Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2008., 10:53   #1
Frost/Nixon (novi film Rona Howarda)

'Frost/Nixon' je povijesna drama o sukobu bivšeg predsjednika Richarda Nixona i tv-voditelja Davida Frosta. Film režira oscarovac Ron Howard, a scenarij je napisao Peter Morgan ('Kraljica', 'Posljednji škotski kralj'). Tri godine nakon što je odstupio s predsjedničke dužnosti Nixon se pristao pojaviti u ekskluzivnom tv intervjuu i odgovarati na pitanja o Watergate skandalu koji ga je koštao položaja. Frost je bio domaćin, a ono što se odigralo pred kamrama postalo je dio televizijske povijesti. U glavnoj ulozi je Frank Langella koji je već nagrađen Tonyem za ovu ulogu u kazališnoj verziji drame.

http://www.frostnixon.net/
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:07   #2
Pogledao sam ovaj film i dajem mu čistu, čvrstu četvorku.
Ron Howard se kao redatelj tek sada u ovom filmu pokazao pravim, zrelim redateljem koji i s pričom kao što je ova bez problema izlazi na kraj. Moje osobno mišljenje je da nije za onu bezvezariju "A Beautiful Mind" dobio Oscara prije par godina - morao bi ga dobiti za ovaj. Ali, nažalost, sve će se zaustaviti na nominacijama i ovdje ćemo opet imati jedan primjer kako je redatelj dobio Oscara za film za koji to nije zaslužio, a nije ga dobio za puno bolji uradak.

Najlošija karika filma (i znam da će mnogima nakon što pogledaju film ovo biti jako čudno) mi je zapravo glavni glumac - Frank Lagnella koji glumi predsjednika Nixona. Naprosto, meni je zbilja dosta više tih jebenih glumaca/imitatora (Cate Blanchet u Avijatoru, Jamie Foxx u Rayu...).

Međutim, unatoč tome - redateljski i scenaristički film je izvrstan. Ono što me se najviše dojmilo je činjenica da mi zapravo gledamo verbalni boksački meč između bivšeg prvaka i (potencijalnog) budućeg prvaka. A lik Jacka Brennera od sporednih mi je najbolje sjeo - još jedna uloga Kevina Bacona koja će proći gotovo nezapaženo kad su nagrade u pitanju (kao što mu se dogodilo i s "Mystic River").

U svakom slučaju, svatko tko imalo drži do sebe kao osobe, morao bi pogledati ovaj film, jer se zbilja radi o ponajboljem ove godine.
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:59   #3
ja gledao dijelove pravog intervjua. nadam se da će ovo bit upola dobro.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:59   #4
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
ja gledao dijelove pravog intervjua. nadam se da će ovo bit upola dobro.
i?

u pocetku mi kroz glavu idu misli 'bas ce langella bit bolji od hopkinsa', al kak film tece, langella je jak na svoj nacin.

super mi je to sto me film totalno uvuko, a prije neg sto sam ga pocela gledat, nije mi uopce bilo stalo do tog dogadjaja. ni sad nije, kad je film gotov. kolko je bitno da onaj koji je prekrsio zakon prizna svoju krivnju?

8 od 10.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 08:52   #5
Ma film je super. Impresivno je kako je Howard uspio napraviti tako zanimljiv film od takve jedne, pa ne baš atraktivne teme. Tihi kandidat za Oscara. Ne bi imao ništa protiv da ga i osvoji.

9/10
filmash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:55   #6
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
i?

u pocetku mi kroz glavu idu misli 'bas ce langella bit bolji od hopkinsa', al kak film tece, langella je jak na svoj nacin.

super mi je to sto me film totalno uvuko, a prije neg sto sam ga pocela gledat, nije mi uopce bilo stalo do tog dogadjaja. ni sad nije, kad je film gotov. kolko je bitno da onaj koji je prekrsio zakon prizna svoju krivnju?

8 od 10.
okej film, al niš više od toga. 6.5/10 langella je bio okej, hopkins je bio okej, al nije to ni blizu dramatici pravih intervjua. ovo zadnje pitanje je nadam se retoričko.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:58   #7
Quote:
filmash kaže: Pogledaj post
tako zanimljiv film od takve jedne, pa ne baš atraktivne teme.
a to su jebeno varaš. ovo je amerima ko što je europi (uključujući i njemačku) bilo suđenje u nurnbergu, pogotovo onima koji su živili u doba nixona. tema uopće nije neatraktivna.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:12   #8
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
okej film, al niš više od toga. 6.5/10 langella je bio okej, hopkins je bio okej, al nije to ni blizu dramatici pravih intervjua. ovo zadnje pitanje je nadam se retoričko.
bas me zanima kaki bi ti film bio da nisi gledao pravi intervju.

nije retoricko. zas je to priznanje bitno kad je vec donesena odluka o posljedicama (kojih u ovom slucaju nije bilo)?

to mi dodje ko da neki tip dodje na sudjenje, osude ga, sudac kaze koja mu je kazna, pita ga el ima nesto za rec, i on TEK ONDA prizna da je pocinio to za sto ga terete.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:14   #9
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
a to su jebeno varaš. ovo je amerima ko što je europi (uključujući i njemačku) bilo suđenje u nurnbergu, pogotovo onima koji su živili u doba nixona. tema uopće nije neatraktivna.
da, bilo
pitanje je kolko je sad atraktivno. samo 10 tisuca glasova na imdb.

