Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 20:09   #81
Quote:
Ona007 kaže:
Vidim da na ovom topiku ima puno znalaca..
Moze li mi netko objasnit sto znace povecana antitjela stitnjace..naime kod mene je ( receno mi je ) s funkcijom stitnjacom sve u redu ali cesto imam povecana antitjela stitnjace .. ne pijem nikakve lijekove ali moram ic na provjeru tih antitjela svako 6 mjeseci ( st ja bas i ne radim) ..
Inace patim od slabog imuniteta i pretjeranog umora a cesto mi otekne vrat i od obicne gripe i ove godine sam imala gripu 4 puta.. razbolim se zacas.. ko da nemam nikakvog otpora u tijelu protiv bolesti..
Postoji li ikakva veza izmedju rada stitnjace i pretjeranog pusenja?
jesili napravila ultrazvuk? antitjela antistitnjace pokazuju na kronicnu hashimotovu upalu . trebas kontrolirat se jer mozez postati hipo. buduci da je haschimotov tiroiditis automiuna bolest nesto ne funkcionira u imunoloskom sistemu , on pocne proizvoditi 'losa' antitjela koja umjesto da te brane napadaju tvoj organizam, u ovom slucaju stitnjacu. vjerovatno zbog toga imas gripu i virose, ja mogu nabrojati na prste dane u kojima nisam imala povisenu temperaturu i grlobolju ove godine (inace se cjepim da to izbjegnem, lani sam zaboravila ) iako vidim da mnogi ljudi imaju ove probleme endokrinolozi uglavnom kazu da to nema veze sa bolescu.ne znam kako djeluju cigarete uglavnom kazu da treba prestat.

haschimotov tiroiditis je autoimuna bolest. postoji genetska predispozicija i postoji nesto sto je pokrenulo tu disfunkciju imunoloskog sistema. godinama su govorili da je virus mononukleose uzrok, sad kazu da nije. mene je zadnja prof dr endokrinolog poslala da vidim dali sam alergicna na metale (merkurij nalazi se u zubnim plombama u nekim ribama itd)dali imam ili sam imala gastritis, celiacku bolest (koja je u biti alergija na glutin ali je isto jos jedna bolest autoimune, u zadnje vrijeme kazu da se u vecini slucajeva ima vise od jedne bolesti auto imune)jer bi to mogli biti uzroci
ako nades na netu nesto zanimljivo (mene zanimaju antitjela dali je njihov broj promjenjiv i zasto ) javi mi sretno
clarity is offline  
Old 08.10.2006., 14:25   #82
Vidim da je ovaj topić zamro,a ja ću morat na operaciju. Odstranit će mi ako se ne varam desni režanj. 18-og idem kod otorinolaringologa na pregled. Jedino mi nije jasno zašto su mi radili drugu punkciju kad mi je dr. opće prakse nakon prve punkcije rekla da ću morati na operaciju.
Astrice is offline  
Old 09.10.2006., 17:31   #83
Bože kak ste bezosjećajni. I baš nitko nema ništa za reći.
Astrice is offline  
Old 09.10.2006., 17:36   #84
a kaj da ti velim... ja bio na punkciji 5 puta valjda, ko sir izbušen, bio plav po vratu ko da sam rubac imao...
trebaju oni potvrdu, da ne vade bez veze i što treba i što ne..
a i ako si bila u dvije bolnice na punkciji- to je uobičajeno jer jedni drugima na vjeruju...
a di si se pikala ? i kamo ideš na operaciju...
PS
već sam dosadan vjerovatno - ali probaj ih nagovorit da ti sve izvade jer će ti za 3 godine vadit i drugu polovicu...
ZakS is offline  
Old 09.10.2006., 19:28   #85
Ne ja sam sve obavila u Vinogradskoj,naime tamo mi bratić radi pa mi dođe kao veza. Oba puta su me pikali na ista mjesta mada kao na drugoj strani. Dakle na operaciju idem u istu bolnicu i izvadit će mi taj režanj. Meni je poslije prve punkcije bilo još kako tako a sad hm ne smijem ni plakat a da me ne zaboli o drugom da ne govorim. Tako da nema potrebe za nagovaranjem. Meni na živce ide što me svi tješe za tu operaciju kak nije strašna i to a ja samo želim da mi to odstrane.
Astrice is offline  
Old 09.10.2006., 21:46   #86
mislio sam na nagovaranje da ti vade cijelu stitnjacu, a ne samo jednu polovicu.. jer neki dr-i to ne zele raditi..
tko ce te operirati ? mozda se i vidimo - ja sam bio isto tamo prije 2,5 godina i sad radim na tome da mi izvade jednu metastazu koju su mi ostavili previdom..
a da ce bit ko prije, i da je lako - nije..
nije bog zna kako tesko, ali nije ni lako..
tesko je pogodit kolicinu hormone, nadomjestit stitnjacu - jer ona sara sa kolicinama, a ti pijes svaki dan istu kolicinu .. pa popijes vise neg tijelo treba, ili premalo.. i tako se osjecas taj dan..
pa ce bit znojenja, umaranja, nespavanja, podloznost klimatskim promjenama.. ali sve u podnosljivoj kolicini, i nije to sve obavezno..
poslije ti slijedi malo samice na brdu (jodiranje), niz kontrola i - cijeli zivot vezanost na tablete i pikanje kontrole radi..
ali - sve je to za ljude..
ZakS is offline  
Old 09.10.2006., 22:11   #87
Puno pitaš,tek 18-og idem kod dr.-a Petrića na pregled. Ja sam sve to počela 13.07,a valjda i sam znaš da to ne ide brzinom munje. Samo se pitam kolko će mi se obiti o glavu što sam čekala 2 mjeseca da odem kod dr. opće prakse. Tješim se da sam dobro prošla jer me ne boli pri gutanju i tak. Za tablete sam se već pomirila. Al pikanje joj ne opet ,jedva sam se navikla na injekciju za vađenje krvi jer ih se bojim. Stara će sa nalazima još ići kod endokrinologa da čuje i drugo mišljenje.
Astrice is offline  
Old 08.11.2006., 21:29   #88
Sljedeći tjedan se naručujem za operaciju pošto su svi nalazi koje sam napravila dobri.
Astrice is offline  
Old 08.11.2006., 21:54   #89
Turbo sranje:
Jucer sam dobila UZ nalaz stitnjace u kojem pise sljedece:
Parehnim oba reznja je inhomogenije tek nesto hipoehogenije euhostrukture sa traccima visih odjeka te u sredini donje trecine desnog reznja vidi se inhomogena cista sa kalcifikatom dimenzija 6x4x3.
Zakljucak: struma cystica,vrs.colloides sup.glandulae thyreoidae
Cista je nepravilnog oblika i rubova ,zbog cega je dr. bila zabrinuta i poslala me na analizu krvi na antitijela,te slijedi scintigrafija i punktiranje.

