Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Pogledaj rezultate ankete: Najbolja turska serija emitirana u Lijepoj našoj?
Tisuću i jedna noć 14 6.45%
Izgubljena čast 32 14.75%
Ezel 45 20.74%
Sulejman Veličanstveni 13 5.99%
Ljubav i kazna 14 6.45%
Strasti Orijenta 58 26.73%
Asi 76 35.02%
Gumuš 2 0.92%
Kad lišće pada 12 5.53%
Polja nade 1 0.46%
Kako vrijeme prolazi 10 4.61%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 217. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 22:17   #21
1. Ask I Memnu- razrada scenarija, likova, gluma, casting, glazba, glavni par- na 101.
Kad imaš osjećaj da su od fikcije napravili RL, živiš s likovima, jedeš s njima, razbijaš glavu s njima, plačeš za njima, otkida glava pojedinima, kad ti treba neko vrijeme da se zbrojiš nakon samog kraja- jasno je kakva je ovo serija . Zbilja su Turci razvalili s ovom serijom, definitvno nešto neponovljivo.

2. Ezel- slično kao i Ask, samo mi je Ask draži, valjd zato jer sam ga gledala prvog, a kako se kaže, prve ljubavi se najbolje pamte pa... Dobro, mini, zamjerka je, po meni, pola nijanse lošija druga sezona od prve, neki novi likovi mi nisu sjeli, khm..., ali to ne šteti previše ukupnoj ocjeni.

3. Fatmaguln Sucu ne- prva sezona vrh. Imali su sve karte u rukama da naprave kultnu seriju svog žanra, ali nažalost, nešto je krenulo krivo, tako da je ukupni dojam dosta lošiji. Šteta.

Od nabrojanih sam napola gledala Asi. Ono što vidjeh, OK, kemije na izvoz kod glavnog para, ima neka magija u eksterijeru Antakije, glazba je predobra (Sevginin Kokusu), ali izuzev kemije koju je pokazala, glavna glumica loše glumi. Zapravo, ne glumi, recitira. Tak da mi to dosta kvari dojam, imam osjećaj da nekaki postupci lika Asi mi nisu sjeli samo zbog Tubine beskrvne glume.

Krenula sam gledati Kako vrijeme prolazi i mislim da ćemo se voljeti.
PollyS is offline  
Old 13.11.2012., 22:19   #22
Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post

nažalost nisam znala da se može glasati za više serija, jer za ove tri bi glasala.
Kak se ne može, ja glasala?
PollyS is offline  
Old 13.11.2012., 22:28   #23
Demirzlatomoje, hvala ti za toplinu

Nema dvojbe, ASI, toliko me opčinila da neznam hoću li
više ikad ijednu pogledat bez njene sjene. Demir u Asi,
neprikosnoveni par svih dosad viđenih ljubavnih parova u svim kategorijama.
Toplina i bol, strah i tuga dati su likovima onako kako život donosi nama. Ljubavi svih
oblika bilo je razastrto po priči i svak je mogao prepoznati svoju.
Priča koja prebire po različitim sudbinama i koja svakom svom liku daje dovoljno značaja.
Od sporednih likova, Aslan, nespretni, izgubljeni dobričina. Junak.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Old 13.11.2012., 22:58   #24
Strasti orijenta i Ezel mi vode mrtvu trku, Prvo strasti jer mi je Beren odlicna nju najvise volim, a Ezel je fantasticna serija. Izgubljena cast, opet zbog Beren a i tema je jako aktuelna. I na kraju ASI zbog Murata. On mi je fenomenalan glumac. Nije bilo scene u kojoj nije bio odlican
keti10 is offline  
Old 13.11.2012., 23:37   #25
1001 noc - serija koja ima posebno mjesto u mom jer sve je pocelo od Onura i Sehrzade....

Ezel - serija za koju je malo reci da me je osvojila i na koju svaki put kad gledam suze lijem...Eysan & Ezel forever in my heart


Strasti Orijenta - jako zakomplicirana prica ponajvise spletkama koje su nadjacele ljubav uglavnom serija koja je na mene ostavila jako tuzan dojam ....

