Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2009., 18:28   #41
Možda da ima bocu vode sa sobom, ili za prigristi nešto slatko. To mi je trenutno što mi prvo pada na pamet .
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 18:35   #42
Meni to sliči na napad panike...
Kakve veze ima rast s gužvom, vrućinom i nedostatkom zraka?
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 18:54   #43
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Molim za vaša iskustva i mišljenje:

Imam sina od 15 g., unazad 9 mj. do danas je cca 5 puta pao u nesvijest, svaki put povezano je bilo sa vrućinom prostorije u kojoj se našao, nedostatkom zraka, gužvom... Jutros je opet pao u nesvijest u BUS-u , jeo je doma - nije bio natašte. Obavili smo snimanje mozga i pregled neurologa još ljetos, zaključak je bio da je to zbog prebrzog rasta djeteta.

Kako mu pomoći?
Ista stvar kod mene. Dosta često sam se rušila u tramvaju u nesvjest, obično kada je gužva i nema kisika (a nedaj bože otvoriti prozor jer se odmah počnu babe žaliti da će im se upaliti uho...). Sve je OK samnom, naučila sam izbjegavati takve situacije - čim osjetim da bi mi moglo biti loše, izlazim van, sjedam i pojedem nešto sa šećerom (i ulijem pola litre vode u sebe)...Imam niži tlak i kod dugog stajanja a sa malo kisika (a pogotovo ako je vani niski tlak, tad je najgore) , mozak ode malo spavati....
Ništa se ne brini, ne vjerujem da je išta opasno - samo neka nauči prepoznati znakove svog tijela - suha usta, hladne ruke, srce počne glasno lupati, vrtoglavica, noge postaju kao tijesto, i neka potraži mjesto gdje će sjesti...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:49   #44
Točno.

Najbolje je da sam prepozna simptome prije nesvjestice.

Padala sam u nesvijest poput njega, uvijek je bilo zagušljivo, gužva, stajanje, i da, napadi panike.

S vremenom sam naučila prepoznati pa i izbjegavati loše situacije; obavezan doručak prije izlaska iz kuće, izbjegavanje pretrpanog tramvaja ( kaj sam se nahodala ko srednjoškolka), po mogućnosti sjedenje u istom, samosmirivanje ; saniranje željeza u krvi itd.

I tak', nakon što sam rodila " zabranila" sam si padanje u nesvijest ( zbog bebe, jel'te ) i nekak' je funkcioniralo.

I onda, puf, nedavno me zaskočilo. Doma. U vlastitoj kupaonici.
Totalno nespremnu. Hoću reći, drugačiji simptomi i situacija.
Baš horor.

A kaj ćeš, na žalost, ak' je tome sklon, moglo bi ga pratit' cijeli život.

Možda bi pomoglo da pazite na prehranu, da malo više jede, željezo i to.
Ja sam, uz sve, cijeli život jako anemična i, uopće, mimozasta.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 00:08   #45
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Molim za vaša iskustva i mišljenje:

Imam sina od 15 g., unazad 9 mj. do danas je cca 5 puta pao u nesvijest, svaki put povezano je bilo sa vrućinom prostorije u kojoj se našao, nedostatkom zraka, gužvom... Jutros je opet pao u nesvijest u BUS-u , jeo je doma - nije bio natašte. Obavili smo snimanje mozga i pregled neurologa još ljetos, zaključak je bio da je to zbog prebrzog rasta djeteta.

Kako mu pomoći?
Ako su mu svi ostali nalazi ok, krvna slika/željezo/tlak.. možda je riječ o preosjetljivoj reakciji autonomnog sustava - što nije ništa neriješivo, dapače ne smatra se ni dijagnozom već preosjetljivošću - dobra vijest je da se ona može u velikoj mjeri ublažiti.

