Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 10:33   #2001
Unhappy

Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
za mlijeko i mliječne proizvode,kao i za pšenicu, sam čula od dosta reumatologa da dosta štetno djeluju....ja sam sigurna da je prehrana među glavnim uzrocima ove bolesti.....ali velika su to odricanja...ja sam zasada prešla na kruh i mlijeko pd soje....ali ko će bez mesa živit, ne mogu svaku dan ribu....o cimetu sam čitala puno, za svakakve bolesti je ludilo, posebno za RA, u većini slučajeva skroz pomaže...i stvarno ću se natirat to pit, moram ga samo nabavit u štapićima...pa vam javim rezultate!!!

da, i ja sam čula da je mlijeko i mliječne prozvode najbolje izbaciti s jelovnika.
slažem se da su odricanja velika, da ne govorim koliko su preeeskupa. Ja isto mislim prijeći na sojino mlijeko, a soja mi nije toliko fina, ali se preporuča kod naše bolesti. Znam da pomaže i ananas, ali svježi, jer sadrži bromelain, koji djeluje na smanjenje upale. Ribu obožavam, ali da..ne možeš ni to svaki dan, iako je opet kod nas RA-ca, više preporučljiva ova plava (tunj, srdela, haringa, skuša) koja pak sadrži više omega kiselina, a ove onda omekšavaju zglobove i otklanjaju umor. No koji komadić piletine i puretine, je zapravo preporučljivo, jedino mi je najveći problem što se moram odreći dim.kobasica, špeka i sl....a to doslovno obožavam
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:36   #2002
Nego da li ovdje ITKO ima iskustva s GLUKOZAMIN SULFATOM tbl.?
dal se se to može kupiti bez recepta i koje su event. nuspojave--molila bih, ako netko ima saznanja, iskustva...da ih podijeli
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:33   #2003
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kojih hormona?

Mene je imunologinja poslala jer je skontala da mi je malo uvećana i štitnjača pa je na kraju ispalo da imam i manjak hormona štitnjače (hipotireozu).
Isto štitnjače.. Je li to dobro ili loše, ako uopće u cijeloj priči ima nečega dobrog ?

Quote:
Da mi je barem vađenje krvi jedina briga i boljka.
Ja sam možda užasna, ali kad vidim iglu, padam u nesvjest, povraćam itd.. S godinama sam se uspjela malo iskontrolirati, ali i dalje u potpunosti ne vladam sobom u tim trenucima.
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:36   #2004
zar nikoga nema..da nešto kaže o glukozamin sulfatu??
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:42   #2005
Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
zar nikoga nema..da nešto kaže o glukozamin sulfatu??
Glukozamin sulfat se može kupiti bez recepta on u stvari i ne ide na recept.On je za obnavljanje hrskavica i opčenito za zglobove.Koliko je dobar i učinkovit u to ne ulazim,svatko reagira drugačije nekome pomogne a nekome ne.Što se tiče nuspojava nema ih bitnih da bi nešto značile skroz zanemarivo
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:09   #2006
Quote:
shokica_:) kaže: Pogledaj post
Isto štitnjače.. Je li to dobro ili loše, ako uopće u cijeloj priči ima nečega dobrog ?



Ja sam možda užasna, ali kad vidim iglu, padam u nesvjest, povraćam itd.. S godinama sam se uspjela malo iskontrolirati, ali i dalje u potpunosti ne vladam sobom u tim trenucima.
Ako možeš za birati bolje da je štitnjača u pitanju nego bilo šta drugo. Ona se vrlo uspješno drži pod kontrolom sa terapijom koja praktički nema nikakvih nuspojava i koja se smije piti u trudnoći.

Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
zar nikoga nema..da nešto kaže o glukozamin sulfatu??

Ja sam ga bila pila. A gle odmoći ti neće a sad koliko to pomaže to je isto pitanje. Vjerujem da smanjuje oštećenja na zglobovima i malo olakšava ovu bolest al mislim da i to ovisi od osobe do osobe.

