Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 20:29   #121
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
slažem se sa tobom znaći izvorni šarplaninac mora imat uvijen rep, ovi urbani imaju malo spusten dolje.
Prema standardu rep šarplaninca je sabljast. Uvijen je i u povišen kad je pas u afektu. Stalno uvijen rep je greška.

Quote:
I ovo naglašavam vidim da vas buni veličina pravi šarplaninac ne smije biti (ne smije) prevelik ima, standard preko kojeg ne smije iči
Standard šarplaninca nema određenu gornju granicu visine.

Quote:
I sječam se da smo imali neke primjerke koji su znali narast ko magare ali ti primjerci su bili ni za sto nisu isli za ovcama na pasu (sto je uvjet zasto se drze) bili su tromi, i jako plasljivi, i sa vukovima nemaju šanse jer vuk je jako brz žilav pokretan. evo ako vas sta jos zanima samo pitajte.
Plašljivost ima veze sa mnogočime, a najmanje s visinom Visina također nema veze sa tromošću, jer po toj logici turski pastirski psi (Anatolci, Akbaši) također ne bi imali šanse s vukom, a imaju potpuno istu namjenu. Zapravo, malo koji pas ima šanse pred čoporom vukova.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:09   #122
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Prema standardu rep šarplaninca je sabljast. Uvijen je i u povišen kad je pas u afektu. Stalno uvijen rep je greška.



Standard šarplaninca nema određenu gornju granicu visine.



Plašljivost ima veze sa mnogočime, a najmanje s visinom Visina također nema veze sa tromošću, jer po toj logici turski pastirski psi (Anatolci, Akbaši) također ne bi imali šanse s vukom, a imaju potpuno istu namjenu. Zapravo, malo koji pas ima šanse pred čoporom vukova.
moji uzgajaju šarplanince već zadnjih 300 godina pa valda oni imaju iskustva i znanja kakav bi on trebao biti i veliki pas nije uvijek najači i uostalom šarplaninci su namjenjeni čuvanju stada ovaca to znaći dnevno najmanje 10 kilometara hoda vjeruj mi veliki psi to ne mogu izdrzati i pogledaj si snimku na youtoube kakav šarplaninac (srednje velićine) izlazi na kraj sa čoporom vukova pa če ti bit sve jasno
a sto se tiče visine psi koji su previsoki to jest šarplaninci imaju onda slabe izduljene noge koje se tesko nose sa gornjom tezinom ili teretom i ot tuda ta tromost znači govorimo o pasmini psa ne o svim psima anatoslski pas je po prirodi visok i velik ali gornji dio tijela mu je uzak i lagan uostalom pitaj one koji imaju doge koliko taj vitamina za kosti troši dok raste to jest kalcija
a kad je u efektu ili u punom trku šarplaninac spusti rep dolje i izduzi ga valda ti je to logičnije jel sa uvijenim repom pas ne trći. znaći kad izostri pogled i spusti rep dolje onda znaći zauzima borben položaj, sabljasti rep samo dok trći a uvijen mora bit i to nije greska nego se po tome identificiraju to ti je kao da kazes da bokser bez spljoštene njuske je pravi , ili vučjak sa šiljastim ušima je greška itd. znaći nemoj govorit stvari samo da bi kontrirao ja osobno imam šarca sa papirima iz uzgoja na šarplanini iz vrsnog legla, sve te papire mi je pregledao čovek koji je doktorirao na šarplanincima iz kinološkog saveza makedonije i ako on ustvrdi da je sve u redu onda ti je to to.
i mani se filozofije.

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 10:38.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:40   #123
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
moji uzgajaju šarplanince već zadnjih 300 godina
idešššššš.... a šarac priznat tek tisućudevetstotridesetineke

Quote:
pa valda oni imaju iskustva i znanja kakav bi on trebao biti i veliki pas nije uvijek najači
a iz čega si ti iščitao da ja tvrdim da je velik pas najjači? Pa moja lovna terijerka je skoro zaklala njemačkog ovčara ako ćemo o tome
Quote:
i uostalom šarplaninci su namjenjeni čuvanju stada ovaca to znaći dnevno najmanje 10 kilometara hoda vjeruj mi veliki psi to ne mogu izdrzati
da, znam čemu služe šarci, hvala. I moji su ih svojedobno imali upravo za u svrhu. Postoji razlika između veik i "velik". Ako je pas velik, skladno građen, okretan i agilan, ne vidim zašto ne bi bio sposoban kretati se baš kao i neki manji. Čak je i okretniji od nekog malog i zdepastog (ima i takvih). Druga stvar je kad se jave veliki, tromi, limfatični bez trunke života u njima koji su sposobni samo ležat i gegati se okolo. Ali sama veličina ne predstavlja problem, već građa. Blanka Vlašić je velika cura pa je okretna, agilna i gipka, s lakoćom se kreće. Danny de Vito je mali i okrugli i ne mogu ga zamisliti da otrči 200 metara bez da se ne zapuše ko slon.

