Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 16:03   #41
Atomium je totalni trash....
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:43   #42
Iskreno nisam pokaziva neki interes za Atomium, ali nije tako loše unutra, baš kao da si u nekome filmu iz serijala Zvjezdane staze; iz 70-ih. Meni je stari dio grada jako lijep, kao Pariz u malom; a trenutno je tamo i zanimljiva Rubensova izložba. I da; EU parlament nije loš
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:43   #43
ja glasam za laganu šetnju ulicama starog grada, kavica i uživancija u arhitekturi na Grand Placeu (glavnom trgu u Bruxellesu). bio tamo prije mjesec dana i najbolja mi je bila ta šetnja okolo bez nekakvog specifičnog plana.
i ako imaš vremena, definitivno odi do Bruggea. totalno me oduševio. pogotovo kad popodne sve one horde turista otiđu i navečer je sve mirno, lijepo osvjetljeno...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:13   #44
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
ja glasam za laganu šetnju ulicama starog grada, kavica i uživancija u arhitekturi na Grand Placeu (glavnom trgu u Bruxellesu). bio tamo prije mjesec dana i najbolja mi je bila ta šetnja okolo bez nekakvog specifičnog plana.
i ako imaš vremena, definitivno odi do Bruggea. totalno me oduševio. pogotovo kad popodne sve one horde turista otiđu i navečer je sve mirno, lijepo osvjetljeno...
puno ti hvala!

nažalost neću imati vremena otići do bruggea jer smo dan ranije u amsterdamu a onda se odmah vraćamo u koeln.

imaš još nekaj zanimljivo za preporučiti?
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:50   #45
čokolada čokolada... pod obavezno probaj belgijsku čokoladu u nekoj od mnogobrojnih njihovih trgovina čokoladom. cijena je visoka, ali za 10dkg se možeš isprsiti :-)
imaju prekrasnu katedralu, nalik na Notre Dame u Parizu. muzeje nisam razgledavao jer su imali nekakvo čudno radno vrijeme. oduševila me EU četvrt sa zgradama europske komisije, parlamenta itd (uđi u parlament, imaš nekoliko tura dnevno u točno određene sate s audio vodičem i najbolje od svega - BESPLATNO je)
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:27   #46
Stari dio grada sa trgom Grand Place je prekrasan, odmah blizu je galerija St. Hubert sa mnogo decentih trgovina, restorana i caffea, iz galerije možeš skenuti u labirint ulica Sacre isle (svetog otoka) s najpoznatijom ulicom Bouchers koja je krcata restoranima, ulica Nueve za shopping, ako te zanima strip obavezno pogledati muzej stripa koji se nalazi u zgadi koju je projektirao Victor Horta, jedan od najpoznatijih belgijskih arhitekta, pa u Gornjem gradu možeš prošetati kraljevskom četvrti, tamo je ogroman park, kraljevska palača (nju se unutra može pogledati samo ljeti), blizu je Muzej lijepe umjetnosti..
Osobno, EU četvrt i nije nešto, posebno ako imaš malo vremena možeš je i preskočiti... Za Atomium sam i ja mislila da je ono bezveze, a na kraju sam se oduševila..
Sve u svemu lijep je Brisel, ima toga za vidjeti, za zasladiti se , posebno mislim na njihove vafle i perfektne čokolatine...
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:07   #47
Quote:
arte kaže: Pogledaj post
Stari dio grada sa trgom Grand Place je prekrasan, odmah blizu je galerija St. Hubert sa mnogo decentih trgovina, restorana i caffea, iz galerije možeš skenuti u labirint ulica Sacre isle (svetog otoka) s najpoznatijom ulicom Bouchers koja je krcata restoranima, ulica Nueve za shopping, ako te zanima strip obavezno pogledati muzej stripa koji se nalazi u zgadi koju je projektirao Victor Horta, jedan od najpoznatijih belgijskih arhitekta, pa u Gornjem gradu možeš prošetati kraljevskom četvrti, tamo je ogroman park, kraljevska palača (nju se unutra može pogledati samo ljeti), blizu je Muzej lijepe umjetnosti..
Osobno, EU četvrt i nije nešto, posebno ako imaš malo vremena možeš je i preskočiti... Za Atomium sam i ja mislila da je ono bezveze, a na kraju sam se oduševila..
Sve u svemu lijep je Brisel, ima toga za vidjeti, za zasladiti se , posebno mislim na njihove vafle i perfektne čokolatine...

