Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2019., 17:13   #1
Vakumiranje suhih kobasica i mesa

Pozdrav...susim meso 2. sezonu samostalno..i sad nesto gledam mozda bi valjalo kupiti neku vakumirku, sve vakumirati i staviti u zamrzivac posto nemam nikakvog podruma
Zanima me preporuke nekih vakumirki..gledao sam STATUS-ove cine mi se oke,
Kupujete li original vrecice ili zamjenske i koje?
Ne trebam za stalnu upotrebu nego vecinom za suhomesnate proizvode
hvala unaprijed svima
Tihomiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 18:06   #2
Samo gledaj kada u Lidlu bude njihova vakumirka. Imam i sa statusom (početni model, cca 800kn) i sa ovim lidlovim 3-4 godine iskustva, lidlov se pokazao bolji. A usto i košta višestruko manje, i radi i na statusove folije.
Drugo, poanta vakumiranja je da NE ZAMRZAVAŠ. Ako ćeš zamrznuti, onda ne vidim zašto trošiti novce na vakumiranje? Umotaj u prozirnu foliju ili patentne vrećice.
Ne treba ti podrum, možeš u bilo kakav ormar staviti, neće im ništa biti ni na 20 stupnjeva. Tako bude kod mene po ljetu u malom ukopanom "podrumu" ispod stepenica.
Kada nema zraka, nema ni kvarenja.

Samo je dobro tu i tamo provjeriti da nije var pustio, ili odmah dvostruko variti.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 12:54   #3
Ajde da probam ovdje pitati možda netko zna.

Starci žele vakumirati kobasice prije stavljanja u zamrzivač pa traže prikladne vrećice za to. Gledamo ove u Pevexu 120X550, i sad ovih "550" bi sugeriralo da je vrećica dugačka 550mm iliti 55cm što bi bilo idealno za te kobasice pošto su dugačke oko 45cm, no ispod u opisu piše "Dužina: 29cm", pa nas sad buni kako je dužina toliko mala? Jel tko kupovao kakve vrećice za vakumiranje kobasica i kako je to radio? Rezanje da bi stale u vrećicu ne dolazi u obzir.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 13:33   #4
Zašto bi zamrzavali vakuumirane kobasice? Samo ih držite u frižideru čim otopli.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 13:50   #5
Ima ih previše za frižider (cca 35 komada) i velike su a u zamrzivaču ima mjesta. Iako da, i mi smo čuli da nije potrebno zamrzavati nakon vakumiranja, možda bi mogli barem jedan dio čuvati u smočnici, tamo je relativno hladno za sad ... vidjet ćemo kako će biti sa prostorom
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 17:49   #6
Vakumirane u hladnoj smočnici mogu se čuvati dugo vremena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 19:07   #7
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ajde da probam ovdje pitati možda netko zna.

Starci žele vakumirati kobasice prije stavljanja u zamrzivač pa traže prikladne vrećice za to. Gledamo ove u Pevexu 120X550, i sad ovih "550" bi sugeriralo da je vrećica dugačka 550mm iliti 55cm što bi bilo idealno za te kobasice pošto su dugačke oko 45cm, no ispod u opisu piše "Dužina: 29cm", pa nas sad buni kako je dužina toliko mala? Jel tko kupovao kakve vrećice za vakumiranje kobasica i kako je to radio? Rezanje da bi stale u vrećicu ne dolazi u obzir.
Ovo 5x12x29cm su dimenzije pakiranja za slučaj dostave putem webshopa
Ovo što tebe zanima, a to je dimenzija pojedine vrećice, je 120x550mm.

Ja obično biram one u roli tako da si odredim koliko mi paše jer nikad ne procijenim dobro koliko "viška" moram uzeti vrećicu da bi bilo dovoljno mjesta za zavariti je pri vakuumiranju. I ja sam za vakuumiranje i smrzavanje. Najbolje je vakuumirati i u frižider, ali kao ti nemam mjesta dovoljno pa stavljam u škrinju. U vakuumu ne povuku nikakve mirise iz škrinje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2023., 20:55   #8
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Ovo 5x12x29cm su dimenzije pakiranja za slučaj dostave putem webshopa
Ovo što tebe zanima, a to je dimenzija pojedine vrećice, je 120x550mm.
Eh, 55cm vrećice bi mi bilo stvarno idealno i super praktično jer su kobasice cca 45cm no na kraju mi se nije dalo ići u Pevex to provjeravati jesu li 55 ili 29 pa sam u jednom drugom dućanu uzeo ove 120x3000 role, pet pakiranja se dobije u kompletu i dobre su i one, za probu smo već vakumirali jednu kobasicu i super pašu samo što ovdje imam sad dupli posao da ih trebam rezat i sam pravit rub, ali dobro, bude odrađeno i to na kraju
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.