Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 09:54   #3861
Lijep pozdrav svim curama...

Čitala sam postove od početka, al stvarno ih je puno, pa vas molim da mi pomognete ako ste imale slično iskustvo.
Naime, desilo mi se nešto uznemiravajuće. Prije par dana su me iz čista mira uhvatili strašni grčevi u trbuhu,
nisam mogla funkcionirat nikako, završila sam na hitnoj.
Radili su mi razne pretrage kako bi ustanovili uzrok, no ništa konkretno nije pronađeno. Na kraju, prije odlaska kući,
doktorica mi je dala nalaze i rekla da preporuča odlazak kod ginekologa jer ne isključuju trudnoću koju oni ne
mogu ni potvrditi ni negirati.
Obzirom da je bilo jako kasno u noć i obzirom da ne volim ići kod bilo kojeg ginekologa, nisam otišla odmah
tada, već planiram otić k svojoj.
Pošto mi nije dalo mira to što su mi rekli, idući dan kada sam bila kod svoje doktorice opće prakse,
rekla je da napravim test za tjedan dana..pitala sam ju zašto ne odmah, rekla je "ne, za tjedan dana"..

Poslije si mislim, ma kvragu, ne mogu toliko čekat i napravim test taj isti dan, ispao je negativan.

Menstruacija mi kasni par dana, ali meni uvijek kasni, tako da mi ne bi bilo ništa neobično da nije
došlo do bolova u trbuhu i odlaska na hitnu.
Inače, primjetila sam da me malo češće glava boli i nekoliko dana uzastopno sam imala
neke divlje vrtoglavice..nije da inače nemam problema sa time, ali tih dana je bilo baš kaotično.

E sad, je li koja od vas imala slično iskustvo, pa da se ispostavilo da je trudna jer ne znam ni
sama što da mislim.
Kod ginekologa planiram idući tjedan.

Hvala vam na čitanju
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 00:28   #3862
dns sam opet imala iscjedak
Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:06   #3863
Quote:
Male kaže: Pogledaj post
dns sam opet imala iscjedak
Imam iste simptome kao i ti, samo što su meni doktori rekli da ne isključuju trudnoću + imala sam odvratne grčeve u trbuhu, vrtoglavice i glavobolje, pa sam jučer dobila menstruaciju. Ne brini, ja sa svojim dragim ne koristim nikakvu zaštitu osim prekinutog snošaja, pa nisam trudna. Čim se malo opustiš i prestaneš razmišljati o tome ( pogotovo ako je trudnoća nešto što trenutno ne želiš ), pokazat će se jesu li ti sumnje opravdane. U svakom slučaju, osobno sumnjam da si trudna. Nekako smatram da mi žene to osjetimo na drukčiji način osim izostanka menstruacije.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:28   #3864
Quote:
Male kaže: Pogledaj post
jesam li trudna?
zadnju menstruaciju sam dobila 2.1. dečko i ja smo imali odnose 13. i 14. 1. (možda i 15.1.-nisam sigurna), ali nismo koristili zaštitu. svaki put bi "izvadio" prije nego je svršio.
negdje tih dana sam uočila rozkastu mrlju na gaćicama kao od krvi. prije 4-5 dana sam često išla na wc->u to vrijeme me bolio trbuh, ali lijevo dolje (no samo kad bi rukom stisnula taj dio ili kad bi bila na wc-u pa bi stisnula, dok bi obavljala nuždu xD, ne znam kak bi drugačije to opisala), inače ne bi niš osjetila. boljelo me 3 dana, pa se bol maknula. grudi su mi veće i osjetljive-malo bole, kao i inače kad trebam dobit, isto tako i trbuh-malo je napuhnut, ali to je i inače prije menge. vidjela sam sluz na wc papiru prilikom brisanja, ali i to mi se znalo pojavljivat prije menstruacije.
e sad, menstruacija mi inače nije redovita. zadnja menstruacija mi je bila 2.1. (kao što sam i napisala), prije nje mi je uranila dan ili 2, a prije te je bila točna. no sve menstruacije prije su mi kasnije dan, dva tri... rekord je 10 dana.
kupit ću test u srijedu, do tad menstruaciji dajem rok. xD
MOLIM VAS ZA MIŠLJENJA! HVALA
s obzirom da ne želiš biti trudna i ja ti želim isto

ali, s obzirom na ovo što si napisala, mogla bi biti. ne želim te strašiti, ali imala si odnose u vrijeme plodnih dana( najvjerojatnije), a da ne pričam koliko znam cura koja su zatrudnile koristeći tu metodu kontracepcije, odnosno ne koristeći kontracepciju. i da, sve ovo što si napisla mogu biti simptomi trudnoće. to ti znam pouzdano

eto, ja bi na tvom mjestu svakako napravila test, ako do sada nisi dobila.
želim ti sreću i držim fige da bude minus. a za sljedeći puta- kondom glavu čuva
ili pilule, ako smiješ
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:45   #3865
Ne mora biti. Ako nema redovite menge u dan, nisu joj ni ovulacije točne u dan, tako da je upitno dal su joj tada bili plodni dani.

