Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2021., 13:00   #1
Nestala osoba - sto poduzeti

Postovani forume, htio bih vas pitati za misljenja/iskustva - sestra mi je nestala kako stvari stoje, ne mogu ovog momenta sve detalje opisat, ali otisla je prijateljima iz Zg u Zadar i trebala se vratit ovaj vikend, od zadnjeg petka nismo u komunikaciji, ona ne odgovara na pozive ni poruke, telefon joj ponekad zvoni, ponekad iskljucen. Nije dijete, ima 31 godinu, nije pobjegla od kuce, bar koliko ja mogu rec (ja zivim prilicno daleko van hr i ne cujemo se bas jako jako cesto) iako s tatom (zivi s njim u kuci) nije u super odnosima.
Tata je bio jutros na policiji i sad se vodi kao nestala. Nazalost ne znamo joj te prijatelje niti ista (ne pitajte me nista molim vas). Ako netko ima iskustvo moze li se ista jos? Meni je logicno pokusat nac lokaciju po signalu mobitela, ali policija ne ulazi u detalje sto ce se radit/sto je moguce i tata nije mogao izvuc tu nesto previse koliko sam shvatio. Zvali su je na mobitel iz policije, ali tad je bio iskljucen. Sto biste vi ovdje cinili ako ista?
flatbush is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2021., 12:48   #2
Pa mozete kontaktirati njene prijatelje, ekipu sa kojom se inace druzi. Mozda se posvadjala sa starim i sad ne zeli imati nikakav kontakt sa njim a ne zeli ni da ti znas gdje je. Ok, stari je bio na policiji i prijavio, vjerojatno ce i policija poduzeti neke korake.
Znam situaciju gdje je zena samo otisla od muza i djece a nakon par dana potrage doznalo se da je pobjegla u drugi grad sa nekim likom i njegovom hordom sljedbenika, nesto cudno ali nista opasno.

Ja bih pokusao doci do nekog njenog prijatelja i preko njega kontaktirati sa njom. Naravno, postoji sansa da joj se nesto dogodilo ali ne bih se na pocetku previse brinuo nego pokusao doci u kontakt.

Nadam se da ce sve proci u redu, javi na ovu temu ako bude nekih novosti. Sretno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2021., 14:52   #3
Policija je sigurno neće tražiti po signalu mobitela ako ne postoje indicije za kazneno djelo. Odrasla osoba nije dužna nikome polagati račune ako negdje ode, a da je i policija nađe ona vama ne mora dati njenu lokaciju ako osoba to ne želi.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2021., 15:15   #4
Quote:
flatbush kaže: Pogledaj post
Postovani forume, htio bih vas pitati za misljenja/iskustva - sestra mi je nestala kako stvari stoje, ne mogu ovog momenta sve detalje opisat, ali otisla je prijateljima iz Zg u Zadar i trebala se vratit ovaj vikend, od zadnjeg petka nismo u komunikaciji, ona ne odgovara na pozive ni poruke, telefon joj ponekad zvoni, ponekad iskljucen. Nije dijete, ima 31 godinu, nije pobjegla od kuce, bar koliko ja mogu rec (ja zivim prilicno daleko van hr i ne cujemo se bas jako jako cesto) iako s tatom (zivi s njim u kuci) nije u super odnosima.
Tata je bio jutros na policiji i sad se vodi kao nestala. Nazalost ne znamo joj te prijatelje niti ista (ne pitajte me nista molim vas). Ako netko ima iskustvo moze li se ista jos? Meni je logicno pokusat nac lokaciju po signalu mobitela, ali policija ne ulazi u detalje sto ce se radit/sto je moguce i tata nije mogao izvuc tu nesto previse koliko sam shvatio. Zvali su je na mobitel iz policije, ali tad je bio iskljucen. Sto biste vi ovdje cinili ako ista?
Je li doticna ima psihickih problema, je li ovisnica (droga i slicno)?
LaRepublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2021., 02:40   #5
ima li nacina vidjeti koristi li karticu, gdje i kada? Sto je s njezinim profilima na drustvenim mrezama? Nije da te plasim, ali ako ti netko nestane, nemoj misliti da je sve okej. Ucinite sve da je nadjete a poslije se natezite doma zasto i kako. S kime je isla? Radi li, jeste pitali na poslu je li uzela slobodne dane?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.