Ljubav i Kazna zanimljiv prikaz tradicije i modrenog doba jos uz to Savas i Yasmin


Izgubljena cast - serija s dobrom tematikom prva sezona me je odusevila dok s drugom nisam bas nesto zadovoljna .... al prvenstveno odusevilo me je sto su se bavili problemom koji je u danasnje vrijeme (nazalost) jako zastuplejn ..

Asi -serija prema kojoj sam bila jako skepticna al kada su odlucili reprezirati i ja sam joj odlucial dati priliku i drago mi je sto jesam .predivan ljubavn prica i sto mi se najvise svidjelo sto su glumci djelovali kao jedan velika porodica .super su odradili posao ....

kako vrijeme prolazi -serija je samo na pocetku prikazivanja al odusevila me ...
EzelFata is offline  
Old 14.11.2012., 08:16   #26
Jedna i jedina-STRASTI ORIJENTA,toliko je djelovala na mene da se ne mogu odlijepiti,izvanredna gluma,a kemija između Kivanča i Beren rijetko viđena na malim ekranima.Po meni najljepše ispričana ljubavna priča,nažalost sa tragičnim završetkom

sve ostale serije pratim,onako,relativno površno,ima dobrih,pohvale Turcima
__________________
...i čime od svijeta da se braniš,kao ruža,sa dva smiješna trna...ili snom?
jelena35 is offline  
Old 14.11.2012., 15:53   #27
od svih ovih nabrojanih u anketi, samo dvije sam gledao na tv, ne namjerno, nego se eto, tako potrefilo da sam (po)gledao prvu epizodu čisto iz dosade tj. jer sam u tom trenutku bio uz tv, nevjerojatno ali istinito, baš te dvije, pa bi se kasnije iz epizode u epizodu sve više navukao kao na neku drogu, pa se to razvije u ovisnost, za ove ostale nisam imao vremena jbg, najviše mi žao zbog ezela jer vidim da je isto tako u rangu s ove dvije koje ću navesti... barem po komentarima ostalih koji su gledali...
Obje pogledane su izvanredne da se to opisati ne može. svi koji nisu pogledali ogromna preporuka
daklem, glumci i gluma, naročito čarobni emotivni soundtrack koji je fantastičan u obje, lokacije snimanja, ma sve je odlično u tim serijama...

znači, Strasti orijenta i Izgubljena čast
jedna je čista ljubavna tragična priča na turski način, druga IČ s vrlo teškom tematikom, borbom za pravdu i izgubljenom časti jedne okaljane djevojke s moćnom obitelji koja ju svim silama još više želi 'pokopat' mada ona nije ništa kriva.... Prva sezona vrh vrhova, druga malo opala, al mi je bez obzira na to najbolja turska koju sam gledao...
Frankenstein. is offline  
Old 14.11.2012., 21:09   #28
Vidim vodi se mrtva trka između SO-a i Ezela.
Bome,mogu reći da ste me malo iznenadili
Nisam mislio da je SO pobrala tolike simpatije,a ni Ezel. A šta se dogodilo s vjernim Asinim pristašama? Nekoć su bili najglasniji

Da vidimo na čiju će stranu vaga prevagnuti
Civetta is offline  
Old 14.11.2012., 21:13   #29
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Vidim vodi se mrtva trka između SO-a i Ezela.
Bome,mogu reći da ste me malo iznenadili
Nisam mislio da je SO pobrala tolike simpatije,a ni Ezel. A šta se dogodilo s vjernim Asinim pristašama? Nekoć su bili najglasniji

Da vidimo na čiju će stranu vaga prevagnuti
Pa i na prošloj anketi je Ezel imao/ima najviše glasova, sad su malo fanovi SO aktivniji , neka

https://www.forum.hr/showthread.php?t=604147
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 14.11.2012., 21:16   #30
Question Demirzlatomoje

Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
A šta se dogodilo s vjernim Asinim pristašama? Nekoć su bili najglasniji
Jesi li kad čula za ilegalu. Eto tamo su se naučili živjet.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Old 14.11.2012., 22:16   #31
Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Jesi li kad čula za ilegalu. Eto tamo su se naučili živjet.
Šteta. Nadam se da se neće isto dogoditi isto sa pobornicima So-a i IČ-a kao što sam bio i ostao ja
Civetta is offline  
Old 14.11.2012., 22:33   #32
1. mjesto: Strasti orijenta
2. mjesto: 1001 noć
3. mjesto: Sulejman
4. mjesto: Ezel
5. mjesto: Ljubav i kazna
Cool djevojka is offline  
Old 14.11.2012., 23:24   #33
Definitivno STRASTI ORIJENTA!!!
Semsa_1988 is offline  
Old 14.11.2012., 23:45   #34
Riječi su suvišne.. Bila i ostala, jedna i jedina Ašk i Memnu serija.
Fakat je vrijeme i himu da joj skladamo. Dime folks

