Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 21:38   #2001
evo vam taj recept potvrdila mi ga je kolegica.

u duboku serpu izliti 5 l. bezalkoholnog piva, prokuhati i skidati s njega pjenu sve dok se ne ukuha na 2,5 litra, u to dodati pola kilograma limuna naribanog zajedno s korom i pola litra maslinovog ulja. sve dobro izmijesati i kad odstoji jednu noc piti po jednu soljicu, prvu na taste i jednu prije spavanja, znaci dva puta dnevno. ovo jako pomaze kod izbacivanja kamena a jos je efikasnije ako se svakodnevno po pola sata sjedi u kadi skoro napunjenoj sto toplijom vodom i uporedo jede lubenica, a voda se povremeno cim se malo ohladi ispusta i pusta nova toplija. na taj naci se radi samo ako je bubreg pun kamena kao sto je bio kod mene slucaj a inace ako ima manje kamenja dovoljno je samo ovaj napitak. nadam se da sam pojasnila dobro a sto je najvaznije moze se piti ovaj napitak sa svim lijekovima jer se radi o bezalkoholnom pivu a i da je alkoholno zagrijavanjem odnosno kljucanjem alkohol gubi svoju jacinu. bilo bi najbolje bezalkoholno pivo. ako vam nesto ne bude jasno slobodno pisite rado cu pomoci.

svima veliki pozdrav a dragoi izvini na greski tek sad vidim da sam u gore navedenom tekstu dva puta napisala da sam sarajka.

i ja naravno svima ZELIM SRETNU NOVU GODINU S PUNO ZDRAVLJA
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:44   #2002
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
DRAGI MOJI, ŽELIM VAM SRETNU I USPJEŠNU NOVU GODINU!!!!
nela ako ti je ovo 1505 datum rodjenja imamo isti datum.

i ja tebi zelim SRETNU, USPJESNU I S PUNO ZDRAVLJA NOVU GODINU
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:23   #2003
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
DRAGI MOJI, ŽELIM VAM SRETNU I USPJEŠNU NOVU GODINU!!!!
nela ako ti je ovo pored imena datum rodjena imamo isti datum samo si ti sigurno puno mlada od mene.

I JA TEBI ZELIM, SRETNU, USJPJESNU NOVU GODINU I S PUNO... ZDRAVLJA
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 08:56   #2004
ziza, u pravu si, to mi je datum rođenja
znači rođene smo na isti dan...

inače, ljudi, kako ste mi?
ja sam sva ukočena, bole koljena, ruke...ma grozno

kiki, ninice, nema vas dugo....
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:32   #2005
JA sam dobro zasad sve ide kako treba a kod vas?
dragoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:36   #2006
JE NELA ISTI SMO DATUM RODJENA. i ja sam danas dobro meni pase ovaj minus.

EVO JEDNA ISPRAVKA U VEZI OVOG NAPITKA UMJESTO POLA LITRA MASLINOVOG ULJA IDE JEDAN LITAR ja sam napravila gresku u pisanju.

svima veliki pozdrav
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:21   #2007
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ziza, u pravu si, to mi je datum rođenja
znači rođene smo na isti dan...

inače, ljudi, kako ste mi?
ja sam sva ukočena, bole koljena, ruke...ma grozno

kiki, ninice, nema vas dugo....
Evo me doma izašla iz bolnice i još jako slaba, ukratko problemi sa zglobovima su dostigli bili vrhunac kulminiralo do te mjere da sam Novu dočekala sa temperaturom 39 sa 9 u bolničkoj sobi cijela ukučena.
Ma sada sam bolje pa ću sutra kada se odmorim potanko sve ispisati svoje muke koje sam prošlo nego vam od srca želim sretnu Novu i što manje bola i šetanja u doktora.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:36   #2008
ninice, draga, da si se javila. već sam se zabrinula gdje si tako dugo...
jesi još kod kuće? i da li ti je bolje? nadam se da je temperatura spala na normalu. želim ti da se što prije oporaviš samo polako, odmaraj što više i sve će biti u redu, samo da ta kriza prođe što prije.

a ja sam dobila nalaze 24h urina.
proteini 383 (prošli puta su bili 296), dakle malo viši, ali još uvijek je to super.
masnoće su isto malo pale, ali još uvijek su iznad dozvoljenog.
malo mi je povišen MCHC (ne znam što je to), ali uglavnom je sve ostalo ok.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:38   #2009
Quote:
dragoi kaže: Pogledaj post
JA sam dobro zasad sve ide kako treba a kod vas?
pa drago, evo vidiš, svi imamo nekakve probleme...manje ili veće
ali sve u svemu, ja sam ok. samo da nije tih bolova sve bi bilo lakše. drago mi je da si dobro. a kad ti opet ideš na kontrolu?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:57   #2010
Neznam za jedno dva mjeseca kad iz mene izađe masnoća od božića hehe poz!
dragoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:54   #2011
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ninice, draga, da si se javila. već sam se zabrinula gdje si tako dugo...
jesi još kod kuće? i da li ti je bolje? nadam se da je temperatura spala na normalu. želim ti da se što prije oporaviš samo polako, odmaraj što više i sve će biti u redu, samo da ta kriza prođe što prije.

