Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 18:10   #4081
koliko sam razumio oni su iz Zavidovića- to je u BiH a hrvatska je u EU ?
kanjar is online now  
Old 30.06.2015., 19:20   #4082
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
koliko sam razumio oni su iz Zavidovića- to je u BiH a hrvatska je u EU ?
Nisu oni iz Zavidovića, Domprojekt je hrvatska firma, ali su nikli iz Krivaje. Inače, i Krivaja i Promo iz BIH, kao i Ekomont iz Srbije sasvim legalno posluju na hrvatskom tržištu i tu grade kuće. Krivajinih kuća ima na svakom koraku, ovih drugih manje, ali ipak nešto izgrade i oni.
Inače, razgovarao sam sa ljudima iz Krivaje i oni su me obavijestili da 70% njihovog izvoza montažnih elemenata za MK ide za Hrvatsku, te da sam sigurno vidio njihov zid, samo nisam znao da je njihov jer svi tvrde da imaju vlastitu proizvodnju.
off roader is offline  
Old 30.06.2015., 19:25   #4083
dobro slažem se ali nisi odgovorio na thread 4081
kanjar is online now  
Old 30.06.2015., 20:47   #4084
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
dobro slažem se ali nisi odgovorio na thread 4081
Šta da ti ja odgovorim, ne znam točno gdje im je proizvodnja, znam da imaju negdje oko Zagreba, nekako mislim da će ti Papa Štrumf znati reći, ipak radi za njih!

Zadnje uređivanje off roader : 30.06.2015. at 21:00.
off roader is offline  
Old 30.06.2015., 22:50   #4085
Proizvodni pogon (tj proizvodna nadstrešnica, ako se nije nešto promjenilo) je na istom mjestu gdje je i demo kuća.
baustelac99 is offline  
Old 01.07.2015., 14:53   #4086
ništa ne razumijem, na google maps nema nikakove nadstrešnice, vidim novu kuću i neuredan okoliš, gdje je tvornica?
kanjar is online now  
Old 01.07.2015., 15:58   #4087
Prije 3-4 god je tamo stajala limena nadstrešnica od 200-300m2, uz petlju i parkiralište kamiona.
baustelac99 is offline  
Old 01.07.2015., 16:25   #4088
Ako niste primijetili, jučer su obrisani neki off i trolerski postovi.

Brisanje postova je jedan od moderatorskih alata upozorenja nekim forumašima da ne nastavljaju u istom stilu. Zahvaljujem na razumijevanju i suradnji. Želim vam ugodan nastavak forumarenja.


Ovo se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 01.07.2015., 19:22   #4089
ali, mene je zanimalo ovo: Fabrik von Fertighäusern
i samo ovo https://www.youtube.com/watch?v=DGgneE3ZCt8



a u vezi ovog :http://www.gradimo.hr/clanak/sigurno...zne-kuce/25651
ukoliko štovana moderaorica misli da nisam u pravu, baciti ću se - na uzgoj cvijeća

