Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 21:10   #3121
Google

Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, znaci ovako. Imam tu neku domacu zadacu, ali ja ovo pojma nemam. Pitanja su sljedeca.

''U oznaci navoja M 10x1 6g LH sljedeca su značenja:
M:
6g:
10:
LH:
1:

i sljedece pitanje, Odredi vrstu dosjeda Φ50 H7/g6 ako je odstupanje za:
ISO-TOL
Φ50 HZ (+0,025 mm) i ( 0 )
Φ50 g6 (-0,009 mm) i (-0,025 mm)

Znam da je formula Φ=F/A ali meni to nista nije jasno, inace mi stari objasni, ali trenutno sad nije ovdje, pa nemam koga pitat, a moram to sutra predat!

Bio bih Vam puno zahvalan! I da, za prvo pitanje, stvarno sam prekopao cijelu knjigu, nigdje nema tih znacenja, valjda je to profesor iz glave bubnuo pitanje. : P

Isto tako, molio bih Vas za ovo drugo pitanje da napisete cijeli postupak, u slucaju da me profesor nes detaljnije pita, da znam makar na ploci to napisat kako treba. Hvala!
Uz malo googlanja:
Stranica 17. Možda nađeš sve a možda samo prvi dio.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...91665533,d.d24
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 08:08   #3122
Pišem seminarski rad iz psihologije. Sada me zanima trebam li ja sve te informacije sama ''obraditi'' i sastaviti u rad ili mogu kopirati s nekih stranica i prepisati iz knjiga neke dijelove?
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 19:36   #3123
Trebam savjet, hitno!

8. sam razred i dobili smo lektiru po izboru ovaj mjesec. To mi je nešto najgore jer nikad ne znam kaj da pročitam i uvijek tražim knjigu u zadnji čas pa je tako i ove godine. Imam lektiru u srijedu pa mi treba neka knjiga koja je zanimljiva, ali ne i predugačka (100 str. +/- koja str. bilo bi optimalno )

