Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 18:52   #1
Civ 4: Colonization [*]

Nakon više od 10 godina čekanja izašao je remake starog Colonizationa. Igra je standalone stoga nije potreban Civ 4. link za preview








__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:47   #2
TOOOOO!!!!1

Colonization mi je jedan od najdrazih civ klonova... Zapravo, kad si bolje razmislim, svi civ klonovi su mi dragi, mislim da jos u zivotu nisam sreo nijednog loseg
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 01:16   #3
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže: Pogledaj post
TOOOOO!!!!1

Colonization mi je jedan od najdrazih civ klonova... Zapravo, kad si bolje razmislim, svi civ klonovi su mi dragi, mislim da jos u zivotu nisam sreo nijednog loseg
Igram odkad je izasla i mogu rec da jos nisam naletio na neki bug, uglavnom grafika od Civ 4 + gameplay od starog Colonizationa, jos kad pocnu dolazit modovi i custom mape bit ce super.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:28   #4
Izasao je prvi mod - Age of Discovery II, dodaje 2 nacije: Portugal i Pirati. Vise detalja i download link ovdje
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 13:27   #5
E daj neke savjete za newbie onda.

Ja počeo jučer i zbunjen sam.

Kako se trguje s drugim iz europe i domorocima?

Kako se prošire oni borders oko grada i kako se povrate ako ti je komp uspio prošiti svoje? U civ4 je lagano to bilo s culture, ovdje nemam pojma.

Kako je pametno početi igru. Jel pametno slati odmah misionare u domorodačka sela? Jel bolje im reći da misiju osnuju ili da se treniraju za experta?

Itd...
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:29   #6
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Kako se trguje s drugim iz europe i domorocima?
Natrpas proizvod na cart ili ship i vozis ga do grada

Quote:
Kako se prošire oni borders oko grada i kako se povrate ako ti je komp uspio prošiti svoje? U civ4 je lagano to bilo s culture, ovdje nemam pojma.
Ni ja

Quote:
Kako je pametno početi igru. Jel pametno slati odmah misionare u domorodačka sela? Jel bolje im reći da misiju osnuju ili da se treniraju za experta?
Uglavnom u experte. Sirovi proizvod je jeftin, obradjeni proizvod je skup i evropa placa bolesne pare za vecinu toga

Ja nikad nisam vidio preveliku upotrebu u misionarima jer su indijanci shonjine i pobijes ih cim pocnu zajebavat. Samo pazi ak im prodas oruzje jer buju ti s tim istim oruzjem poslje zakucali na vrata
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:17   #7
Imam ga par dana (steam pošto mi je tlaka kupovat njemačka smeća) i moram reć da je razočaravajuće. GUI kad premjestaš teret je toliko spor da je za ne bilivit (na q6600, 4Gb , HD2600, 2003) što je malo čudno pošto Civ IV BS radi odlično. Cijela igra se jako pretvori u micro management proizvodnje di moraš sve ukrug vozikat i ne može se ništa automatizirat. Customs houses su gone. Ako odbiješ dizanje poreza jebao si ježa jer nema načina maknut embargo. Ako ideš za liberty bells onda ti REF jebe spisak po par puta (čak i na najlakšem settingu), AI je jad i bjeda, Indijanci rasturaju AI ko da ga nema i tako dalje. Sve u svemu Izrazito jadan remake. Nadam se da će patch malo sredit sve skupa (ako ne onda valjda koji mod bude).

Borders se širi sa liberty bells. Ali ako ih radiš onda raste REF (kraljevska vojska). Ako ne onda ti dođe AI i napravi koloniju usred tvojih i onda si jebo ježa dio 15. Najpraktičnije je jednostavno samo napast sve živo, ne radit liberty bells, ne dobit FF, ali pobit ostale europse nacije i onda si pobjedio...

Druga fora (mislim da će radit ali još nisam 100% jer prvi put igram ovako) je imat samo jedan grad kraj mora i sve ostale dublje u kontinentu tako da REF dođe samo tamo. Tada je lakše branit se (možeš ih pustit da napadaju taj jedan grad i tamo imat ludu obranu). A i može se onda ostavit indijanskih gradova tu da mogu i oni napadat. Problem je naravno da se škole totalno sjebu nakon prvih par studenata tako da su nakon recimo 10 komada totalno bezvrijedne pošto training traje beskonačno dugo (neki tip se žalio da mu je sada na 35 turna što je malo absurdno). Dakle nema šanse da obrazuješ svoju vojsku...