Da, slažem se s tobom da je danas masa šaraca onakva kakvi ne bi trebali biti, mahom zbog križanja s razno raznim mastifoidnim i teškim pasminama. I da, slažem se da se gornja granica ipak trebala postaviti jer su upravo zbog toga razno razni biseri s*ebali pasminu ne bi li napravili od šarca što veće i moćnije stvorenje.

Quote:
i pogledaj si snimku na youtoube kakav šarplaninac (srednje velićine) izlazi na kraj sa čoporom vukova pa če ti bit sve jasno
jesam
Quote:
a sto se tiče visine psi koji su previsoki to jest šarplaninci imaju onda slabe izduljene noge koje se tesko nose sa gornjom tezinom ili teretom
većinom, ne nužno

Quote:
a kad je u efektu ili u punom trku šarplaninac spusti rep dolje i izduzi ga valda ti je to logičnije jel sa uvijenim repom pas ne trći.
Afekt i puni trk nisu jedno te isto. Kad se netko šulja u grmlju, a pas se sav napne, osluškuje i čeka - to je afekt. Kad pas trči, to je nešto drugo.

Ovo je pas u afektu (gledaj glavu, ne rep).




Namjerno nisam stavila sliku šarplaninca da ne počnu nepotrebna pljuvanja i komentari koje mi se ne da čitati.

Kada spontano šeće, hoda ili stoji, rep šarplaninca nije uvinut poput kifle, već je ovakav


No rep je jedno od bitnijih dijelova tijela koje služi za komunikaciju i u razno raznim situacijama zauzima razne položaje i oblike.

Quote:
znaći kad izostri pogled i spusti rep dolje onda znaći zauzima borben položaj,
Ne, onda se osjeća nesigurno. Pas koji se sprema imati okršaj sigurno nema rep dole, već je rep ukočen, visoko u zraku ili u najmanju ruku prati liniju leđa. Hrbat je nakostriješen, uši su naprijed, pogled ukočen i usmjeren na protivnika. Naravno, ukoliko je taj pas dominantan i spreman započeti okršaj. Bilo koji pas po tom pitanju. Također, narav psa varira od jedinke do jedinke a nije ukalupljen u cijelu pasminu.

Quote:
znaći nemoj govorit stvari samo da bi kontrirao
Ne kontriram. I žensko sam.

Quote:
ja osobno imam šarca sa papirima iz uzgoja na šarplanini iz vrsnog legla, sve te papire mi je pregledao čovek koji je doktorirao na šarplanincima iz kinološkog saveza makedonije i ako on ustvrdi da je sve u redu onda ti je to to.
Samo DNA analiza može ustvrditi 100 % je li neki pas čistokrvan ili nije. Nažalost.

Super, stavi sliku psa da guštamo malo

Zadnje uređivanje Smartie : 03.11.2010. at 11:49.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:49   #124
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
idešššššš.... a šarac priznat tek tisućudevetstotridesetineke



a iz čega si ti iščitao da ja tvrdim da je velik pas najjači? Pa moja lovna terijerka je skoro zaklala njemačkog ovčara ako ćemo o tome


da, znam čemu služe šarci, hvala. I moji su ih svojedobno imali upravo za u svrhu. Postoji razlika između veik i "velik". Ako je pas velik, skladno građen, okretan i agilan, ne vidim zašto ne bi bio sposoban kretati se baš kao i neki manji. Čak je i okretniji od nekog malog i zdepastog (ima i takvih). Druga stvar je kad se jave veliki, tromi, limfatični bez trunke života u njima koji su sposobni samo ležat i gegati se okolo. Ali sama veličina ne predstavlja problem, već građa. Blanka Vlašić je velika cura pa je okretna, agilna i gipka, s lakoćom se kreće. Danny de Vito je mali i okrugli i ne mogu ga zamisliti da otrči 200 metara bez da se ne zapuše ko slon.

Da, slažem se s tobom da je danas masa šaraca onakva kakvi ne bi trebali biti, mahom zbog križanja s razno raznim mastifoidnim i teškim pasminama. I da, slažem se da se gornja granica ipak trebala postaviti jer su upravo zbog toga razno razni biseri s*ebali pasminu ne bi li napravili od šarca što veće i moćnije stvorenje.



jesam


većinom, ne nužno



Afekt i puni trk nisu jedno te isto. Kad se netko šulja u grmlju, a pas se sav napne, osluškuje i čeka - to je afekt. Kad pas trči, to je nešto drugo.

