Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 21:55   #21
Quote:
Dado_Dixie kaže: Pogledaj post
Klima radi dvije stvari - uklanja višak vlage i hladi zrak. Ako ti namjestiš višu temperaturu, puhati će smao odvlaženi zrak, ne i rashlađeni. A kada ti je vanjska vlaga 90% (unutarnja je u pravilu 99%-100% ako ti je staklo zamagljeno), nema tu efikasnosti od samo topline (pogotovo ako si tek upalio auto)
gle, neznam hladi li ili samo odvlazuje, ali trosi gorivo i uzima snagu motora. A ne treba mi ...
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:55   #22
Uzmi automatsku...500e i nije neka lova kod novog auta...ja više iz principa neću one "prekidače iz šporheta" u svojem autu...nekih stvari se više neću odreći ni mrtav, a to su automatska klima i naslon za ruke...doduše provjeri dal za odprilike tu lovu dobiješ jači paket opreme...najbolja stvar je kod automatske da možeš naštelati tih "zdravih" 5 stupnjeva niže od vanjske temperature dok kod A/C imaš samo on/off i potencijalno možeš upaliti grijanje...
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:58   #23
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
gle, neznam hladi li ili samo odvlazuje, ali trosi gorivo i uzima snagu motora. A ne treba mi ...
U čemu je problem...pritisneš gumb i klima ugašena, a dalje puše na staklo...90% ljudi nema ništa protiv toga.
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:03   #24
Quote:
ray_barone kaže: Pogledaj post
U čemu je problem...pritisneš gumb i klima ugašena, a dalje puše na staklo...90% ljudi nema ništa protiv toga.
e da je tako jednostavno, a nije: na nekim autima ju nemozes ugasiti dok puse na sajbu.
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:07   #25
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
Nadoplata je oko 500 eura u novom ford focusu 1,616V
Automatska se isplati ako radiš puno kilometara, više od npr. 15-20 000km godišnje. Ali ako ti auto služi za na posao i natrag i poneki put na godinu, znači ako radiš oko 10 000km, onda si radije uzmi ručnu.

Znači stvar je u tome koliko boraviš u autu.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:11   #26
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
e da je tako jednostavno, a nije: na nekim autima ju nemozes ugasiti dok puse na sajbu.
Zamjeni za auto na kojem možeš
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:12   #27
Quote:
ship-shop kaže: Pogledaj post
Johny5, nema te klime koja je manje štetna za zdravlje.
Ma da, hm, prvi put to cujem! Automatska klima i rucna hlade zrak na drugaciji nacin, tj. automatska klima ako stavis na 23 stupnja ne piri hladan zrak ohlađen na +10 C direktno u facu nego ga direktno pretvara u 23 C i postepeno hladi! razlika je to! No nema veze! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:13   #28
Quote:
Dado_Dixie kaže: Pogledaj post
Zamjeni za auto na kojem možeš
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:13   #29
Quote:
tomicaX kaže: Pogledaj post
e da je tako jednostavno, a nije: na nekim autima ju nemozes ugasiti dok puse na sajbu.
Misli se na ozbiljne aute i ozbiljne auto klime a ne na nesta nabacano sto se zove automatska klima! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:19   #30
Quote:
Neznam_nista kaže: Pogledaj post
imam automatsku,stavis na 21 i boli te k. a
Amen. Kupiš auto, namjestiš klimu i ne drkaš po njoj dok ga ne prodaš...
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:59   #31
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ma da, hm, prvi put to cujem! Automatska klima i rucna hlade zrak na drugaciji nacin, tj. automatska klima ako stavis na 23 stupnja ne piri hladan zrak ohlađen na +10 C direktno u facu nego ga direktno pretvara u 23 C i postepeno hladi! razlika je to! No nema veze! Pozdrav!
nije bas tako. nego.. npr manualnu stavis najhladnije i stavis npr 2 brzina.. ono stalno isto puse.. pa ti moze postat prehadnoo. a na automatskoj, stavis 23 c a vani je 35, onda ne puse od 23c nego isto na npr 10 c samo sto kad ohladi auto, ono odrzava temp, a na manualnoj puse stalno..
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:21   #32
Ne zaboravite činjenicu da je u novom focusu automatska klima - dvozonska, tako da si i suvozač, ako mu smeta može svoj dio posebno provjetriti i naštelati.
Manulana to, naravno nema....
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:26   #33
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Ne zaboravite činjenicu da je u novom focusu automatska klima - dvozonska, tako da si i suvozač, ako mu smeta može svoj dio posebno provjetriti i naštelati.
Manulana to, naravno nema....
Točno.Onda suvozač/ica zatvori klapne ispred sebe ili ih preusmjeri prema meni i "problem" riješen.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:39   #34
Quote:
Neznam_nista kaže: Pogledaj post
nije bas tako. nego.. npr manualnu stavis najhladnije i stavis npr 2 brzina.. ono stalno isto puse.. pa ti moze postat prehadnoo. a na automatskoj, stavis 23 c a vani je 35, onda ne puse od 23c nego isto na npr 10 c samo sto kad ohladi auto, ono odrzava temp, a na manualnoj puse stalno..
Lol! Kad budem imao vise vremena prokomentirat cu ovo! Manualna ne puse nikada na 10c jer to nemoze nikako postici ako se koriste stupnjevi za regulaciju! Najmanje je 17,18c ako nestavis bas ono low pa da smrzava sto obicna klima radi skroz samo naravno lakse ili slabije! Znaci ako ja stavim na 23c ono piri sa 23c, ne sa 10c, dajte to malo pokopčajte! Ako stavim na 17c onda piri sa 17c! Koliko sam to puta testiro i mjerio na svakakve moguce nacine! Zakljucak nemoguce je da piri sa 10c ako vlasnik ne stavi na low hladenje no onda si je sam kriv! Jos jedan zakljucak mislim da rucna klima moze u konacnici brze rashladiti unutrasnjost, ja kad sjednem u auto s rucnom klimom zacas sam ohladen,ako je na 4,5 i prehladen! Dakle polako i sigurno! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:42   #35
Quote:
zpintar kaže:
Ne zaboravite činjenicu da je u novom focusu automatska klima - dvozonska, tako da si i suvozač, ako mu smeta može svoj dio posebno provjetriti i naštelati.
Manulana to, naravno nema....

Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Točno.Onda suvozač/ica zatvori klapne ispred sebe ili ih preusmjeri prema meni i "problem" riješen.
Ima i manualna isti sistem, sam zatvoris il otvoris gdje oces no tu se misli da razlicito reguliras temperaturu kod vozaca i suvozaca! Quotam zpintara ne alfu! No razumije se sve! Nema "problema" hehe! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:46   #36
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Lol! Kad budem imao vise vremena prokomentirat cu ovo! Manualna ne puse nikada na 10c jer to nemoze nikako postici ako se koriste stupnjevi za regulaciju! Najmanje je 17,18c ako nestavis bas ono low pa da smrzava sto obicna klima radi skroz samo naravno lakse ili slabije! Znaci ako ja stavim na 23c ono piri sa 23c, ne sa 10c, dajte to malo pokopčajte! Ako stavim na 17c onda piri sa 17c! Koliko sam to puta testiro i mjerio na svakakve moguce nacine! Zakljucak nemoguce je da piri sa 10c ako vlasnik ne stavi na low hladenje no onda si je sam kriv! Jos jedan zakljucak mislim da rucna klima moze u konacnici brze rashladiti unutrasnjost, ja kad sjednem u auto s rucnom klimom zacas sam ohladen,ako je na 4,5 i prehladen! Dakle polako i sigurno! Pozdrav!
Meni ručna izbacuje na rešetki konzole 6,2C
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:50   #37
Uno question: jel automatska klima brže zagrije kabinu po zimi ? Il je princip isti ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:51   #38
hm,ja imam automatsku klimu i jako rijetko pritisnem AUTO., uglavnom si sam podešavam, i meni je dilema dali automatska ili ručna jer kupujem novi auto,i baš gledam po salonima pa sam zaklučio da bi na nekim modelima auta zbog drugih stvari u jačem kompletu opreme uzeo autom, ali opet nebi tolike novce nadoplatio samo za klimu. jer osobno kao što sam napisao jako rijetko koristim tu opciju (e sad izgled je druga priča) ,ali svako ima svoje prioritete a ja bi stavio veče alu felge za te pare. ali to je sve moje mišljenje
__________________
koliko para, toliko muzike
hrkivoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 09:52   #39
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Uno question: jel automatska klima brže zagrije kabinu po zimi ? Il je princip isti ...
Ako automatska sama kontrolira brzinu puhanja onda bi trebala brže.

Kod mene u glofu, climatronic na početku (kada se motor dovoljno zagrije) prvo pojača puhanje, a onda kada se temparatura ustali na podešenu, sve smiri i održava. Isto tako radi kada je u autu prevruće, pa treba ohladiti.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:03   #40
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Ako automatska sama kontrolira brzinu puhanja onda bi trebala brže.

Kod mene u glofu, climatronic na početku (kada se motor dovoljno zagrije) prvo pojača puhanje, a onda kada se temparatura ustali na podešenu, sve smiri i održava. Isto tako radi kada je u autu prevruće, pa treba ohladiti.
Tako je.Međutim mene kod automatske ne smeta toliko intenzitet upuhanog zraka nego smjer,na kojeg u principu ne mogu utjecati.
Naime ljeti kad je u autu pakao napravim ovako.Ventilator na full,puhanje na konzolu,recirkulacija zraka na off,2 minute,ulazim u dijelom rashlađen auto,ventilator na 2,pa malo poslije na 1,recirkulacija na on,smjer na vjetrobransko staklo.Može li to klimatronic?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.