Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 10:51   #1941
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
plejer HDMI-jem na pojačalo (ulaz), pojačalo HDMI-jem u TV (izlaz)...
koliko vidim pojačalo mi nema HDMI (http://www.nubert.de/images/products...erker-rear.jpg), pa su onda dvije opcije:

1.jeftiniji media player kojeg spojim HDMI-jem na TV, a kako je TV spojen na pojačalo već, imat ću i sliku i zvuk.

2. skuplji media player koji ima i optički izlaz, pa ga HDMI-jem spajam na TV, a posebnim kablom spajam na pojačalo.
2.a kojom vrstom kabla spajam media player koji ima optički digitalni izlaz na pojačalo?
2.b ima neki konkretan model kod nas u chipoteci ili sličnim dućanima koji ima takav optički digitalni izlaz?
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 14:49   #1942
Taj Denon 720 je stereo pojačalo i nema digitalne ulaze(HDMI, optički) nego samo analogne RCA ulaze.

Možeš kupiti npr. Mede8er 400x2s pa ga spojiš s HDMI kabelom na TV a sa analognim RCA kabelom na Denon pojačalo.

Ima ga za kupiti npr. u Svijet medija.
Jonathan Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:16   #1943
Imaju i ovi android boxovi analogne AV izlaze tako da se i od njih može jednako tako spojiti...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:13   #1944
Pozdrav!
Molim za savjet, koji media player nabaviti.
Media player bi spojio na av reciver, a u m. player stick sa audio datotekama. E sad, htio bi da to sve bude upravljivo treko tableta (bez paljenja TV-a), tako da se može navigati tabletom.
Dali to mogu odraditi media playeri sa oznakom android.
Hvala.
trend1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:51   #1945
da, prvo što mi pada na pamet je neki android box s miracastom (ako i na tabletu imaš android 4.2+ i Wifi Direct)...kako nemam direktno iskustvo s miracastom, nek kolege preuzmu
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:26   #1946
@trend1
Da li bas mora biti media player jer je on ipak napravljen vise za video? Ja imam raspberry pi + hifi berry karticu (i stavio sam Volumio linux distribuciju bas za glazbu) i upravljam preko mobitela pustanje pjesama i sve ostalo. To je specificnije rijesnje ali kvalitetnije (mozes i FLAC slusati). Mene je raspberry II + hi-fi berry kostao oko 80 eura (sa dostavom) sa ovog linka http://www.galagomarket.com/index.php/items/display/1
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:00   #1947
Quote:
trend1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Molim za savjet, koji media player nabaviti.
Media player bi spojio na av reciver, a u m. player stick sa audio datotekama. E sad, htio bi da to sve bude upravljivo treko tableta (bez paljenja TV-a), tako da se može navigati tabletom.
Dali to mogu odraditi media playeri sa oznakom android.
Hvala.
Android media player je digitalni dakle nema gubitka na kvaliteti do konverzije u analogni signal.
Kvaliteta zvuka dakle ovisi samo o kvaliteti playera... hardverski i softwareski.
Naravno za kakve genius zvucnike i zvucnicke kablove od par kuna po metru duznom ova rasprava je totalno bespredmetna.
Preporucam digitalni signal u pojacalo.
Daljinski je nebitan jer preko wifi / bluetootha se moze upravljati s modernim media playerima preko telefona (ne bas najbolja ergonomija) tj moze se dokupiti airmaouse koji je bas tome prilagoden.
LP
Alen
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:04   #1948
Evo jedna mala anegdota... posto mi media player ima citac SD kartica i sada imao brdo fotki na foticu, odlucio jednostavno ubaciti SD karticu i pogledati fotke (1. puta u zivotu u media playeru) a utor je za one male SD kartice.
Gurnem i uleti kartica bez ikakvog otpora????
Dignem player i ucini mi se da nesto klepece.
Otkacim zice i protresem...kartica upala u kuciste i sad leti i lupeta?!
Nigdje sarafa, a slike s berme nezamjenjive...
Otvorio i izvadio (plastika je nataknuta, pa malo s nozicem i povuci)

Utor za SD karticu nije samo za karticu nego ima i lufta s gornje strane pa ako ne pogodim bas u lezaj... ode to u prazno...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:51   #1949
To sam već bio ja pisao da sam mislio da mi je upala kartica pa sam sve otvorio (na kraju ispalo da je ipak ispala)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 21:59   #1950
Bok svima,

