Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 23:20   #721
Tu potvrdu će te eventualno tražit tvoje računovodstvo (iz sigurnosnih razloga) i trebat će ti zbog iznosa dozvoljenog prekoračenja (PBZu da ti može odobrit dozvoljeno prekoračenje u visini istog u ZABI ukoliko je veće od 1,5 plaće).
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 01:04   #722
Znaci potvrdu moram izvaditi u ZABI i platiti za nju 10kn, minus mi se krece oko 2/3 place.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:03   #723
Kakav je to sigurnosni razlog zbog koje bi služba obračuna plaća u mojoj firmi imala pravo tražiti moje stanje računa u banci x ukoliko prebacujem plaću u banku y?

Ja imama pravo primati plaću gdje ja hoću pa i na ruke ako hoću. Moje stanje računa je moja stvar, a ne stvar moje firme.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 07:23   #724
To je i meni bilo glupo... Pitao sam u računovostvu zbog čega im treba moje stanje pa je navela da ukoliko imam blokadu ili nedozvoljeni minus, promjena računa neće biti moguća.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:57   #725
nekad davno su firme imale potpisane ugovore s bankama da se isključivo preko određene banke može isplačivati plaća, te da u slučaju prenosa plaće u drugu banku je potrebno podmiriti sve u prvoj banci. iz tog razloga su firme tražile potvrde o stanju računa u banci iz koje se prenosi plaća. međutim, od kako je uveden zakon da plaću možete primati u bilo kojoj banci, ti ugovori su ništavni. stoga, malo čvršći razgovor sa kadrovskom i problem je riješen

frendicu su mi u Zabi blijedo gledali kad je zatražila takvu potvrdu zbog firme, čak je bankarica zvala njenu kadrovsku kako bi im objasnila da im takvo što ne treba (potvrda se naplačuje i bankarica je bila toliko ljubazna da je sa kadrovksom riješila sve bez potvrde )
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:57   #726
Imam jedno kratko i nadam se, jednostavno pitanje.

Uskoro ću postati sudužnik za stambeni kredit. Naravno, po primanjima ja sam kreditno sposobna. Nemam nikakvih drugih kredita, dugovanja i sličnog. Ono što imam jest minus na tekućem računu kojeg se nikako ne mogu riješiti. Minus je dozvoljen, nije ni blizu nedozvoljenog. Al je on tu, iz mjeseca u mjesec sve manji, ali recimo varira oko -2000, -3000 kuna. Dali banke provjeravaju stanje tekućeg računa ili provjeravaju samo primanja na tekući račun ili ti ga plaću? Koliko taj minus može utjecati na dobivanje kredita?
Hvala na odgovoru.
TrinityOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 01:21   #727
Korištenje dopuštenog minusa NE utječe na odobravanje kredita. Uz još xy faktora bitna je, i na prvom mjestu, kreditna sposobnost kao i tvoja urednost u poslovanju.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:11   #728
urednost u poslovanju? urednost firme u kojoj sam zaposlena u poslovanju? jesi to mislila?

kreditna sposobnost mi je ja mislim, bolja od one koju će imati onaj kome ću ja biti sudužnik s obzirom na visinu plaće i uvjete u kojima firma posluje i isplaćuje plaće..
samo me zanima taj minus i u kojoj mjeri bi on utjecao na dobivanje kredita, ako bi utjecao..i to je to..

hvala Marlea
TrinityOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:15   #729
dozvoljeno prekoračenje ne utječe na kreditnu sposobnost, dok je dozvoljeno
neke banke ti za iznos kamate umanje kreditnu sposobnost, ali to ti je u večini slučajeva max 50-60 kn, što nije strašno
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 21:03   #730
Supruga iz banke A(RBA) presla u banku B(PBZ) gdje ce i zatraziti kredit, da bi povecala kreditnu sposobnost iz kredita kojeg ce zatraziti zeli zatvoriti kredit koji sada ima u banci A.
U banci B su joj rekli da iz banke A donese pismo namjere, moze malo pojasnjenja u vezi tog pisma namjere.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 21:53   #731
Nenamjenski krediti...

