Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 18:30   #5001
Da, to je bio onaj I-94 obrazac - ukinuli su to (ne znam tocno kad, cini mi se u posljednje 2-3 god)

No evo za primjer: mene je sad u trecem mjesecu pitao kad sam zadnji put bila u USA, ja kazem u prvom mjesecu na desetak dana.
Pita me da li znam kad sam izasla iz zemlje, ja kazem 20 i neki sijecanj, mogu pronaci boarding pass u ruksaku za tocan datum. Kaze on nema potrebe, izasli ste 25.01.

Tak da ono, ne bih bas izmisljala bajke na granici. Ni jednoj.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:36   #5002
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Da, to je bio onaj I-94 obrazac - ukinuli su to (ne znam tocno kad, cini mi se u posljednje 2-3 god)

No evo za primjer: mene je sad u trecem mjesecu pitao kad sam zadnji put bila u USA, ja kazem u prvom mjesecu na desetak dana.
Pita me da li znam kad sam izasla iz zemlje, ja kazem 20 i neki sijecanj, mogu pronaci boarding pass u ruksaku za tocan datum. Kaze on nema potrebe, izasli ste 25.01.

Tak da ono, ne bih bas izmisljala bajke na granici. Ni jednoj.
Skeniraju putovnice, možda ti podaci ostaju u sustavu. To je nešto što Nijemci stalno traže za EU, ali još nije implementirano.

Ne znam kakva je američka politika glede toga, ali sigurno je stroža.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:24   #5003
Evo, ja ponovno ulazim u USA, a jos mi nije istekao ni izlaz (6 mj).
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 07:51   #5004
Znači nemaju ni tu evidenciju, barem ne na svakom aerodromu. Nisam siguran da bih se ja na to odvažio.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:06   #5005
Howdy ekipa. nemojte me previše hejtat što padobraniram, ako išta možda me netko može uputiti negdje gdje mogu validne informacije dobit. što hrvatski državljanin od dvadeset i sitno godina mora napraviti da bi mogao odseliti u usa? birokratski jelte. a i općenito

tenks
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:16   #5006
Postavit pitanje na odgovarajucem podforumu npr dijaspora, a ne turizam
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:18   #5007
good enough
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:18   #5008
Quote:
Rinnnna kaže: Pogledaj post
Howdy ekipa. nemojte me previše hejtat što padobraniram, ako išta možda me netko može uputiti negdje gdje mogu validne informacije dobit. što hrvatski državljanin od dvadeset i sitno godina mora napraviti da bi mogao odseliti u usa? birokratski jelte. a i općenito

tenks
Misliš otseliti za stalno?

Na Dijaspori, podforum Emigracija (gore malo više na glavnoj stranici foruma) postoje dvije odlične teme o životu i radu u SAD te o useljeničkim vizama no kojima je nekoliko nas puno toga podrobno objasnilo. Pogledaj tamo, jer ovdje se govori o Turizmu samo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 17:39   #5009
evo našla sam teme, hvala i tebi. taman sam počela pisati tamo kako mrzim forum samo zato jer uvijek moram pročešljavat i čitat trilijon stranica i postova, pa ako mozda netko zna broj posta ili slično kaos, kako ću u ameriku nisam u stanju ni forum čitat
ali da. voljela bih malo kulturu promijenit
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 18:44   #5010
Pozdrav!

Izvadite svoje kristalne kugle, molim!
Prošle sam godine dobila turističku vizu na 10 godina i provela skoro 2 mjeseca (praznici) u SAD-u. Ove bih godine željela opet i malo dulje (početak 6. - sredine 8. mjeseca) jer sam između poslova, elem trenutno nezaposlena. Hoće li carinik na granici moći kako osjetiti taj poremećaj u sili?
Užasna mi je panika od tih carinika, prošli sam put paničarila preko cijelog Atlantika. I tek sam kasnije (trka između aviona) skužila da mi je udario da mogu ostati do n-tog siječnja 2014. umjesto 2015., a ja sam vizu tek dobila u travnju 2014. Uglavnom, imam razloge da opet paničarim.
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 14:54   #5011
Ako si se prosle godine uredno vratila, nema razloga da te ne pusti, a ti nemas razloga reci da si nezaposlena. Bilo bi dobro ipak imati neku dobru pricu sto ces raditi ta dva mjeseca ... i kako mozes toliko ostati, npr. radis u skoli ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 23:43   #5012
Pozz svima!,

