Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2008., 02:47   #1
Gušenje u trudnoći

Drage moje loptice. Gušim se i ne mogu spavati, pa je to, eto idealno vrijeme za trčkanje netom. Eto, u 31. sam tjednu rizične trudnoće. Prije mjesec i pol dana u (24. tjednu) mi je napravljena cerclaga i od tada moram strogo mirovati. Sve bi to bilo podnošljivo da se prije 20-ak dana nisam počela gušiti. Ne mogu doći do velikog udaha i između prstiju imam osjećaj kao da imam uteg od 20 kila. Steže me i ispod prsiju. U bolnici su rekli da je sve OK, napravili mi EKG koji je bio u redu, a ja ne mogu doći do zraka. Svako toliko uspijem na silu udahnuti, a sada pokušavam preko stomaka, abdominalno. Da, teško mi je i kad jedem, i kad ležim stalno....Nekad se smiri i bolje mi je kad hodam, a ja moram ležati... najviše me strah da moj mali pišonja ne ostane bez zraka... Ima li netko slična iskustva? Hvala i pozdrav svim velikim kokos kuglicama
lemp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 02:50   #2
ajme...a jel alergija neka???
mislim da se u trudnoci ne smije praviti alergotest, ako se tako nastavi odi opet kod doca,sve mu objasni,nesto mora biti,i moras dobiti lijek ili pumpicu...
sretno,nadam se da ce sto prije proci
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 09:13   #3
A joooj...
Nisam čula za takav slučaj pa ti iskreno želim da se što prijue oporaviš.
Mene zna tu i tamo jako probadati u srcu ali ništa alarmantno.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:24   #4
Ja nisam mogla udahnut do kraja jedno vrijeme, negdje kad se moj divljak protegnuo prema gore...al me doktorica za svaki slučaj poslala po holter. držala sam ga 24 sata i na njemu su otkrivene manje tahikardije i još neke smetnje manje koje inače ne izazivaju neke poteškoće, no trudnoća ih može pogoršati .
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:24   #5
ja sam imala takav problem ali nisam bila trudna tada. trajalo je dobrih 5 dana. točno znam da je bilo posljedica stresa i kojega. i nikako prodisat. i jedan slučajni razgovor tijekom šetnje lungo mare mi je sve kao rukom odnio
jer me taj razgovor jako opustio, ta osoba nije znala kroz šta prolazim i najnormalnije je razgovarala sa mnom i izliječila me
poslije sam joj rekla koliko mi je pomogla
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 15:49   #6
meni je tako bilo pred kraj s prvom bebom. nikako se namjestit, spavat, prodisat. prestalo poslije rodjenja Freyotice.
sada me jos ne hvata, a pred kraj cemo vidjet.

drzi se!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 15:59   #7
meni je isto bilo teško disat i ležeći sam znala ostajat bez daha, na leđima da ne govorim!
ali kad se stomak počme spuštat dole odmah je lakše! čitala sam da je to normalno...tjesno je unutra pa je sve zbijeno, maternica gura pluća, dijafragmu
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:56   #8
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
čitala sam da je to normalno...tjesno je unutra pa je sve zbijeno, maternica gura pluća, dijafragmu
Je, kak se maternica širi, organi se pomičnu pa je normalno da je unutra ''tijesno'' i zadihanost je kod trudnica najnormalnija pojava, pogotovo u 2. i 3. tromjesečju. Al lemp,nemoraš brinut da radi toga bebica ne dobiva dovoljno kisika jel ko što tu čitam ''promjene u respiratornom sustavu tijekom trudnoće ženi zapravo omogućuju da udiše više kisika te ga djelotvornije iskorištava (i volumen krvi se u trudnoći povećava za oko 30% pa tako i kisik sigurno stiže do svakog odredišta) pa tako otežano disanje ne znači i manjak kisika za vas i vaše dijete. Međutim vrlo otežano disanje praćeno ubrzanim udisajima, poplavljelim usnama i vrhovima prstiju, bolom u grudima i/ili ubrzanim pulsom nije normalna pojava te zahtjeva hitan poziv liječniku''.
Još veli da si trudnice mogu probat olakšat tak da izbjegavaju pretjerane napore, sjede uspravljenih leđa umjesto naginjanja prema naprijed, i da spavaju u poluuspravnom položaju (na 2-3 jastuka). Konačno olakšanje trebalo bi doć kad se beba par tjedana prije poroda spusti u zdjelicu. Eto, nadam se da si mirnija. Mene isto taj osjećaj nedostatka zraka zna tu i tam izludit, a od toga mi je još gori onaj osjećaj nemira u nogama. Umrla sam od smijeha kad sam vidla da Ameri i za to imaju naziv, nešto kao ''sindrom nemirnih nogu'' .
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.