ovakoošto sam u govnima (čitaj:u minusu za 4 mjesečne plaće) a imam ugovor na određeno,jesam li u mogućnosti dignit nenamjenski kredit kako bih se na tekućem vratio na nulu pa normalno svaki mjesec otplaćivat na rate taj kredit?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:09   #732
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Supruga iz banke A(RBA) presla u banku B(PBZ) gdje ce i zatraziti kredit, da bi povecala kreditnu sposobnost iz kredita kojeg ce zatraziti zeli zatvoriti kredit koji sada ima u banci A.
U banci B su joj rekli da iz banke A donese pismo namjere, moze malo pojasnjenja u vezi tog pisma namjere.
pismo namjere se u pravilu koristi kod hipotekarnih kredita, u kojima se banka A obvezuje da će po otplati kredita izdati brisovno očitovanje te skinuti hipoteku sa nekretnine. u pravilu je to banci B potrebno kako bi znali koji iznos dugovanja je potrebno podmiriti kako bi imali sami hipoteku na nekretnini (bez hipoteke banke A).
ako je gotovinski kredit u pitanju, u pravilu se izdaje potvrda o stanju duga po kreditu. forma je vrlo slična, osim što nema obveze skidanja hipoteke (jer to nije instrument osiguranja).
Banka B na taj način utvrđuje koliko je sredstava potrebno uplatiti radi ukupnog podmirenja dugovanja po kreditu.
Banke u pravilu takve potvrde naplačuju
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:36   #733
Zahvaljujem, tocno radi se o stanju preostalog duga po gotovinskom kreditu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:46   #734
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
ovakoošto sam u govnima (čitaj:u minusu za 4 mjesečne plaće) a imam ugovor na određeno,jesam li u mogućnosti dignit nenamjenski kredit kako bih se na tekućem vratio na nulu pa normalno svaki mjesec otplaćivat na rate taj kredit?
koja banka ti je dala takav minus? weird...
Pitaj u svojoj banci kak bi to mogao rijesiti, pa pitaj u nekoj drugoj dal bi ti oni to dali ako prenes racun kod njih i vidi moze li se i koja ti je prihvatljivija solucija, naravno ako se moze... Ili cekaj da ti netko da savjet ako zna za ovakve slucajeve...
eclipse_hm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 01:31   #735
Quote:
eclipse_hm kaže: Pogledaj post
koja banka ti je dala takav minus? weird...
Pitaj u svojoj banci kak bi to mogao rijesiti, pa pitaj u nekoj drugoj dal bi ti oni to dali ako prenes racun kod njih i vidi moze li se i koja ti je prihvatljivija solucija, naravno ako se moze... Ili cekaj da ti netko da savjet ako zna za ovakve slucajeve...
Splitska..ja sam mislio da mi je limit upola manji i nisam toliko ni vodio računa o potrošnji i sad sam u govnima!hvala na savjetu,ujutro ću malo zivkat banke da vidim što mogu učinit,a ako netko ima još neki savjet slobodno recite
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 08:19   #736
U najgorem slučaju, ostavljaj koliko možeš od plaće na računu i smanjuj dug... Svaki mjesec po min. 500 kn.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:59   #737
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
U najgorem slučaju, ostavljaj koliko možeš od plaće na računu i smanjuj dug... Svaki mjesec po min. 500 kn.
jbg to mi nije izvedivo
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 17:50   #738
Ako ti nije izvedivo 500 kn mjesečno izdvajat za minus, kako misliš plaćat kredit??
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:42   #739
pa lijepo,nek mi sjeda na plaću,lakše mi je kad pare i ne vidim
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:28   #740
... + naknada za kredit + kamata + sudužnik (ili jamac) + ovjere kod javnog bilježnika...

Zašto platit malo kad možeš puno, jel?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.