Zna li tko ima li mi spasa?
__________________
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo. U samocama-prazno. Znamo mi vrlo dobro, kako zapravo izgleda pod tudjim repom. Ali bez tog njuskanja ne moze se zivjeti. M.K.
Ćarli is offline  
Old 08.11.2006., 22:16   #90
Ima ako čvor nije tolko velik da ti ga moraju vadit. Sretno na punkciji,meni je to bio najgori dio.U svakom slučaju morat ćeš piti tablete.
Astrice is offline  
Old 08.11.2006., 22:23   #91
meni su punkcije bile OK, mada je bilo i onih koji su se skljokali par minuta nakon nje..
budjenje nakon narkoze mi je bilo daleko neugodnije..
i 5 noci nakon toga..
a to cu opet prolazit - srecom valjda u 7 puta manjem omjeru jer 18.12. idem u Vinogradsku da mi vade zaboravljenu metu.. ¤
ZakS is offline  
Old 08.11.2006., 22:29   #92
E ne bumo se sreli,ja ću nadam se ovaj mjesec. Ipak ja imam vezu. Nego ja se tek navikla na injekciju za vađenje krvi a ova za punkciju je kolko sam pročitala tanja od nje.
Astrice is offline  
Old 13.12.2006., 13:08   #93
hi, da se i ja prijavim u skupinu štitnjačaša.
Prije 18 godina mi je odstranjena desna strana štitnjače-folikularni adenom i sad prije 20-ak dana lijevi. Eto, nisam se nadala da ću ponovo pod nož po istom pitanju, ali šta je tu je.
Moje pitanje za početak je da od operacije mi je glas totalno promuknut i danas nakon 20-ak dana ne vidim pomaka. Dr. je rekao da glasnice nisu oštećene (bar ona dva živca koja se vide).Imate li kakava iskustva, savjete, bilo šta.