A ovi simptomi što je ona napisala, ja ih imam sve osim učestalog mokrenja kad sam u pms-u i kad trebam dobiti. Evo sad trenutačno sam u pms-u i recimo cice me bole toliko da ne mogu spavati na stomaku.

Simptomi pms-a i trudnoće su jako slični tako da se u to ne može baš nešto pretjerano pouzdati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:44   #3866
hvala vam na odg.
inače uvijek koristimo kondome, sada nismo :/
sutra kupujem test jer još nisam dobila :/
Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:49   #3867
znate kaj mene zanima, kolko ti simptomi kod trudnica inače traju? 2,3-4 dana kao kod mene ili više?
Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:22   #3868
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti. Ako nema redovite menge u dan, nisu joj ni ovulacije točne u dan, tako da je upitno dal su joj tada bili plodni dani.

A ovi simptomi što je ona napisala, ja ih imam sve osim učestalog mokrenja kad sam u pms-u i kad trebam dobiti. Evo sad trenutačno sam u pms-u i recimo cice me bole toliko da ne mogu spavati na stomaku.

Simptomi pms-a i trudnoće su jako slični tako da se u to ne može baš nešto pretjerano pouzdati.
ma znam leeloo da ne mora biti trudna, možda i nije:, ali kaže da je imala odnose 13, 14, i 15 dan tako da.......a kad uzmemo u obzir život spermija ..

koliko sam skužila kaže da joj je prošli mjesec uranila menstruacija dva dana, to nije veliko odstupanje.

za simptome znam da su slični, ja sam bila uvjerena da ću dobiti menstruaciju , a bio je plus.

što se tiče simptoma koji podsjećaju na pms, trajali su nekih tjedan dana.imam osjećaj da je sve prestalo kada sam napravila test. osim što su me cice bolile jako dugo i jako jako.

p. s. nadam se da će biti sve ok
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 14:11   #3869
sad sam mjerila temperaturu i imam 36,7, takva je bila i prije 2 dana. pročitala sam da je kod trudnica normalna povišena temperatura za pola stupnja i stupanj. meni je normalna->nada!
Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:26   #3870
zadnju menstruaciju dobila sam točno prije mjesec dana koja je trajala kao i obično nekih 5 dana... odnos sam imala oko 10.1. - kondom + vadi ga van
e i sad, moram napomenut da mi je to bio drugi spolni odnos u životu.. nakon prvog spolnog odnosa sve mi se poremetilo i menstruacija kasnila čak tjedan dana. Ovaj put M sam trebala dobit danas ali ništa.. nemam nikakvih simptoma
zanima me da li je normalno da će mi možda kasnit još koji dan pošto mi je to bio tek drugi spolni odnos u životu ili to samo vrijedi za prvi odnos...
imam li razlog za brigu
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:05   #3871
tascha:
nemaš, bez brige

ja sam još u brizi
Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:38   #3872
ajoj Male neznam, neću biti mirna tako dugo dok ne dobijem

držim fige da i ti uskoro dobiješ-jesi pravila test?
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:29   #3873
pitanjce

Može li mi netko reći ima li ovakvo iskustvo. Naime, rodila sam prije godinu dana i do nedavno sam dojila, menstruaciju nisam dobila osim jedanput ovo ljeto, a testovi nisu pokazali da sam trudna. Znam da žene najčešće dobiju menstruaciju u dojenju, ja je još nemam, a mm i ja se ne štitimo.

U biti je pitanje sljedeće: kako se računa termin poroda i trajanje trudnoće ako se ne poznaje datum zadnje mentruacije?

thanks
Dome_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:35   #3874
Quote:
Dome_st kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći ima li ovakvo iskustvo. Naime, rodila sam prije godinu dana i do nedavno sam dojila, menstruaciju nisam dobila osim jedanput ovo ljeto, a testovi nisu pokazali da sam trudna. Znam da žene najčešće dobiju menstruaciju u dojenju, ja je još nemam, a mm i ja se ne štitimo.