To ti ne ide na recept, pa si probaj. Mislim da moraš piti minimalno 3 mjeseca da bi imalo nekakvog učinka. Probaj, možda ti pomogne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:26   #2007
Quote:
shokica_:) kaže: Pogledaj post
Za koljena mi je tjelovježba super, a za ruke nikako ne funkcionira.. Pogotovo sada trenutno jer previše boli.. A što se tiče boli, najintenzivnija je tokom noći i ujutro.. Moram jako paziti da tokom noći ne legnem na ruku jer..
Tako je i sa mnom, koljena sam nekako razgibala (iako čučnuti do kraja mi previše bolno), ali na ruku ne daj bože da po noći legnem.

Ali ja kao i leeloo nemam točnu dijagnozu, nešto autoimuno, nekakva kolagenoza
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:30   #2008
Evo i mene nažalost. Oboljela od seronegativne spondiloatropatije sa 15 god. liječila se u dr. Bukovac. tri godine, bila na salazopyrinu i luboru 2 god i ušla u remisiju. Sada imam 24 godine i bolest mi se opet vratila, iako sam se ja potajno uvik nadala da neće. Sada me vodi dr. Perić na Rebru i čini mi se ok. Ovaj put mi daju jaču terapiju uz salazopyrin i decortin i dulco-duo tablete. Nateknuto mi je desno koljeno i koče mi se sacroilijakalni zglobovi uz to šta mi se čini da me bole i svi ostali zglobovi. Najteže mi je ipak psihički jer sam morala prestat radit i stavila sam faks u mirovanje, studiram izvanredno. Javljam vam se da vas pitam je li možda znate šta o ovim biološkim lijekovima, čula sam da pomažu samo na dvi godine i onda opet sve po starom je li to istina ili je to individualno. Molim za vašu pomoć i hvala unaprijed.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:37   #2009
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Tako je i sa mnom, koljena sam nekako razgibala (iako čučnuti do kraja mi previše bolno), ali na ruku ne daj bože da po noći legnem.

Ali ja kao i leeloo nemam točnu dijagnozu, nešto autoimuno, nekakva kolagenoza
Joj ja se jedno vrijeme iz čučnja uopće nisam mogla dići. Morala sam se podbočiti uz nešto da bi se uspjela ustati. sad mi nije više tako iako kad se dižem iz čučnja osjetim da me koljena malo boluckaju.

Meni je veselje kad me uhvati lakat, nema šanse da ga ispravim dok mi ne splasne oteklina. Begi probaj voltaren gel namazati na bolan zglob, mene to u zadnje vrijeme spašava. Nisam ga htjela koristiti sve dok god mi ne bude gadno al sam skontala da mi bol prođe za 2-3 dana, i od onda čim skontam da će me neki zglob uhvatiti ja ga namackam i ko nova sam za par dana.