Ovo je pas u afektu (gledaj glavu, ne rep).




Namjerno nisam stavila sliku šarplaninca da ne počnu nepotrebna pljuvanja i komentari koje mi se ne da čitati.

Kada spontano šeće, hoda ili stoji, rep šarplaninca nije uvinut poput kifle, već je ovakav


No rep je jedno od bitnijih dijelova tijela koje služi za komunikaciju i u razno raznim situacijama zauzima razne položaje i oblike.



Ne, onda se osjeća nesigurno. Pas koji se sprema imati okršaj sigurno nema rep dole, već je rep ukočen, visoko u zraku ili u najmanju ruku prati liniju leđa. Hrbat je nakostriješen, uši su naprijed, pogled ukočen i usmjeren na protivnika. Naravno, ukoliko je taj pas dominantan i spreman započeti okršaj. Bilo koji pas po tom pitanju. Također, narav psa varira od jedinke do jedinke a nije ukalupljen u cijelu pasminu.



Ne kontriram. I žensko sam.



Samo DNA analiza može ustvrditi 100 % je li neki pas čistokrvan ili nije. Nažalost.

Super, stavi sliku psa da guštamo malo
to sto su priznati 1900 i neke ne znaći da nisu postojali i prije to je jedna od najstarijih pasmina na ovom predjelu čitaj malo o njima pa čes primjetiti da se oni stolječima(postoje otkako su iliri dosli na balkan, znači jako dugo) nisu mjesali sa drugim vrstama i tako su među najsačuvanijim pasminama.I JAKO JE LAKO OTKRITI ČISTOKRVNU PASMINU. ne treba ti DNA analiza jel DNA služi za otkrivanje identiteta osobe ili vrste (životinja ili čovjek)znači da li te taj pas ugrizao ili nije da li je netko bio na tom mjestu ili ne a ne za otkrivanje pasmine.
Kao drugo ako tebi kinoloski savez makedonije i stručni ljudi koji jako vode brigu o pasmini ne znače nista, meni je zao .jer ako ospporavas takve stvari
kao što su ćisti papiri i njihova ocjena onda mislim da nemamo o čemu dalje pričat, a što se tiće slike mog primjerka psa, mislim da je to suvišno jel oćito da tebe ne zanima pas kao takav nego samo da demantiras pasminu kao takvu i da dajes svoje ocjene stručnosti koje nisu strućne .
znači ne uzimas u obzir nikoga i nista a to je već monolog a ne dialog
stoga smatram da si uzaludan slućaj

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 15:29.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:18   #125
Ne mogu izdržati jer me je količina neobičnih stvari ovdje isprovocirala. Nisam stručnjak za šarove, iako poznajem jednog dugogodišnjeg uzgajivača. Ali pasmina je pasmina, ma koliko tornjakaši i šarovaši mislili da su iznad planeta i da su njihove pasmine najstarije i najčišće na kugli.

Quote:
florian kaže: Pogledaj post
to sto su priznati 1900 i neke ne znaći da nisu postojali i prije to je jedna od najstarijih pasmina na ovom predjelu čitaj malo o njima pa čes primjetiti da se oni stolječima(postoje otkako su iliri dosli na balkan, znači jako dugo) nisu mjesali sa drugim vrstama i tako su među najsačuvanijim pasminama.I JAKO JE LAKO OTKRITI ČISTOKRVNU PASMINU. ne treba ti DNA analiza jel DNA služi za otkrivanje osobe znači da li te taj pas ugrizao ili nije da li je netko bio na tom mjestu ili ne a ne za otkrivanje vrste.
Konstatacija da se šarplaninci nisu mješali s drugim vrstama samo je upola točna. I danas postoje kombinacije šarplaninac-vuk, i u Lici i u Bosni. Što se tiče križanja s drugim rasama ili "miješanja", nije li šarov postojao u istom biotopu kao i tornjak, koji je isto najstariji i jedini ilirski pas, i krašar, koji je opet jedini i najstariji pas...? Zbog toga se linije računaju od onog "dana" kad je pasmina priznata i standardizirana. Većina pasa nastala je križanjem pasmina pasa; vrlo mali broj pasa je pod "sumnjom" sa su izvorni psi (basenji, pjevajući pas...)

Previše, ali BAŠ previše gledaš CSI. Na žalost, na brdovitom si Balkanu. U svijetu je sasvim normalno provjeravati parnjake DNA analizom, a ne nekakvim papirom koji krivotvori svaki 7-godišnji klinac korištenjem iPhonea i wireless printera, ni komp mu ne treba.