U biti je pitanje sljedeće: kako se računa termin poroda i trajanje trudnoće ako se ne poznaje datum zadnje mentruacije?

thanks
krivo, mnoge žene ne dobiju prvu menstruaciju nakon poroda dok god ne prestanu dojit, i ja sam jedna od njih. dakle prvu menstruaciju sam dobila tek mjesec dana nakon što sam prestala dojit a to je bilo nakon prvog poroda sa 9 mjeseci starosti bebe, a nakon drugog poroda 1,1 g starosti beba.

kao drugo nadam se da ti i muž ne mislite kako vas dojenje štiti od trudnoće pa se zato ne štitite? jer to naravno nije način kontracepcije i žene se najčešće tako zeznu jer misle da ne mogu ostat trudne ako doje.

a na tvoje pitanje kako se računa trudnoća ti stvarno ne mogu odgovorit točno, bolje da ti odgovori netko stručniji, ali pretpostavljam da se gleda po uzv starost odnosno mjere djeteta pa se odredi približan termin.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:53   #3875
Ne brini se, ne štitimo se jer to želimo

Hvala na odgovoru!
Dome_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 01:16   #3876
Leloo,pitanje tebi ili bilo kome drugom..ali buduci da si mi ti rekla da ne treba da brinem,pa sam i gledala da se ne brinem..
i juce sam imala smrtni slucaj i nana mi ej umrla i bila sam jako lose i povratila sam cak jednom..
i ono odmah se ja fatam moguce trudnoce...
ali ajde..danas stvarno nisam povracala..
znaci da nije zar ne?
ali,primjetila sam pojacan isjedak..
i to me strasno plasi..
nije da to nikada u zivotu nisam imala..ali eto,..citala sam kao moguci simptom..
nisam jos radila test...
tako me strah..korak sam do nervnog sloma.. ne osjecam se dobro..
stvarno sad ova i smrt i ovo sa mnom.. sve problemi..
molim te reci mi da nemam razloga da brinem..molim te.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:13   #3877
Quote:
krilatistrah kaže: Pogledaj post
Leloo,pitanje tebi ili bilo kome drugom..ali buduci da si mi ti rekla da ne treba da brinem,pa sam i gledala da se ne brinem..
i juce sam imala smrtni slucaj i nana mi ej umrla i bila sam jako lose i povratila sam cak jednom..
i ono odmah se ja fatam moguce trudnoce...
ali ajde..danas stvarno nisam povracala..
znaci da nije zar ne?
ali,primjetila sam pojacan isjedak..
i to me strasno plasi..
nije da to nikada u zivotu nisam imala..ali eto,..citala sam kao moguci simptom..
nisam jos radila test...
tako me strah..korak sam do nervnog sloma.. ne osjecam se dobro..
stvarno sad ova i smrt i ovo sa mnom.. sve problemi..
molim te reci mi da nemam razloga da brinem..molim te.
A kad trebaš dobiti?

Inače menga ti može kasniti i od živciranja, a budući da ti je baka umrla to je veliki stres i nemoj se začuditi ako ti bude kasnila.

Ako ti menga bude kasnila onda popiški test, nema svrhe da ga piškiš ranije jer u većini slučajeva ništa ne pokaže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:36   #3878
Curke, pratim vas već duže vrijeme, sada imam jedno pitanjce. Napravila sam test (primastick) i onaj dio gdje se treba pojaviti crtica da je ispravno napravljen se pojavila roza crtica, a u drugom kružiću gdje treba za trudnoću, kružić mi je porozio i vidjela se bijela crtica (znači suprotno od onog kako bi trebalo biti, barem od onog čemu se nadamo ). Zanima me je li se to kojoj od vas dogodilo i što bi to moglo značiti. I da, naravno da ću ponovit test za par dana
Panta_Rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:35   #3879
Može biti evaporacijska linija - teško za reći bez slike. Ali, nikome taj test ne preporučam, dosta je nejasan, onako, mrljav, ostavlja po nekoliko linija u prozorčiću, pa si ti misli koja je "ta" ili nije.

Edit: sad kad sam ponoov proučila tvoj post: nisi trudna. Bila je bijela linija na mjestu gdje je reagens, i da se cijeli prozorčić nije obojao u rozo, ne bi je ni vidjela, da jesi trudna, obojala bi se linija u jako ružičasto.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:45   #3880
jel vas bole grudi kad ih dirate i malo stisnete i pipate ili same od sebe?
-pitanje vrijedi i za trudnice i PMS simptome
Male is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.