Probajte tražiti uputnicu za kardiologa - za tzv. tilt-test, koji se koristi pri dijagnostici nesvjestica odnosno sinkopa..Kako mu se može pomoći u slučaju da je test pozitivan, najbolje će vam reći netko stručniji, tamo gdje se taj test i radi (KB Dubrava)

Nešto više o samom testu ovdje ili na wikipediji

Dosta dobrih savjeta ima i ovdje
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:25   #46
Nesvjestica

Malo prije mi se dogodilo nešto jako čudno. Išla sam odspavati, spavala oko 3 sata, probudila se i osjećala sam se sasvim dobro. Uzela sam laptop i sjela za stol napisati nešto kad odjednom, užasna bol u leđima i lagana vrtoglavica, baš onak ko prije pada u nesvijest. Onda vrućina, mučnina i bum..samo sam se probudila na podu, vjerojatno sam se lupila u stol/stolicu jer imam čvorugu na glavi i modricu na boku. I još me leđa bole ali ne jako.
Nemam inače problema sa leđima niti mi se takvo što inače dogodilo. E sad..neznam što je to bilo
Da sve ostavim kak je ili što drugo? Sama sam doma inače.. ne mogu otići doktoru sad.
*Mateinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:20   #47
e pa najpametnije bi ti bilo da zovneš hitnu. može se radit o vazovagalnoj sinkopi, ali ne mora, pad šećera manje vjerojatan, obavezno trebaš isključit mogućnost aritmije, ima nešto što se zove adams stokes i upravo bi to moglo odgovarat tom opisu. Koji dio leđa je zabolio i kakva je bol bila? S obzirom da si i glavom lupila ozljedu glave treba evaluirati tkđ.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:27   #48
jel se to moze desit recimo nakod dugog sjedenja i naglog dizanja?Jer recimo imam slucajeva kad sjedim za kompijutorom i dignem se na wc i ono srce mi zakuca par puta onak ko da preskoci i onda se smiri....ali uvijek nakon naglog dizanja.
__________________
"The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist."
lord nhl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:40   #49
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
e pa najpametnije bi ti bilo da zovneš hitnu. može se radit o vazovagalnoj sinkopi, ali ne mora, pad šećera manje vjerojatan, obavezno trebaš isključit mogućnost aritmije, ima nešto što se zove adams stokes i upravo bi to moglo odgovarat tom opisu. Koji dio leđa je zabolio i kakva je bol bila? S obzirom da si i glavom lupila ozljedu glave treba evaluirati tkđ.
nisam zvala hitnu, bilo mi je dobro poslije. Bol je bila nešto kao grč, uhvatilo me na jednom dijelu i užasno počelo boljeti da se nisam mogla pomaknut. Sad samo malo još boli. Idem danas kod doktora. fala
*Mateinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:20   #50
Question ovo je cudno..

jel se ikom dogodilo da se rusuo sam ovak, bez ikakvih predosjecaja i nuspojava?
meni to traje vec par tjedana i događa se dosta cesto. ni prije ni poslje mi nije lose, samo na trenutak ostanem bez svijesti i cim padnem dignem se.bila sam vec u bolnici i na tisucu pretraga ali nije se nista saznalo i svi nalazi su u redu.

ako se to ikom dogodili kolko ja trajalo i kako ste to rjesili?
minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:30   #51
Ovako, meni se desilo prosle godine, na letovanju da se onesvestim..Tog dana nisam isla uopste na plazu, sedela sam u sobi.. Bila sam s mamom i tatom, nesto smo pricali ja stajala i iz cista mira odjednom ja ostetim kao da u svakom trenutku sve vise i vise gubim snagu, pocinjem da gubim vid, kolena mi klecaju, tako par sekundi i ja mislim proci ce i samo sam uspela da kazem meni nije dobro i uhvatim se za tatu.. posle toga se ne secam nista, samo znam kada sam se probudila oni su pokusali vodom da me povrate, bila sam skroz mokra zbog toga i ostetila sam kako me tata masira za srce...par sekunde posle toga mene je nesto teralo da placem, pocela sam da placem, oni me pitali da li me nesto boli, ja kazem ne nista, a i stvarno nije me nista bolelo, posle neko vreme htela sam da ustanem iz kreveta i nisam mogla, kada bih pokusala da ustanem vrtelo bi mi se u glavi i klecala su mi kolena.. lezela sam tu i samo plakala... ni dan danas mi nije jasno zasto sam skoro ceo dan preplakala, ne znam sta me je teralo a da pritom nisam imala ni jedan razlog za to..ujutru kada sam se probudila, bila sam dobro ali ne bas najbolje...sutra dan sam bila tek ok. Vratila sam se kuci i bilo je sve u redu neko vreme dok jednog dana nisam otisla u postu, bila je velika guzva, i dok sam cekala u red tako mi se zavrtelo u glavu, pocela da osecam iste simptome i brzo otrcala napolje, kod sebe sam imala vodu, nekim cudom polila se vodom i prosla bez posledica... od tada imam neke svoje trenutke gde tako na trenutak ostetim da cu se srusiti.. isla sam kod razne lekare i svud su rezultati ok, i kazu mi kao to je ili od stresa ili puberteta, ma kakav pubertet u 18.godina a sto se stresova tice nemam ih !
Inspektorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:05   #52
Meni se događa zbog niskog tlaka i hipoglikemije. Nekad i u normalnim uvjetima, (čak i kad sam kući) samo osjetim da MORAM pojesti odmah nešto slatko. U suprotnom; mučnina, klecava koljena, čudan feeling u želucu, slabost totalna...ali meni nije jasno to s hipoglikemijom. Nisam premršava, nisam na dijetama, naprotiv, znam jako puno jesti... Ne kužim.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:01   #53
Gubitak svijesti

