Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2015., 15:11   #61
Di ti tu vidis pasivni mixer, koliko mi je muke zadalo ovo cudo u jednoj birtiji.
Poigraj se sa ovom dugmicima a ko zna mozda je sprzen ulaz, votka, kola i ostali napoji prave probleme ovim masinama.

Ovdje imas manual klik .

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:32   #62
Hvala Iako sam se zaletila pa neiskusno kupila ovo.

Sada vec imam sansu za nesto drugo. Sve su prilike da cu uzeti.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:49   #63
Fantomsko napajanje onda nije krivo

Ako druge stvari rade na istom linijskom ulazu onda nije sprzen. Jesi li i mic isprobala na drugim setapovima?

Za sto to koristis u stvari? Nije bas primarno namjenjeno mikrofoniranu rekao bih
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:18   #64
Znam da nije, ali sam mislila da moze sluziti kao neka alternativa. Manjak iskustva. I znanja. Ljudi okolo sto znaju znanje na kapaljku daju. Bolje receno iskustvo.

Sada idem po miksetu jer mi treba za vokal. I to miksetu sa efektom.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:31   #65
Za snimanje vokala ili live, treba za ista jos osom vokala? Jesi se vec raspitala i sigurna da je mikseta nuzno najbolja opcija, a ne recimo neki audio interfejs, mikrofonski preamp ili sto vec odgovara potrebama?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:35   #66
Htjela sam zapravo vjezbati pjevanje. Sviram vec dugo vremena, pjevanjem se nisam ozbiljnije bavila do unazad par mjeseci. Sada zelim doma osposobiti mali set gdje bih vjezbala. Imam dobre zvucnike i pojacalo. Sad mi treba nesto sto ce mi dati pristojnu mogucnost za vokal. Nasnimavanje nije nuzno sada, mada mozda dodje vremenom.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:39   #67
Da dodam... Tamo gdje trenutno vjezbam pjevanje sve je zajedno spojeno tako. Pasivna mikseta sa efektima na pojacalo. Meni daje solidan rezultat.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:46   #68
kakvo pojacalo? Nisam opet siguran sto tocno mislis, ali pretpostavljam neki Hi-fi sustav sa pojacalom i pasivnim zvucnicima?

Ako mislis da ima iole vjerojatnosti kako ces u dogledno vrijeme snimat mislim da bi najbolji bio mali dvokanalni USB audio interface (ili firewire, no nemaju svi kompovi, osobito lapovi, taj ulaz) koji moze funkcionirati i u stand alone modu kao obican mikser. Naime to su u osnovi mali mikseri sa pojacalima ali i A/D konverterima (minimalno, nekad nakrcaju jos toga poput EQ-a, efekata...) i de facto audio kartica i mikser u jednom ako vec nemas dobru karticu za snimanje.

U protivnom ces za snimanje opet trebat kupovat karticu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:13   #69
Mikrofoni - zbirna tema

Ovako nešto je solidna opcija za snimanje, a i pjevanje, može ić na USB 2.0



http://www.coremic.com/wp-content/up...-Interface.jpg

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 02.07.2015. at 19:57.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:38   #70
Moze li funkcionirati kao stand-alone mikser, bez spajanja na komp? Sjecam se da je steinberg imao modele koji mislim da su imali polovicnu samostalnost (UR44, nisam siguran za 22), tj da su neki preseti ostali kakvi su nastimani kada je spojeno na komp, ali je mimo toga funkcionalno bez spajanja. Pretpostavaljm da onaj mali meckie sa onyx pretpojacalima takodjer moze funkcionirati kao mikser... mislim da sam i za rolandov neki model manjeg interfjesa vidio da je stand alone...

Ali cisto po sjecanju nagadjan, moguce da ovo gore nije tocno

Svakako s obziram da joj je bitnije koristenje neovisno o kompu treba izbor suziti na modele koji mogu sljakati u funkciji miksera/predpojacala i bez spajanja na komp.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:50   #71
koliko sam vidio od focusritea scarlett nema prav standalone, ali saffire imaju pa bi ovo mogla biti opcija:

http://www.audiopro.hr/proizvod/focu...r=0&idPro=2522

ali to stvarno sad brzinski i ne garantiram informacije, ne mogu utrositi pol dana na istrazivanja, to ce si ona morat
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:53   #72
Ovaj koji sam naveo ne, jer mu je napajanje preko USBa.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 01:34   #73
http://www.behringer.com/EN/Products/UB1002FX.aspx

ovo sam na kraju uzela. Dakle, u kombinaciji sa pojačalom treba mi trenutno prevashodno za vokal. Mišljenja o izboru?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:02   #74
Jel sad sa njime sve sljaka? AKo sljaka samo vozi


Inace vjerojatno ne bi osobno bio izbor. Mozda sam pri tome malo i pod utjecajem lose reputacije koju proizvodjac ima i bez probavanja miksera koji moze biti i sasvim dobar.... No svakako za snimanje ce ti trebat zvucna kartica koliko mi se cini, a efekti i EQ vjerojatno nisu najbolji (samo nagadjam s obzirom na krcanje toliko opcija za nisku cijenu).