Quote:
florian kaže: Pogledaj post
Kao drugo ako tebi kinoloski savez makedonije i stručni ljudi koji jako vode brigu o pasmini ne znače nista, meni je zao .jer ako ospporavas takve stvari
kao što su ćisti papiri i njihova ocjena onda mislim da nemamo o čemu dalje pričat, a što se tiće slike mog primjerka psa, mislim da je to suvišno jel oćito da tebe ne zanima pas kao takav nego samo da demantiras pasminu kao takvu i da dajes svoje ocjene stručnosti koje nisu strućne .
Vidi gore što se tiče papira. Sve ostale priče o stručnosti su glupost. NITKO ne može na osnovu papira zaključiti NIŠTA. Za niti JEDNOG psa. Ne postoji apsolutno NIKAKVA veza koja povezuje pojedinu kopiju pedigreea i pojedinog psa, uključujući oznake čipova i tetovaže. SVE može biti krivotvoreno. Pa i sam pas.

Izgled psa ne znači apsolutno ništa. Potpuno čistorkvan pas iz dobre linije može značajno odstupati od standarda. To je zato što linije više-manje uspješno kontroliraju genotip, a fenotip nije 100%-tni odraz genotipa već kombinacija genotipa i uvijeta potrebnih da se informacija zapisana u genotipu ostvari u fenotipu. Isto tako, nečistokrvan pas može izgledati prilično "u tipu".

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 03.11.2010. at 15:37.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:55   #126
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
.I JAKO JE LAKO OTKRITI ČISTOKRVNU PASMINU. ne treba ti DNA analiza jel DNA služi za otkrivanje identiteta osobe ili vrste (životinja ili čovjek)znači da li te taj pas ugrizao ili nije da li je netko bio na tom mjestu ili ne a ne za otkrivanje pasmine.

Ajme majko, o čemu ti pričaš ??
Pojma nemam o šarcima ali imam o DNA analizama, a ovo što kažeš je NETOČNO, sasvim netočno, molim te bolje se educiraj.
Jel ti uopće pratiš kinologiju ?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 15:56   #127
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne mogu izdržati jer me je količina neobičnih stvari ovdje isprovocirala. Nisam stručnjak za šarove, iako poznajem jednog dugogodišnjeg uzgajivača. Ali pasmina je pasmina, ma koliko tornjakaši i šarovaši mislili da su iznad planeta i da su njihove pasmine najstarije i najčišće na kugli.



Konstatacija da se šarplaninci nisu mješali s drugim vrstama samo je upola točna. I danas postoje kombinacije šarplaninac-vuk, i u Lici i u Bosni. Što se tiče križanja s drugim rasama ili "miješanja", nije li šarov postojao u istom biotopu kao i tornjak, koji je isto najstariji i jedini ilirski pas, i krašar, koji je opet jedini i najstariji pas...? Zbog toga se linije računaju od onog "dana" kad je pasmina priznata i standardizirana. Većina pasa nastala je križanjem pasmina pasa; vrlo mali broj pasa je pod "sumnjom" sa su izvorni psi (basenji, pjevajući pas...)

Previše, ali BAŠ previše gledaš CSI. Na žalost, na brdovitom si Balkanu. U svijetu je sasvim normalno provjeravati parnjake DNA analizom, a ne nekakvim papirom koji krivotvori svaki 7-godišnji klinac korištenjem iPhonea i wireless printera, ni komp mu ne treba.



Vidi gore što se tiče papira. Sve ostale priče o stručnosti su glupost. NITKO ne može na osnovu papira zaključiti NIŠTA. Za niti JEDNOG psa. Ne postoji apsolutno NIKAKVA veza koja povezuje pojedinu kopiju pedigreea i pojedinog psa, uključujući oznake čipova i tetovaže. SVE može biti krivotvoreno. Pa i sam pas.

Izgled psa ne znači apsolutno ništa. Potpuno čistorkvan pas iz dobre linije može značajno odstupati od standarda. To je zato što linije više-manje uspješno kontroliraju genotip, a fenotip nije 100%-tni odraz genotipa već kombinacija genotipa i uvijeta potrebnih da se informacija zapisana u genotipu ostvari u fenotipu. Isto tako, nečistokrvan pas može izgledati prilično "u tipu".
istina je da se papiri mogu krivotvoriti ali ja se ne bavim prodajom pasa niti uzgojom
znaći nije mi cilj muljaza
poznam vrstu dobro nisam neki laik, lljudi od kojih sam uzeo psa su mi po nekoj daljnoj rodbinskoj vezi rođaci. i psa sam dobio ne kupio, uzeo sam od
njih zato sto znam da se bave uzgojom pasa ne iz interesa i profita nego tradicija ako nisi sa time upoznata onda ti ja kažem da se do tradicije drzi
i svega par obitelji uzgaja na taj naćin sarplanince i oni se razlikuju po bojama svaka obitelj ima svoju boju psa e sad sam ja jos od čoveka iz kinoloskog saveza tražio da mi potvrdi kakav je primjerak znači stručni pregled kojeg sam platio ali ne da bi krivotvorio papire nego iz svoje taštine. A čovjek je dao ocjenu ali ne zbog para nego mu je to posao i vjeruj mi on je poznat u svijetu i njemu nije do krivotvorenjqa i para.
ajde evo ti i slika kad si navalila tolko

