Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 00:40   #81
ajme koliko ljekova piješ! jel imaš kakvih nuspojava?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:45   #82
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ajme koliko ljekova piješ! jel imaš kakvih nuspojava?
Imam da prijatelje muž i žena doktori na Nuclearnoj medicini pa ako nešto bude trebalo sredimo.
A nus pojava ima ali eto samo neka bude bolje trenutno više ne trošim imuran ali pijem i hormone jer sam izvadila štinjaću, pa sam prije toga operirala maternicu i jajnike.
Znaš to se pokrene i onda teško do kraja. ali držim se i nadam u oporavak znam nema ozdravljenja ali se sve može držati dosta dobro pod kontrolom-
Beba spava?
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:52   #83
baš grozno, stvarno ti se nakupilo svega. Svaka ti čast na optimizmu i držim ti fige. bila sam ja na nuklearnoj raditi dinamičku scintigrafiju, ali ne znam tko je bio doktor koji je očitavao nalaze (mislim čak da je bila doktorica). u svakom slučaju hvala ti, imati ću to na umu.
Da, beba spava, odnosno spavala je.čujem ju da se sad pomalo budi...
ništa, idem obavljati majčinsku dužnost. pozdrav!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:26   #84
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Da znam ali previše je tih odlazaka doktoru stvarno, a ako do petka ne prestane idem ali mislim možda se samo upalio kvragu pa prestat će a ono nikako.
Kiki si ti dobila još koji dan bbolovanja?
ovaj tjedan do kraja, a možda i drugi vidjet ću kako mi bude.
sad gledam si organzirat neke toplice, pa makar ih i platila
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:33   #85
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
ovaj tjedan do kraja, a možda i drugi vidjet ću kako mi bude.
sad gledam si organzirat neke toplice, pa makar ih i platila
Super da si još na bolovanju ali draga moja imaš ti pravo na toplice i nemoj ih plačati nego ih traži.
Kako danas jel boli?

meni je danas dobro puno manje me boli ali me glava tupo onako kao da bi tek počela.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:56   #86
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Super da si još na bolovanju ali draga moja imaš ti pravo na toplice i nemoj ih plačati nego ih traži.
Kako danas jel boli?

meni je danas dobro puno manje me boli ali me glava tupo onako kao da bi tek počela.
sad mi je došao odgovor na poštu, pa ti javim kad budem znala odgovor.
bolje je još me jedino zafrkavaju ramena - malo
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:57   #87
podigla sam obićni nalaz urina pa me zanima, krv +++, proteini +/- a u sedimentu 329 eritrocita, nešto leukocita masa epitelijaalnih stanica i masa sluzi.
Mene zanimaju iskljućivo ovi proteini da li to znaći da i u 24-satnom urinu treba biti manje proteina ili sam se tek razveselila uzalud.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 17:53   #88
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
podigla sam obićni nalaz urina pa me zanima, krv +++, proteini +/- a u sedimentu 329 eritrocita, nešto leukocita masa epitelijaalnih stanica i masa sluzi.
Mene zanimaju iskljućivo ovi proteini da li to znaći da i u 24-satnom urinu treba biti manje proteina ili sam se tek razveselila uzalud.
ne znam trebali su ti napisat koliko je to proteina, ovo +/- ništa ne znači. trebalo je označit proteini kvant. da dobiješ nalaz u brojkama, ako je + oko 0,50 to znači oko 0,20 g/l. ali ovaj broj E su ti katastrofa.
meni je u 24-satnom bilo puno manje, skoro za pola, ali ja sam napišala 2 L,a s obzirom da si ti malo, pretpostavljam da će ti biti veći.
a kad će ti biti 24-satni urin gotov. kad si ga dala? ja kad ga dam, drugi dan mi je gotov.
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 17:59   #89
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
ne znam trebali su ti napisat koliko je to proteina, ovo +/- ništa ne znači. trebalo je označit proteini kvant. da dobiješ nalaz u brojkama, ako je + oko 0,50 to znači oko 0,20 g/l. ali ovaj broj E su ti katastrofa.
meni je u 24-satnom bilo puno manje, skoro za pola, ali ja sam napišala 2 L,a s obzirom da si ti malo, pretpostavljam da će ti biti veći.
a kad će ti biti 24-satni urin gotov. kad si ga dala? ja kad ga dam, drugi dan mi je gotov.
sutra u 12 sati trebam ići po nalaze. Radila sam sve nalaze u Riječkoj nisam na Sušaku pa možda zbog toga duže čekam i nalaz sa + ili minus .A sutra vidimo . da i na citološkom nalazu urina mi piše eritrociti +++ dizmorfni, granulociti ++, cilindri+,i još nešto ali neznam napamet ovo sam zapamtila, što bi značilo velika hematurija.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:04   #90
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
podigla sam obićni nalaz urina pa me zanima, krv +++, proteini +/- a u sedimentu 329 eritrocita, nešto leukocita masa epitelijaalnih stanica i masa sluzi.
Mene zanimaju iskljućivo ovi proteini da li to znaći da i u 24-satnom urinu treba biti manje proteina ili sam se tek razveselila uzalud.
pa po nekoj logici stvari trebali bi biti maji proteini u 24h urinu.
doduše kod mene su stalno bili povišeni proteini u običnom urinu i to od kad ih mjerim otprilike je ista vijednost, dok su u 24h iz mjeseca u mjesec rasli, bez obzira na ove u običnom.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:25   #91
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
pa po nekoj logici stvari trebali bi biti maji proteini u 24h urinu.
doduše kod mene su stalno bili povišeni proteini u običnom urinu i to od kad ih mjerim otprilike je ista vijednost, dok su u 24h iz mjeseca u mjesec rasli, bez obzira na ove u običnom.
po toj logici kako je bilo kod tebe da u običnom urinu uvijek isto a u 24-satnom urinu rastu, onda ovaj moj nalaz ne obečava puno, jer radila sam istina nalaze u drugom labaratoriju, očito ne rade na istom principu- ali dobro moram se do sutra strpit pa vidim ali opet potiho sam u nadi da če ih biti manje.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:50   #92
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
po toj logici kako je bilo kod tebe da u običnom urinu uvijek isto a u 24-satnom urinu rastu, onda ovaj moj nalaz ne obečava puno, jer radila sam istina nalaze u drugom labaratoriju, očito ne rade na istom principu- ali dobro moram se do sutra strpit pa vidim ali opet potiho sam u nadi da če ih biti manje.
ma kod mene je sve od početka bilo nešto zbrčkano, a moguće je da je kod mene trudnoća ubrzala glomerulonefritis i rast proteina u 24h urinu jer su u početku bili oko 0.30, a sada su 2.97 i to u razdoblju od nekoliko mjeseci. a nažalost moraš čekati, a to je ono najgore (barem meni). držim ti fige!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:20   #93
Interesantno meni je kreatinin i urea u granicama normale i vama jel tako?
Pa se nadam da nismo baš u nekoj skupini gdje preti neka velika opasnost ma što više čovjek čita imam dojam da manje zna.????
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:29   #94
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Interesantno meni je kreatinin i urea u granicama normale i vama jel tako?
Pa se nadam da nismo baš u nekoj skupini gdje preti neka velika opasnost ma što više čovjek čita imam dojam da manje zna.????
i meni su urea i kreatinin u granicama normale. samo jednom mi je kreatinin bio malo niži od dozvoljenog, ali već sljedeći put je bio ok.