Bibići do groba.
Natlitug is offline  
Old 15.11.2012., 00:45   #35
Moj TOP 3

1. Asi - Kad sam prvi put vidjela najavu, bila sam skeptična. Međutim, od 1. epizode serija me totalno osvojila radnjom, glumcima (muraTuba), prekrasnom prirodom.
2. Izgubljena čast - Borba mlade silovane djevojke da opstane u konzervativnoj sredini. Krivnja. Patnja. Predrasude. Olakšanje. Nada. Susjećanje. Ljubav. (Engin)
3. Ezel - Jednostavno: serija toliko nepredvidiva i napeta da sam jedva čekala svaki novi nastavak.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Old 15.11.2012., 09:56   #36
1. Kako vrijeme prolazi, na novoj je tek na pocetku ali ja sam vec gledala dalje i odusevljena sam. Nikada do sad nisam gledala tako dobru seriju a dosta sam ih odgledala! Odusevljena sam glumcima AYCA BINGÖL <3 najlepsa najbolja najsladja najtalentovanija <3
2. Strasti orijenta. Sta reci Beren Saat, Hazal Kaya, Kivanc Tatlitug...
3. Gumus je bila ok serija
4. Ezel...
cemileakarsu is offline  
Old 15.11.2012., 14:00   #37
Glasovala sam za Strasti orijenta i Kad lišće pada. Obje su odlične na svoj način, Orijent u svijetu bogatih, a Lišće svakodnevnih ljudi s čijim problemima se svi možemo poistovjetiti. Gluma Beren Saat kao Bihter u Strastima Orijenta je fantastična, isto kao i oca i majke obitelji Tekin u Kad lišće pada. Preporuke za obje serije.

Zadnje uređivanje Gošća : 15.11.2012. at 14:20.
Gošća is offline  
Old 15.11.2012., 14:23   #38
Ja sam glasala za Strasti Orijenta, no naravno, odmah uz nju mi je i Izgubljena čast. Mislim da ne moram posebno isticati što mi se u svakoj od njih sviđa jer je toga bezbroj, no vrijedi spomenuti kako sam uživala i još uživam u svakoj odgledanoj epizodi. Priče su im takve da mi je bilo nemoguće ne saživjeti se s njima, ne unijeti se u njih zapravo. Ponajviše se unijeti u određene likove, njihove osjećaje, razmišljanja. Sama kvaliteta snimanja, a onda i glume glumaca te profesionalnosti koja odlikuje svakog od njih je na iznimno visokoj te zadivljujućoj razini. Sve to vrlo cijenim - uistinu svaka čast! Uz to, vrlo su realne te nadasve poučne. I koliko god ovo možda čudno zvučalo, uz njih sam uspjela velikim dijelom emocionalno sazrijeti i upotpuniti svoj pogled na život.

Quote:
PollyS kaže: Pogledaj post
1. Ask I Memnu- razrada scenarija, likova, gluma, casting, glazba, glavni par- na 101.
Kad imaš osjećaj da su od fikcije napravili RL, živiš s likovima, jedeš s njima, razbijaš glavu s njima, plačeš za njima, otkida glava pojedinima, kad ti treba neko vrijeme da se zbrojiš nakon samog kraja- jasno je kakva je ovo serija . Zbilja su Turci razvalili s ovom serijom, definitvno nešto neponovljivo.
Apsolutno se slažem (s boldanim dijelom posta pogotovo).
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •

Zadnje uređivanje Estrella Azul : 15.11.2012. at 14:29.
Estrella Azul is offline  
Old 15.11.2012., 14:38   #39
Ask i memnu B&B forever
Sienna.. is offline  
Old 17.11.2012., 13:53   #40
Ašk ubjedljivo vodi
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.