BOG VAS BLAGOSLOVIO!!!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:28   #48
ja sam od ponedjeljka u belgiji i za brisel vec imam popis svega sta hocu vidjeti, ali me zanima sta ima lijepog u Gentu?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:23   #49
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
ja sam od ponedjeljka u belgiji i za brisel vec imam popis svega sta hocu vidjeti, ali me zanima sta ima lijepog u Gentu?
Gent je nekad bio važan industrijski , a i trgovački grad - i to se vidi na njegovoj arhitekturi. Prekrasni kanali rijeke Leie, Graslei (uličice u centru grada) u kojima su se smjestile zgrade cehova , a najjačo je bio onaj pomorski (a cehovske zgrade ćeš vidjeti i na gran marketu u brusselu), te neizbježni zamak Het Gravensteen i gotička katedrala.

Ali Gent je i studentski grad. Lijepo ih je vidjeti gdje sjede na obali u Grasleiu - sve bude krcato mladima

A do Genta je lako doći - sat vremena vlakom od Brussela. Pa ako još imate priliku i skoknuti do Brugge-a, svakako ga posjetite. Brugge je pod zaštitom UNESCA-a, pa mislim da nije potrebno da ga opisujem.

Svakako - pojedite dagnje, pijte pivo (netrabam naglasati belgisjo, zar ne . probajte pivo Delirium , i nevračajte se doma bez belgijske čokolade

Uživajte!
black&white is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:17   #50
hvala...
ovaj put nemam vremena za Bruž, ali stavit cu ga na popis
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:57   #51
Pozdrav!

Da li možda netko zna za nekakav site na kojem bih mogao naći nekakve informacije o odmorištima/benzinskim stanicama na belgijskim autoputima?
U biti me zanima potez između Leuvena i Bruxellesa.
Nešto kao što je http://www.autohof.net za Njemačku i Austriju.

Hvala unaprijed!
__________________
//---Me transmitte sursum, Caledoni!!!!---\\
veccinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:30   #52
pa to je vrlo kratka dionica od kojih 20 km. imaš jedno odmorište bez objekata nadomak Bruxellesu i jedno kod Leuvena s Totalovom pumpom, ali na A3, dakle ako dolaziš od Liegea
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 17:22   #53
Arrow

evo još malo detalja o bruxellesu

http://www.putovnica.net/index.php?v...ntent&Itemid=4
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 00:51   #54
BRISEL

Uskoro putujem u Brisel na 2 dana avionom
Da li ima netko neka iskustva gdje odsjesti za jeftine pare,sto pogledati i sl i opcenito nekie savjete o gradu
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 10:12   #55
kako je bilo slicno pitanje za docek nove godine u bruxellesu, odgovor cu samo copy-paste:

mjesta za izlaske u bxl-u su najcesce oko grand placea i place st. gery. kao je belgija poznata po pivu, imas dosta pubova i cafea koja nude i nekoliko stotina vrsta piva, poput - le bier circus i delirium cafe, a tu su jos poznata mjesta kao sto su o'reilly's pub, a la mort subite ili l'image nostre dame. od klubova imas mirano continental, duke's, bazzar itd.
postoji par ulica koja su 'restaurant zona', kao sto je rue des bouchers. inace, gastronomija u bruxellesu je prilicno razvijena, tako da tu neces ostati gladan. svakako probati njihove vafle i cokolade...
od znamenitosti tu su glavni trg - grand place, s gradskom vijecnicom, obliznjim manneken pisom i burzom te okolnim ulicama. zatim katedrala, atomium, parc du cinquantenaire...

za jeftin smjestaj tu su hosteli, npr. grand place, i budget hoteli, npr. la vieille lanterne, ali kako bxl ima ogromnu fluktuaciju radnika preko tjedna, postoje super b&b, npr. la cambre, pa malo proguglaj za njih i ostale...
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:16   #56
pokušaj svratiti do europskog parlamenta....meni ona četvrt nije loša atomium ti cool, ja sam bio skeptičan u početku ali mi je unutra baš bilo fora. Brussels nije baš grad od noćnog života...no za 2 sata si u Amsterdamu pa....
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:36   #57
OKI
nemam toliko vremena za odlazak u Amsterdam jer sam samo dva dana u Bruiselu ali cu posjeitit neku pivnicu
trenutno trazim jeftin smjestaj nasao sam u hotelima pored zracne luke 59 eur po sobi/noc a pogledat cu i ove hotele jeftine sto su pored glavnog trga
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:34   #58
ja sam na ljeto bila u briselu, i grad me bukvalno odusevio !!! rado bih opet tamo


sto se smjestaja tice, ja sam imala stan, ne znam koliko si se spreman pruzit s lovom, evo ti dva hotela http://www.almahotel.be/ i http://www.ibishotel.com/gb/reservat...e_hotels.shtml, koji su u samom centru i sve ti je blizu, pa malo pogledaj, i vidi da li ti odgovaraju cijene. Alma mi ne izgleda lose, i jeftinija je od ibisa, u kojem sam ja boravila u parizu, i skroz je ok, imas svoje kupatilo i cistoca soba je zadovoljavajuca.