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.07.2015. at 21:02. Reason: spajanje postova - koristiti edit
kanjar is online now  
Old 01.07.2015., 19:31   #4090
Pratim ovu vasu zanimljivu rspravu.
Samo ukratko: kontaktirao sam Domprojekt za gradnju kuce. Obecavali mi poslati projekt sa svime sta mi je trebalo i nikako da ga dobim vec mjesec dana.
A i u prvom razgovoru su bila obecanja pa sam dobio kasnije nek je bilo obecano.
Normalno odustao sam od njih, neprofesionalni su.
Sad razmisljam o DLB VZ i Domus plus koji su mi ostavili puno bolji dojam.
A hvala bogu ima i dobrih Slovenskih firmi Koje se bave tim poslom.
Easy123 is offline  
Old 01.07.2015., 20:08   #4091
Valjda nemaju vremena jer moraju biti na Forum Hr-u pa ne stignu napraviti projekt.
Moj ti je savjet od ova dva da se držiš tih DLB. Naime, o njima ne znam ništa, ali su mali pa su prilagodljiviji i možda možeš ugovoriti bolje drvo od uobičajenog tj. konstrukciju od KVH greda ili dobro sušene smreke ispod 12%.
Domus plus je ovdje u riječkoj okolici upravo isporučio kuću s nosivom konstrukcijom od jelovine, iako je ugovorena KVH građa. Opravdavali su se da nema trenutno na tržištu KVH i da je jelovina standard. O tom standardu sam već pisao pa se neću ponavljati. Inače u RH nema proizvodnje KVH i lamelirane građe, zato sam i pitao Papa Štrumfa odakle Domprojektu takva građa, ali je izbjegao odgovoriti pravdajući se poslovnom tajnom, moš mislit!
Preporučam ti da kontaktiraš i euroekodom, bivši cheming, imaju dobre cijene i tvrde da rade od smreke, meni su ostavili dosta dobar (umjereno) dojam.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.07.2015. at 21:03. Reason: nepotrebno kvotati post neposredno iznad
off roader is offline  
Old 01.07.2015., 22:16   #4092
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ništa ne razumijem, na google maps nema nikakove nadstrešnice, vidim novu kuću i neuredan okoliš, gdje je tvornica?
Tvornica se nalazi u zagrebačkom naselju Blato, uz izložbenu kuću.
Sastoji se od 5 zatvorenih hala. Ne znam o kakvoj nadstrešnici je riječ
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 01.07.2015., 22:27   #4093
netko je prevario google reci mi konkretno u kojoj se ulici nalazi ?
kanjar is online now  
Old 01.07.2015., 22:28   #4094
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Moj ti je savjet od ova dva da se držiš tih DLB. Naime, o njima ne znam ništa...
Ovako dobar savjet još nisam čuo

Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
mali pa su prilagodljiviji i možda možeš ugovoriti bolje drvo od uobičajenog tj. konstrukciju od KVH greda ili dobro sušene smreke ispod 12%.
KVH košta više, pa prema tome to i manjim firmama diže cijenu. S obzirom na promet i uvjete koje imaju pri nabavci materijala, to ih može svrstati u cjenovno viši razred od razvijenijih firmi.
Drvo za građevinarstvo se koristi uz vlažnost od 15+/-3%. Ne obmanjuj ljude.

Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Opravdavali su se da nema trenutno na tržištu KVH i da je jelovina standard.
Standard je definiran ugovorom, a ne ono što je nekome u nekom trenutku dobavljivo ili povoljno.
Znaš li ti što je KVH? Spominješ u istoj rečenici jelovinu i kvh..

Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Inače u RH nema proizvodnje KVH i lamelirane građe
Ima ga u susjednim Austriji i Njemačkoj, itd u izobilju.

Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
euroekodom, bivši cheming, imaju dobre cijene i tvrde da rade od smreke
Ponavljam, bitna je karakteristična čvrstoća drva. Iz raznih vrsta drva se mogu uzimati različiti dijelovi presjeka debla koji nemaju iste mehaničke karakteristike. Tako se može dobiti standardna čvrstoća C24 od različitih vrsta crnogoričnog drva.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 01.07.2015., 22:30   #4095
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
netko je prevario google reci mi konkretno u kojoj se ulici nalazi ?
Prevario Google?
Delkovečka ulica, Zagreb.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 01.07.2015., 22:47   #4096
Papa Štrumf, o drvu ne znaš baš ništa, osim ono malo površnih podataka koje si usput pokupio u svojoj firmi od starijih kolega.

Točno je da je kod nas drvo sušeno na 15%. To i je glavni problem MK, jer to nije dovoljno suho za zaštitu od nametnika. Tu i leži glavni problem MK u nas. DA BI DRVO BILO SIGURNO MORA BITI ISPOD 12%. To i je glavni razlog prednosti KVH i lameliranog drva koje je ispod 10%. Znam ja dobro da kod nas nema KVH, a uvoz kvalitetnog drva iz Austrije nije jeftin pa ni MK ne može biti jeftinija od zidane gradnje ako se radi s takvim materijalima. Dokaz su MK od Domprojekta koje su skuplje od zidanih kuća.
U Austriji se stolječima provodila čista sječa, tako da se danas smreka sječe s pošumljenih plantaža čija je karakteristika brži rast i povećana mekoća drva, dok naša krška smreka iz Dinarida (BIH, Srbija, HR) raste znatno sporije, čvršča i tvrđa je, te ako je sušena ispod 12% je barem jednako trajna kao i KVH iz Austrije.