Naime ovaj mjesec bi trebao turisticki na 5 dana otici u Ameriku. Uglavnom idem na neki konferencijski razgovor s managerima i vracam se za 5 dana. Upoznat sam s procedurom, zanima me samo sto ja sve trebam kad dodjem tamo? nezaposlen sam bavim se produkcijom i djingom, bit ce mi placen put smjestaj i sve. Sto meni manager treba dati da ja njima dokazem ili sto vec da se vracam u drzavu i slicno? hvala!
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 00:12   #5013
Sto te veze za Hrvatsku?
Kad odgovoris na to pitanje, prikupi dokumente koji to dokazuju (nekretnine, supruga, djeca, bolesni roditelji o kojima fizicki skrbis...).

Nazalost evidentiras se kao nezaposlen i bavis se freelance zanimanjem koje bi lako mogao prakticirati bilo gdje u svijetu- i jos ides na poslovni sastanak vezan uz to.

Zelim ti puno srece.

Sunflower, moja kristalna kugla kaze da nemas beda. Samo im lijepo reci sto ces raditi dva mjeseca, koga ces i gdje posjetiti- sve iskreno i bez kompliciranja.
__________________
You can't really dust for vomit.

Zadnje uređivanje Torma : 03.05.2015. at 00:23.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 00:18   #5014
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Sto te veze za Hrvatsku?
Kad odgovoris na to pitanje, prikupi dokumente koji to dokazuju (nekretnine, supruga, djeca, bolesni roditelji o kojima fizicki skrbis...).

Nazalost evidintiras se kao nezaposlen i bavis se freelance zanimanjem koje bi lako mogao prakticirati bilo gdje u svijetu- i jos ides na poslovni sastanak vezan uz to.

Zelim ti puno srece.

Sunflower, moja kristalna kugla kaze da nemas beda. Samo im lijepo reci sto ces raditi dva mjeseca, koga ces i gdje posjetiti- sve iskreno i bez kompliciranja.
Za Hrvatsku me vezu gaze koje imam tokom ljeta i koje ne smijem propustiti. Neki savjet sto bi mogao uciniti po pitanju toga,?
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 00:22   #5015
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
Za Hrvatsku me vezu gaze koje imam tokom ljeta i koje ne smijem propustiti. Neki savjet sto bi mogao uciniti po pitanju toga,?
Eto, donesi nekakve sluzbene potvrde o doticnim gažama- to bi definitivno moglo pomoci.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 00:31   #5016
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Eto, donesi nekakve sluzbene potvrde o doticnim gažama- to bi definitivno moglo pomoci.
Hvala lijepo
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 09:59   #5017
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Evo, ja ponovno ulazim u USA, a jos mi nije istekao ni izlaz (6 mj).

Tako sam ja imao lani. I na tom drugom ulazu mi je rekao da mi uopće neće udarari pečat u putovnicu kada sam već mislio izaći ubrzo ponovno iz zemlje...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:20   #5018
Meni je stalno tako jer ulazim svaka 2-3 mjeseca a uvijek dobijem 6-mjesecni pecat. No svejedno ga udare svaki put, mislim da mi je jednom rekao da moraju.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:32   #5019
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Meni je stalno tako jer ulazim svaka 2-3 mjeseca a uvijek dobijem 6-mjesecni pecat. No svejedno ga udare svaki put, mislim da mi je jednom rekao da moraju.
Isto... nekoliko puta mi se desilo da mi se "preklope" boravci. Iako se nije nijedan izjašnjavao o tome moraju li ili ne tako
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:25   #5020
Meni je isto sad udario pecat. Samo pitao private or business. Glupo mi sta svaki put uzimaju otiske svih prstiju, kao, promijenili su se u zadnja 2 mjeseca ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.