Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 12:47   #2841
Ljudekiiii, jel vruće??
Meni baš odgovara ovo vrijeme ( ) i brijem da sam jedina na planeti koja u pauzi na poslu izlazi na sunce i gušta tih pola sata.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:33   #2842
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ljudekiiii, jel vruće??
Meni baš odgovara ovo vrijeme ( ) i brijem da sam jedina na planeti koja u pauzi na poslu izlazi na sunce i gušta tih pola sata.
Nikako mi ne odgovara,skrivam se po hladovini kolko je to moguće
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 19:46   #2843
Je li imao netko slucaj da mu ponovna aktivacija bolesti izaziva svakodnevnu temperaturu i opcenitu slabost uz bolove u zglobovima kroz duze vrijeme? Ja sam vec tri tjedna u komi, svaku vecer tresavica, temp 38, a boli i u trbuhu. Crijevna viroza nije sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 15:29   #2844
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Je li imao netko slucaj da mu ponovna aktivacija bolesti izaziva svakodnevnu temperaturu i opcenitu slabost uz bolove u zglobovima kroz duze vrijeme? Ja sam vec tri tjedna u komi, svaku vecer tresavica, temp 38, a boli i u trbuhu. Crijevna viroza nije sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni su se u dva navrata zglobovi jako upalili i oba puta sam imala temperaturu, loše osjećanje nisam mogla hodat.Ali se smirilo.Otiđi izvadit CRP i SE. Trbuh neznam baš da je povezan.


Mene zanima zna li tko a da ima RA boliti uho.U par navrata me baš jako žicnilo.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:32   #2845
Vadio sam puno toga iz krvi, infektolog je trazio. Jos nemam nalaze.
Uho me nije boljelo, ali zglob vilice s obje strane je i to dosta. Tako da si mozda to zamijenila s uhom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:38   #2846
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Vadio sam puno toga iz krvi, infektolog je trazio. Jos nemam nalaze.
Uho me nije boljelo, ali zglob vilice s obje strane je i to dosta. Tako da si mozda to zamijenila s uhom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisam, baš me jako u dva navrata zabolilo.
Imaš dijagnozu RA?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:13   #2847
Meni su temperature između 37 i 38 svakodnevica i mrzim taj osjećaj zime i tresavicu.
Ne znam kakve veze bi uho moglo imati sa RA ali (ne)poznavajući bolest, sve je moguće.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 12:23   #2848
Valja taj neki temporalni zglob može očitovat se bolom u uhu, a inače imam uništene zglobove vrat-lubanja. Davno me bolilo pa mi je dok. rekla od RA.Sad neznam, malo me i prepalo od čega je.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:42   #2849
Jel boli uho ili ove koščice oko ušiju?

Ne znam za RA, ali mogu boliti svi ti spojevi i zglobići. Mene je znalo boliti oko ušiju, zglobovi na čeljusti, lubanja na pojedinim dijelovima (valjda di su spojevi, zbilja nemam pojma ali znala sam odjetiti na pojedinim mjestima), tako da mislim da može. Mene znaju i spojevi od rebara i tako neke stvari boliti za koje nisam ni znala da postoje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:50   #2850
Reumatoidni artritis

Da ima tih nekih stvari koje bole, a nisam ni znao da postoje. Rebra su me isto boljela, a sad me i kraljeznica u donjem djelu leda hvata isto kad i ostali zglobovi. Doktor me uvjerava da to nema veze, a meni se cini da je to identicna stvar.
Da, imam dijagnozu RA.

Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 23:27   #2851
Bas uho,unutra.
Al istina uvijek neki bolovi,osim onih klasicnih.Mene je prsna kost znala bolit i to samo jedan dio.Sad sam na bioloskoj pa je stanje vise manje pod kontrolom.Al kad se sjetim kako boli i sta sve ajme ajme.I ti neki spojevi na glavi isto.Vrat mi je cak malo nakrivljen na jednu stranu.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 23:30   #2852
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Da ima tih nekih stvari koje bole, a nisam ni znao da postoje. Rebra su me isto boljela, a sad me i kraljeznica u donjem djelu leda hvata isto kad i ostali zglobovi. Doktor me uvjerava da to nema veze, a meni se cini da je to identicna stvar.
Da, imam dijagnozu RA.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako si dosao do remisije,uz pomoc ljekova pa bio bez tedapije ili se bolest sama smirila?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 07:25   #2853
Stalno sam na metotreksatu, nisam ni prestao. Sreca u nesreci je sto sto je RA poceo naglo i burno i za par mjeseci je bio dijagnosticiran. Od onda sam stalno na terapiji. Boli manje vise stalno neki od zglobova, ali ne toliko da pijem analgetike. Povremeno dodu faze jad boli jace. A ovo sad nemam pojma sto je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:22   #2854
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Valja taj neki temporalni zglob može očitovat se bolom u uhu, a inače imam uništene zglobove vrat-lubanja. Davno me bolilo pa mi je dok. rekla od RA.Sad neznam, malo me i prepalo od čega je.
Nažalost, kod upale i/ili degenerativnih promjena, temporomandibularni zglob uistinu može gadno boliti, a projekcija bolova može ići i "u uho"
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 08:31   #2855
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nažalost, kod upale i/ili degenerativnih promjena, temporomandibularni zglob uistinu može gadno boliti, a projekcija bolova može ići i "u uho"
Hvala, s tim da mene samo boli uho, jel to moguće? Nemam bol kad otvorim usta. I zglobovi spoja vrata i lubanje, stražnji dio.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 21:22   #2856
Nije isključeno kako projekcija bolova dolazi i iz područja uzglobljenja glave sa vratnom kralježnicom
Moguće su i degenerativne promjene te regije, a ne isključivo upalne- kao i kombinacija navedenog

Dobar klinički pregled je svakako temelj od kojega treba krenuti kako bi se postavila prava dijagnoza te započelo primjereno liječenje
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:56   #2857
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nije isključeno kako projekcija bolova dolazi i iz područja uzglobljenja glave sa vratnom kralježnicom
Moguće su i degenerativne promjene te regije, a ne isključivo upalne- kao i kombinacija navedenog

Dobar klinički pregled je svakako temelj od kojega treba krenuti kako bi se postavila prava dijagnoza te započelo primjereno liječenje
Ima i degenerativnih promjena,ali i atlantoaksijalna subluksacija,ako znate sta je to.Uglavnom zeznuto.Ali kad je upala sanirana ok je,a kad nije bolovi su uzas.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:26   #2858
Pitanje...
Da li jačanjem imuniteta dok se šopamo medom,propolisima,vitaminima i svim drugim stvarima koje bi trebale jačati imunitet, automatski jačamo agresivnost artritisa koji bi trebao biti bolest u kojem imunološki sustav napada nas?
somebody1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 18:08   #2859
Bilo bi logicno da je tako. Citao sam da se ehinacea kao sredstvo za jacanje imuniteta ne preporuca ljudima koji boluju od autoimunih bolesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 21:05   #2860
Pozdrav svima, nova sam. Jako mi znaci da sam nasla ovaj forum i komentari mnogih su mi bas pomogli.
Da li je nekom dijagnostikovan RA bez parametara koji ukazuju na RA? (negativan RF, negativna ANA, Anti-DsDNA, Anti CCP/RA...) Tesko mi je da prihvatim dijagnozu kad nista osim fizickih simptoma ne ukazuje na nju
Sara83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.