a ja sam dobila nalaze 24h urina.
proteini 383 (prošli puta su bili 296), dakle malo viši, ali još uvijek je to super.
masnoće su isto malo pale, ali još uvijek su iznad dozvoljenog.
malo mi je povišen MCHC (ne znam što je to), ali uglavnom je sve ostalo ok.
Evo kako sam obećala javljam se .
Prije svega nela hvala na velikoj brizi na svim pozivima i na podršci pravo si srce.
Cijeli dan sam provela u bolnici , nalazi su nešto bolji SEDIMENTACIJA JE BILA PREKO 100 a sada je 87 recimo dosta bolje, CRP je bio 92 sada je 73 urin standardno dosta eritrocita i dva + na proteine ali zglobovi istina bole manje nego su boljeli, otoci su dosta manji.Kalcij mi je jako pao i dobila sam ponovno intravenozno dozu i zbog toga mi je sinusni ritam u nekoj Q JAKO VISOK jer nedostatak kalcija može dovesti do infrakta ma divota . nije mi jasno znam da nemam niti jedne od četiri paratiroidne žlijezde ali pijem redovno terapiju i sve dobro do sada- ZAŠTO sada problemi neznam
Loš početak godine da se naslutiti da će kraj biti dobar jer ja sam jaka a i imam u sebi inat želim živjetiti dugo i još dužu te za one koji se poraduju spremim opet brzi oporavakNastavak liječenja sa infuzijama medrola i još nečega nisam skontala točno jer sam zapela da želim dolaziti od kuće i ne ostati ne danas nego nikako gore u onoj bolničkoj sobi gdje se osjećam jako bolesno - doma sam bolje i jedva se nas dvoje doktor i ja dogovorismo.Istina bilo je povišenih tonova i sa jedne i sa druge strane ali na kraju opet sve dobro -normalno on popustiMoram dosta odmarati i temperatura mi je sada 37 sa 5 ili 6 ma sve je to podnošljivo i mogu reći da sam sada zdrava kakva sam bila ajme ......ne ne želim o tome niti pisati.

Eto nela na široka sam ti sve pojasnila a sada slijedi tvoje pojašnjenje kako je bilo kod tvoje doktorice.?

Kiki
kako si nam ti?

Drago svaka ćast za dobre nalaze i život bez problema neka ostane tako duuuugo.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:04   #2012
ninice veliki pozdrav i od mene i bas mi je zao da si se toliko namucila ali eto ide hvala bogu na bolje i bit ce bolje uvijek trebamo tako razmisljati.

gore sam napisala ovaj napitak za prociscavanje bubrega i vjerujte mi svi ne moze donijeti nikakve kontraefekte jer sam ja to licno isprobala na sebi, pa probajte mozda i vama pomogne. sigurna sam da pomaze kod proteinourije ili kako se to vec zove ja sam to malo zaboravila jer sam davno to radila a evo neki dan sam sebi napravila ovaj napitak ponovo i vidim da mi je urin jako mutan sto znaci da mi ovo ponovo ima sta ocistiti.

dragoi, nela, ninice a i ostali s ovog foruma zelim vam puno zdravlja
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:27   #2013
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
ninice veliki pozdrav i od mene i bas mi je zao da si se toliko namucila ali eto ide hvala bogu na bolje i bit ce bolje uvijek trebamo tako razmisljati.

gore sam napisala ovaj napitak za prociscavanje bubrega i vjerujte mi svi ne moze donijeti nikakve kontraefekte jer sam ja to licno isprobala na sebi, pa probajte mozda i vama pomogne. sigurna sam da pomaze kod proteinourije ili kako se to vec zove ja sam to malo zaboravila jer sam davno to radila a evo neki dan sam sebi napravila ovaj napitak ponovo i vidim da mi je urin jako mutan sto znaci da mi ovo ponovo ima sta ocistiti.

dragoi, nela, ninice a i ostali s ovog foruma zelim vam puno zdravlja
Hvala na lijepim željama, ma bolje sam ali imam opću slabost jako izraženu jedva se krečem. Ah te autoimune bolesti uništavaju i idu u krug malo bolje, malo lošije i redom.
Meni je lupus krenuo na bubrezima - lupus nefritis i tako do glomerulonefritisa i medrola a sada sam trenutno na dozama medrola intravenozno -jutros se više u ogledalo niti ne prepoznam -glava ogromna.

