Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 16:07   #21
Jel postoji koja udruga da financira putovanje ili barem pola-pola?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:48   #22
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Jel postoji koja udruga da financira putovanje ili barem pola-pola?
mene je isto to zanimalo pa san malo tražila po netu i evo npr kako bi ti to išlo kada bi išao preko organizacije plavi anđeo:


"Naši volonteri su:
-smješteni u posebnoj volonterskoj kući u lokalnoj zajednici ili prema želji u obližnjem Guest Hausu
-ponuđeni individualnim ili grupnim učenjem i vježbanjem jezika, lokalnih plesova, bubnjanja, kao i osjećajem za pomaganje i osobno zadovoljstvo
-aktivno uključeni u život njihove nove, privremene zajednice
-u prilici za razgledavanjem i izletima unutar Ugande i stjecanjem novih poznanika i prijatelja u slobodno vrijeme-vikendom
-dobivaju certifikat o završetku programa na završnoj večeri

Nudimo vam vrlo širok program aktivnosti koje možete raditi tamo i tako doprinositi njihovoj zajednici i jednom boljem svijetu. Pomognite djeci bez roditelja, mladima, samohranim majkama, udovicama, starijima i svima onima kojima je potrebna pomoć. Priključite se i doživite uzbudljivo, nezaboravno i jedinstveno životno iskustvo.

Naknada za program volontiranja obuhvaća:
-smještaj u volonterskoj kući
-osobu koja kuha i posprema u kući
-hranu - 3 obroka dnevno, doručak, ručak i večeru
-podrška za vrijeme boravka u zemlji, sigurnost, koordinator
-završna priredba i certifikat o završetku programa volontiranja

Moguće je volontirati na period od mjesec dana, 2 mjeseca ili duže od 3 mjeseca, po želji.

Što nije uključeno u naknadu za program volontiranja:
-troškovi leta, viza, putovanja unutar zemlje, potrebna cijepljenja, mobitel/telefon, internet, flaširana voda, luksuzniji smještaj ukoliko vam se ne svidi ponuđeni, turističke ture i izleti kao što su nacionalni parkovi i sl.

30$ je dovoljno za ostale osobne troškove po tjednu: flaširana voda, voće...

Postoje ovi volonterski programi: učitelj u lokalnim školama, sportski treneri, učitelji informatike, web dizajneri, briga o djeci u sirotištima, izvedbene umjetnosti, izgradnja kuća u lokalnoj zajednici, kultura i zajednica, obrtne vještine, obitelj za namještaj (program za obitelji), rad u medicinskim centrima..."


to san našla na http://www.plavi-andeo.hr/index.php/...5#.VCAv9vmSyMo
znači prema ovome ako bi se išlo preko plavog anđela sve šta bi tribalo platit su troškovi leta i cijepljenje a doli to je voda i eventualno nešto drugo šta triba...

mene također zanimaju iskustva, ali najviše me brine u vezi cijelog tog volontiranja osobno financiranje...mislim koliko bi nam otprilike mjesečno trebalo itd.

unaprijed hvala svima na odgovoru
__________________
Rule 39: There is no such thing as coincidence.
petrajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:13   #23
Hehe
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:14   #24
A i ovaj stari biser je jos uvijek dobar

6-Day Visit To Rural African Village Completely Changes Woman’s Facebook Profile Picture
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 18:07   #25
Upravo se cita Dark Star Safari...

http://online.barrons.com/articles/S...85800700741812
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:38   #26


Spominjao sam onu farmu koju gradimo dolje. Ovo nam je portal za pomoc gradnji, ako nekoga zanima.
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 23:42   #27
Evo djelića mog volonterskog iskustva iz Afrike (Tanzanije)
http://www.staputovanja.com/blogomok...#/natjecaj/122
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:13   #28
Quote:
Dreamer Forever kaže: Pogledaj post
Evo djelića mog volonterskog iskustva iz Afrike (Tanzanije)
http://www.staputovanja.com/blogomok...#/natjecaj/122
Ne radi ti link
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:35   #29
Pozdrav. Ima li netko tko je u međuvremenu bio pa da može malo više o tome iz osobnog iskustva napisati na ovoj temi?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:05   #30
prikljucujem se skorpionkinom pitanju
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:28   #31
Quote:
teazoldyck kaže: Pogledaj post
prikljucujem se skorpionkinom pitanju
Evo prosljeđujem ti odgovor koji sam dobila na fejsu.
Mali Dom:
Draga _____ , hvala ti na poruci i želji za sudjelovanjem u misiji fra Mire Babića.
Usput, kad nam napišeš poruku, prije nego ti odgovorimo na prethodnu onda se pomakneš među novije poruke pa smo joooš sporiji, zato si ovako dugo čekala.
U nastavku su informacije o volontiranju, no za ovo ljeto nema mogućnosti dolaska u misiju!

