Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:42   #21
stidnica - bol

Jučer sam osjetila neku bol u desnoj velikoj usni, skroz dolje. Napipala sam nekakvo zadebljanje, ali ništa vidljivo, možda je jedino malo pocrvenilo. Ništa sličnog mi se nikad nije dogodilo. Ima li tko ideja što bi to moglo biti ?
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:13   #22
Osjećaš li svrbež? Jesi li pila nedavno koje antibiotike? Ja sam imala sličnu situaciju prije mjesec dana, također mi natekla (osjetila sam zadebljanje) i ispostavilo se da je jaka gljivična infekcija.
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:14   #23
meni je jednom bilo slično, zapravo kvržica više i ispostavilo se da su povećani limfni čvorovi koji su se sami od sebe povukli
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:15   #24
urasla dlačica?
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:29   #25
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Osjećaš li svrbež? Jesi li pila nedavno koje antibiotike? Ja sam imala sličnu situaciju prije mjesec dana, također mi natekla (osjetila sam zadebljanje) i ispostavilo se da je jaka gljivična infekcija.
nikakav svrbež, samo bol kad dotakem. nikakvi antibiotici. izvana jedino s unutrašnje strane, prema vagini je malo crvenije neg inače.

ne, nije urasla dlaka
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:33   #26
pričekaj koji dan i vidjet ćeš da će se smanjiti. samo nemoj dirati jer tako neće sigurno proći-
pusti i živi normalno ako te ne pecka
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:38   #27
Nadan se da nije ništa ozbiljno i da će proć samo od sebe.
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:11   #28
Možda zbilja nije ništa, a možda je početak nečega.

Nazovi ginekologa ako ne možeš do njega.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:14   #29
Meni je identično takav osjećaj bio kad mi se napravio prištić na usni. Doduše uopće nije izgledao kao onaj klasični na licu. Ali bilo je prilično bolno. Ako se za par dana ne počne smirivati... ginekologu.
amelie_poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 12:23   #30
imam pitanje.. naime, u zadnjih godinu dana sam 3 puta imala gljivicnu infekciju i to svaki put nakon antibiotika.. nikad prije nisam imala problema iako sam pila antibiotike kad je bilo potrebno... svaki put nakon antibiotika svrbjelo bi me, peklo itd.. naravno otisla bih ginicu, dobila vaginalete i sve bi se vratilo u normalu

ali ovaj put nije.. dobila sam antibiotik zbog upale umnjaka, pred kraj antibiotika opet me pocelo svrbjeti itd.. opet sam otisla ginicu i dobila vaginalete.. neke sa P..

uglavnom 3 su u pakiranju. sve je bilo ok. svrbez je nestao kao i peckanje ali sada imam drugi problem.. dolje sam uzasno suha i kad se napalim ta tekucina nije onako rijetka nego gusca i jednostavno se ne mogu sexati jer me boli.. imam osjecaj da gura nasuho iako sam prije minutu bila vlazna... uglavnom, kuzim da nesto nije u redu.. kao da imam posljedice nakon svih tih antibiotika i vaginaleta...

ginici mi je preporucio lyctogin ili kako se vec zove i danas sam ga pocela piti. navodno da mi je dolje sjeban ph i da sam zbog toga osjetljivija... sad ne znam da li se ovaj problem moze rijesiti tim tblt-ama..

ima li tko kakvo iskustvo?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:21   #31
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post


ginici mi je preporucio lyctogin ili kako se vec zove i danas sam ga pocela piti. navodno da mi je dolje sjeban ph i da sam zbog toga osjetljivija... sad ne znam da li se ovaj problem moze rijesiti tim tblt-ama..

ima li tko kakvo iskustvo?
moze. one tome i sluze.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 16:13   #32
a evo kupila sam ih i danas pocela pit..ja se nadam da ce to sredit stanje jer se trenutno ne mogu sexat.. fizicki nemoguce
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 16:36   #33
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
a evo kupila sam ih i danas pocela pit..ja se nadam da ce to sredit stanje jer se trenutno ne mogu sexat.. fizicki nemoguce
pa jasno... kad si 'ranjena'.pusti ju da se malo oporavi, vratit ce ti stostruko

htjela sam ti preporuciti neki lubric za laksi seks, ali sam se zaustavila... naime, ja se ne bi usudila nista stavljati u sebe dok se malo ne oporavi.