Drago mi je da si tu sa nama podijelila svoje iskustvo i da nam pokušavaš pomoći i nadam se da si dobro i da ćeš nam i dalje biti podrška., hvala.!

nela i kiki
di ste vi i kako ste ? Za Dragu našeg se zna sve OK.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 14:41   #2014
Quote:
ninica 1 kaže: Pogledaj post
Evo kako sam obećala javljam se .
Prije svega nela hvala na velikoj brizi na svim pozivima i na podršci pravo si srce.
Cijeli dan sam provela u bolnici , nalazi su nešto bolji SEDIMENTACIJA JE BILA PREKO 100 a sada je 87 recimo dosta bolje, CRP je bio 92 sada je 73 urin standardno dosta eritrocita i dva + na proteine ali zglobovi istina bole manje nego su boljeli, otoci su dosta manji.Kalcij mi je jako pao i dobila sam ponovno intravenozno dozu i zbog toga mi je sinusni ritam u nekoj Q JAKO VISOK jer nedostatak kalcija može dovesti do infrakta ma divota . nije mi jasno znam da nemam niti jedne od četiri paratiroidne žlijezde ali pijem redovno terapiju i sve dobro do sada- ZAŠTO sada problemi neznam
Loš početak godine da se naslutiti da će kraj biti dobar jer ja sam jaka a i imam u sebi inat želim živjetiti dugo i još dužu te za one koji se poraduju spremim opet brzi oporavakNastavak liječenja sa infuzijama medrola i još nečega nisam skontala točno jer sam zapela da želim dolaziti od kuće i ne ostati ne danas nego nikako gore u onoj bolničkoj sobi gdje se osjećam jako bolesno - doma sam bolje i jedva se nas dvoje doktor i ja dogovorismo.Istina bilo je povišenih tonova i sa jedne i sa druge strane ali na kraju opet sve dobro -normalno on popustiMoram dosta odmarati i temperatura mi je sada 37 sa 5 ili 6 ma sve je to podnošljivo i mogu reći da sam sada zdrava kakva sam bila ajme ......ne ne želim o tome niti pisati.

Eto nela na široka sam ti sve pojasnila a sada slijedi tvoje pojašnjenje kako je bilo kod tvoje doktorice.?

Kiki
kako si nam ti?

Drago svaka ćast za dobre nalaze i život bez problema neka ostane tako duuuugo.
ajme ninice, stašno, a glavno da si sad bolje, gdje si bila na imunologiji ili???
ja sam bila dobro sve ove dane, jučer su me počeli kukovi bolit i šake,
svaki dan vidim još neki zglobić koji se iskrivio usprkos MTX-u, ali šta se može
drž se ninice
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:08   #2015
Quote:
ninica 1 kaže: Pogledaj post
Hvala na lijepim željama, ma bolje sam ali imam opću slabost jako izraženu jedva se krečem. Ah te autoimune bolesti uništavaju i idu u krug malo bolje, malo lošije i redom.
Meni je lupus krenuo na bubrezima - lupus nefritis i tako do glomerulonefritisa i medrola a sada sam trenutno na dozama medrola intravenozno -jutros se više u ogledalo niti ne prepoznam -glava ogromna.

Drago mi je da si tu sa nama podijelila svoje iskustvo i da nam pokušavaš pomoći i nadam se da si dobro i da ćeš nam i dalje biti podrška., hvala.!