Ako već nisi, na našoj stranici možeš pročitati uvodne informacije o volontiranju:
http://www.malidom.com/2014/12/volon...-u-misiji.html

A u nastavku su dodatne informacije:
Volonteri žive u misiji obično 2-3 mjeseca. U misiju primamo vesele osobe dobrog kućnog odgoja koje su spremne brinuti se i pružati ljubav djeci u sirotištu te razvijati dobre odnose u našoj zajednici. Godine 22+. Volonteri ne moraju imati posebne kvalifikacije iako dobro dođe kada djeci mogu prenijeti određeno znanje i vještine. Također nije nužno prethodno volontersko iskustvo da bi se akreditirali za misiju iako je svakako dobrodošlo. Najbitnija je dobra volja. Volonteri borave s djecom u Malom domu, većina njih su djeca s fizičkim ili mentalnim nedostacima i o njima se s puno volje i ljubavi treba brinuti.
Osobe medicinske struke - doktori mogu pomagati u Health centru koji fra Miro također vodi u misiji i posebno su nam potrebni fizioterapeuti za rad s bolesnom djecom u Malom domu.
U Keniji se govori engleski i svahili, za dolazak u misiju potrebno je znanje engleskog jezika.
Ovo je katolička misija, volonteri ne moraju biti pripadnici katoličke crkve niti aktivni vjernici, no trebaju poštovati pravila zajednice u koju dolaze. Fra Miro od volontera katolika također ponekad zatraži i preporuku župnika, župe kojoj pripada. Svi volonteri bez obzira jesu li katolici, pripadnici druge vjere ili ateisti sudjeluju u dnevnim molitvama i na svetim misama.
Za ulazak u Keniju potrebno je izvaditi vizu, a cijepljenje nije obavezno - o tome individualno odlučujete ako ćete se cijepiti protiv neke bolesti.
Što se tiče troškova, volonteri sami snose troškove puta (avionska karta 500 - 750 EUR iz Zg), vize 40 EUR-a i boravka u misiji (plaća se 250 EUR mjesečno - smještaj, struja, hrana, osnovna higijena, noćni čuvar).
Evo, to je ukratko o misiji.
Volontiranje se dogovara 6-12 mjeseci unaprijed.

Za volontiranje u Africi se također možeš javiti:
Kolajni ljubavi
http://www.kolajna-ljubavi.hr/
Misija u Ruandi
http://vjeko-rwanda.info/en/contact-us
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:05   #32
Pozdrav,

jel netko planirao ići preko ljeta volontirat u Afriku?
levlev is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:10   #33
sto vas tocno nagna ici volontirat u Afriku? Da li zelite spojit ugodno (putovanje) sa korisnim.. volontiranje ili? Jer realno volontirat mozes i kod nas... i ovdje ima na zalost mnoge djece kojoj se moze ovako ili onako pomoc.. sorry ako sam off...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 00:27   #34
Volontiranje u Africi

Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
sto vas tocno nagna ici volontirat u Afriku? Da li zelite spojit ugodno (putovanje) sa korisnim.. volontiranje ili? Jer realno volontirat mozes i kod nas... i ovdje ima na zalost mnoge djece kojoj se moze ovako ili onako pomoc.. sorry ako sam off...


Recimo, ja to gledam na način da Hrvatska kao jedna relativno razvijena zemlja sa solidnim brojem obrazovanih ljudi ne mora strepiti od manjka volontera dok afričke zemlje nemaju taj privilegij.

Druga stvar jest ta da smatram kako ljude ne bismo trebalo dijeliti na “naše” i “njihove” Osobno ljude ne gledam tako nego kroz, a kako da kažem.. dušu I prema tome mi je svejedno odakle je tko.

Ja bih, kada bih mogla birati, prije posvojila dijete iz Afrike nego Hrvatske upravo zato što to dijete koje je rođeno ovdje samim time nekom logikom ima veće šanse za bolji život nego to dijete u afričkom sirotištu.

Sljedeće godine imamo priliku preko faksa ići volontirati u Afriku i kada ne bih imala ovoliko ispita za riješiti odmah bih se prijavila Uostalom, nekolicina prijatelja je volontirala i vratili su se ovdje s toliko drugačijim pogledom na svijet i mogu reći da uživam u toj novoj percepciji koju nisu zadržali samo za sebe nego je indirektno projiciraju i na druge.. i lijepo je!

Eto, u punoj spremi čekam drvlje i kamenje :P


Sent from my iPhone using Tapatalk
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 22:05   #35
ma totalno se slažem s tobom i nemam nit slovca zamjerke...

Ja uostalom radim u struci gdje sam svaki dan s djecom bez odgovarajuće roditeljske skrbi, navolontorila sam se posvuda... ali to su po meni dva svemira... ne možeš usporediti... samo koristimo istu terminologiju... volontirat u Zagrebu i negdje u Africi - ma nikakve sličnosti.
levlev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.