjigama)...kao što sam već rekao, samo o Setrakianu mogu da snime cijelu jednu sezonu koja bi se dešavala u prošlosti, prvi dio u logoru a drugi u vezi sa pričom oko srca.

Što se tiče priče o Sardu-u, slažem se 100%. U knjizi se o tome ne piše baš mnogo no atmosfera u tom dijelu je savršena, priča je idealna za jednu dobru epizodu.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 22:42   #90
ajme dosade od druge epizode...

i extant je zanimljiviji od ovoga

ako u trećoj epizodi ne bude malo življa radnja, odustajem.
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:24   #91
Nije loše al vidjet ćemo !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:16   #92
Meni je super bila treca epizoda. Napokon i CDC polako shvaca sto se dogada.

Scena sa pisanjem.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:05   #93
Dobra 3 epizoda. Sad ce se stvari pokrenuti.
kaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:44   #94
pogledao prvu epizodu i mogu samo reci da premda sam skeptican prema serijama o vampirima, ovi vampiri bar piju krv a ne sminkaju se i ne svjetlucaju na suncu
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:59   #95
ponoviti ću samog sebe: po prve tri epizode ide uz bok SN-u i Fringeu.

Ovi vampiri/alieni/štogod da su, su bespolna bića (ako sam se dobro izrazio)?

Aludiram na scenu [SPOILER] otpadanja ku*ca onom pjevaču[/SPOILER]
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 16:15   #96
Očito. Razmnožavaju se tako da zaraze druge s crvićima.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:24   #97
Da, oni su bespolni i imaju još neke zanimljive anatomske karakteristike koje će se kasnije pokazati veoma korisne, no ne njima
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:02   #98
samo je problem što su organi tako brzo atrofirali..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 08:47   #99
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Da, oni su bespolni i imaju još neke zanimljive anatomske karakteristike koje će se kasnije pokazati veoma korisne, no ne njima
Pliz, zbog nas koji nismo pročitali knjige, maskiraj SPOILERe ubuduće, pa tko želi neka pročita...
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:09   #100
a ti ih ubuduće nemoj boldat ako smatraš da su spoileri.+ to napisano je ipak neodređeno i teško shvatljivo da bi se moglo nazvat pravi spoiler..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.