Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 07:17   #1
mamurluk, pomagajte...

zaspala sam u 3. nakon jedno 7 pivica. zbog obaveza vezanih uz posao na nogama sam od 5. i ne znam kako ću izdržati današnji dan.
pomozite pliz....
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 11:00   #2
multivitaminska tableta, pola litre mlijeka
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 13:38   #3
objasnjenje mamurluka trazim

zbog čega je čovjek mamuran nakon alkohola? što se točno događa u organizmu da dovede do toga da ti bude mučno, da te boli glava...?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 15:58   #4
jedna od posljedica je i dehidriranje, a voda prije spavanja pomaže da ne bude tako loše ujutro... a zakaj i kak?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 16:02   #5
pa mislim baš zbog dehidracije.
ja sam, onih par puta što sam se napila, pila usput hektolitre nečeg bezalkoholnog, i makar apsolutno nisam baždarena (nemam od čega bit ), i pila sam svašta u jednoj noći, i nisam mogla hodat ujutro, nisam bila mamurna.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 20:03   #6
Etanol djeluje slično anestetiku, zato imaš feeling da si krepana.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 21:22   #7
koliko god pijes alkohola, duplo vise organizam trosi vode
zato dosta vode treba piti poslije pijanke
vernon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 00:00   #8
secer!
secer je senzacionalno rjesenje protiv mamurluka jer te secer "digne"
dakle probudis se i lose ti je - pojedi cokoladu, kolac (baklavu npr) ili nesto drugo secerno.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 01:11   #9
alkohol smanjuje i apsorpciju vitamina tako da je pametno papati puno zdravoga uz alkohol
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 04:35   #10
Ja sam se malo pokidao od alkohola jos oko 19h...nastavio do 21h...nisam uopce puno popijo (3 velika piva i 1/4 vodke sa Red Bullom)...inace ne pijem pa je ovo za mene bilo kao smrt!
Nisam se trebao toliko ubiti...sad sam sam kod kuce dok mi se ekipa zajebava vani...bas sam kiksao.
Necu vise toliko piti...a necu ih ni moci pratiti iducih 7 dana, koliko moji mogu popiti!
Kazete vode...idem onda piti...ali nisam siguran da mi ova Jana s jagodom bas odgovara!
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 04:53   #11
Quote:
fic1984hr kaže:
Ja sam se malo pokidao od alkohola jos oko 19h...nastavio do 21h...nisam uopce puno popijo (3 velika piva i 1/4 vodke sa Red Bullom)...inace ne pijem pa je ovo za mene bilo kao smrt!
Nisam se trebao toliko ubiti...sad sam sam kod kuce dok mi se ekipa zajebava vani...bas sam kiksao.
Necu vise toliko piti...a necu ih ni moci pratiti iducih 7 dana, koliko moji mogu popiti!
Kazete vode...idem onda piti...ali nisam siguran da mi ova Jana s jagodom bas odgovara!
to ti misliš...i meni se to događalo, ali kada prođe taj šugavi osjećaj opet ćeš cugati ko prije
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 13:39   #12
prije spavanje puno vode i aspirin
kad se probudiš, ako boli glava mazneš onaj aspirin-C šumeći i nastaviš s vodom i kasnije multivitaminski sokić - kad ti dođe glad, uništi se s nečim finim konkretnim i sve će bit oke.

meni je sve ovo (osim aspirina) pomoglo da se na licu mjesta izliječim na zabavi od firme - pili smo i plesali od 20h, pa sam oko pola jedan počela osjećat mamurluk na licu mjesta na partyju pa sam pojela malo kulena i sira i ostatak večeri sisala guste voćne džuseve... bila sam do 4 ujutro, sutradan išla radit čila ko suza
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 13:42   #13
strusi jednu malu votku ili nešto slično... provjereno djeluje...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 13:47   #14
cedevita (sa secerom u njoj), kava i žumanjak od jajeta (naravno, ne sve to zajedno)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 18:25   #15
Quote:
fic1984hr kaže:
Ja sam se malo pokidao od alkohola jos oko 19h...nastavio do 21h...nisam uopce puno popijo (3 velika piva i 1/4 vodke sa Red Bullom)...inace ne pijem pa je ovo za mene bilo kao smrt!
Nisam se trebao toliko ubiti...sad sam sam kod kuce dok mi se ekipa zajebava vani...bas sam kiksao.
Necu vise toliko piti...a necu ih ni moci pratiti iducih 7 dana, koliko moji mogu popiti!
Kazete vode...idem onda piti...ali nisam siguran da mi ova Jana s jagodom bas odgovara!

idi papak, od toga te hvata mamurluk.sramota!!!!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 18:41   #16
Najbolji lijek je ne piti.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 18:51   #17
Glasam za cedevitu - ali ni slučajno light, od te se dobije proljev...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 15:04   #18
soda bikarbona....mala žlicica s malo vode....znam, umres dok to gutas, al poslije si
na kraju krajeva, ipak je ona regulator kiseline, a to je ono sto tvom organizmu nakon pijanke treba
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 16:03   #19
i popiti čašu vode sa žličicom soli, malo onak za elektrolite...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 16:13   #20
2 jaja na oko na taste
norah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.