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 16:57.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 16:19   #128
Ha čuj, meni na toj slici izgleda kao pas. To što tebi rodijak daje riječ, to je lijepo, no ja se ne razumijem baš u bosanskohercegovačku kulturu i običaje, pa eto. Kad "drži se do tradicije" bude argument u kinologiji, treba kompletno cijelu zapaliti.

Bez DNA analize ne može se 100% znati je li čistokrvan.
Bez službene procijene registriranog kinološkog suca ne može se procijeniti poklapanje sa standardom i uzgojna vrijednost. Ili želiš da s te slike netko kaže da ti je pas super, da ima sve zube, da je pravilne visine i težine te razmjera, da pravilno hoda s dovoljnom dubinom koraka, da ima 2 zdrava testisa, da...?

Kao što rekoh, meni izgleda kao pas, i to prilično lijepi pas.

A ako ti je pas stvar "tvoje taštine", onda mi je žao psa.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 03.11.2010. at 16:26.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 16:59   #129
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ha čuj, meni na toj slici izgleda kao pas. To što tebi rodijak daje riječ, to je lijepo, no ja se ne razumijem baš u bosanskohercegovačku kulturu i običaje, pa eto. Kad "drži se do tradicije" bude argument u kinologiji, treba kompletno cijelu zapaliti.

Bez DNA analize ne može se 100% znati je li čistokrvan.
Bez službene procijene registriranog kinološkog suca ne može se procijeniti poklapanje sa standardom i uzgojna vrijednost. Ili želiš da s te slike netko kaže da ti je pas super, da ima sve zube, da je pravilne visine i težine te razmjera, da pravilno hoda s dovoljnom dubinom koraka, da ima 2 zdrava testisa, da...?

Kao što rekoh, meni izgleda kao pas, i to prilično lijepi pas.

A ako ti je pas stvar "tvoje taštine", onda mi je žao psa.
ma ti mene zezas ja sam sa šarplanine draga ne iz bosne alo
iz makedonije curo
jesi ti uopće pročitala sta sam rekao sa šarplanine dolazi i ovaj pas sa uzgoje gdje stoljećima uzgajaju takvi psi pa neznam šta ti znači ona geografski položaj recimo kod vina svi prave vino ali geografski položaj označava vino kao autoktono i odrečuje okus itd.
tako i sa psima ovaj je autoktoni pa neznam sta vise da se kaže ako je pas sa šarplanine a otud im porijeklo onda stvarno neznam na koju vrstu ti mislis
znači ocjenu je dobio od registriranog kinoloskog suca u skoplju ne u bosni
a sto se tiće tradicije oćito jako malo znaš o sarplanincima jer ti ljudi koji njih uzgajaju dugo godina su jedini, i oni su očuvali vrstu i po njima ili od njih je priznat kao pasmina od engleza
alo

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 17:06.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:11   #130
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ma da si i sa Everesta, pliz ne kvotaj cijeli tekst radi jedne rečenice,kvotaj ono na što odgovaraš..

uff
tako mi se sviđa vise i oladi sa DNA analizom pasminu određuje geografski položaj a ne DNA ako je nešto autoktono onda se zna zbog čega zbog mjesta gdje nesto raste ili se uzgaja puno godina
i konačno da svima bude jasno englez koji je proučavao šarplanince to je radio na šarplanini i okolici
nije koristio DNA analizu, nakon njegove ozbiljne studije ( puno godina neznam točno ali negdje oko 20godina ako sam u krivu neka me neko ispravi) zaključio je da se radi o novoj vrsti ili pasmini
i poslije takve ambiciozne i opširne studie pas je priznat u svijetu.
pa opet kažem ako izvorni šarplaninci nisu šarplaninci onda stvarno neznam koji je pas šarplaninac
ako je hrvatski ovčar onda je hrvatski ovčar a znamo zasto zato sto raste u tunguziji ne nego u hrvatskoj znamo otkud vučjak, labrador itd sve te pasmine određuju geografski polozaji .