Nadalje, crv je karakterističan za topliju klimu, dakle kuće u Norveškoj su manje ugrožene nego kuće u Zagorju, a kuće u Zagorju npr.su manje ugrožene nego kuće u Primorju itd. To isto treba imati na umu kad se uspoređuje postotak montažne gradnje u sjevernim zemljama i na Mediteranu.

Na druge tvoje gluposti i komercijalne jeftine balkanske trikove za sada neću odgovarati, ispod moje razine je.
off roader is offline  
Received Warning
Old 01.07.2015., 22:54   #4097
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Papa Štrumf, o drvu ne znaš baš ništa, osim ono malo površnih podataka koje si usput pokupio u svojoj firmi od starijih kolega.

Točno je da je kod nas drvo sušeno na 15%. To i je glavni problem MK, jer to nije dovoljno suho za zaštitu od nametnika. Tu i leži glavni problem MK u nas. DA BI DRVO BILO SIGURNO MORA BITI ISPOD 12%. To i je glavni razlog prednosti KVH i lameliranog drva koje je ispod 10%. Znam ja dobro da kod nas nema KVH, a uvoz kvalitetnog drva iz Austrije nije jeftin pa ni MK ne može biti jeftinija od zidane gradnje ako se radi s takvim materijalima. Dokaz su MK od Domprojekta koje su skuplje od zidanih kuća.
Na ovo se mogu samo nasmijati. Svatko ima svoju istinu. Priloži ovdje dokumentaciju proizvođača da je kvh i bsh sušeno ispod 10%.

Definiraj sigurnost drva.

Što si po struci?
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf

Zadnje uređivanje Papa Štrumpf : 01.07.2015. at 23:15.
Papa Štrumpf is offline  
Old 01.07.2015., 23:18   #4098
dobro kriv sam priznajem i neću se jedno vrijeme baviti sa tom temom, dobio sam adresu, hvalite se sa cnc strojem i na youtube ali okoliš ne odgovara hali koja je snimana na drugom mjestu- očito znači nešto se skriva, ali me više ne zanima
laku noć
https://www.youtube.com/watch?v=jL24NpMafyg
kanjar is online now  
Old 01.07.2015., 23:44   #4099
Prije nekoliko sati zamoljeni ste da ne nastavljate s međusobnim provociranjima i oftopičarenjem, jer na taj način obezvrjeđujete temu i otežavate ostalim forumašima praćenje rasprave. To što je provokacija ubačena u ontopičan osvrt, ne izuzima post od sankcije.

O moderatorskim odlukama se ne raspravlja na temi. Za to postoje privatne poruke ili pdf Poruke, žalbe, komentari.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 05.07.2015., 15:25   #4100
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Valjda nemaju vremena jer moraju biti na Forum Hr-u pa ne stignu napraviti projekt.
Moj ti je savjet od ova dva da se držiš tih DLB. Naime, o njima ne znam ništa, ali su mali pa su prilagodljiviji i možda možeš ugovoriti bolje drvo od uobičajenog tj. konstrukciju od KVH greda ili dobro sušene smreke ispod 12%.
Domus plus je ovdje u riječkoj okolici upravo isporučio kuću s nosivom konstrukcijom od jelovine, iako je ugovorena KVH građa. Opravdavali su se da nema trenutno na tržištu KVH i da je jelovina standard. O tom standardu sam već pisao pa se neću ponavljati. Inače u RH nema proizvodnje KVH i lamelirane građe, zato sam i pitao Papa Štrumfa odakle Domprojektu takva građa, ali je izbjegao odgovoriti pravdajući se poslovnom tajnom, moš mislit!
Preporučam ti da kontaktiraš i euroekodom, bivši cheming, imaju dobre cijene i tvrde da rade od smreke, meni su ostavili dosta dobar (umjereno) dojam.
Neznam ali da mi tako izmuljaju nebi pristao da montiraju kucu.
Kolko se ja razumijem mora biti Leimholz, ljepljeno drvo.
Najbolje da dam zidati kucu i unutarnje stjene Rigips i gotovo.
Easy123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.