Ne kažem da ovo kod svih funkcionira al meni je za sada ok.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:39   #2010
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
Evo i mene nažalost. Oboljela od seronegativne spondiloatropatije sa 15 god. liječila se u dr. Bukovac. tri godine, bila na salazopyrinu i luboru 2 god i ušla u remisiju. Sada imam 24 godine i bolest mi se opet vratila, iako sam se ja potajno uvik nadala da neće. Sada me vodi dr. Perić na Rebru i čini mi se ok. Ovaj put mi daju jaču terapiju uz salazopyrin i decortin i dulco-duo tablete. Nateknuto mi je desno koljeno i koče mi se sacroilijakalni zglobovi uz to šta mi se čini da me bole i svi ostali zglobovi. Najteže mi je ipak psihički jer sam morala prestat radit i stavila sam faks u mirovanje, studiram izvanredno. Javljam vam se da vas pitam je li možda znate šta o ovim biološkim lijekovima, čula sam da pomažu samo na dvi godine i onda opet sve po starom je li to istina ili je to individualno. Molim za vašu pomoć i hvala unaprijed.
Joj te biološke lijekove je teško ižicati od doktora da daju i koliko sam uspjela skontati daju u kranjem slučaju kad uopće ne reagiraš na uobičajnu terapiju. I koliko sam uspjela skontati ti biloški isto imaju ne baš blage nuspojave i dosta su skupi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:47   #2011
Da to su i meni rekli ali ja ih ne namjeravam žicat, kupovat ću ih sama starci mogu financirati a dr. reka ok ako se tako odlučim da će mi napravit potrebne testove da vide mogu li ih uzimati. A za nuspojave sam pročitala imaju gadne i ove sada šta ih pijem a ne pomažu mi, radije ću uzimati nešto šta djeluje. Hvala na odg. , ali je li možda znaš je li pomažu samo na dvi god ili je to individualno?
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:55   #2012
Ja se dobro osjećam što se zglobova tiče... Jedino mi je koljeno natečeno i ne mogu čučnuti. U četvrtak ću biti operirana i stanje bi mi se trebalo smiriti što se tiče RA.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:13   #2013
pa sretno na operaciji. A šta ćeš operirati?
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:21   #2014
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
pa sretno na operaciji. A šta ćeš operirati?

Hvala!

Idem na artroskopiju desnog koljena i operaciju potkoljenice.
U potkoljenici mi se napravila beckerova cista,pa ju moraju maknuti jer je poprilično velika ( 15ak cm ),a bila je i veća,ali punkcijom se smanjila.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:04   #2015
jesi razmišljala o umjetnom koljenu ili ti je ono ok pa ćeš operirati samo cistu. sestra mi je fizioterapeut i vježba ljude sa umjetnim koljenom i kaže da ljudi kasnije normalno funkioniraju
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:04   #2016
MOže li mi netko objasnit rezultate hla tipizacije (f-fenotip)

hla-a 1 hla-a 25(10)
hla-b 18 hla-b 35
hla-bw 6 hla -bw
hla -cw 6 hla-cw
hla-dr 2 hla-dr 11 (5)
hla-dq 1 hla-dq 7(3)
hla-drw 51 hla-drw 52
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:13   #2017
ne mogu pomoć znam samo da ja imam hla b27 to je za ankilozantni
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:28   #2018
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
jesi razmišljala o umjetnom koljenu ili ti je ono ok pa ćeš operirati samo cistu. sestra mi je fizioterapeut i vježba ljude sa umjetnim koljenom i kaže da ljudi kasnije normalno funkioniraju
Idem na artroskopiju koljena da očiste čašicu i da izbjegnem danas-sutra umjetno koljeno. I cistu će odmah operirati jer se ona puni tekućinom iz koljena. Uglavnom, u koljenu imam neko zadebljanje koje proizvodi tekućinu i ona se slijeva u potkoljenicu i tu se stvorila ta ''bekerica''. ta beckerova cista je normalna pojava kod reumatičara. Kada operiram koljeno kažu da će se stanje RA jedno vrijeme smiriti. No, ja ni sada nemam nekih tegoba osim problem s cistom.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:34   #2019
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
MOže li mi netko objasnit rezultate hla tipizacije (f-fenotip)

hla-a 1 hla-a 25(10)
hla-b 18 hla-b 35
hla-bw 6 hla -bw
hla -cw 6 hla-cw
hla-dr 2 hla-dr 11 (5)
hla-dq 1 hla-dq 7(3)
hla-drw 51 hla-drw 52
Probaj pitati gore na temi o laboratorijskim nalazima, iako sumnjam da će ti to znati netko protumačiti. To ćeš morati baš pitati imunologa (reumatologa) jer sumnjam da će ti bilo tko drugi moći pravilno i točno protumačiti nalaz..
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:19   #2020
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
ne mogu pomoć znam samo da ja imam hla b27 to je za ankilozantni
i ja ga imam ? a imaš li ankilozantni ili samo gen? koje probleme imas?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.