Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2005., 21:45   #81
posljedice histerektomije i problemi najcheshci su kod mladih zhena i to uveliko zbog psiholoshkog faktora.

poznajem zhenu koja svom suprugu nije rekla da su joj izvadili maternicu. bojala se da mu vishe nece biti privlachna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:51   #82
O đizus svašta

Histerektomija se može napraviti subtotalno ili totalno, to znači da se ostavlja ili odstranjuje cervix, kažu (liječnici) da to ima veze sa seksualnom željom, zapravo ne sa željom nego konkretno sa vlaženjem.

Druga je priča to što se starijim ženama često odstrani sve, dakle i maternica i jajnici, ima i za to neki razlog ali sam ga ja zaboravila

To što na ovom linku (koji sam površno preletjela pogledom, a sjećam se da sam taj članak već čitala) piše da je histerektomija opravdana samo u slučaju raka je totalna glupost jer je itekako opravdana i u slučaju mioma maternice (a miomi nisu rak iako su tumori). Predugo čekanje u toj situaciji može biti kobno, da ne govorim čemu je sličan život žene koja ima opake miome. Što se endometrioze tiče, tj. toga je li i u tom slučaju histerektomija opravdana to ne bih znala jer o endometriozi pojma nemam.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:53   #83
Quote:
verica kaže:
Predugo čekanje u toj situaciji može biti kobno, da ne govorim čemu je sličan život žene koja ima opake miome.
zasto?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:55   #84
pa nach, chudno da pishesh ovdje savjete zhenama a ne znash za probleme koje uzrokuju miomi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:56   #85
Zato što miomi uzrokuju bolna i vrlo obilna menstrualna krvarenja, i takozvane izljeve, pa može doći do anemije, pa može doći do neprestanog krvarenja a žena može biti preslaba da izdrži operaciju itd. itd. Ja sam upoznala ženu koja je godinama živjela sa velikim miomčinama, život joj je bio takav da se nije usuđivala otići na izlet jer nije znala kad će početi krvariti, a na operaciji (hitnoj) je bome skoro zaglavila.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:56   #86
pa na sto mislite? krvarenja, bolove? ne kuzim
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:57   #87
Quote:
verica kaže:
Zato što miomi uzrokuju bolna i vrlo obilna menstrualna krvarenja, i takozvane izljeve, pa može doći do anemije, pa može doći do neprestanog krvarenja a žena može biti preslaba da izdrži operaciju itd. itd. Ja sam upoznala ženu koja je godinama živjela sa velikim miomčinama, život joj je bio takav da se nije usuđivala otići na izlet jer nije znala kad će početi krvariti, a na operaciji (hitnoj) je bome skoro zaglavila.
aha, znam jako dobro o cemu pricas. dobro, ja imam redovne menstruacije, i sada, s dabrostonom i fitoterapijom, ipak nisu TAKO nekontrolirano obilne i svakako, rekla bih da je nastajanje i rast tih sranja povezan sa stresom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:57   #88
Quote:
verica kaže:
Druga je priča to što se starijim ženama često odstrani sve, dakle i maternica i jajnici, ima i za to neki razlog ali sam ga ja zaboravila


ma to je prije bila pricha o tome kako jajnici atrofiraju pa ionako nichemu ne sluzhe...


danas, ako zhena nije u menopauzi prije operacije, nastoji se sachuvati bar dijelic jajnika, pa i kad se maternica odstrani.


jer ponavljam - pravi problemi nastupaju nepostojanjem jajnika, ne maternice.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:58   #89
dobro, al miomi inace sami po sebi nisu opasni?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:59   #90
Nemam pojma stvarno to za jajnike, znam da su ovoj ženi koju sam upoznala maknuli i jajnike, rekla mi je zašto ali sam zaboravila.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:59   #91
Quote:
verica kaže:
E da, zaboravila sam - ima problema tj. posljedica nakon vađenja maternice - ne može se više zatrudnjeti

Ja stvarno ne znam, ali evo sta kazu u vezi toga:

