Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 22:37   #61
mislim ić u Livno, tamo navodno ima podosta ljudi koji se bave uzgojom šarplaninaca, ne znam koliko od njih to radi registrirano tj. da uz pase dobiješ i papire.Sa mnom će ić jedan čovjek koji je inače u kineziološkom savezu, koji bi valjda zna prepoznat čistokrvnjaka. Ne znam di uopće ima šaraca s papirima i koliko takvi dođu. Ako imate kakav savjet, dobro bi mi došao.
cap Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 23:50   #62
šaljem ti privatnu poruku
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:31   #63
Quote:
cap Smith kaže: Pogledaj post
.Sa mnom će ić jedan čovjek koji je inače u kineziološkom savezu, koji bi valjda zna prepoznat čistokrvnjaka
imas pasa s papirima i vecina koji i imaju papire nisu cistokrvni sarci.. nego mix sa kavkazom jos od prije par generacija.. al ostale su masne glavurde ..fleke velike na prsima.. male oci..velike zvalje.. primjeti se to... povedi sa sobom nekog tko je vec imo pravog sarca.. on bi trebo znati

imala je smartie lijepu sarku.. suva.. lijepa.. prodornog divljeg pogleda..prava sarka.. nek ona ide s tobom..

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2008. at 15:48. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:37   #64
jučer vidio jednog, došao do ograde, pas odmag skočio na ogradu, mazio ga par minuta..skroz zaigran pas...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:38   #65
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
imala je smartie lijepu sarku.. suva.. lijepa.. prodornog divljeg pogleda..prava sarka.. nek ona ide s tobom..
Da shvatim ovo kao provokaciju ili...???

Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
jučer vidio jednog, došao do ograde, pas odmag skočio na ogradu, mazio ga par minuta..skroz zaigran pas...
mora da je vrlo mlad.

Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
imas pasa s papirima i vecina koji i imaju papire nisu cistokrvni sarci.. nego mix sa kavkazom jos od prije par generacija.. al ostale su masne glavurde ..fleke velike na prsima.. male oci..velike zvalje.. primjeti se to... povedi sa sobom nekog tko je vec imo pravog sarca.. on bi trebo znati
ima, istina. Dobio je popis uzgajivača koji uzgajaju po propisima i izvorne tipove, a na njemu je hoće li prihvatiti ili ne.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.11.2008. at 15:48. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:16   #66
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Da shvatim ovo kao provokaciju ili...???

neee... sto vam je.... pa vidio sma na slikama vasu sarku.. ja mislim fedra.. ili tako nesto.. tipican predstavnik vrste pa sma zato napisao.. nisan mislio nista lose
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:43   #67
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
neee... sto vam je.... pa vidio sma na slikama vasu sarku.. ja mislim fedra.. ili tako nesto.. tipican predstavnik vrste pa sma zato napisao.. nisan mislio nista lose
Pa baš i nije, al nema veze... Bila je prepuna mana za tu pasminu, zato nije bila niti izlagana, iako, naravno da je meni bila najljepša
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:20   #68
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa baš i nije, al nema veze... Bila je prepuna mana za tu pasminu, zato nije bila niti izlagana, iako, naravno da je meni bila najljepša
imala je dobru suvu glavu sto se sad rijetko vidja.. sad sve neke masne glavurde.. al joj je dlaka bila nekako barsunasta... tako mi se cinilo sa slike ..!

lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:44   #69
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
imala je dobru suvu glavu sto se sad rijetko vidja.. sad sve neke masne glavurde.. al joj je dlaka bila nekako barsunasta... tako mi se cinilo sa slike ..!

Ženke inače imaju uže i "suhije" glave. A dlaka joj je bila sve samo ne baršunasta. Imala je dobru dlaku, možda malo prekratku, ali na opip baš onakvu kakvu šarac treba imati - čvrstu i grubu. Ne znam gdje i kod koga gledaš masne glavurde, ljudi koje sam dotičnom preporučila imaju solidne pse u tipu i daleko su od tih mješanaca kavkaza i mastifa i koječega. Zna se koji je standard i toga se drže. Također postoji razlika između radnih i "običnih" šaraca, radni su ti suhi i meni se osobno, ne sviđaju, što ne znači da mi se sviđaju ovi "medvjedi".
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:02   #70
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ŽTakođer postoji razlika između radnih i "običnih" šaraca, radni su ti suhi i meni se osobno, ne sviđaju, što ne znači da mi se sviđaju ovi "medvjedi".
a zato su meni drazi radni jer su izvorni i pravi.. ja mislim da to s radnima i "obicnima" ne drzi vodu jer jednostavno sarac je sarac ili nije sarac... to je ko da kazes radni tornjak i "obicni" .. tornjaci su isti.. a sarce su malo unistili..