Da li ste vidjeli novi Intel Compute Stick:

http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Compute_Stick
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 15:50   #1951
Zanimljivo ali nažalost nema HEVC podršku...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 19:27   #1952
Imam media player wd tv play i crknuo nakon točno 2 godine i 1 mjesec.Pošto mi je istekla garancija u servisu kažu da se to neda popravljati (u garanciji bi mi zamjenili za drugi).Da li netko zna da li se to čudo da popraviti ili da idem po neki novi media player samo ne znam koji pa bi molio preporuku.Treba mi za gledanje filmova i serija
damek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:09   #1953
moja preporuka za mede8er 400 mini. Radi ko vurica već godinama
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:36   #1954
Aloha...imam jedno pitanjce vezano za media playere. Naime crkla mi konfiguracija pa dok ne slozim novu kroz mjese dva trebao bi preporuku za neki media player. Uglavnom neam tv vec LG IPS LED 22MP55 full hd monitor i za zvuk imam M-Audio Av40 aktivne monitore. Pa sad do soma kuna ccabi trebao si uzet neki media player da mogu zujat u filmove,serije puknut Kodi gore i slusat mjuzu...pa ekipa pljiz ako netko ima kajza preporucit bilo bi super...Ja se trenutno vrtim od minix ili med8ver playera...Uglavnom iskljucivo nasi ducani su opcija jer jbgna rate bum razlupavao pa zato...
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:59   #1955
Imas ovdje Media Player MEDE8ER.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:24   #1956
Ma to sve znam...al meni bi trebala preporuka kaj da uzmem do cca soma kn a da ce sljakat sa IPS full hd monitorom i da zvuk ide prek aktivnih monitor zvucnika maudio av40...i da uzimam na rate pa da samo mogu u nasim ducanima uzimat.... Znaci kaj bi bilo najbolje da kupim za serije,filmove mjuzu i neko surfanje po netu...dok si opet ne osposobim kantu...
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 17:08   #1957
Bilo kaj androidno najjeftinije bu ti šljakalo...davali smo neke preporuke iz chipoteke unazad po temi pa pogledaj....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:57   #1958
Quote:
Morski vražičko kaže: Pogledaj post
Aloha...imam jedno pitanjce vezano za media playere. Naime crkla mi konfiguracija pa dok ne slozim novu kroz mjese dva trebao bi preporuku za neki media player. Uglavnom neam tv vec LG IPS LED 22MP55 full hd monitor i za zvuk imam M-Audio Av40 aktivne monitore. Pa sad do soma kuna ccabi trebao si uzet neki media player da mogu zujat u filmove,serije puknut Kodi gore i slusat mjuzu...pa ekipa pljiz ako netko ima kajza preporucit bilo bi super...Ja se trenutno vrtim od minix ili med8ver playera...Uglavnom iskljucivo nasi ducani su opcija jer jbgna rate bum razlupavao pa zato...
na 22 inca full HD vidis kikiriki. Znaci to ti je ulaganje u buducnost. Ista stvar s komp jeftinim zvucnicima. Uzmi si najjeftiniji android player koji radi i to je to. 1000kn ces platiti 75% koje ne trebas dok ne nabavis ostatak opreme a dok nabavis osatak to ce krepat / zastarit / dosaditi. Uostalom vecinom je signal neFULLhd...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 21:29   #1959
Napokon sam se malo poigral sa MK809
Uspel sam instalirat Link2SD i upogonit ga...
Fora je da na SD kartici moraš napravit dvije particije: Prva FAT32 obavezno primary, a druga EXT4 i opet obavezno primary s tim da ne smije bit veća od 2Gb...
Sve to obavit na PC-u sa ovim programom

Nakon toga instalirat Link2SD sa google playa i odredit mu da je 2 particija Ext4...
I poslije toga sam se napokon uspel rešit onog originalnog XBMC/Kodi Gothama, Netflixa, Skypa i.t.d.
Instaliral Kodi Isengard i preselil i njega na SD karticu

sve koliko vidim za sad šljaka odlično i zanimljivo i HDMI CEC pun kufer bolje radi sa ovim Isengardom...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:54   #1960
Ja sam i instaliral kodi Isengard uz originalni xbmc bez kerefeka...i fino radi, da...više manje korektno radi s amlogicovim hardverskim libraryjima jedino imam probleme sa snimkama s fotica AVCHD, a iste te rade OK u default playeru od boxa
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.