Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 15:24   #181
Quote:
pikova mama kaže: Pogledaj post
Idem u četvrtak prijavit bebu pa javim što sam obavila
moci ces sve sama bez problema, poslodavac vise nema bas nista s tim
moze ako hoce, ali ne mora
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 16:30   #182
Evo, prijavih dijete, odnosno muz. Otisao na hzzo, u našem slučaju Klovićevu - prijave i odjave. Treba zdravstvena knjižica onog koji prijavljuje, kopija rodnog lista, kopija potvrde o prebivalištu za dijete. Oni popune tiskanicu i stvar gotova!
Sve to moze i poslodavac ako ima volje...
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 08:32   #183
http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/po...odjeno-dijete/

Super link na kojem je sve u detalje objasnjeno!!! Cak i brojevi soba
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 14:39   #184
Quote:
pikova mama kaže: Pogledaj post
Evo, prijavih dijete, odnosno muz. Otisao na hzzo, u našem slučaju Klovićevu - prijave i odjave. Treba zdravstvena knjižica onog koji prijavljuje, kopija rodnog lista, kopija potvrde o prebivalištu za dijete. Oni popune tiskanicu i stvar gotova!
Sve to moze i poslodavac ako ima volje...
Pretpostavljam da znaš da prilikom prijave ispuniš i zahtjev za jednokratnu isplatu pomoći za opremanje djeteta (ili kako se već službeno zove) u iznosu od 2300kn. Onda još uz sve navedene papire treba i fotokopija kartice tekućeg računa.
Meni je to sve obavljao muž, ali kako je tražio da novac sjedne na moj račun trebala mu je i moja osobna.
Incredible Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 17:34   #185
Znam, znam, to je isto obavio, ali su ga trazili samo moj oib. Valjda su sve ostalo imali, jer sam već dala kopiju kartice tekućeg kad sam otvarala komplikacije, a kasnije i porodiljni.
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:49   #186
Evo vam jos jedan koristan clanak na tu temu http://www.trebam-informaciju.net/49/

malo su mi bzvz ovi komentari da poslodavci ne zele prijaviti dijete, pa zar to nije vasa privatna stvar koju sami rjesavate? Istina je da je to prije islo preko poslodavca, ali zar nije logicniji ovaj novi sustav u kojem sami obavljamo svoje privatne stvari?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:32   #187
Slažem se da je ovako po novom bolje, ali mi je isto tako logično da nazvat ljudske resurse u firmi i pitat, jer oni između ostalog i to prate. Kad dobijem nesuvisao odgovor, onda pitam dalje....
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:47   #188
Prijava djeteta

Lijep pozdrav, nadam se da sam pogodila mjesto gdje mogu pitati za savjete tj potražiti Vašu pomoć

Ovako, ostalo mi je dva tjedna do termina i problem je gdje i kako prijaviti dijete.
Zaručnik ima stalno prebivalište u Dalmaciji, a ja u Slavoniji. Trenutno živimo u Zagrebu i ovdje smo prije koji tjedan prijavili boravište.
0. prije svega, kako ide procedura da on priznaje svoje dijete?
1. Zanima me sada gdje prijaviti dijete? Želim da nosi njegovo prezime i da bude prijavljeno kod njega,
2. da li je moguće to sve obaviti ovdje u Zagrebu? Ili moramo s malom bebom putovati dolje kod njega?
3. Koji dokumenti su sve potrebni za prijavu djeteta?
4. Da li ja porodiljnu naknadu moram riješavati u gradu gdje mi je prebivalište? ili mogu ovdje u Zagrebu?
5. Isto pitanje za dječji doplatak? + ako nije problem, tko zna koje sve dokumente trebamo nabaviti ?
6. Da li rodni list i domovnica (naša) treba biti mlađa od 6mj za sve to?

Hvala lijepo
__________________
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Za svoje!
pat0blackangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:30   #189
Evo kako je bilo kod nas:
0. Odete skupa u matični ured (u gradu gdje dijete bude rođeno), ponesete osobne i to je to. Zaručnik potpiše na nekom papiru da dijete priznaje i to je to. Nikakve posebne procedure nema.

1. i 2. Dijete mora negdje imati prebivalište. Ako želite da je to kod njega, onda u njegovom mjestu prebivališta idete na MUP s papirima iz matičnog ureda (domovnica, rodni list, OIB). Oboje morate doći osobno i to (koliko mi je poznato) nije moguće obaviti u Zg.
Ono što možete u Zg jest prijaviti mu boravište, ali nakon što mu prijavite prebivalište.
Ako se nešto nije mijenjalo, majka i dijete moraju biti na istoj adresi da bi ostvarivala pravo na porodiljnu naknadu i ostalo. Provjeri.

3. Vaše osobne

4. Misliš li baš na mjesečnu porodiljnu naknadu ili jednokratnu pomoć grada/općine? Ovo drugo ide po prebivalištu, a za prvo nisam sigurna može li po boravištu. Imaš na stranicama HZZO-a besplatni info telefon i tamo možeš nazvati ili otići osobno se raspitati (tamo se rješava zdravstveno osiguranje djeteta, porodiljna naknada i jednokratna pomoć države, mislim da je iznos oko 2300kn).