Pregledala sam par tema ali eto nisam nasla svoj problem pa stoga nova tema.
Naime moj problem nije ( jos i nadam se da nece biti) kronican ali eto zadaje mi probleme pa da vidim sto se moze u vezi toga napraviti.
Najcesce gubim ravnotezu i potom svijest, muka mi je, znojim se... kad sam u zatvorenim prostorima tj klubovima gdje je glasna muzika i ima puno reflektora. Nakon takvih dogadaja doslo je do toga da sam se srusila u tramvaju, izgubila 6 stanica ili pak jedva ostala na nogama dok sam se popela na 3 kat na faxu.
Ja sam to povezala sa vrucinom i tlakom. Otisla na hitnu ( nakon tramvaj dogadaja) i tlak mi je bio nizak. I to je bilo to. Ponovo sam se srusila u disku ( tamo su mi vrtoglavice najcesce) i isla ponovo kod doktora koji mi je gledao tlak i srce i reko sve je ok.
Sad u zadnje vrijeme pocinjem se zabijati u stokove, ormarice itd... naravno frendice zakljucuju da mozda imam problem s centrom za ravnotezu i unutarnjim uhom jer kao reflektori i glasna muzika utjecu na to. Dali je to istina?
Sad meni to nije tako cesto da mi zadaje probleme svaki dan ali eto malo su me prepali pa ne znam dali to stvarno moze biti povezano ili jednostavno imam nizak tlak i malo sam nespretna.
Zanima me dali je netko imao slicne probleme i dali je to ipak povezano s unutarnjih uhom?
Nesto sam citala o tome i nisam pronasla kakve su terapije za to i dali ih uopce ima ako slucaj nije kronican i ne otezava zivot svaki dan-cijeli dan...
Hvala unaprijed na ikakvim savjetima.
__________________
Tri stvari u zivotu, koje jednom kada odu, nikad se ne vracaju - vrijeme, rijeci i prilika
Shashava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 18:47   #54
gle, svakako bi trebala na jednu temeljitiju obradu, uraditi nalaze, snimit EKG, uradit hormone, pregled kardiologa i neurologa možda ne bi bio loš kao ni ORL. Treba provjeriti centar za ravnotežu, ali i krvne žile vrata, ev neku neuroradiološku obradu i EEG, ovisno o mišljenju neurologa, te kardiološku da se isključi neka neurokardijalna sinkopa.
Ima li itko u obitelji sličnih smetnji? jesi ikad bila anemična?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:40   #55
Ja sam imala više puta takvih problema, osim zabijanja u štokove.
I redovito se javljalo kad sam bila pod stresom, na ulici sam padala u nesvijest. Prošlo bi kako je i došlo.

Zadnji put je bilo baš gadno. Čak sam i povraćala i imala povremeno temperaturu, nesvjestice, totalnu slabost. Prošla sam cijelu obradu i naravno kuki od ovce.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 00:04   #56
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
gle, svakako bi trebala na jednu temeljitiju obradu, uraditi nalaze, snimit EKG, uradit hormone, pregled kardiologa i neurologa možda ne bi bio loš kao ni ORL. Treba provjeriti centar za ravnotežu, ali i krvne žile vrata, ev neku neuroradiološku obradu i EEG, ovisno o mišljenju neurologa, te kardiološku da se isključi neka neurokardijalna sinkopa.
Ima li itko u obitelji sličnih smetnji? jesi ikad bila anemična?