brisel je podijeljen na "gornji"(moderniji) i "donji"(stariji) dio grada. vrijedi se slikat na grand placu, pored pisonje, burze, vidjet atomijum (koji je van grada, ne znam sad otprilike koliko je udaljen jer sam bila s autom, al imas dobar gradski prevoz pa se mozes organizovati), dio sa zgradama evropskog parlamenta, unije i svih inih glavonja evrope, kraljevske male dvore... ako se sta jos sjetim, pisat cu.

sto se klubova i izlazaka tice, mene konkretno se dojmilo njihovo uzivanje u raznim happy hour ponudama od 17 h, svi kafici su puni, sve baste, od popodne do kasno navece, posebno mjesto preko puta glavnog ulaza burze, prodje se pored irish puba 20ak metara u unutrasnjost, mislim ulica "van praet" i tu je mali trgic (place st gery) sa 4-5 kafica/ zalogajnica, gdje je uvijek super atmosfera. kod njih u kaficima uvijek mozes pojesti supu, salatu, sendvic... preko puta burze, sa njene desne strane od glavnog ulaza je restoran sa azijskom kuhinjom gdje se moze jeftinije jesti po danu.
probaj njihove vafle, nisu nesto spektakularno, al eto. cokoladu obavezno. napoznatija radnja belgijske cokolade je pierre marcolini, gdje kolac kosta oko 6 eura, al vrijedi svakog centa !
najbolje palacinke su u blizini burze i grand placa, naziv radnje ima u sebi "crepes" (ne sjecam se tacno)
i pomfrit! fenomenalan! mljac
inace na svakom koraku imas girose, kebabe, jedi u arapa, porcije su obilne, kostaju oko 3 eura. mozes pojesti i pola koke s grila i pomfrit za 2,5 eura

posto ja nisam ljubitelj pive, probala sam njihov proizvod pivu/sok "kriek" - to je tocena piva od visnje, i savrsena je (3 eura) al vjerovatno pravim pivopijama se ne svidja. al eto preporucujem !
kafa varira od 1,5eura na vise.



ima odlicna ulica sa radnjama antiknog namjestaja i galerijama, koja je nedeljom puna, kao i glavni buvljak u blizini, al ne mogu se sjetit naziva, ako neko zna nek javi, pliz, to valja vidjeti.

ma brisel mi je

nadam se da sam pomogla

uzivaj
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:41   #59
i btw obavezno posjetiti Bruges
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:00   #60
Meni je Brisel prva europska metropola koju sam posjetio uživotu pa zato i nisam možda dobar sudac, ali meni je definitivno sjeo. 5 dana sam bio i taman dovoljno.
Činilo mi se da je grad stvarno ogroman i dok sam hodao po njemu, a pogotovo dok sam gledao sa Atomiuma.
Najviše su me se dojmile - pive. WESTMALLE - 10% alkohola. Pitka, gusta, a udara samo tako.........mmmmmmmmm
For su mi i čokolaterije koje su u centru na svakom koraku. Definitivno ti izbiju pokoji euro više.
Glavni trg je zgodan. Naravno, na njemu nema klupa, tako da možete sjest samo u kafiće.
Maneken Pis definitivno precijenjen.
Ta ulica sa restoranima -Boucher, je meni vrlo simpatična i živopisna. Iznenadio sam se koliko se ponose svojim morskim specijalitetima,. Bez pokrića. Probao sam njihove dagnje i još par ribljih stvari i bez preseravanja moram reć da je to nebo i zemlja u odnosu na dalmatinsku ribu i način pripremanja. U našu korist, naravno.
Atomium je vrijedan posjeta. Pored njega je mini Europe isto tako zgodno za pogledat.
Svidjela mi se i ta šoping ulica (slabo pamtim imena) gdje imate HM,ZARU,MANGO........brdo brandovu sve jedan do drugoga. Eh, da Zagreb ima takvu ulicu....
Baš u toj ulici je bio primjetan i ogroman broj imigranata. Mnoštvo zamotanih žena i brdo Arapa. Arapi su u ogromnoj većini i vozači taksija.
Eto, meni se grad svidio, a vjerojatno ima i bolju ponudu noćnog života od skromne koju sam ja uspio pronać.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.