e da....mi nismo ameri, tak da je nama jos manje atraktivna.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:33   #10
fora je u tome šta je nixon prošao bez nekih teških posljedica - sigurno, impeachan je, izgubio je položaj predsjednika. ford ga je praktički odriješio od svih grijeha, što je razbjesnilo građane. nixon je zbog watergatea prošao lišo bez punta, a trebao je završit u zatvoru. osim toga njegovo inzistiranje da je napravio grešku djelujući u interesu države i javnosti ostavljalo mu je mogućnost da i dalje djeluje u političkim krugovima, praktički se riješio krivnje i tvrdio da je watergate nesretni splet okolnosti, i nije bilo dokaza da nije tako, iako je jako velik dio amera vjerovao u njegovu krivicu. taj intervju je došao kao katarza za čitavu zemlju, a i za nixona samog, stvari su konačno postavljene na svoje mjesto. posljedica je nixonovo isključenje iz političkih krugova i njegov položaj najvećeg zlikovca među svim amerikancima.

slučaj je atraktivan ako te politika zanima, al zanimljiv je i iz te ljudske perspektive, kao dvoboj dviju potpuno suprotnih ličnosti. doduše, istina da ljude politika pretjerano ne zanima, naročito ako se ne radi o domaćoj jebiga, ja amere od kraja drugog svjetskog doživljavam ko rimljane, a njihovog predsjednika ko imperatora, pa mi je valjda to tolko zanimljivo...
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 13:35   #11
ubr, vjerojatno bi mi film bio mrvicu bolji da nisam intervjue gledao. ali howard se ionako fokusirao na događaje iza kamere tako da sumnjam da je to previše utjecalo na moje mišljenje.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 02:18   #12
Evo pogledao sam film i meni je dosta dobar 7/10.
Samo meni je ovaj film malo doveo u pitanje moje poglede na Nixona, ovdje on ispada dosta drag čovjek u dosta situacija.
Ono što mi se svidjelo je prikaz "velikog čovjeka", bez obzira jel to pozitivno ili negativno, ali on je u svakom slučaju "velik čovjek" i to se najbolje vidi u sceni onog rukovanja.
Male zamjerke idu banaliziranju spleta okolnosti, a pod tim mislim na to da ispada da mu je on priznao zbog jedne pijane noći i tog telefonskog poziva.
I još jedna mala zamjerka ide tome kako je Nixon prikazan nakon što je sve završilo, mislim na onaj zadnji njihov dijalog i poslje toga. Izgleda kao da pretjerano žali za postupcima iz prošlosti. Ja sam osjetio nekakav osjećaj samoće na njemu, kao da mu je to što su ga ljudi voljeli značilo sve u životu, a još je i spomenuo nešto o tome kako je kad te ljudi vole u tom zadnjem dijalogu.
Uglavnom taj kraj mi je djelovao nekako patetičan koliko god to glupo zvučalo za ovakav film.
Gluma mi je solidna i ništa više, Langella je po meni zaslužio nominaciju, ali oscara nikako.
Uglavnom treba pogledat ovaj film, moja ocjena 7/10 i imam neki osjećaj da bi ovaj film mogao biti gubitnik na dodjeli.
M.Stalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:29   #13
Potrošio sam jučerašnje poslijepodne za njega i nisam se pokajao. Naprotiv! Radi se sigurno o najboljem filmu među nominiranima za Oscare, ali razumijem zašto nije dobio.

Čak je i Langella zaslužio Oscara za mušku ulogu, ali nisam gledao Milk pa ne znam kako je to odradio Penn. Inače, Frost/Nixon zaslužuje čvrstu devetku. Jako je napet, premda otprilike svi znaju kako će završiti, a gluma je toliko dobra da u sred filma doista misliš kako gledaš originalni intervju. Svakako preporuka!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:37   #14
Jel ovaj film još igra? Nisam ga stigla prije pogledati, a htjela bih.
Goth Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 01:55   #15
Film je izašao na torrentima.

Očekivao sam više, ništa posebno, film koji ću sutra već zaboraviti 6/10. Očekivao sam više od Howarda..
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 16:05   #16
Meni je ovo jedan od losijih howardovih iako mi je on jedan od najboljih i najdrazih redatelja. Ne svidja mi se nacin na koji je cijeli uvod u intervju napravljen. cini mi se nekako zbrda-zdola, nabrzinu sklepano, apsolutno neuvjerljivo. Skupljanje informacija o Nixonu, nacin na koji je ekipa radila i nedostatak osjecaja da su tim, prilkucivanje treceg tipa koji je kao imao nekakvih osobnih zamjerki Nixonovoj politici...u sve te navedene stvari se moglo ubaciti puno vise i emocije, i smisla i intrige. to je golim okom vidljivo. Sam intervju mi izgleda kao nekakav boksacki mec u kojem prvih par rundi gubi jedan, pa drugih par drugi, i onda sudac na kraju digne ruke obojici boksaca u zrak...
premda svaka cast langelli taj covjek u filmu ne lici na sebe ^^
ocekivao sam puno vise 6/10
__________________
~Stay on the top but remain from the underground~
Charlly987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 18:00   #17
Quote:
Charlly987 kaže: Pogledaj post
u sve te navedene stvari se moglo ubaciti puno vise i emocije, i smisla i intrige. to je golim okom vidljivo. Sam intervju mi izgleda kao nekakav boksacki mec u kojem prvih par rundi gubi jedan, pa drugih par drugi, i onda sudac na kraju digne ruke obojici boksaca u zrak...
mozda covjek nije htio dodavati, nego je pokusavao drzati se stvarnih dogadjaja?

dobar mi je film, odlican. ako bi nasao zamjerku, to je da mi glumac koji glumi nixona isti breznjev
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.