slažem se, što više čitaš sve manje znaš.

skupiš bezbroj informacija i onda moraš filtrirati one koje su (po tvom mišljenju) odgovarajuće. tu stvarno ne možeš biti pametan.
prije svega moramo biti svjesne da se svaki organizam bori sa bolešću na svoj način i ono što djeluje meni ne mora djelovati i tebi. i obratno.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:44   #95
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
i meni su urea i kreatinin u granicama normale. samo jednom mi je kreatinin bio malo niži od dozvoljenog, ali već sljedeći put je bio ok.

slažem se, što više čitaš sve manje znaš.

skupiš bezbroj informacija i onda moraš filtrirati one koje su (po tvom mišljenju) odgovarajuće. tu stvarno ne možeš biti pametan.
prije svega moramo biti svjesne da se svaki organizam bori sa bolešću na svoj način i ono što djeluje meni ne mora djelovati i tebi. i obratno.
Istina svaki organizam se drugačije bori sa bolešču slažem se sa tim u potpunosti, ali dok čitam općenito o bolesti valjda i nesvjesno želiš doći do informacija koje su ti najprihvatljivije, a kad to ne dobiješ kao informaciju iz onog iščitanog onda si razočaran i kažeš sam za sebe da to nema veze sa tobom. I mislim da je najpametnije ništa ne čitat i neznat ali s druge strane opet moraš danas biti educiran zaista iz puno razloga.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:05   #96
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Istina svaki organizam se drugačije bori sa bolešču slažem se sa tim u potpunosti, ali dok čitam općenito o bolesti valjda i nesvjesno želiš doći do informacija koje su ti najprihvatljivije, a kad to ne dobiješ kao informaciju iz onog iščitanog onda si razočaran i kažeš sam za sebe da to nema veze sa tobom. I mislim da je najpametnije ništa ne čitat i neznat ali s druge strane opet moraš danas biti educiran zaista iz puno razloga.
ma i ja sam u početku počela tražiti informacije o gn, ali onda sam se isprepadala i rekla da je bolje da se ostavim interneta jer se samo opterećujem. ali...
znatiželja je jača. zapravo ne znatiželja već potreba valjda da saznaš što više. mislim, pa radi se o meni i mom zdravlju na kraju krajeva.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:24   #97
Ja već godinu dana imam dijagnosticiran GN a sada mi je ovo tek druga kontrola, ne što ja nisam htjela nego zbog toga što je izazvan sistemskom bolesti u biti u sklopu nje onda se imunolog bavi liječenjem osnovne bolesti što automatski mora djelovati na poboljšanje GB. E sada ću da vidim koliko je imuran i medrol. odnosno poslije i prije medrola dekortin pomogli vidimo sutra. Pa zato kažem godinu dana sam pila te imunosupresive red je da sam na tom polju bolje,
A moramo to znati kako se bolest razvija, kako se liječi itd.......i zato mi je žao što nema više njih tu na forumu da vidimo kako su oni prošli ali....
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 00:21   #98
pa da, malo mi je čudno kako nema nikog drugog osim nas tri, a stvarno me zanima kakva ljudi imaju iskustva sa gn.
koliko dugo traje lječenje i da li je uopće izlječiv ili si na ljekovima do kraja života (što baš i ne zvuči najprimamljivije).
ja počinjem sa skupljanjem urina u nedjelju tako da ću tek u srijedu znati "presudu". držim ti fige sutra i javi kako je prošlo.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 00:42   #99
naravno odmah po dobivenim nalazima vam javi što novog ima hm.malo sam nervozna moram ti priznat.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:12   #100
nalazi tek u ponedeljak, ovi u Riječkoj bolnici šalju na Sušak i sad sam zvala, kažu tek u ponedeljak.Baš sam tužna a i išla sam po njih u labaratorij bez veze, ono sestra kaže nema zovi Sušak.
Dođem doma sva nikakva jer mrzim kad moram čekati još preko vikenda, a joj joj Dobro što sad ma idem na
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.