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 17:33.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:30   #131
ajme daj ne pričaj gluposti
autohtoni položaj ??
ma o čemu ti pričaš, autohton je i kiwi u dalmaciji, od prije 20 godina..moš' mislit

i nema se tebi šta sviđati i ne sviđati, pravilo kvotanja određeno je pravilima foruma i naposljetku nekakvim netiquete na netu
ali čini mi se da o tome jednako malo znaš kao i o DNA u kinologiji.

Nije sramota ne znati , sramota je ne pitati i to je odlična poslovica

ovog prepucavanja ne bi ni bilo da niej onog tvog "bisera" CSI o tome čemu služi DNA
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:37   #132
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
ajme daj ne pričaj gluposti
autohtoni položaj ??
ma o čemu ti pričaš, autohton je i kiwi u dalmaciji, od prije 20 godina..moš' mislit

i nema se tebi šta sviđati i ne sviđati, pravilo kvotanja određeno je pravilima foruma i naposljetku nekakvim netiquete na netu
ali čini mi se da o tome jednako malo znaš kao i o DNA u kinologiji.

Nije sramota ne znati , sramota je ne pitati i to je odlična poslovica

ovog prepucavanja ne bi ni bilo da niej onog tvog "bisera" CSI o tome čemu služi DNA
pa sve ima svoje porijeklo po čemu je poznat i kiwi i banane itd.
znaći sve pasmine potječu odnekle ako kangalski pas onda znas da je iz turske ne iz sibira ako kavkaski ovčar zna se otkud je znači da bi postao priznat mora imat identitet ili ti porijeklo ili mjesto gdje prebiva a druga je stvar što neko želi životinju imat pa si je kupi i drži u africi ili ti u sibiru
a sto se tiče DNA stvarno je nebitno ima uzgajivačnica u hrvatskoj recimo labradora ili sto sam vidio belgijskog ovćara i oni prodaju pse sa papirima to ti znači kontrolirano porijeklo a valda znas sta je to
neda mi se vise
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:41   #133
Ma ne radi se o tome, zašto si tako tvrdoglav
Radi se o tome da je jedina POUZDANA METODA, koja se primjenjuje u kinologiji ko dmnogih pasmina, DNA analiza
Ono što je već u svijetu za druge stvari postala stara pouzdana metoda sada se primjenjuje i u kinologiji i to je JEDINI pouzdani test.
Ni jedan pravi uzgajivač koji drži do sebe, neće se buniti za DNA testiranje dapače bit će mu čast.

Papiri su varljivi i moguća je manipulacija njima,DNA nije.
O tome se radi, shvaćaš li?

ja imam lagotta, staru talijansku pasminu priznatu tek od nedavno u VIII. skupinu, ali to što je on stara talijanska pasmina NIŠTA NE ZNAČI ako se DNA pokaže da je tamo negdje nekad netko nešto mixao što nije trebao, u tom slučaju to više nije autohtono niti je lagotto već je to pas u tipu lagotta..izgleda kao lagotto ponaša se kao lagotto, šnjofa kao lagotto ali nema ČISTE gene...odnosno nema one gene koji su dopušteni ..i ja ga zato neću manje voljeti ali u tom slučaju mogu uzgajivača poslat u onu stvar s razlogom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:51   #134
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se o tome, zašto si tako tvrdoglav
Radi se o tome da je jedina POUZDANA METODA, koja se primjenjuje u kinologiji ko dmnogih pasmina, DNA analiza
Ono što je već u svijetu za druge stvari postala stara pouzdana metoda sada se primjenjuje i u kinologiji i to je JEDINI pouzdani test.
Ni jedan pravi uzgajivač koji drži do sebe, neće se buniti za DNA testiranje dapače bit će mu čast.

Papiri su varljivi i moguća je manipulacija njima,DNA nije.
O tome se radi, shvaćaš li?

