Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2004., 13:21   #21
Moji gumbići su ti gore na ploči. I kad perem ploču možda i dodirnem koji gumbić, ali svejedno mislim da se ne bi trebali tako lako skidat.
Čak sam probal s noktom malkice zagrebat i tak sam i skinula jesnu 0. KATASTROFA!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 17:53   #22
Quote:
inace, negdje sam procitao (a možda griješim) da kao sredstva za pranje suda nisu dobra za plocu. ja ju operem obicnom vodom i onda specijalnim sredstvom.... i super je... btw - imam samo struju!
dobro si procitao. Nama pri dostavi rekli ( dobili i prvu bocicu sredstva za ciscenje, da samo time)

Ne cini mi se prakticno imati gumbe gore na ploci - bilos to da peces, odmah ih pospricas, masnoca i sve se lovi na njih.

Ja imam u skopu pecnice.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 13:32   #23
hmm... ja sam upravo kupio ploču od gorenja ect 68 chl ili tako nekako.... kad je ugradim javim kako će ispasti :-)
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 13:34   #24
Ja sam na svojoj jutros prvi put kuhala, dorucak :-) Joj kako je krasna I ono sredstvo za cisnjenje (20 kn, Metro) ju odlicno ocisti, drugi ostavljaju fleke
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 14:45   #25
eto prošli su i prvi tjednu kuhanja.... dojmovi su pozitivni
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 08:30   #26
Staklokeramika, da ili ne?

Dakle, riječ je o kuhalištu.
Što je po vama (s obzirom na vlastita iskustva) najbolje uzeti, i zašto:
1 - staklokeramička ploča - samo električna polja;
2 - staklokeramička ploča - kombinacija električna i plinska;
3 - klasična, plinska kuhališta.

Zahvaljujem.
veliv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 09:30   #27
1. Lako se čisti. Plin ne volim.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 10:25   #28
staklokeramička ploča - samo električna polja

- savršenstvo koje imam već 6 godina i nikad više se ne bi vratila na plin (a klasični plin sam do tada imala skoro cijeli život, te par godina klasičnu struju)


čišćenje je neusporedivo lakše, brže, osim toga ta ploča još uvijek izgleda kao nova. s obzirom da sam jako šlampava i stalno mi nešto prekipi, pa onda dosta toga pržim na štednjaku i sve pošpricam, stari štednjak bi mi nakon par mjeseci uz sve napore izgledao grozno.


staklokeramika koja na sebi ima plin - to nikako ne preporučujem (ima mi frendica) jer umjesto jedne glatke plohe opet moraš čistiti glupe držače rajngli i oko njih. i opet se maže cijela kuhinja od izgaranja plina. usprkos nape, po elementima se stvara sloj maščobe.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 12:54   #29
Pa uredu je da bude samo struja, ali sto ako je struja puno skuplja od plina, pa kaj sad?

u novom stanu cu imati plin i zar zbog efikasnosti i dizajna ploce ne bih htio pustiti plin. svakog mjeseca cu dobivati racun od 0,00kn jer uopce necu trositi plin, a struju cu potrositi ohoho kuna?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 13:30   #30
Plin + staklokeramika. Nije toliki problem za odrzavanje, a puno jej jeftinije od struje. A i jednostavnije je kuhati (ok, ovo ovisi od kuhara do kuhara )

No, da se ne ponavljamo, a vidim da je tema aktualna, evo starih rasprava na tu temu:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=97624
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=94282
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=35734
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=27653

Mislim da bi bilo pametno da moderator to sve spoji u jedan veliki. I stavi kao top-temu. Isto i za poreze i olaksice - o tome se pojavi barem jedno pitanje mjesecno... to bi se sve trebalo spojiti i staviti kao top tema.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 16:28   #31
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa uredu je da bude samo struja, ali sto ako je struja puno skuplja od plina, pa kaj sad?

u novom stanu cu imati plin i zar zbog efikasnosti i dizajna ploce ne bih htio pustiti plin. svakog mjeseca cu dobivati racun od 0,00kn jer uopce necu trositi plin, a struju cu potrositi ohoho kuna?
Ja već 6 god. kuham na struju (staklokeramika) i račun za struju mi je sličan kao prije kad sam kuhala na plin.
Plin sada koristim za grijanje i toplu vodu.

Činjenica je da stakloker. ploča radi na termostat i nije kontinuirano upaljena, pa se dosta uštedi, pogotovo ako imaš adekvatno suđe (debelo i ravno dno)
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:17   #32
Unhappy napukla staklokeramička ploča

Pala mi mala zdjelica na sam rub staklokeramičke ploče i otkrhnula mali komadiček i šprungala ploča preko jednog ćoškića, pored komandnih gumbića!
Zna li netko - koliko je to opasno i hitno za zamijeniti i kad se mijenja - da li se sve novo mora ugraditi ili se samo to gornje staklo nekako zamijeni?
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:22   #33
Zašto bi mijenjala?Ako je to malo oštećenje no sikeriki Nema nikakove opasnosti ako na ploči nema neke pukotine (ako je uopće moguće da tako pukne) kroz koju bi moga procuriti voda u "utrobu"
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:42   #34
ma čini me se da je taj šprung tanka pukotina, pa iako me tvoj odgovor tješi, čini mi se da ćemo morati mijenjati staklo - da li samo staklo ili sve? zna li tko?
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:45   #35
Pričekaj sutrašnji dan i nazovi ovlaštenog servisera pa upitaj. Mene također zanima odgovor. Koristim Candy ploču i za sada nemam problem, ali ubuduče ????
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 08:26   #36
Meni je staklokeramicka ploca pukla – i to pukla posteno. Razbila je dadilja...valjda joj je nesto palo, a ona tvdi da je pukla sama od sebe. Mos si misliti...
Morali smo mijenjati plocu, elektronika ostaje ista. Cijena 800 kn. Grrrrrr!
roda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 16:45   #37
Hvala roda, ja još nisam stigla do servisa, kuhamo na ovakvoj malo napukloj. Malo smo rub natofali ljepilom. U svakom slučaju 800kn mi je utješno, jer sam se prepala da se mora mijenjati sve komplet.
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:19   #38
koga zanima - u servisu rekli da stvarno nije nekakva frka, a kada odlučimo zamijeniti ploču (dakle zaista samo gornju ploču) nek im donesemo točnu šifru ploče (ova naša je neka od Gorenja), a da će to sve skupa koštati cca1500kn - ploča i rad (dođu u stan).
to je to!
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:53   #39
Quote:
bamboo kaže:
koga zanima - u servisu rekli da stvarno nije nekakva frka, a kada odlučimo zamijeniti ploču (dakle zaista samo gornju ploču) nek im donesemo točnu šifru ploče (ova naša je neka od Gorenja), a da će to sve skupa koštati cca1500kn - ploča i rad (dođu u stan).
to je to!
Skupo, ali stvarno treba paziti.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:45   #40
staklokeramička ploča - utičnica?

dobivam različite informacije o tome kako i u što uštekati staklokeramičku ploču.
- obična utičnica
- obična utičnica s nekakvim posebnim utikačom
- posebna utičnica s poklopcem (trofazna?) - nisam baš u toj terminologiji
ili je svejedno? može li odgovoriti koji stručnjak ili barem netko tko već ima ploču?
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.