Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 08:59   #1
Venezuela i Kolumbija

Narode pomozi. Jel tko bio? Kako je tamo?
Ja se spremam ove jeseni a pojma nemam kamo idem...
Svaka imformacija dobrodošla.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:01   #2
I meni bi dobro došle informacije o spomenutim destinacijama. Putujem u Kolumbiju za malo manje od mjesec dana. Mislim da posjetim još i Venezuelu i Ecuador.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:03   #3
vjherojatno ste već odletjeli u Južnu Ameriku, ja ću biti kratka i reći samo nije onako kako Svijet ih predstavalja, najsrdačniji su ljudi, nije da baš znaju engleski, ali se trude, hrana je super, opasno nije ako se držite pravila, kao i u svakom drugom velikom gradu! Ne hodaju ulicom s pištoljma....
Enalaprila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:39   #4
ej enalaprila, budi dobra napiši mi na moj mail svoj telefonski broj volio bih te nazvat da te pitam par imformacija o kolumbiji
[email protected]
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 10:36   #5
ja sam bio 6 mjeseci u kolumbiji prosle godine, cak sam vodio i blog. pa koga zanima moze baciti oko na http://colombia.cosmosart.org
mejl [email protected]

inace samo naprijed, kolumbija je jedna od veoma interesantnih zemalja latino amerike. i kako kaze enalaprila nije kako se prikazuje u svijetu. samo za info, za neke je hrvatska jos uvijek u ratu, tako da nismo ni mi daleko od toga dezinformacija haha
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:33   #6
Quote:
dadopg kaže:
ja sam bio 6 mjeseci u kolumbiji prosle godine, cak sam vodio i blog. pa koga zanima moze baciti oko na http://colombia.cosmosart.org
mejl [email protected]

inace samo naprijed, kolumbija je jedna od veoma interesantnih zemalja latino amerike. i kako kaze enalaprila nije kako se prikazuje u svijetu. samo za info, za neke je hrvatska jos uvijek u ratu, tako da nismo ni mi daleko od toga dezinformacija haha
Mene konkretno zanima način putovanja između gradova. Na više stranih foruma mogu se naći dva oprečna savjeta:
-putuj isključivo avionom
-putuj slobodno busem jer još ni jednog backpakera nisu pokupili gerilci, bar ne s busa.

Koje je tvoje mišljenje o tome? Šta kažeš o busevima?

Zanima me područje između Bogota, Medelin, Cali, Cartagena i Santa Marta (Armenia i još neka manja mjesta).

Nisam impresioniran horor pričama o Kolumbiji i ako se neke stvari poklope uz financije ja odoh, a kad bi išao putovao bi busevima. Međutim ako moram letjeti između gradova to bi mi podosta otežalo budžet a i totalno bezveze mi je propuštati mala mjesta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 09:08   #7
bok!

odmah cu ti reci, zaboravi na avione ako ne mislis potrositi 10soma eura.
avionski letovi su dosta skupi unutar zemlje. nema low rate kao kod nas u europi. tako da te povratna bogota-medellin zna doci i do 1500kn, uostalom baci oko sam, pa vidi http://www.avianca.com/

ja sam bio u svim gradovima koje si naveo. sve smo putovali sa busevima. o cemu se radi.

imas jako puno bus kompanija koje voze. ugl 3 su najbolje, jedne se sjecam berlinea, mi smo sa njom isli. cijene buseva za nase pojmove su bolesni, a jos gora stvar je cjenjkanje, mismo isli ko grupnjak od 11ljudi, i svugdje smo mogli ugrabiti super cijene, tako nas je karta u jednom smjeru bogota-santa marta (1000km, 22h voznje) dosla 55soma pesosa sto je oko 150kn. pa se ti misli.
busevi su drugaciji nego kao nasi, evo ti fotka iz busa, kada smo isli. ima 35mjesta i bolje nego u avionu.

ono sto tebe muci, sigurnost:
preporucio bi da ides sa tom kompanijom, jer one skuplje kompanije placaju prolaz kroz 'zonas rojas' iliti crvene zone koje ces sresti na putu do sante marte.
caka je u tome da bus krece navecer iz bogote, tako da u ta podrucja stize ujutro kada se ceste otvaraju (preko noci, cesta zatvorena). ako te zanima baci oko na galeriju kada smo mi isli. ugl studenti nisu ciljna skupina i da dodje do necega. ja sam bio tamo kao student nacionalnog sveucilista u kojem ima navodno dosta gerilaca (politika je sve to) tako da smo bili zasticenu u neku ruku.

ali bez beda.

kada smo se vracali iz medellina, zaustavili su nas na cesti 'los ejercitos' iliti drzavna armija haha, pa smo morali svi van i svu prtljagu van i otvarati, ali imali smo dosta cura koje su s njima malo pospikali pa su nam jos mahali kada smo isli ca haha.