Hvala unaprijed
CoooL1002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 13:24   #3124
Potrebna mi je mala pomoc oko izracunavanja potrebne snage elektromotora.
Bubanj oblika tocka (koji je na posebnoj osovini sa lezajevima) je precnika 65 cm i mase 21kg treba zavrtiti na 1500 obrtaja u minuti za 8 sec.
Obrtni moment koji je potreban, nadam se da sam dobro shvatio je:
M= r * m * g
gdje je
r- poluprecnik
m-masa
g- gravitacija
pa dobijem
M=0.325m * 21kg * 9.81 N/kg
M= 66.95 Nm
pa bi potrebna snaga motora bila
P=M*2pi*obrt/min
P=10.51 kW
Nije mi jasno kako da uvrstim i vremensku komponentu jer mi je potrebno da gore pomenuti bubanj postigne zeljenu brzinu obrtaja za 8 sec.
Hvala unaprijed
zemomomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 21:25   #3125
Ako netko ima volje, bio bih puno zahvalan kada bi mi rješio ovaj test .
Već danima ga pokušavam shvatit, to je jedina lekcija koja me muči i nikako da sjedne u glavu... Uspio sam rješiti samo 1. zadatak, 2.-6. mi daju glavobolje..
Shlundravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:06   #3126
Tražim nekoga tko je u zg preko ljeta, ili bar sad do kraja tjedna i ne bi mu bilo problem otić do studentskog centra, ako ima takvih molim da mi se jave na PM.
__________________
The minute you think of giving up, think of the reason why you held on so long.
anam172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:33   #3127
Pozdrav.
Imam jedan problem koji je somewhat hitan i prilično mi je važno riješiti ga. Ove godine sam odlučio studirati u UNICATH-u (Katolikčko sveučilište smješteno u fakultetskom kampu blizu Črnomerca. E sada, problem je u tome što izgleda moram prvu godinu upisati/potvrditi/prijaviti na studomatu tog fakulteta, no kad pokušam upisati svoje korisničke podatke dobijem poruku: ''Ne možete koristiti Studomat, jer nemate evidentiran niti jedan upisni list na visokom učilištu!''. Znači li to da sam nešto grdno za****** te da se više ne mogu upisati na taj faks, ili da se još riješavaju administrativna pitanja (jer bio sam osobno na tom faksu te sam ja i drugi kandidati morali ispunjavati razne papire i dokumente s našim podatcima). Studamatu nisam pristupio odmah nego nakon malo manje od mjesec dana od ispunjavanja tih papira na sveučilištu, ali mi nije vjerojatno da bi to imalo ikakve veze jer u papirima koje sam dobio nije specificiran nikakav konkretni rok do kojeg se trebam prvi put ulogirati na studomat (pretpostavljam da je krajnji rok početak akademske godine). Malo mi je glupo i apsurdno da studomat ponajprije odlučuje o eventualnom upisu. Ako je netko već imao iskustva sa ovakvim stvarima, ili zna što je posrijedi, molio bih pomoć.
Iszrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 01:17   #3128
Quote:
Iszrian kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam jedan problem koji je somewhat hitan i prilično mi je važno riješiti ga. Ove godine sam odlučio studirati u UNICATH-u (Katolikčko sveučilište smješteno u fakultetskom kampu blizu Črnomerca. E sada, problem je u tome što izgleda moram prvu godinu upisati/potvrditi/prijaviti na studomatu tog fakulteta, no kad pokušam upisati svoje korisničke podatke dobijem poruku: ''Ne možete koristiti Studomat, jer nemate evidentiran niti jedan upisni list na visokom učilištu!''. Znači li to da sam nešto grdno za****** te da se više ne mogu upisati na taj faks, ili da se još riješavaju administrativna pitanja (jer bio sam osobno na tom faksu te sam ja i drugi kandidati morali ispunjavati razne papire i dokumente s našim podatcima). Studamatu nisam pristupio odmah nego nakon malo manje od mjesec dana od ispunjavanja tih papira na sveučilištu, ali mi nije vjerojatno da bi to imalo ikakve veze jer u papirima koje sam dobio nije specificiran nikakav konkretni rok do kojeg se trebam prvi put ulogirati na studomat (pretpostavljam da je krajnji rok početak akademske godine). Malo mi je glupo i apsurdno da studomat ponajprije odlučuje o eventualnom upisu. Ako je netko već imao iskustva sa ovakvim stvarima, ili zna što je posrijedi, molio bih pomoć.
Vjerojatno znaci samo da ti/vam na fakultetu jos nisu sredili administraciju oko upisa, procesuirali te upisne listove koje ste ispunjavali. Ako to ne naprave ubrzo nakon 15. 8. kad se vrate s godisnjeg, mozes kontaktirati tamosnju referadu (vjerojatno isto gdje si se upisivao) da provjeris da nisu samo tebe slucajno preskocili (ili pitaj druge studente koji su upisali isto, ako mozes nekog naci, s nekim stupiti u kontakt).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 18:38   #3129
Tražim neku dobru knjigu za matematiku, znači cijelo školovanje, od 1. razreda osnovne do 4. razreda srednje.
Ali ne mislim na Toni Milun đir, nego nešto što se teorijski da pročitati kao smislena cjelina i uvod za buduće učenje na faksu.
Ako ima tko i link na pdf ili khm, nečistu verziju bio bih vrlo zahvalan
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:04   #3130
Ljudi ima li netko kakve materijale na temu "upravljanje memorijom u windowsima" ili da zna gdje ih mogu nabaviti? Imam seminar iz jednog kolegija na tu temu međutim čini mi se da nije dovoljno ovo što sam našao na internetu.
zEh tomY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 12:30   #3131
Daj malo preciziraj temu, to je toliko općenito da ti ne mogu pronaći materijale ma koliko se trudio.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 22:28   #3132
Ništa konkretno nije rečeno. Nas oko 80ak, svatko je dobio svoju temu i piši o tome što god znaš i nađeš. Dakle, sve što ima i najmanje veze s tim
zEh tomY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 22:45   #3133
Quote:
zEh tomY kaže: Pogledaj post
Ništa konkretno nije rečeno. Nas oko 80ak, svatko je dobio svoju temu i piši o tome što god znaš i nađeš. Dakle, sve što ima i najmanje veze s tim
Pa koja memorija te zanima, i sa gledišta koje točno znanosti(grane znanosti). Kernel, HW-wise, app wise, ram, hdd, virtual, physical...što te zanima? Odaberi jedno ili dvoje pa možemo dalje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 00:55   #3134
Bok, upisao sam se na redovan studij elo na TVZ-u i na jednom od linkova na stranici tek sam sad otvorio TVZ stranicu (znam idiot sam ) i sva sreća pa sam vidio da je 25.09 uvodni sat. Uglavnom ovo me muči "Skupina: Prijava termina upisa zimski semestar 2015/16, broj grupa:30 niste prijavljeni" da li se ja trebam prijavit u neku grupu ili ne,šta to znači nemam pojma?
__________________
“If you are going through hell, keep going.” - Winston Churchill
speed... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:26   #3135
FFZG-KVALIFIKACIJSKI 2015/2016