ja imam lagotta, staru talijansku pasminu priznatu tek od nedavno u VIII. skupinu, ali to što je on stara talijanska pasmina NIŠTA NE ZNAČI ako se DNA pokaže da je tamo negdje nekad netko nešto mixao što nije trebao, u tom slučaju to više nije autohtono niti je lagotto već je to pas u tipu lagotta..izgleda kao lagotto ponaša se kao lagotto, šnjofa kao lagotto ali nema ČISTE gene...odnosno nema one gene koji su dopušteni ..i ja ga zato neću manje voljeti ali u tom slučaju mogu uzgajivača poslat u onu stvar s razlogom
jasno je da su papiri varljivi i može se sa njiima manipulirat .
ali ako govorimo o psima znaći čistokrvnima oni se stvarno olako identificiraju
i bez DNA analize a svaki ozbiljan uzgajivač ne manipulira sa papirima ako je ozbiljan i drži do toga
a što se tiće miksanja to se uvijek primjeti vjeruj mi ne možes miksat vučjaka i šarplaninku a da se to ne vidi, znam jedan moj kolega je miksao rotvajlera i sa šarplaninkom i vidi se vjeruj mi
jedino bi se mogao miksat sa kavkaskim ovčarom jel su slični ali to je stvarno rijetkost
a i ti primjerci su opet na oko vidljivi
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:53   #135
Nikome ne piše na čelu jel ozbiljan ili nije..ima ih koji samo tako izgledaju, pogledaj iskustva sa bostoncima negdje ovdje po forumu.
Niakd ne bih vjerovala nekome tek tako da je ozbiljan ni kad je smrtno ozbiljan, nažalost u pitanju je biznis .
I zato postoji DNA i pravi se izgajivač nema čega plašiti.

Ako je, kako kažeš, ozbiljan.
Ne razumijem ovo što kažeš da se "olako identificiraju", možda si htio reći lako identificiraju a ako to misilš onda griješiš.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:06   #136
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Nikome ne piše na čelu jel ozbiljan ili nije..ima ih koji samo tako izgledaju, pogledaj iskustva sa bostoncima negdje ovdje po forumu.
Niakd ne bih vjerovala nekome tek tako da je ozbiljan ni kad je smrtno ozbiljan, nažalost u pitanju je biznis .
I zato postoji DNA i pravi se izgajivač nema čega plašiti.

Ako je, kako kažeš, ozbiljan.
Ne razumijem ovo što kažeš da se "olako identificiraju", možda si htio reći lako identificiraju a ako to misilš onda griješiš.
ma dobro ne moras za svaku rijec se hvatat to je malo iz zezancije
ali ima pasa koji su biznis pa se to radi ali to je u manjini znaći ne treba to uzimat previse k srcu ali nakon par okota takvih sto ti kažeš da su miksani brzo se dogodi okot kod kojeg se vide greske i golim okom tako da je to dugoročno promasaj uzgajivaća zato sto svaki sljedeci okot otkriva porijeklo ili čistokrvnost , ako kupujes psa onda uvijek trazis ako je moguce da ti pokaže primjerke iz proslih okota pa makar u slikama i ako je to malo teže ali ako je neko na dobrom glasu kao uzgajivać onda se ne moras bojati
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:17   #137
Oprosti ali se nikako ne slažem
za svoj novac iako je novac ovdje manje bitan, bitne su ostale predispozicije oboljenja genetika i slično, ja ne želim nekome vjerovati na RIJEČ.
Ako je tako, onda ću ići u azil i uzeti psa, pa ću dobiti ono što dobijem.
Kad kupujem mikser od 100 kuna dobijem s njim garanciju..a riječ nije garancija, sorry...možda je nekad bila ali već odavno nije.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:42   #138
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Oprosti ali se nikako ne slažem
za svoj novac iako je novac ovdje manje bitan, bitne su ostale predispozicije oboljenja genetika i slično, ja ne želim nekome vjerovati na RIJEČ.
Ako je tako, onda ću ići u azil i uzeti psa, pa ću dobiti ono što dobijem.
Kad kupujem mikser od 100 kuna dobijem s njim garanciju..a riječ nije garancija, sorry...možda je nekad bila ali već odavno nije.
dobro tvoj novac i ti radis sa njime sta hoces slobodna volja,
znaći ako dajes neke velike novce naravno da ces poduzet i ozbiljnije korake
oko provjere čistokrvnosti ali i čistokrvni mogu imati greške ili genske predispozicije za bolesti znači takve stvari se ne otkrivaju DNA analizom
nego dugogodisnjim pračenjem okota to jest potomstva ako je tata mama šampion(samo primjer ne mora biti) znači porijeklo im je bilo kontrolirano i između njih su se uzimali samo najbolji primjerc.Tako se dolazi do kvalitete psa iako su svi čistokrvni
znači možes dobit kržljavog i bolesnog psa iako je čistokrvan
Nepotpuno znanje je opasnije od neznanja

Genos d.o.o. je, kao prvi privatni forenzički DNA laboratorij u regiji i tržišni lider u provođenju analize DNA za potrebe utvrđivanja očinstva i molekularnu dijagnostiku u Hrvatskoj, odlučio proširiti svoje područje rada. U ovom smo trenutku u završnoj fazi priprema za uvođenje sustava certificiranja porijekla pasa DNA analizom. Svaki vlasnik moći će na bezbolan i jednostavan način uzeti uzorak bukalne sluznice svog psa posebnim "Setom za utvrđivanje porijekla pasa analizom DNA" i zatražiti analizu DNA u našem laboratoriju. Analiza DNA osigurava nedvojben dokaz identiteta koji je univerzalno prihvaćen i vrlo raširen način potvrđivanja porijekla pasa u svijetu. Kao potvrdu provedene analize, Genos d.o.o. će izdati uvjerenje o genetičkim biljezima koji na jedinstven način određuju vašeg psa.