sve u svemu. sve je must see, sve moras probati jesti, mene hrana nije bas impresionirala, i dosta sam smrsavio hehe.

eto, nadam se da se isplatilo sto sam napisao, jer eto, ima dosta toga.

ugl. kao i svudje kopija putovnice mora biti sa tobom, ja bi preporucio i kopiju svih kartica. ja sam imao njihovu osobnu, pa mi je samo to trebalo. ali kao turistu, trbas imati sve.

kada ides?
d
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 09:11   #8
e da, haha i jedna cudna stvar. di god isao, misliti ce da si jebeni gringo (amerikanac) i mene je to malo zivciralo, jer ne kuze da su postali turisticka zemlja i da sve vise ima mladih koji dolaze. tako da se pripremi malo na patriotska hvalisanja i povijest, ja nisam bas bio pripremljen pa sam se kasnije malo educirao. imao sam dosta pitanja di je HR, samo reci yugoslavija pa ce znati, tito je bio mrcina itd..
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 12:05   #9
Quote:
dadopg kaže:
ono sto tebe muci, sigurnost:
preporucio bi da ides sa tom kompanijom, jer one skuplje kompanije placaju prolaz kroz 'zonas rojas' iliti crvene zone koje ces sresti na putu do sante marte.

.....kada ides?
E vidiš, to mi objašnjava puno stvari. Npr. svugdje se piše ''nikako ne putovati noću'', a yebemu, za koga onda voze noćni busevi?
A pogotovo raznorazne priče, ići busem ili ne.
Ovo da kompanije plaćaju je točno? Nadam se da nisu spike s ulice

Čak sam jednom čitao da banditi imaju nekoga na autobusnoj koji im dojavi tko se sve ukrcava na bus. To sam pročitao prije 2-3 godine i samo jednom tako da ne znam da li je to uopće istina.
Zadovoljio bi se inače i dnevnim busevima.

Ne znam uopće da li idem. Ponavljam, trebaju se još neke kockice posložiti. Za sada je dobro pročitati tuđa iskustva nekoga tko je tamo bio tako da imam na temelju čega eventualno planirati. Sa ''volio bi vidjeti Kolumbiju'' nažalost ne mogu otići s posla a niti platiti avio kartu.

Daj još napiši osim ovih većih mjesta, šta je još dobro za vidjeti? Armenia i plantaže kave? Kako se zove mjesto gdje je ona prelijepa katedrala/crkva na nekom brdu mostom povezana sa drugim brdom (vidio sam dosta slika na netu)?
I koje su ostale sigurnije i skuplje autobusne kompanije?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 18:48   #10
ljdu pricaju... koji put i sranja.
ugl backekeri nemaju problema, jer otimaci otimaju one za koga misle da im se isplati
sve je to biznis.

po noci se putuje kroz zone gdje nema opasnosti. a sve opasne zone se uglavnom zatvaraju po noci. ovo se tako prica da neki placaju prolaz. stosta je tu u igri.

mi nazalost nismo isli u armeniu, ali trebali smo, i ostale plantaze kave. ali smo bili u pokrajini boyaca (villa de leyba) i slicni mali autohtoni gradici, gdje kauboji jasu konje i slicne stvari.

gore na obali je ono raj, za mene sa mora, raj haha. palme, pijesak, hladna piva, di ces bolje

caka je u tome da na takve duge relacije i nema bas 'dnevnik' jer svi tempiraju da dodju po danu u zone gdje bi mogli imati problema.

uz duz cijele ceste je bio 'ejercito', vojska, koji put ih ne vidis jer su kamuflirani i ono, oni bi te trebali stititi.

opasnije je ici dolje prema choco terotoriju (armenia je blizu), tamo je bilo nedavno, pola godine, ono di su u selu jednom radili sranja, bas smo tam ogledali to na vijestima.

preporucio bi ti leticiu, tj amazonas, dolje na granici sa brazilom. nazalost nismo stigli jer dolje se moze samo avionom a cijene su bolesne a dolje je jeftino. to je ostalo za drugi put
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:42   #11
ajmo ajmo, još joooš. Pa nije vrag da je samo dvoje hrvata sa foruma bilo u kolumbiji i venezueli.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 00:06   #12
mozda malo indiskretno, al hajd. Vec mi je odavno zivotna zelja da obidjem Latinsku Ameriku, pa me zanima postoje li neke stipendije, programi, razmjene .... Pokusavala sam se raspitati preko neta al nije bilo bas uspjesno. Kako ste vi otisli dolje, u nekim neovisnim privatnim aranzmanima, posao ili ... ?
pliz dajte mi neku konstruktivnu informaciju

