Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 22:58   #1
Gradovi budućnosti

Gledam jedan od brojnih novih projekata gradova budućnosti.

Klik, klik.

Ne negiram da su svi (već sam masu puta stavljala razne koncepte gradova na SoN) ti fiktivni gradovi divni i krasni, od zelenih krovova, preko organske pijace do futurističkih linija, ali nekako imam uvijek dojam da će nam grah prije pasti na ovakve





stvari.

Kako se vama čini? Što nam sljeduje?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:09   #2
Gradovi buducnosti...

informaticki umrezeni
obnovljivi izvori energije
veca usredotocenost na javni prijevoz

Urbanizacija ce se vjerovatno nastaviti u slicnom tempu, ali vidjet cemo dokada. Tehnologija buducnosti bi mogla omoguciti obavljanje vecine poslova od doma sto bi moglo znatno promijeniti navike stanovnistva.

i nadam se da ce zenske nositi one vrlo, vrlo kratke minice/suknjice iz Star Treka TOS. . Ipak, trebat ce stedjeti na potrosnji energije


P.S. Dodana slika doticne
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family

Zadnje uređivanje Velo C. Raptor : 04.05.2011. at 00:17.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:46   #3
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
stvari.
pa možda čak nisi ni fulala poantu s ovom slikom, iako se radi o hotelu.
ne bi me čudilo da u dalekoj budućnosti, fizički egzistiramo u malom prostoru, ali se svako jutro nakon buđenja priključimo u globalnu internet mrežu, neku vrst virtualne realnosti i tamo vodimo život. kad kažem priključimo, ne mislim pomoću kompa već direktno u mozak.
no, nije li forum prvi korak ka tome?
naravno, ne treba ni zanemariti kolonizaciju svemira, a na to ćemo kad tad biti primorani.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:55   #4
^^živjela atrofija!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:19   #5
suknjice iz Star Treka da, ovi grobovi za spavanje,ne
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 19:51   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^živjela atrofija!
Po tko zna koji put čovjek mudro zbori.

Roboti će raditi ogroman broj stvari koje moramo sami danas pa ćemo završiti kao ekipa iz crtića http://www.imdb.com/title/tt0910970/
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:56   #7
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
pa možda čak nisi ni fulala poantu s ovom slikom, iako se radi o hotelu.
ne bi me čudilo da u dalekoj budućnosti, fizički egzistiramo u malom prostoru, ali se svako jutro nakon buđenja priključimo u globalnu internet mrežu, neku vrst virtualne realnosti i tamo vodimo život. kad kažem priključimo, ne mislim pomoću kompa već direktno u mozak.
no, nije li forum prvi korak ka tome?
naravno, ne treba ni zanemariti kolonizaciju svemira, a na to ćemo kad tad biti primorani.
Ko ona pjesma od Mobya? :horrrror:

Jedna riječ, tj. dvije - Nathan Never. Ko zna, zna, ko ne zna - gradovi ko neboderi, na više razina. Raslojavanje stanovništva po platežnoj moći. Neko može do sunca, neko ne, ala Matrix.
Isprva velike vizije nultog zagađenja, a maksimalne efikasnosti, koncept grada ko brave new worlda, vremenom se događa ko sa svime dosad, sustav posustaje u održavanju itd.

Sve šta može bit je automatizirano, ljudi su sa uobičajenim bioničkim dijelovima, nema više ekstravagantnih trendova u ničemu, većini je sve poznato i dosadno, jedan ogromni melting pot za sve.
Ljudi će možda osjećat svoje građanstvo, ako i to, ko neku nacionalnost.
Eksplozija sekti gdje se stapaju filozofija i znanosti i vjera i subkultura i bilo šta šta uspije bit pomodno.

Sve šta može bit je klonirano, hrana je iz tada već prirodnog GM-uzgoja, a neprirodnima će se možda osjećat jedino obroci ko oni za astronaute, pilule ili kašice s maksimalnom koncentracijom nutrijenata, sve na jednom mjestu, većinom sintetizirano.