Još jedna stvar je da lova koju ti naplati kralj ne treba davat. Davao ili ne isto ti je. Porez raste jednako brzo u oba slučaja (prema postovima na forumima a i u mom skromnom iskustvu).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:19   #8
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
E daj neke savjete za newbie onda.

Ja počeo jučer i zbunjen sam.

Kako se trguje s drugim iz europe i domorocima?

Kako se prošire oni borders oko grada i kako se povrate ako ti je komp uspio prošiti svoje? U civ4 je lagano to bilo s culture, ovdje nemam pojma.

Kako je pametno početi igru. Jel pametno slati odmah misionare u domorodačka sela? Jel bolje im reći da misiju osnuju ili da se treniraju za experta?

Itd...

Imat dobre odnose sa indijancima je super. Opremiš ih oružjem i da vidiš kako će počistit sve oko tebe (navodno mogu biti i jako efikasni protiv REF mada ja do tuda još nisam stigao ovaj put kad im se ulizujem).

PS: da nebi promaklo u prošlom postu, border raste sa proizvodnjom liberty bellsa (njih trebaš za founding fathers isto (FF) ali što ih više imaš to je veći REF pa treba planirat da će ti kraj biti zanimljiv).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:55   #9
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Imam ga par dana (steam pošto mi je tlaka kupovat njemačka smeća) i moram reć da je razočaravajuće. GUI kad premjestaš teret je toliko spor da je za ne bilivit (na q6600, 4Gb , HD2600, 2003) što je malo čudno pošto Civ IV BS radi odlično. Cijela igra se jako pretvori u micro management proizvodnje di moraš sve ukrug vozikat i ne može se ništa automatizirat. Customs houses su gone. Ako odbiješ dizanje poreza jebao si ježa jer nema načina maknut embargo. Ako ideš za liberty bells onda ti REF jebe spisak po par puta (čak i na najlakšem settingu), AI je jad i bjeda, Indijanci rasturaju AI ko da ga nema i tako dalje. Sve u svemu Izrazito jadan remake. Nadam se da će patch malo sredit sve skupa (ako ne onda valjda koji mod bude).

Borders se širi sa liberty bells. Ali ako ih radiš onda raste REF (kraljevska vojska). Ako ne onda ti dođe AI i napravi koloniju usred tvojih i onda si jebo ježa dio 15. Najpraktičnije je jednostavno samo napast sve živo, ne radit liberty bells, ne dobit FF, ali pobit ostale europse nacije i onda si pobjedio...

Druga fora (mislim da će radit ali još nisam 100% jer prvi put igram ovako) je imat samo jedan grad kraj mora i sve ostale dublje u kontinentu tako da REF dođe samo tamo. Tada je lakše branit se (možeš ih pustit da napadaju taj jedan grad i tamo imat ludu obranu). A i može se onda ostavit indijanskih gradova tu da mogu i oni napadat. Problem je naravno da se škole totalno sjebu nakon prvih par studenata tako da su nakon recimo 10 komada totalno bezvrijedne pošto training traje beskonačno dugo (neki tip se žalio da mu je sada na 35 turna što je malo absurdno). Dakle nema šanse da obrazuješ svoju vojsku...

Još jedna stvar je da lova koju ti naplati kralj ne treba davat. Davao ili ne isto ti je. Porez raste jednako brzo u oba slučaja (prema postovima na forumima a i u mom skromnom iskustvu).
Samo bi spomenuo da ako pobijes druge europske nacije nisi pobijedio, jos uvijek moras proglasiti nezavisnost i pobijediti vojsku kralja.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 14:17   #10
Istina. Ali ako pobjediš ostale europske nacije na brzaka onda one ne pograbe sve FF. Kad si onda spreman za rat počneš pumpat liberty bells ko sumanut i onda pokupiš FF, dobiješ bonuse i REF bude minimalni moguć (treba samo preć 50% i odma proglasit neovisnost. Što duže čekaš to će REF veći biti.

Meni je glavni problem to što mi se povraća od količine micro managementa cijele produkcije a imam trenutno samo oko desetak gradova. Ništa živo se ne da automatizirat (u jedinici se dalo napravid barem trade routes ali u dvici ni to). Naravno ultra spor GUI ne pomaže jer nakon nekog vremena se pretvori u čekanje GUIa više nego igranje.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:10   #11
AxMi, da se sve automatizirat. Opcija je poprilično tupavo skrivena - nalazi se unutar grada, sa same desne strane ekrana u sredini, gdje se odabire što će se gradit. Imaš tri opcije: mapa, gradnja i automatizacija. Tam odrediš što će taj grad importat i exportat, a nakon toga wagonu odabereš opciju automate te on sam krene djelovat po tim gradovima

Nego, treba mi pomoć:

kako se vulgaris free settler kojeg sam oboružao u vojnika i s njime potamanio podosta ekipe te ga unaprijedio sa raznim borbenim atributima. no kako se on upgrejdira u veteran soldiera? Naime, koliko god ja ubijo s njime, on je svejedno free settler...