nela i kiki
di ste vi i kako ste ? Za Dragu našeg se zna sve OK.
hej draga!
drago mi je da si se uspjela izboriti sa doktorom a i drago mi je da ti je malo bolje!
kako si danas? ja sam dobro, standardno. sutra idem u amb. za osteoporozu... i da, jučer sam bila kod svoje dr. opće orakse, pogledala je slike sa denzitometrije i kaže da je na kralježnici osteopenija
a meni je na toj slici bilo nešto dopisano rukom i pored toga upitnik, ali ja taj švrakopis nisam mogla pročitati...sad me šalje na RTG kralježnice
eto vidiš, jedno za drugim....nadam se da je lažna uzbuna...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:23   #2016
ninice, nela, kiki, dragoi i ostali naravno da cu biti tu da pomognem ako nesto mogu i da vam dam podrsku a isto tako i ja imam vasu podrsku uvijek je nekako lakse kad smo zajedno.
ninice i ja sam bila u toj fazi kad sam bila sva otecena a i kiki isto tako sam gledala kako mi se krive zglobovi ali sve ce to proci i vracite se u normalu sto se tice izgleda ova nasa bolest je uvijek u fazama nekad dobro nekad lose a ja danas izgledam normalno, ponekad imam otoka u zglobovima i bolova ali to se uglavnom moze podnijeti mene vise muci sjogrenov sindrom sada kad je ovakvo vrijeme a tome izgleda pospjesuje i moj antimalarik kojeg pijem jer sam primijetila da mi je u zadnjoj godini dana vise oslabio vid, ali nosim se nekako s tim jednostavno sam to prihvatila kao propratnu fazu ove nase bolesti i uvijek sam optimisticna i to mi najvise i pomaze da se nosim sa ovih mojih nekoliko dijagnoza, a uz to imam i sina sa posebnim potrebama koji je autista i ustvari mi briga oko njega najvise i otezava moju bolest ali nedao bog gore i ovo mogu podnijeti.
svima vam zelim sto vise faza mirovanja vase bolesti i svima topal zagrljaj od mene.
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:27   #2017
nela jeli i ti za osteoporozu pijes fosamax ili aledronat. ja ga pijem vec 3 godine i fala bogu nije mi bolest napredovala uglavnom je kao na pocetku a sledecu kontrolu imam tek za godinu i pol. za osteoporozu ti je jako vazno da pijes unikalk sa magnezijumom i D3 vitaminom i meni on i odrzava najvise osteoporozu u mirovanju. aledronat pijem samo 1 tabletu sedmicno.
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:54   #2018
ziza, koliko si ti bolesti i dijagnoza "nanizala"? ma to je grozno. a još i briga oko sina...joj, to ne mogu ni zamisliti.
a ja nemam osteoporozu . nefrologica me slala na pregled zato što me jako bole zglobovi pa eto, za svaki slučaj. a vidjeti ću sutra što će reći za kralježnicu i za tu osteopeniju (ako je to u pitanju).
znaš, nekako sam sve te bolesti uvijek povezivala sa starim ljudima. ono, bole zglobovi, oticanje nogu, ruku, bubrezi, RA...a sad kad sam i sama suočena sa nekima od njih
ma, sve će to biti dobro, samo treba vremena i strpljenja...
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:18   #2019
nela izvini ja shvatila od ovoga sto si napisala da ides u ambulantu za osteoporozu. drago mi je da nemas osteoporozu ali nije ni to najstrasnije ja je imam i osjetim je kada je promjena vremena ali mi nije hvala bogu u velikom stadiju. slazem se da trebamo imati strpljenja jer je stres najveci okidac svake bolesti. ja se trudim da uvijek budem smirena i vesela koliko je to moguce jer i mom sinu je stanje losije ako mene vidi da sam uznemirena. ja ti do sada imam 6 ili 7 upisanih dijagnoza a da ne racunam 7 operacija na koljenima, odnosno imam proteze u oba koljena ali sve je to normalno kakvih slucajeva ima. zahvalna sam bogu svako jutro sto mi je podario da se probudim i tako me to nosi svih ovih godina bolesti a nanizala sam ih bogami do sada skoro 23 ali imam namjeru jos bar toliko. malo se salim dat ce bog i nama da prizdravimo i zivimo kao i svi drugi. sreca mi je imam divan brak i divnu porodicu koja me podrzava i u mojoj bolesti a i pomaze mi oko sina.

moramo se uvijek boriti kad nam dodje lose da se ocuvamo za ono sto nas ceka bolje a kod nas je svaki dan promjenjiv samo se ne smijemo pustiti da upadamo u depru.
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:44   #2020
ne vidim gdje ode moj post jao sto me to nervira kad napisem a on negdje zaluta.
je nela dosad 6 ili 7 dijagnoza vise ih i ne brojim ali ne dao bog gore a to sa sinom sam jednostavno prihvatila kao slatku muku jer moglo je biti i gore. dovoljno mi je da mi se nasmije i ja zaboravim na svoje bolove a da ne govorim kako ga obozavam gledati dok onako pospan, debeljuckast tumara po kuci naprosto bi ga izgnjavila samo sto i on shvaca da je odrastao i rjedje mi se da poljubiti osim ako mu obecam kolac da cu praviti onda on mene ljubaka dok mu ne napravim kolac.

izvini sto sam mislila da imas osteoporozu pogresno sam skontala kako procitah da ides u ambulantu za osteoporozu. ja je imam vec pet godina i ako se covjek pridrzava i navikne na to nije ni to najstrasnije bar ja to tako mislim. sve sto nam bog dragi da moramo prihvatiti jer nam se ne vrijedi ni sekirati jer je za ovu nasu bolest glavni okidac sekiracija. ja uvijek zivot gledam s pozitivne strane i mozda sam zbog toga i ostala ovako normalna sa ovoliko dijagnoza i plus 7 operacija na nogama, odnosno u oba koljena imam proteze.

mm me uvijek zeza kad letimo za Sarajevo, sad ce tebe zeno malo staviti sa strane, i fakat dok nisam dobila od doktora potvrdu napisanu na engleskom da imam metal u koljenima pregledali su me do gole koze.

ma sa mnom humora ko u prici, ja sam slucaj samo za sebe
Ziza Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.