Pozdrav svima
lirofila is offline  
Old 13.12.2006., 13:39   #94
Ja nemam iskustva s tim ali mislim da je to zato jer si sad bez štitnjače. Mojoj cimerici su izvadili cijelu pa je šaptala poslije operacije. Sad si me baš utješila da ću i ja morati vaditi ostatak.
Astrice is offline  
Old 13.12.2006., 18:12   #95
Quote:
lirofila kaže:
Moje pitanje za početak je da od operacije mi je glas totalno promuknut i danas nakon 20-ak dana ne vidim pomaka. Dr. je rekao da glasnice nisu oštećene (bar ona dva živca koja se vide).Imate li kakava iskustva, savjete, bilo šta.
znam čovjeka koji je operirao štitnjaču (hipertireoza) i oko 2 mjeseca je bio promukao. Glas mu je sad sasvim u redu, no nadam se da će se tebi dobar glas što prije vratiti

inače, obzirom da sam i ja iznosila svoje žalopojke na ovom topicu - da kažem i kakve su novosti kod mene i moje hipertireoze...
dakle, nakon 2,5 godine liječenja, stalnih oscilacija hormona (nisam uspjela spustiti dozu lijeka na manje od jedne tbl dnevno) dogovorila sam termin za operaciju. Štitnjača se povećala, smeta mi, čak je postala i bolna na dodir.

Tako da - unatoč svim mukama, boljim i lošijim danima, nadama da će lijekovi pomoći - ako sve bude ok s pretragama, krajem siječnja ode ona pa-pa...
Nadam se da će s pretragama biti sve u redu jer mi se stanje sada ipak može ustabiliti s odgovarajućom dozom lijeka, što se za početak liječenja (kad su me neki totalno iscrpljenu htjeli odmah poslati na operaciju) nije moglo reći - stalno sam išla iz hiper u hipo i obratno...

pa tko ima iskustva s operacijom zbog hipertireoze, molim nek javi
Bina is offline  
Old 14.12.2006., 14:55   #96
Astrice i Bina hvala na odgovorima

Pjegava i prgava-čitam da si i ti bila promuknuta nakon operacije pa mi molim te kaži koliko dugo, jesi li nešto koristila za glasnice i sl.

Niko me nije upozorija na ovu nuspojavu i računala sam za max. 20 dana na posao, a ovo je već suludo. Nije da je glazbena scena zakinuta mojom promuklošću ali 3/4 radnog dana sam na telefonu a to mi je za sada nemoguće
pozdrav
lirofila is offline  
Old 14.12.2006., 22:07   #97
Evo i mene
Moja se nesto smanjila, ne smeta mi vise pri gutanju, smanjila sam dozu na 5 mg athyrazola dnevno, jos malo pa cu pokusati i bez toga. Puno se bolje osjecam. Ja inace sama pratim simptome, mjerim puls, osluskujem sto mi tijelo kaze i po tome znam kad smanjiti dozu ljekova.
Drzat' cu je i dalje pod kontrolom, po potrebi na ultrazvuk, na kontrolu hormona u krvi i vjerovati cu u cuda!
Denys is offline  
Old 14.12.2006., 22:59   #98
zanima me koji su simptomi poremečaja štitnjaće...mene je doktorica poslala na pretrage (čekaam nalaze) pa me zanim onak čist informativno?
pupetta.maresca is offline  
Old 15.12.2006., 09:20   #99
http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=8994&show=1
http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=5248&show=1
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...de/hipotireoza
Denys is offline  
Old 15.12.2006., 10:21   #100
Quote:
Denys kaže:
Evo i mene
Moja se nesto smanjila, ne smeta mi vise pri gutanju, smanjila sam dozu na 5 mg athyrazola dnevno, jos malo pa cu pokusati i bez toga. Puno se bolje osjecam. Ja inace sama pratim simptome, mjerim puls, osluskujem sto mi tijelo kaze i po tome znam kad smanjiti dozu ljekova.
Drzat' cu je i dalje pod kontrolom, po potrebi na ultrazvuk, na kontrolu hormona u krvi i vjerovati cu u cuda!
Denys, drago mi je da ti je bolje.
Ja sam se stvarno nadala da će se to kod mene izregulirati, ali prođe par dobrih mjeseci, pa hormoni opet polude... Držim ti fige da imaš više sreće od mene. Ja ću ipak - pod nož
Tješi me to da će me najvjerojatnije operirati onom novom metodom, puno manje invazivnom. Nije da me brine da li mi je ožiljak četiri ili dva cm, ali navodno je i oporavak puno brži.
ako kog zanima... http://www.vecernji-list.hr/freetime...91934/index.do
Bina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.