nista lose tebi ne govorim..
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:34   #71
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
a zato su meni drazi radni jer su izvorni i pravi.. ja mislim da to s radnima i "obicnima" ne drzi vodu jer jednostavno sarac je sarac ili nije sarac... to je ko da kazes radni tornjak i "obicni" .. tornjaci su isti.. a sarce su malo unistili..

nista lose tebi ne govorim..
Malo si u krivu, al nema veze. Postoji i radni tornjak Radni i izložbeni Njemački ovčar i puno pasmina se dijeli na radne i izložbene. Meni se izvorni tip sviđa, a kad kažem radni je suhiji ima i razloga zašto je suh - slabije se hrani a više se kreće. Kad bi prestao biti radni, popunio bi se i bio taman po mom ukusu Da su šarce uništili, to je istina, ali ima ljudi koji se svojski trude to popraviti i nadam se da će uspjeti. Evo, nije da je reklama, ali meni su šarplaninci od Stankovića ono što šarac treba biti izgledom, a kako čitam i karakterom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:38   #72
a znam gledao sna njegove pse...oni su suvljeg tipa al super odlakani i dobri psi.. dobrih glava .. dobre pse ima stenki..redovito pobjeduju na izlozbama..
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:43   #73
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
a znam gledao sna njegove pse...oni su suvljeg tipa al super odlakani i dobri psi.. dobrih glava .. dobre pse ima stenki..redovito pobjeduju na izlozbama..
točno su takvi kakvi trebaju biti. Po standardu, šarac ne bi trebao imati dlaku kraću od 7 cm.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:54   #74
znam.. al gleam te pse koji pobjeduju na natjecanjima i donose razne cacove bobove itd.. sve neki sarkazi.. sa kavkazkom bundom.. .. pogledaj na forumu balkan kinolgy imas topic deltari ilir.. ima predobrih pasa... vecina jos ide s ovcama ..pravi karakter a i izgled..to nisu sarci al pogledaj..
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:34   #75
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
znam.. al gleam te pse koji pobjeduju na natjecanjima i donose razne cacove bobove itd.. sve neki sarkazi.. sa kavkazkom bundom.. .. pogledaj na forumu balkan kinolgy imas topic deltari ilir.. ima predobrih pasa... vecina jos ide s ovcama ..pravi karakter a i izgled..to nisu sarci al pogledaj..
joj... nebih. BK je smeće od foruma, sorry.
a o deltari ilir, zaista nebih.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:45   #76
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
joj... nebih. BK je smeće od foruma, sorry.
a o deltari ilir, zaista nebih.
pa onako.. dosta svađa ima hehe.. mislim kako hoces.. OK..

moram ici.. smrad mi je opet poderao vodilicu pa iden uzet nocu.. ajd pozz
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:48   #77
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
pa onako.. dosta svađa ima hehe.. mislim kako hoces.. OK..
Znam. Zato baš. Čitam ja koji put, al onda odem rigat pa nemam dalje snage nastaviti, a da se upuštam u neakve nebulozne rasprave ne pada mi na kraj pameti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:17   #78
šarplaninac

hello, ekipa... potrebno mi je par savjeta u vezi šarplaninaca...
moj dečko je kupio ženku šarplaninca, ima oko 3 mjeseca... ima je 5-6 dana.. e sad, njemu je čudno to da se ona još nije oslobodila u njegovom društvu..
sve je ok dok je u boksu, ali čim je pusti van, ne želi mu blizu... pa vas molim za par savjeta, ako itko ima iskustva s takvim ponašanjem...
hvala
__________________
Bez tuge, boli i straha... Do posljednjeg daha...
srnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:37   #79
A otkud je pas kupljen? Može biti svašta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 13:28   #80
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
A otkud je pas kupljen? Može biti svašta.
našao je neki broj u oglasniku...
vjerujem da nije baš najbolja solucija, ali... i moj retriver je kupljen na isti način, i sve je ok s njim... ne znam...
jutros je šarplaninka pokušala ugristi njegovog djeda
ne znam šta bi mogao biti razlog takvom ponašanju... možda to što se nije još snašla u novom okružju, ili je još prestrašena...
__________________
Bez tuge, boli i straha... Do posljednjeg daha...
srnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.