Drugo što me zanima je kako se može istrenirat artilery? Imam par gradova u kojima imam najrazvijenijeg weapons smitha i svejedno nemogu trenirat artilery, nit upgrejdat cannone...

i zadnje: uspio sam nać negdje da se npr. master fur tapper, master tabbaco planter i master cotton planter mogu trenirat samo tako da se pošalju u indijansko selo i tamo se dobije opcija za trening. E sad, dal ću kad istreniram tako par tih specijalaca dobit opciju da mogu te specijalce trenirat i na university-u il je jedini mogući način treniranja njih samo kod indijanaca??
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:06   #12
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
AxMi, da se sve automatizirat. Opcija je poprilično tupavo skrivena - nalazi se unutar grada, sa same desne strane ekrana u sredini, gdje se odabire što će se gradit. Imaš tri opcije: mapa, gradnja i automatizacija. Tam odrediš što će taj grad importat i exportat, a nakon toga wagonu odabereš opciju automate te on sam krene djelovat po tim gradovima
Eto zasto mrzim civ 4 opcenito. Kolko god bio kul i imo svacega zakon, tolko su zjebali sav interface da vise neznam di mi je glava, a kamoli opcije


Quote:
kako se vulgaris free settler kojeg sam oboružao u vojnika i s njime potamanio podosta ekipe te ga unaprijedio sa raznim borbenim atributima. no kako se on upgrejdira u veteran soldiera? Naime, koliko god ja ubijo s njime, on je svejedno free settler...
Settler je vrsta specijalista? Ako da, mislim da nikako nemre postat napredni vojnik. Jednom kad je neko specijalist u jednom polju, on ostaje specijalist u tom polju i nemre postat napredan ni u jednom drugom. Mozda grijesim, igro sam to prije 10ak godina
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 17:29   #13
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže: Pogledaj post
Settler je vrsta specijalista? Ako da, mislim da nikako nemre postat napredni vojnik. Jednom kad je neko specijalist u jednom polju, on ostaje specijalist u tom polju i nemre postat napredan ni u jednom drugom. Mozda grijesim, igro sam to prije 10ak godina
ma nije vrsta specijalista... to je ona najosnovnija jedinica. krivo sam ga nazvao "free colonist" a ne settler... dakle, ona jedinica koju dobiješ kad ti grad popuni hranu skroz do kraja. jedinica bez ikakve specijanosti...

i u krivu si što se tiče toga da ti specijalist jednog zanimanja nemože postati više specijalist drugog zanimanja: na valjskoj mapi klikneš na jedinicu i imaš opciju "clear specijality" gdje ti onda postane ovaju gore spomenuti "free colonist" kojeg onda možeš poslat u školu te ga ako unaprijedit u drugu vrstu specijaliste... to sam često počeo radit jerbo su neki specijalisti puno skuplji od drugih, tipa "congresmen". ond akupiš jednog jeftikanezera i napraviš spomenuti postupak i unaprijediš ga u congresmena. grde pare se daju tu uštedit...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 18:44   #14
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
to sam često počeo radit jerbo su neki specijalisti puno skuplji od drugih, tipa "congresmen". ond akupiš jednog jeftikanezera i napraviš spomenuti postupak i unaprijediš ga u congresmena. grde pare se daju tu uštedit...
Uf, moram to hitno opet zaigrat
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:59   #15
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
AxMi, da se sve automatizirat. Opcija je poprilično tupavo skrivena - nalazi se unutar grada, sa same desne strane ekrana u sredini, gdje se odabire što će se gradit. Imaš tri opcije: mapa, gradnja i automatizacija. Tam odrediš što će taj grad importat i exportat, a nakon toga wagonu odabereš opciju automate te on sam krene djelovat po tim gradovima

Nego, treba mi pomoć:

kako se vulgaris free settler kojeg sam oboružao u vojnika i s njime potamanio podosta ekipe te ga unaprijedio sa raznim borbenim atributima. no kako se on upgrejdira u veteran soldiera? Naime, koliko god ja ubijo s njime, on je svejedno free settler...