5. Nemam pojma, vjerojatno ima ba stranicama mirovinskof + uvijek možeš nazvati.

6. Rodni list i domovnica roditelja nam ni za što nisu trebali, sve se rješava s osobnom.
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:06   #190
hvala puno
__________________
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Za svoje!
pat0blackangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 08:46   #191
Ima li netko s novim iskustvom za Zg? Cujem da je sada sve jednostavnije, ne ide se na mup i sl. Sto je s eGradani?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 08:41   #192
Može pomoć, ljudi?
Naša mala mišica je rođena 2 mjeseca prerano, prekjučer. Čeka je dugi boravak u bolnici, i ja sam još uvijek hospitalizirana i bit ću još neko vrijeme. A imamo 15 dana da je prijavimo u matični ured. U bolnici nam nitko ništa ne govori. Što da radi muž, kako da je prijavi? To je sve potrebno jer ju u konačnici treba prijaviti na hzzo, trebat će joj duga skrb, a meni otvoriti porodiljni (još uvijek primam naknadu za komplikacije u trudnoći).

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
s.p.q.r. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 09:53   #193
Quote:
s.p.q.r. kaže: Pogledaj post
Može pomoć, ljudi?
Naša mala mišica je rođena 2 mjeseca prerano, prekjučer. Čeka je dugi boravak u bolnici, i ja sam još uvijek hospitalizirana i bit ću još neko vrijeme. A imamo 15 dana da je prijavimo u matični ured. U bolnici nam nitko ništa ne govori. Što da radi muž, kako da je prijavi? To je sve potrebno jer ju u konačnici treba prijaviti na hzzo, trebat će joj duga skrb, a meni otvoriti porodiljni (još uvijek primam naknadu za komplikacije u trudnoći).

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Neka ode u maticni ured i objasni situaciju. Obicno za maticni trebaju biti prisutni oba roditelja, ali moja frendica je bila ukocena nakon poroda, bila je doma na injekcijama i nije mogla nekoliko mjeseci van kuce, pa su s njom telefonski rijesili. U nekim situacijama znaju ici i na teren.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 11:51   #194
Quote:
s.p.q.r. kaže: Pogledaj post
Može pomoć, ljudi?
Naša mala mišica je rođena 2 mjeseca prerano, prekjučer. Čeka je dugi boravak u bolnici, i ja sam još uvijek hospitalizirana i bit ću još neko vrijeme. A imamo 15 dana da je prijavimo u matični ured. U bolnici nam nitko ništa ne govori. Što da radi muž, kako da je prijavi? To je sve potrebno jer ju u konačnici treba prijaviti na hzzo, trebat će joj duga skrb, a meni otvoriti porodiljni (još uvijek primam naknadu za komplikacije u trudnoći).

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Nije tolika frka. Zovite maticni i objasnite. Imate mjesec da obavite. Mi smo zvali da vidimo je li uopće stigla prijava iz bolnice (pocetkom 8mj zbog godišnjima je sporije islo).
I tada automatski ide prijava za HZZO.
A za tvoj porodiljnom isto imas vremena. Mi nikako da dobijemo papire za pedijatra jer je bio na godišnjem. I riješili to kad su imali 4tj. Poslala sam svog tatu da odnese na HZZO i sama referentica je rekla tati da me zove i pita kad sam rodila da ne bi ostala bez naknade (ipak moji blizanci su rodeni u terminu), da nisu imala bi jos vremena to rjesiti.
Sretno s maleckom
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 17:57   #195
Da li se za prijavu djeteta u Zg treba ici u maticni ured gdje spada bolnica ili moze u bilo koji?
Kasiopeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2020., 15:46   #196
Možeš u bilokoji. Rodila u Vinogradskoj a prijavu smo obavili u Novom Zagrebu.

Poslano sa mog MRD-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2020., 16:14   #197
Odlicno, hvala!
Kasiopeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 15:36   #198
Sto trebamo ponjeti u maticni od dokumenata za prijavu djeteta? Osobne, otpusno pismo, takse...?

Poslano sa mog Mi Note 10 koristeći Tapatalk
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 20:27   #199
Quote:
Kasiopeja kaže: Pogledaj post
Da li se za prijavu djeteta u Zg treba ici u maticni ured gdje spada bolnica ili moze u bilo koji?
Mislim da se jedino ne može u bilo kojem ako niste u braku, frendica je morala na Črnomercu negdje. Bezveze, ali eto.
bugbugbug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 18:07   #200
Ako moze pomoc oko prijave bebe.

Bili smo u matičnom, gdje smo dobili domovnicu, rodni list, izvadak iz matice rođenih, zapisnik, elektronicki zapis o prebivalištu i potvrdu o OIB-u.

Dal to znaci da se ne ide na MUP vise? Ako smo dobili oib i potvrdu o prebivalištu?
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.