S druge strane sto se tice vaznosti ulaganja u pojedine komponente najvecu razliku ces ionako osjetiti na boljem mikrofonu. Ali sto se meksera/interfejsa na boljim preampovima prije svega, zatim kablovi, koverteri... Osobno nisam ljubitelj nakrcavanja previse dodanih opcja po mikserima i suceljima, bolje to usmjerit na najbitnije komponente (iako od slucaja do slucaja i nista ne mora biti bas toliko matematicko pravilo u odnosima cijene i kvalitete).

Naravno nikad ne znas ovako bez direktnog koristenja, treba komentirati netko tko ga je u praksi isprobao. U svakom ce slucaju posluziti trazenoj svrsi, a i nema smisla sada kad je kupljen previse filozofirat (nije mi jasno zasto se raspitujes nakon kupnje umjesto prije nje ). Ionako dobra izvedba a najgoroj opremi daleko bolje zvuci od lose na najboljoj, ne treba se bas previse opterecivat dok sluzi datoj namjeni. Sad, je li najbolje sto se moglo za raspoloziv novac drugo je pitanje...

Ukratko - da si prije pitala mozda ne bih preporucio, al ako funkcionira koristi ga, nije tolko bitna razlika, ako uopce ikakva za date potrebe koje su prvenstveno prirucno vjezbanje gdje niti ostale komponente sustava vjerojatno nissu takve da bi se previse opterecivali. Jedino bi ako jednog dana pozelis nesto snimiti i pozelis da ta snimka bude kvalitetnija (odnosno posluzi za nesto drug sem vlastitih potreba nekakve samoprovjere, snimaja ideja isl)mozda mgla otkriti da nece zadovoljit. Ali opet samo nagadanje na slijepo.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 17.07.2015. at 10:13.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:04   #75
Postavila sam upit jer me zanimalo misljenje i forumasa ovdje.

Prije nego sam se odlucila pitala sam par ljudi koji su sa istim modelom radili. Rekli su mi da je u omjeru cijene i ponudjenog pokazao neocekivano dobre rezultate. Zato sam kupila.

Treba imati na umu da meni ne treba trenutno za snimanje. Kada bude trebalo uzecu bolji uredjaj i svakako bolji mikrofon. I ovaj sada je solidan ali cu uzeti vrhunski. Tim vise jer sam teska na kvaliteti snimaka i cujem svaki, i najmanji sum. Sada mi treba da prakticno vjezbam pjevanje kroz zabavu u nekoj home varijanti.

Zasto je proizvodjac na losem glasu? To nisam cula. Cula sam bas suprotno.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:12   #76
Mikrofoni - zbirna tema

Ma za t ce sigurno bit dobar.


Behringer je proizvodjac jeftinih proizvoda i takva mu je reputacija. Naravno treba uzeti omjer cijene i kvalitete u obzir, a cini mi se da danas radi bolje stvari mozda nego nekad (ali opet samo idirektni dojmovi, mozda se varam), no rijetko ces ga naci u kvalitetnijim setapvima, odnosno setapovima gdje se trazi ili neka visa razina kalitete ili se ima viska novca za bacanje

Uz to negativan stav prema njemu dolazi i od toga sto je prethodnik danasnjih jeftinih kineskih kopija. Uzimali bi tudja tehnicka rjesenja, iskopirali uz losiju kvalitetu (jeftinije komponente isl), cesce kvarove...

Danas je jako puno takvih proizvoda na trzistu doduse, ali je njima ostala ta neka aura negativca koju su kroz godine u industriji izgradili.

Doduse imaju oni i nekolicinu proizvoda koji su ispali dosta dobri i kvalitetni te su na dobrom glasu, no mikseri najcesce to bas i nisu,
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 17.07.2015. at 23:23.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 18:53   #77
Hvala puno na detaljnoj opservaciji
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:29   #78
Trebam snimiti naraciju za youtube video pa mi treba mikrofon. Ne znam ništa o mikrofonima i snimanju zvuka pa jel mi možete preporučiti neku best buy opciju i neku jeftinjaču i koja je razlika, jel mogu ciljat samo da što jefftinije prođem, s obzirom na to za što mi treba taj mikrofon.

I gdje bi to mogao kupiti u Zg ili online?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2021., 17:18   #79
mene isto zanima neki jeftilen mini mikrofon da se normalno čuje:



jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.