EKG mi je raden kod doktora opce prakse i on je rekao da je sve ok, sad da mi je nesto objasnio nije.
Uz tlak nista mi drugo nije radio. Na hitnoj su mi vadili krv i nisam anemicna, cak sam prije davala i plazmu stoga su mi ju kontrolirali redovito.
U obitelji nitko nema takvih problema, osim mame koja ima problema s tlakom, a sad se ne mogu sjetiti dali je visoki ili niski u pitanju.


Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
Ja sam imala više puta takvih problema, osim zabijanja u štokove.
I redovito se javljalo kad sam bila pod stresom, na ulici sam padala u nesvijest. Prošlo bi kako je i došlo.

Zadnji put je bilo baš gadno. Čak sam i povraćala i imala povremeno temperaturu, nesvjestice, totalnu slabost. Prošla sam cijelu obradu i naravno kuki od ovce.
Na sta si sve isla? I kazes nista nisu nasli?
__________________
Tri stvari u zivotu, koje jednom kada odu, nikad se ne vracaju - vrijeme, rijeci i prilika
Shashava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:50   #57
Quote:
Shashava kaže: Pogledaj post
EKG mi je raden kod doktora opce prakse i on je rekao da je sve ok, sad da mi je nesto objasnio nije.
Uz tlak nista mi drugo nije radio. Na hitnoj su mi vadili krv i nisam anemicna, cak sam prije davala i plazmu stoga su mi ju kontrolirali redovito.
U obitelji nitko nema takvih problema, osim mame koja ima problema s tlakom, a sad se ne mogu sjetiti dali je visoki ili niski u pitanju.

Ja bi na tvom mjestu otišla na detaljnu neurološku obradu za svaki slučaj-jer nitko nije ništa našao, a možda je i na psihičkoj bazi-nikada se ne zna.




Na sta si sve isla? I kazes nista nisu nasli?

Ja bi na tvom mjestu otišla na detaljnu neurološku obradu za svaki slučaj-jer nitko nije ništa našao, a možda je i na psihičkoj bazi-nikada se ne zna.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 23:47   #58
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu otišla na detaljnu neurološku obradu za svaki slučaj-jer nitko nije ništa našao, a možda je i na psihičkoj bazi-nikada se ne zna.
Znaci nema mi druge nego opet kod doktora, pa me mozda i posalje na neke odredenije pretrage...
__________________
Tri stvari u zivotu, koje jednom kada odu, nikad se ne vracaju - vrijeme, rijeci i prilika
Shashava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 15:01   #59
Shasava, baš je lijepo pročitati da se netko tako smireno nosi s takvim problemima!
Naravno, to može biti samo nešto prolazno pa da liječnici nikad ni ne otkriju razlog. Ipak postupi kao što su ti savjetovali i , kao što si i sama zaključila u zadnjem postu - do liječnika po uputnice i na pretrage!
Bolje da hodaš " bez veze" doktorima nego da se ne otkrije eventualna bolest.
Sve najbolje ti želim i javi nam što se događa!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 01:34   #60
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Shasava, baš je lijepo pročitati da se netko tako smireno nosi s takvim problemima!
Naravno, to može biti samo nešto prolazno pa da liječnici nikad ni ne otkriju razlog. Ipak postupi kao što su ti savjetovali i , kao što si i sama zaključila u zadnjem postu - do liječnika po uputnice i na pretrage!
Bolje da hodaš " bez veze" doktorima nego da se ne otkrije eventualna bolest.
Sve najbolje ti želim i javi nam što se događa!
A jebiga ne vidim razloga da se zivciram unaprijed, a hvala bogu skoro uvijek je netko bio pored mene pa pomogao kad je bilo potrebno...
Cak sam se iznenadila da ima i normalnih ljudi koje ce te uloviti u tramvaju kad se srusis, posjesti te , dati ti vode i cokolade da dodes k sebi.
Drzim fige da je samo prolazno, a nakon ispitnih rokova bjezim doktoru
__________________
Tri stvari u zivotu, koje jednom kada odu, nikad se ne vracaju - vrijeme, rijeci i prilika
Shashava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.