Drugo što me zanima je kako se može istrenirat artilery? Imam par gradova u kojima imam najrazvijenijeg weapons smitha i svejedno nemogu trenirat artilery, nit upgrejdat cannone...

i zadnje: uspio sam nać negdje da se npr. master fur tapper, master tabbaco planter i master cotton planter mogu trenirat samo tako da se pošalju u indijansko selo i tamo se dobije opcija za trening. E sad, dal ću kad istreniram tako par tih specijalaca dobit opciju da mogu te specijalce trenirat i na university-u il je jedini mogući način treniranja njih samo kod indijanaca??
Veteran soldier se može samo importati iz europe. Nemre se niti trenirati u universitiju kada ga imaš. Glupo znam.
Artilery nisam niti ja dobio još za graditi, nemam pojma kako se dobije.

Treće pitanje ti neznam odgovoriti jer u gradu u kojem sam imao university nisam imao tipove tih zanimanja pa nisam imao opciju da ih treniram.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:01   #16
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
to sam često počeo radit jerbo su neki specijalisti puno skuplji od drugih, tipa "congresmen". ond akupiš jednog jeftikanezera i napraviš spomenuti postupak i unaprijediš ga u congresmena. grde pare se daju tu uštedit...
Ako pod ovim misliš koliko koštaju u Europi onda ti moram reći da si se zeznuo. Cijena unita u Europi je posve jednaka bez obzira koji su (što mi je jako glupo da petty criminal dođe isto kao specijalizirane jedinice), a ovisi o tome koliko ti je križeva ostalo za skupiti dok ti se unit sam ne ponudi bez da ga moraš hurriati.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:15   #17
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Ako pod ovim misliš koliko koštaju u Europi onda ti moram reći da si se zeznuo. Cijena unita u Europi je posve jednaka bez obzira koji su (što mi je jako glupo da petty criminal dođe isto kao specijalizirane jedinice), a ovisi o tome koliko ti je križeva ostalo za skupiti dok ti se unit sam ne ponudi bez da ga moraš hurriati.
nije. "hurry"-ijanje ima skupu cijenu, ali direktna kupovina samih specijalaca je mnogo jeftinija. Tipa, meni master lumberjack košta 1800 zlatnika. Onda mu maknem specijaliti i istreniram ga u congresmena za 750 zlatnika. Dakle, 2550 zlatnika... a kupovina drito congresmena u europi me košta bar 4750 pa na više...

još kad bih znao kako mogu istrenirat veteran vojnike. inače, kad se dobije George Washingtona u kongres, onda se dopbije ability da svaka jedinica koja pobijedi u bitci postane veteran soldier... no uistinu je malo glupo ako je samo to jedini način da se napravi veteran soldier...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 00:08   #18
Damn a ja se nadao da će university pomoć sa time. Malo zajebano.
Ja taman igram sa svojim planom di je jedan grad kraj mora i ostali inland pa bumo vidili kako će to radit. Ali sve skupa mi postaje jako loše balansirano. Sve raste. Čak i kod indijanaca traje sve duže za trenirat. Što je malo absurdno. Očekivao bi da sa više education bude lakše ali očigledno ameri zatupljuju od obrazovanja
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 08:26   #19
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Damn a ja se nadao da će university pomoć sa time. Malo zajebano.
Ja taman igram sa svojim planom di je jedan grad kraj mora i ostali inland pa bumo vidili kako će to radit.
teško. premalo gradova na moru znači usko grlo za odvoz robe u Europu
ja imam 4 grada, jedan drugome najbliže što mogu a da si ne uzimaju resurse, sa najrazvijenijim skladištima (mislim da je 950 po robi kapacitet). Također imam 3 inland grada od kojih je jedan striktno za proizvodnju drva, drugi je totalno pamuk/duhan a treći je malo miješan. Uz sve to imam hordu kočija i 6 galija. Sve u svemu, ova 4 razvijena grada jedva uspjevaju rasteretit gradove od robe prije nego se roba prepuni i višak proda (najrazvijeniji warehouse prodaje robu upola cijene od vrijednosti u europi kad se roba prepuni)

sve u svemu, moj savijet je da je više gradova na obali neg inland. Da ne pričam koliko jedan fisherman uz najrazvijeniju luku i vulgaris more više znači neg jedan farmer uz vulgaris njivu...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 08:30   #20
i ogromna glupost: kralj ima jedinice koje se nemogu kupit. Ok, razumijem da im pješadija može bit bolje trenirana tipa elitna... ali da samo on može imat man-at-war brodove mi je glupo... s obzirom da je jedan taj brod duplo jači neg najjači warship koji sam možeš izgradit/kupit
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.