Cijena analize jednog uzorka je 350 kn. Ako isti naručitelj analizira 3 i više uzoraka ima pravo na popust od 10%, pa će tako cijena analize po uzorku iznositi 315 kn. Za 6 i više uzoraka obračunava se popust od 20% tj. 280 kn po uzorku (PDV je uključen u sve cijene).

A citala sam pravilnik od FCI-a da ukoliko je potrebna analiza krvi zbog devijacija (sad da li se to odnosi na ljudske pogreske ili eventualne deformacije u uzgoju ???) troskove snosi uzgajivac.

Da, odnosi se na devijacije, odnosno, moguće genetske bolesti ništa drugo.

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 18:51.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:37   #139
Odakle da ja znam od kuda si ti. Daj shvati da si hrpa slova na forumu, možeš biti neka curica iz Pule koja sprda ekipu na temi "Šarplaninci". Otprilike jednako su vjerodostojni i "dokazi" o čistokrvnosti tvog psa. "Moj pas je čistokrvan majkemi i mi to stoljećima tvrdimo jebovasja" nije kinološki ispravan dokument.
Jednako kao što broj poklanih vukova (za što bi u RH vlasnik psa završio u zatvoru) nije dokaz "čistokrvnosti". Psi iz radnih i izložbenih linija sasvim su druga priča i drugačije se ocjenjuju.

"Vrsta" je "pas", "vuk", "medvjed", "pastrva". "Rasa", "Pasmina" ili "sorta" je "šarplaninac", "sivi vuk", "grizli", "kalifornika". Pošto si makedonac pretpostavljam da imaš jezičnih problema pa ti samo blagonaklono objašnjavam.

Uzgoj pasa je BIZNIS, a vaših 20 seljaka koji imaju pse iz obiteljskog ponosa su manjina.

Sve ostalo što si napisao je brdo gluposti i neću se uopće poniziti da odgovaram. Ispada da je pas čistokrvan zato jer je "autokton" i da niti jedan pas koji nije "autokton", valjda na šarplanini, nije čistokrvan. Zar onda čistokrvni šarplaninci iz američkih linija nisu čistokrvni? A svaka džukela koja se okoti na tvojoj planini je šarplaninac? Jer ste vi "ozbiljni" i "držite do tradicije".

Ma daj.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 03.11.2010. at 19:53.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:50   #140
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Odakle da ja znam od kuda si ti.
"Moj pas je čistokrvan majkemi i mi to stoljećima tvrdimo jebovasja" nije kinološki ispravan dokument.

"Vrsta" je "pas", "vuk", "medvjed", "pastrva". "Rasa", "Pasmina" ili "sorta" je "šarplaninac", "sivi vuk", "grizli", "kalifornika". Pošto si makedonac pretpostavljam da imaš jezičnih problema pa ti samo blagonaklono objašnjavam.

Sve ostalo što si napisao je brdo gluposti i neću se uopće poniziti da odgovaram. Ispada da je pas čistokrvan zato jer je "autokton" i da niti jedan pas koji nije "autokton", valjda na šarplanini, nije čistokrvan. ZAr onda čistokrvni šarplaninci iz američkih linija nisu čistokrvni? A svaka džukela koja se okoti na tvojoj planini je šarplaninac? Jer ste vi "ozbiljni" i "držite do tradicije".

Ma daj.
pa mi drzimo do tradicije i to stoljećima ali nisam rekao da nema drugdje u svijetu čistokrvnih šarplaninaca, ali ako netko ima ili može nesto reć o tim psima onda sam sigurno to ja, jer sam tamo odrastao moji se bave stolječima uzgojom tih pasa i ja mislim, da veče predispozicije od toga nema
i kod nas ljudi ne drže druge pse ako ih ima mozes na prstima nabrojit uglavnom samo šarplanince.i kolko se sječam ti si zapela na DNA anlizi i repu itd.
tako da sve sto si ti rekla su gluposti i neznanje.
DNA analiza provjerava samo deformacije a ne čistokrvonst
jer kad bi tako bilo onda nijedan pas ne bi bio čistokrvan jer u prošlosti se to nije radilo.
i pročitaj da moj ima papire od kinološkog saveza
uopće ne čitas sta sam rekao samo trabunjas bezveze
i omalovažavas moje znanje i porijeklo
florian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.