ako si zaljecila sve gljive i bakterije onda je ovo samo kolateralna steta. proci ce!
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 01:32   #34
da da...vaginalete sam upotrijebila sve se smirilo.. samo sto sam izrazito suha i koliko god se napalim za minutu sam opet suha.. jucer smo nekako uspjeli poseksat se i nakon 2 min penetracije ja sam pocela osjecati kao da se naglo susim dolje i postalo je bolnije..

ovo mi se fkt nije nikad dogodilo i vec sam se zabrinula. samo se nadam da ce ove tblt ipak djelovati i pomoci da mi se vagina oporavi...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 19:56   #35
prije par dana dečko mi je guro prst(2.put u životu)prvo mi je bilo ugodno, kasnije me bolilo a iduci nam sam i primjetila sam da mi je stidnica natekla.navečer se sve smirilo,oteklina je splasnila a i bolovi su nestali. malo sam zbunjena pošto mi se to nakon 1.puta nije dogodilo. kod ginekologa ne mogu ici još mjesec dana a strah me da mi se i iduci put ne ponovi to pa me zanima neko preventivno rjesenje
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:17   #36
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
prije par dana dečko mi je guro prst(2.put u životu)prvo mi je bilo ugodno, kasnije me bolilo a iduci nam sam i primjetila sam da mi je stidnica natekla.navečer se sve smirilo,oteklina je splasnila a i bolovi su nestali. malo sam zbunjena pošto mi se to nakon 1.puta nije dogodilo. kod ginekologa ne mogu ici još mjesec dana a strah me da mi se i iduci put ne ponovi to pa me zanima neko preventivno rjesenje

ne smijem se tebi, nego svojoj prvoj pomisli kad sam ovo procitala. pomislila sam kako si mozda jos jako mlada i ne znas razlikovati 'oteklinu' od uzbudjenja od prave otekline...

oprosti, samo mi je tvoj post simpatican

mozda su bolovi koje navodis samo neobican osjecaj kad su ti unutra njegovi prsti a ne prava bol... u svakom slucaju ne vjerujem da imas razloga za brigu. prati sto se desava s tvojim tijelom, i nauci 'komunicirati' sa svojom rodnicom. bit ce to jednog dana jedan lijep odnos
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:14   #37
što ako lactygin ne pomogne? ima li nesto bolje od toga? imam jos 4 tblt za popit al ne vidim promjenu na bolje... kod ginica ne mogu jos minimalno tjedan dana jer sam na moru.. iako imam to u planu obavit cim dodem.. iako problem je dal ce me primit

uglavnom preporuka neka.. neke druge tblt, kreme???
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:23   #38
dal tebi jest nesto konkretno ili si samo dolje iziritirana raznim ljekovima?

jer nista od ovog ti nece pomoci ako primarni problem nije uklonjen.

lactogyn ti je za prevenciju poremecaja koji nastaju radi narusavanja v.flore i za njeno odrzavanje. kao i kod svih slicnih preparata ne mozes ocekivati rezultate u tjedan dana.

u istu svrhu mozes upotrijebiti tampon namocen u LGG jogurt, ili vagisan vaginalete. osobno sam bila zadovoljna vagisanom.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:43   #39
hmm pa vec sam napisala da sam u zadnjih godinu dana imala 3 puta glj. infekciju uzrokovanu antibioticima.. svaki put bih dobila od ginica druge vaginalete i problem bi nestao..

prije nekih 3 tjedna sam dobila infekciju i dobila sam vaginalete (3 u pakiranju).. nakon toga problem je nestao bar sto se tice toga.. ali kada sam pokusala sexat se nije bilo uspjesno jer sam doslovno suha.. ne mogu se navlaziti... jos mi je ginic rekao da uzmem lactogin zbog narusene vaginalne flore.. to sam i napravila.. ostalo mi je jos 4 tblt

decko kaze da promjena postoji.. sada se uspijem nekako navlaziti izvana ali sam iznutra uzasno suha.. nije mi ni samoj jasno kako... mozemo se "igrati" i dozivjet cu orgazam ali sexat se ne mozemo jer k.. nemre uc.. boli njega boli mene.. i sad vise ne znam sto napraviti i koristiti da se ponovno ni manje ni vise pocnem vlaziti kako treba
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 19:30   #40
ok oprosti, nisam isla citati prethodne postove prije nego sam ti odgovorila.

u takvim situacijama (a i dan danas) mi pomogne jedini lubrikant koji mi ne radi vise stete nego koristi: ima za kupiti u DM-u i sadrži eterično ulje čajevca. prije se zvao tea tree oil lubrikant, a sad je TY & JA, lubrikačni gel, proizvođač Dr.Muller Pharma.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.