Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 12:56   #241
Pazi se tunjevine, i rakova, oni su teško probavljivi.

I ja nisam mogla doć do daha, i sjećam se da sam puzala po podu i dahćala, baš ko pas
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 19:04   #242
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Nea, tebe su nogirali tako brzo?!? Ma bravo!! A kateteri, kesice, ništa? Pa kad je tako dobro išlo, onda nastavi, ali ne sa pitanjima! Pojedi zalogaj, pojedi drugi i ako ide - ide!! Svaki organizam drugačije reagira, ali toliko smo različiti da nema stereotipa. Nemoj ovo, nemoj ono, to sam slušao točno 24 sata, a onda počeo po svome, tako mi je prijalo malo pršuta... ja sam imao sreće i ama baš ništa mi ne smeta, pokušaj i vidi!

P.S. Riba?!? Ima samo jedan problem, nije jeftina...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:48   #243
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Nea, tebe su nogirali tako brzo?!? Ma bravo!! A kateteri, kesice, ništa?

P.S. Riba?!? Ima samo jedan problem, nije jeftina...
kateteri nema ovdje toga
prsut i sama klopam
jela juce lososa, malo muka, ali nista strasno

ribu u zivotu nisam ni kupila ni platila
tata ima barku, dvije, kad se vracamo s mora obavezno svi ometce, i ribanje bar sat, sat i po, jedva cekam
to ti je najbolje opustanje,
sjedis, barka se ljuljuska, sunce pece i zalazi, mir, ajme
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 23:58   #244
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post
Molio bih one koji su operirani da mi kažu dali je normalno da se iznad reza kod pupka kad se skinu šavovi primjeti kao mala oteklina ili na dodir ruke zadebljanje.Eto to nisam primjetio dok me doktorica pogledala jer bih je pitao ovako došavši kući te kupajući se sam osjetio kažem malo zadebljanje ispod kože .U razgovoru sa doktoricom ista mi je rekla da ništa ne radim jer da nebi došlo do kile koja se koliko sam je razumio nalazi kod pupka.
Molim vas da mi kažete o kakvoj je kili riječ i di se ona nalazi gdje bi se to osjetilo da je imaš i što bi ovo moglo biti u mom slućaju.
Skorpion, pogledaj moj post na stranici 2 (mislim da je broj posta 75).

Pozdrav i brz oporavak!
__________________
Dobro je, samo da ne bude gore.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 00:35   #245
Evo malo slabije pratim rad na forumu jer imam nekih obaveza .Vidim da je bilo dosta postova također i da me je Nea nešto upitala a da joj nisam mogao dati svoje mišljenje al eto nadam se da neće zamjeriti jer već su drugi koji imaju više iskustva dali svoj komentar.
@n@n@s evo upravo sam pročitao tvoj post i ako sam otvorio na pravi koji objašnjava o kvržici na rezu kod pupka,tj.o mogućoj sukrvici onda sam izgleda pogodio.Eto to mi je bilo prve dane poslije toga sam se obratio svojoj kirurgici koja je rekla da je sve dobro samo da ne radim ništa teško.Evo nakon mjesec dana od operacije ta kvržica se skroz povukla ne baš u potponosti al dosta manje nego što je bila,tako da se nadam u dogledno vrijeme da će biti sve uredu.
Eto ljudi moji što da vam kažem 16.05 sam napunio punih mjesec dana od operacije ne boli me ništa ,svih mjesec dana držo sam se djeta ne baš žitarica al više ribe, mesa.piletine,da bi sad polako poče sa svom hranom .Istina malo me je strah uvjek imam osjećaj evo sad će me opet uvatiti bol,al da kucnem o glavu tj u drvo hahahhah nisam imao nikakve bolove osim što sam primjetio da me nakon nekog jela odmah protjera na wc te dobijem proljeve,a nastavi liovako mislim da ću se moć prijavit sa svojih 40 za mistrea ovog ljeta hahahhaha).Znam malo sam možda neozbiljan al eto malo šale nije na odmet jer stvarno nekad me ti proljevi izlude,i još što sam primjetio a to je ujutro dok sam natašte kako me lagano uvjek prati to neko tupo zatezanje u predjelu gdje je bila žuć ista stvar mi se događa i ako sam gladan,al kad sve zbrojim sve je to ništa prema onom kad je bolilo zato se neću žalit,slažem sesa Duobom netribamo kukati već se prisjetzimo kako nam je bilo u akutnim bolovima.
E sad me zanima da vas ja nešto pitam ja sam danas dobio otpusno pismo sa dijagnozom CHOLECYSTITIS CHR.CALCULOSA,pa me malo zbunjuje kako može biti nešto kronično kad toga više nema.Dajte mi malo to pojasnite što znači ta dijagnoza,jer inače u otpusnom pismu špiše sve uredu čak vidim da je žučnjak bio poslan na PHD,da li se ta dijagnoza utvrdila po PHD nalazu.
Eto ako ko zna više volio bi da mi to malo pojasni.
Puno pozdrava svima i što više papanja ,pa kako nam bude ako nam je suđeno da nam se napravi i u kanalu kamenac dobićemo ga i na djetama prazna i puna želudca,zato ŽIVJELA HRANA )))
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 00:50   #246
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
kateteri nema ovdje toga
prsut i sama klopam
jela juce lososa, malo muka, ali nista strasno