Quote:
In addition to the risks involved with the surgical procedure itself, the potential side effects of hysterectomy, and/or oophorectomy, can be horrendous, debilitating. Many of the books I read list the following aftereffects: depression, anxiety, osteoporosis, increased allergies, arthritis, loss of orgasm, loss of sexual desire, loss of sexual function, hot flashes, night sweats, migraines, weight gain, thyroid dysfunction, bowel dysfunction, memory loss, generalized fatigue, loss of bladder control, stress and urge incontinence.
Depresija, aniksioznost, osteoporoza, alergije, artritis, gubitak orgazma, gubitak seksulane zelje, gubitak seksualne funkcije, vrucina i znojenje, nocno znojenje, migrene, debljanje, poremecaj funkcije tiroidne zljezde, poremecaj stolice, zaboravljivost, opca malaksalost, oslabljena kontrola mjehura, stres.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:00   #92
Quote:
Natch kaže:
dobro, al miomi inace sami po sebi nisu opasni?
Nisu maligni, ako to znači opasni. Iako mogu biti i maligni, ali rijetko.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:01   #93
pishete da su pacijentice nedovoljno informirane prije zahvata.


koliko vidim ovdje po forumu, zhene su opcenito nedovoljno informirane. vishe znaju o kozmetici nego o svojim unutarnjim organima.


pa nek istu energiju utroshe i na svoje zdravlje





ne generaliziram, ni u kom sluchaju. ali primjetno je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:02   #94
Quote:
talia kaže:
Ja stvarno ne znam, ali evo sta kazu u vezi toga:



Depresija, aniksioznost, osteoporoza, alergije, artritis, gubitak orgazma, gubitak seksulane zelje, gubitak seksualne funkcije, vrucina i znojenje, nocno znojenje, migrene, debljanje, poremecaj funkcije tiroidne zljezde, poremecaj stolice, zaboravljivost, opca malaksalost, oslabljena kontrola mjehura, stres.
Čuj, na Internetu se mogu pronaći i dokazi da je Elvis živ.

Sve ovo bi se moglo dovesti u vezu sa odstranjivanjem jajnika.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:02   #95
Quote:
verica kaže:
Nisu maligni, ako to znači opasni. Iako mogu biti i maligni, ali rijetko.
ja sam radila kontrolu markera i ok je bilo. mene zanima jel se nekoj od vas desilo, da su joj se miomi reducirali ili cak povukli. znam da zvuci ko cudo, al navodno je moguce i to. i drugo, je li neko operirao miome, bez vadjenja maternice? kako to izgleda?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:03   #96
Quote:
talia kaže:
Ja stvarno ne znam, ali evo sta kazu u vezi toga:



Depresija, aniksioznost, osteoporoza, alergije, artritis, gubitak orgazma, gubitak seksulane zelje, gubitak seksualne funkcije, vrucina i znojenje, nocno znojenje, migrene, debljanje, poremecaj funkcije tiroidne zljezde, poremecaj stolice, zaboravljivost, opca malaksalost, oslabljena kontrola mjehura, stres.

lijepo ti pishe

Quote:
hysterectomy, and/or oophorectomy

dkle, to su ZAJEDNICHKI navedene moguce posljedice.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:04   #97
Da, ja sam operirala miom bez vađenja maternice. Izgleda kao laparoskopska operacija a može biti i histeroskopija. Bila sam pod anestezijom pa nisam vidjela kako operacija izgleda.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:04   #98
Quote:
Natch kaže:
ja sam radila kontrolu markera i ok je bilo. mene zanima jel se nekoj od vas desilo, da su joj se miomi reducirali ili cak povukli. znam da zvuci ko cudo, al navodno je moguce i to. i drugo, je li neko operirao miome, bez vadjenja maternice? kako to izgleda?

prije poroda sam imala miome, nakon poroda vishe ih nije bilo.

moja poznanica operirala je miome laparoskopskim zahvatom, bez histerektomije.


edit: ne, ne poznajem vericu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:05   #99
Miomi se u trudnoći ponekad 'razvuku' kako se maternica rasteže, pa nestanu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:06   #100
do koje velicine mogu biti miomi, da ne smetaju trudnoci? ja ih imam 3, otprilike 3x3,5 cm.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.