Pozdrav!
Zanima me dali netko zna kada i kako će se odvijati kvalifikacijski postupak za upis na diplomski studij povijesti na FFZG-u. Bio sam na fakultetu i rekli su mi da pratim službene stranice, ali na njima (još uvijek) nema praktički ničega. Dali je to normalno i ja bezrazložno ''norim'' ili su informacije koje trebam zakopane negdje? Znam još da bi se navedeni kvalifikacijski trebao održati 28.09., ali ne znam u koliko sati.
Ako bi mi neka dobra duša mogla razjasniti cijelu stvar, bio bih zahvalan.
Hvala.
Iszrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 11:08   #3136
Upomoć!

Ako ima dobra duša da mi pomogne oko ovog zadatka - http://i.imgur.com/vQDPigR.png

Hvala!
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:19   #3137
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema.
Zanima me da li dečki na faksu nose ruksake ili na koji način nose sve stvari? Koja su vaša iskustva i prijedlozi?
Hvala na odgovoru!
leic96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 01:50   #3138
Quote:
leic96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema.
Zanima me da li dečki na faksu nose ruksake ili na koji način nose sve stvari? Koja su vaša iskustva i prijedlozi?
Hvala na odgovoru!
Pretpostavljam da je u međuvremenu faks počeo pa si uvidio i sam, ali za slučaj da nisi - ruksak je ok (i najpraktičniji) za većinu fakulteta, bez obzira na spol pa i na titulu , iako bi vjerojatno bilo najbolje da pitaš na temi svog fakulteta na odgovarajućem podforumu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:31   #3139
Koje pitanje

Kaj bu se desilo ak ti dođeš na faks ruksakom, a ostali ih ne nose?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:00   #3140
vodoinstalaterski radovi i maturski rad

pozdrav svima prije svega zapeo sam malo u zadnjem i najvaznijem dijelu
maturskog rada...mozda je netko radio nešto slicno ili ima iskustva da mi pomogne..uglavnom radi se o kanalizaciji i vodoinstalaciji rad je prilično opširan a dio koji mi treba opisat par slika: opis tehnološkog postupka izrade (redosljed operacija)...ja sam radio praksu i slikao to ali nisam toliko stručan da znam to dobro objasniti...znaci šta je sve potrebno da se napravi jedno kupatilo kompletna kanalizacija i vodoinstalacija tople i hladne vode...dali ima netko volje i znanja da pomogne pa posaljem slike u privat ? hvala
joc1337 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.