ribu u zivotu nisam ni kupila ni platila
tata ima barku, dvije, kad se vracamo s mora obavezno svi ometce, i ribanje bar sat, sat i po, jedva cekam
to ti je najbolje opustanje,
sjedis, barka se ljuljuska, sunce pece i zalazi, mir, ajme
Neice eto drž se prvo vrime malo ribe i djeta a poslije mjesec dana mislim da bi trebala pomalo sve jesti bolova neče biti ne brini se.Da i ujedno izbor ti je super na ribe s tatom to je prava stvar,jer odmarti psihu dobro dođe nemisliti o laganim stvarćicama koje su bile vezane iuz operaciju.Osobno uživam u ribanju jer to mi je nažalost ostalo još ono što me ispunjava,eto ostao sam bez onog što sam volio a to je ronjenje jer isto nesmijem sa odjelom radi utega koji se stavljaju na leđa radi kralješnice tako da sam se morao odreći nećeg u čem sam najviše uživao.Teško je to al eto kad te natjera il se moraš ostavit il ostat pod morem,naravno izabro sam prvu soluciju ,tako da sad uživam uzet tunje i lovit ,a ujedno mislit da ću uluvit zlatnu ribicu koja će mi ispunit samo jednu želju,a ta je da mi zdravlje bude prioritet,jedino ako ne izvučem morsku svirenu(Sirenu) hahahhah,al nikad se nezna )
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 05:37   #247
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
sjedis, barka se ljuljuska, sunce pece i zalazi, mir, ajme
Pa pendula, pa na pluta, pa na sope po morini, pa parangalić... ajme zaboravio sam kako je to lijepo... kakva žučna kesica i drugi bakrači??
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 05:40   #248
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post
ako nam je suđeno da nam se napravi i u kanalu kamenac dobićemo ga i na djetama prazna i puna želudca,zato ŽIVJELA HRANA )))
Baš mi je drago da nas ima više istomišjenika... a ono drugo pojma nemam. Još bih dodao: neki umru gladni, neki siti, ali... svima se isto piše i to je pravedno, a onda je pravedno do tog momenta papat sve lijepe delicije...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:21   #249
Duobo a što nam još preostaje Recesija?? Ma yok, mizerija... ) osim klope eto ja sam počeo jesti sve neznam ne primjećujem neke velike razlike osim kad se naglo nabacam hranom i ako sam gladan te neke tupe boli,največa bol je ako mi nešto tasmeta protjera me na wc.Ma sve u svemu kako je bilo sad je super malo me živcira kad nešto radim ne baš teško osječam kad naprežem trubušnjake da me na mjestima lagano zateže ko neka lagana bol,ne forsiram se al stvarno valjda mjesec dana nije dovoljno da se vratiš u kondiciju.Evo baš danas sam čistio jednom čovjeku klima uređaj i mogu ti reći odmah oko pupka malo se osjeti ono zadebljanje koje splasne poslije odmora.ma neću se žalit valjda će bit iz dana u dan sve bolje i bolje )
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 03:18   #250
i onda meni kazu da sam beba (bolje zvuci nego baba)
malo zateze oko stomka, hmm
salim se naravno
vidis i ja imam problema ( a jesam baba) s ledjima i onda sam se malo zezla dok sam po kuci cistila i svaki put kad se saginjem mjesto trbuha sam koristila ledja, pa me to opet pocelo zezati, a ne mogu na masazu, malo se istezem, ali ni to ne mogu u potpunosti
sve u svemu se odlicno osjecam, juce bilo tocno mjesec dana
u srijedu idem radit, vidjet cemo kako ce to proci
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 06:31   #251
Bit ćete vi ko tičice! Žilava smo mi fauna...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 13:22   #252
pozdrav ekipa
evo meni je 3 i pol tjedna od laparoskopske operacije, sve super, polako isprobavam šta mogu jest šta ne, uglavnom sve ide, ali mlijeko ne mogu probavit (ono s jako niskim postotkom mliječne masti)... ni ovak iz tetrapaka, ni kad je ukuhano u zobenoj kaši, nikako. od njega mi je baš jaaako mučno. je li to normalno, znate možda dal će se to promijeniti, da možda probam ono "Lagano jutro"? Imate kakav savjet?
unaprijed hvala
e da, i sad već smijem dizat jednogodišnje dijete, jel da? malo me svi ružno gledaju kad to napravim :/
nemaveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:18   #253
Quote:
nemaveze kaže: Pogledaj post
Ostavi mlijeko na miru, u vezi sa žuči i pročitaj negdje o probavljanju mlijeka!! Ako te tješi, pijem samo ono sa 3,8, a tek ako se dokopam svježega... Ali to ti zbilja nema veze sa žuči! Mlijeko inače po zakonima prirode nije predviđeno kao ljudska hrana!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:46   #254
Nemaveze dobro došao među kameno skupljače hahahhah.Eto što se tiće mljeka ja ga i ne pokušavam piti mada mi je žao al što je tu je,jedno znam od kad ne pijem a ima godinama da mi se zdravlje pogoršalo,a ko dečkić na pivi ,vinu ,wiskiyu,dobro sam se osjećao nije me bolilo ništa,eto vraže od kad pređoh na sokove mljeko i jogurte cili mi je sistem pao hahhahah ma to mi je žena kriva što me uspila nagovorit da se ženim pa znaš već kako to ide .Ma samo gledam okolo niko se nije od špravioh pijanaca požalio da ga boli želudac,kralješnica,žuć,bubrezi itd eventualno nakon dugogodišnjeg staža dobiju neku malu cirozicu jetre heheh ma sve je to malo čudno.Eto jednom sam pitao doktora zašto mi se vrti on kaže suženje krvnih žila i oštećenje vratne kralješnice hahhah ma moš mislit a kako to da tog suženja nema ako odem na pir pa piopijem koju kako mi se onda ne vrti hahahh po tom bi trebao piti svaki dan))
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:48   #255
Duobo ma nemože nas ni recesija uništit a kamoli žuć hahhhha )
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 01:08   #256
nemaveze imam jednu kolegicu koja isto kaze otkad je digla zuc nema vise mlijeka ...
ja sam se juce sredila, setala psa, potegao me i fino danas boli pupak, a nije me bolilo ovako mozda 10 dana nakon operacije, fino, fino
ali neka na mlado je
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 08:28   #257
Ma to ide ovako: uzmeš ono Dukat, tamni plavi čep, 3,8 čini mi se, pa u frižider i onda onako hladno iz boce... ako ide ok, ako ne ide tučeš se bocom po glavi i riješeno bez posljedica.