tenks
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:46   #13
iaeste.hr
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 22:03   #14
ej, dado, pogledao sam malo cijene letova na AVIANCA. skupo. jel ima još koja kompanija u kolumbiji? zar ne postoje last minute??
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 22:58   #15
Tamo je sve last minute... frandica i ja smo rezervirale kartu za Leticiju i rekli oni nama da avion kreće u 8 ujutro, za 2 sata su nas zvali da će ipak avion krenuti nešto kasnije, da dođemo oko 14 pa ćemo vidjeti kada ćemo ići... Apsurd, jer inače znaš i za 6 mj. u koliko sati ti ide avion za doma...
Enalaprila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 09:24   #16
@kobamanijak: da, takve stvari tamo ne postoje. ja sam se iznenadio kako od centralne amerike pa do dolje nema 'jeftinih' letova i ovi low rate kao u europi. ali da se upiknuti neke 'ok' letove u STA agencijama. na htt://www.sta.com (nemoj ici na www.sta.org) mozes pogledati gdje su te agencije i svaka ima site, pa i imaju nesto u ponudi.
-nemas vise kompanija tamo, ali bus je jeftiniji jedno 90% pa ti ga preporucujem,, jeste da ces izgubiti jajca, ali ces imati para za klopu i smjestaj tamo di dodjes..
-vremena se mijenjaju, vlada je svjesna da sve vise turista dolazi te dodatno ulazu u 'dogovore' sa ovim grupama te u sigurnost zemlje.

@enalaprila: mi kada smo se raspitivali, rekli su nam da je avion isao 3 puta tjedno u 8 i u 14, pa je mozda onaj u 8 otkazan, isto tako za nazad. valjda zamjene putnike u zraku
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:17   #17
@kubamanijak, sad kad si dole da te priupitam dvije stvari:

1.Prelazak granice Venezuela-Kolumbija, kako si to izveo s obzirom da sam na više mjesta pročitao razne preporuke da se ne ide kopnenim putem jer je opasno. Da li je stvarno opasno, zašto, i kako to izgleda u stvarnosti?

2.Kako se krećeš po Kolumbiji busevima i na temelju čega biraš kompaniju?
dadopg je već bio dao odgovor na to ali me zanima još i tvoje iskustvo. Isto po netu ima raznih pisanja od cvjetno-hipi pa do najcrnijih.

Uglavnom zanima me malo detaljnije kako stoje stvari u Venezueli a pogotovo u Kolumbiji.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:24   #18
Quote:
kubamanijak kaže: Pogledaj post
ajmo ajmo, još joooš. Pa nije vrag da je samo dvoje hrvata sa foruma bilo u kolumbiji i venezueli.
Bila sam ja, ali samo u Bogoti (te u Ekvadoru 2 tjedan ).
Oprez trudnice - svatko mora na aerodromu proći kroz roentgen tko ulazi i izlazi iz zemlje.

Aaston, kako stojiš sa španjolskim?
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:42   #19
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Aaston, kako stojiš sa španjolskim?
Recimo da odlično stojim s talijanskim pa se uz nekoliko španjolskih fraza i riječi nekako šepavo da sporazumijeti.
Isprobano već on d fejs of d plejs prije par godina

Kolumbija je jedna davna neispunjena želja za mene, i prošle godine sam imao ozbiljnu namjeru napokon otići da bi nakraju zahvaljujućim na jeftinom čarteru i još nekim usputnim razlozima završio na Šri Lanki.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 01:26   #20
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
@kubamanijak, sad kad si dole da te priupitam dvije stvari:

1.Prelazak granice Venezuela-Kolumbija, kako si to izveo s obzirom da sam na više mjesta pročitao razne preporuke da se ne ide kopnenim putem jer je opasno. Da li je stvarno opasno, zašto, i kako to izgleda u stvarnosti?

2.Kako se krećeš po Kolumbiji busevima i na temelju čega biraš kompaniju?
dadopg je već bio dao odgovor na to ali me zanima još i tvoje iskustvo. Isto po netu ima raznih pisanja od cvjetno-hipi pa do najcrnijih.

Uglavnom zanima me malo detaljnije kako stoje stvari u Venezueli a pogotovo u Kolumbiji.
Ja jos uvijek u Kolumbiji, pa da ti odgovorim.

1. Na prelasku granice Venezuela-Kolumbija nemas bas nikakvih problema. Nije potrebna viza ni za jednu zemlju, tako da ti samo lupe zig, platis izlaznu taksu u Venezueli (mislim oko 10 eura) i ides dalje. Iz Kolumbije u Venezuelu jos jednostavnije - ne placas nikakvu taksu.

2. Ja sam obisao veliki dio kolumbije i sve autobusima. Uglavnom putovao nocu i nikad nikakvih problema. Kompaniju birao na osnovu cijene. Sve je to manje-vise isto. Jedina kompanija koja mi se cinila malo bolja od ostalih je Berlinea na relaciji Bogota - Santa Marta. I jedna vazna stvar - cjenkanje je obavezno.

Sta te konkretno zanima, pitaj. Tu sam vec vise od 5 mjeseci.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.