Gradovi redom megapolisi, možda i jedine jedinice organizirane populacije. Umjesto država itd. mogli bi bit Teritoriji. Jedini savezi su i deklarativno ekonomski.
Kolonizacija svemira, prvo Mjeseca, pa orbitalne stanice šta kruže oko Zemlje.

Nećemo li postat pametniji prije toga?
__________________
*
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:47   #8
Ja vidim budućnost kao u Ghost in the Shell serijalu. Lijepo čvakneš kabel u mozak i uploadiraš se na Mrežu. I onda se downloadiraš u tijelo koje hoćeš
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:26   #9
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Ja vidim budućnost kao u Ghost in the Shell serijalu. Lijepo čvakneš kabel u mozak i uploadiraš se na Mrežu. I onda se downloadiraš u tijelo koje hoćeš
u kombinaciji sa orwellovom 1984.
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:14   #10
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Gledam jedan od brojnih novih projekata gradova budućnosti.

Klik, klik.

Ne negiram da su svi (već sam masu puta stavljala razne koncepte gradova na SoN) ti fiktivni gradovi divni i krasni, od zelenih krovova, preko organske pijace do futurističkih linija, ali nekako imam uvijek dojam da će nam grah prije pasti na ovakve





stvari.

Kako se vama čini? Što nam sljeduje?
naša sreća je u tome da grah još uvijek padne...problem je onda kad je predobar...onda pojedemo i dva tanjura...i kad nam ponestane porculana i sličnog materijala uputimo se u gradove budućnosti jer jedino tamo je baš danas,kao i svakodnevno,nenadjebivo sniženje,usudio bih se reć,i do 10%...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:04   #11
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post

i nadam se da ce zenske nositi one vrlo, vrlo kratke minice/suknjice iz Star Treka TOS. . Ipak, trebat ce stedjeti na potrosnji energije

[/IMG]

BAs je slatka jel...zamisli sad njenu mamu i babu i prababu u istoj suknjici ( jer ako cemo stediti cemo stediti jel)

DA se ukljucim u temu
I meni se cini da cemo zavrsiti kao u MAtrixu...prikljuceni na aparate...mozak u boci tj sarkofagu.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 19:36   #12
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Gledam jedan od brojnih novih projekata gradova budućnosti.

Klik, klik.

Ne negiram da su svi (već sam masu puta stavljala razne koncepte gradova na SoN) ti fiktivni gradovi divni i krasni, od zelenih krovova, preko organske pijace do futurističkih linija, ali nekako imam uvijek dojam da će nam grah prije pasti na ovakve





stvari.

Kako se vama čini? Što nam sljeduje?
Neka Endimion17 i JPK slobodno kažu da imam Hitlerovske ideje kršenja ljudskih prava na razmnožavanje ali ja bi zbog ovoga uveo poreze na više od dvoje djece a možda čak i sterilizaciju.

Zadnje uređivanje mau123 : 18.05.2011. at 19:59.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 18:17   #13
Gradovi budućnosti:
1. bez pitke vode
2. puno smoga i smeća
3. puno nezadovoljnih ljudi
4. ubojstva, krađe, zločini posvuda
5. ljudi u oronulim zgradama, ruševinama

Nešto kao film Idiocracy, ali bez humora.
Čmarumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:33   #14
Quote:
Čmarumanka kaže: Pogledaj post
Gradovi budućnosti:
1. bez pitke vode
2. puno smoga i smeća
3. puno nezadovoljnih ljudi
4. ubojstva, krađe, zločini posvuda
5. ljudi u oronulim zgradama, ruševinama

Nešto kao film Idiocracy, ali bez humora.


Nema bolje primjera današnjice od tog filma.
Doduše današnjica je nešto blaža verzija filma.
Ko ne kuži film, stopio se u današnjoj realnosti radnje navedenog filma.
__________________
Fuck Love, & Fuck With Love
Bad Things is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.