P.S. Upravo sam obavio opisanu operaciju! Mljac...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:11   #258
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma to ide ovako: uzmeš ono Dukat, tamni plavi čep, 3,8 čini mi se, pa u frižider i onda onako hladno iz boce... ako ide ok, ako ne ide tučeš se bocom po glavi i riješeno bez posljedica.

P.S. Upravo sam obavio opisanu operaciju! Mljac...
je l' ovako?

3,8, samo što masnije, je li? Aj, barem je jasno odakle tebi kamenje...
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:28   #259
Unhappy

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma to ide ovako: uzmeš ono Dukat, tamni plavi čep, 3,8 čini mi se, pa u frižider i onda onako hladno iz boce... ako ide ok, ako ne ide tučeš se bocom po glavi i riješeno bez posljedica.

P.S. Upravo sam obavio opisanu operaciju! Mljac...

a ja od onog 0.9 cijeli dan u bolovima
službeno odustajem od mlijeka na neko vrijeme, hvala na savjetima probat ću opet za koji tjedan, možda bude bolje...
a sad mi je žao za neke stvari koje se rade s mlijekom tipa zobena kaša, palačinke, pogotovo sladoled jer mi ima baš okus po mlijeku pa onda opet mučnina :S ) a sad je vrijeme idealnooo za sladolede nisam na to pristala kad sam dala da mi uzmu žućnu vrečicu!
i zahvaljujem na dobrodošlici
nemaveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 19:24   #260
Nemaveze,pokušaj sa laganim jogurtima,voćnim i običnim.Nije isto što i mlijeko,ali je mliječni proizvod.
Ako ti ne smeta,možeš npr.jesti žgance(palentu) s jogurtom.Palačinke i ono drugo što si nabrojala naravno ne možeš napraviti od jogurta.
To ti je moje iskustvo nakon operacije,čak smo ga dobili i u bolnici.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.