Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 13:11   #21
ja bi svojim klincima radila mliko na skuhanoj kamilici
i nije rano za sokiće

ili promini mliko šta bi ti bilo najpametnije
mojih par frendica su probale sva moguča mlika i svaka je ostala na nekom--jednoj je bio super bebimil,jednoj hipp itd..

probaj
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:13   #22
e i daji pit ditetu šta je više moguće

od adaptiranog mlika se žedni jako
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:12   #23
imas sada tih cajeva za probavu koje tvoje djete moze piti..i moj mali je imao zelene stolice dosta dugo..ak nema sluzi ili krvi nemora bitit nista opasno..i vrlo vjerovatno je da ce imat zatvor par dana..do tri dana je normalno da mala beba nema stolice...sve iznad nije..
kad se malo privikne na adaptirano trebala bi stolica bit u redu
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:25   #24
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post

a da ti svojoj malickoj das malo vode... ja svojem dajem humanu. prokuham je i dam mu je mlaku.
Šta nije to Humana Baby wasser pakirano u tetrapak od litre i pol? Ako je - to ne treba prokuhavati, to je voda optimizirana za bebe, nakon što se otvori tetrapak stavi se u frižider i 48 sati je ne traba prokuhavati, bar tako u uputama piše.

Ja maloj s tom vodom radim adaptirano. Već neko vrijeme joj dajem onaj bebi čaj od komorača koji je dobar za probavne smetnje, ali ona ga baš neće puno popit, eventualno 20-30 ml. I primjetila sam da kad joj ga dam i kad bar 30 ml cugne da joj je probava "brža".
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 07:50   #25
Wink

Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo odmah u glavu - malecka od kada je izašla iz rodilišta imala je super stolicu, točno školski zlatno-žutu i po nekoliko puta dnevno.
Prva dva i pol mjeseca je bila isključivo dojena, onda sam je počela nadohranjivati adapitiranim - uglavnom to je išlo postupno, i sad se stabiliziralo na način da od cca 8 obroka dnevno - šest je na prsima, a dva su adaptirano. I to dobro funkcionira.

No, u zadnjih 7-8 dana počela je imati zelene stolice i kakati puno rijeđe (prvo svaka dva dana, a onda čak 4 dana nije imala stolicu). Grčeve nema, doima se veselo i vedro, samo jako smrdljivo prducka po čitav dan

Uglavnom, koristimo Aptamil 1 jer mi je to preporučeno od nekoliko mama koje osobno poznajem, pa se sad mislim da li da pređem na Aptamil Comfort jer je on kao posebno dobar za probavu?
ja sam isto kombinirala adaptirano mlijeko sa dojenjem, gle aptamil comfort ti užasno smrdi,prvo mlijeko a onda kakica i od njega je kakica izuzetno zelena kao trava, to što rjeđe kaka uzmi u obzir da se crijeva prilagođavaju, znaš i sama da je tvoje mlijeko lako probavljivo dok druga nisu. ako se ne grči i nema problema onda je ok, pusti je da se prilagodi na novu "hranu". zelena stolica kod nje je glad...očito je napravila "skok" u količini pa joj probaj davati više. ja ne dajem nikakve čajeve ni sokiće i neću sve dok ne pređemo na dohranu.puno sreće
Inače, pedica mi preporučila da joj dam na žiličicu malo soka od kruške Frutekovog, al se meni ipak to čini too much za bebu od 3,5 mjeseca!?

Jel ima netko sa sličnim iskustvom?

P.S. Prosila bih lepe bit oslobođena lamentiranja adaptirano pro & contra, o tome ima nekoliko topica, ovdje me zanima konkretan problem i njegovo eventualno rješenje.
ja sam isto kombinirala adaptirano mlijeko sa dojenjem, gle aptamil comfort ti užasno smrdi,prvo mlijeko a onda kakica i od njega je kakica izuzetno zelena kao trava, to što rjeđe kaka uzmi u obzir da se crijeva prilagođavaju, znaš i sama da je tvoje mlijeko lako probavljivo dok druga nisu. ako se ne grči i nema problema onda je ok, pusti je da se prilagodi na novu "hranu". zelena stolica kod nje je glad...očito je napravila "skok" u količini pa joj probaj davati više. ja ne dajem nikakve čajeve ni sokiće i neću sve dok ne pređemo na dohranu.puno sreće
__________________

Dee
ledz05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 08:08   #26
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Evo odmah u glavu - malecka od kada je izašla iz rodilišta imala je super stolicu, točno školski zlatno-žutu i po nekoliko puta dnevno.
Prva dva i pol mjeseca je bila isključivo dojena, onda sam je počela nadohranjivati adapitiranim - uglavnom to je išlo postupno, i sad se stabiliziralo na način da od cca 8 obroka dnevno - šest je na prsima, a dva su adaptirano. I to dobro funkcionira.

No, u zadnjih 7-8 dana počela je imati zelene stolice i kakati puno rijeđe (prvo svaka dva dana, a onda čak 4 dana nije imala stolicu). Grčeve nema, doima se veselo i vedro, samo jako smrdljivo prducka po čitav dan

Uglavnom, koristimo Aptamil 1 jer mi je to preporučeno od nekoliko mama koje osobno poznajem, pa se sad mislim da li da pređem na Aptamil Comfort jer je on kao posebno dobar za probavu?

Inače, pedica mi preporučila da joj dam na žiličicu malo soka od kruške Frutekovog, al se meni ipak to čini too much za bebu od 3,5 mjeseca!?

Jel ima netko sa sličnim iskustvom?

P.S. Prosila bih lepe bit oslobođena lamentiranja adaptirano pro & contra, o tome ima nekoliko topica, ovdje me zanima konkretan problem i njegovo eventualno rješenje.
Hm,mislim da problem sa stolicom treba shvatiti ozbiljno.Pratiti sve u svezi s tim,napredovanje na težini,izgled trbuha(da li napuhnut) jer se može raditi o anomaliji debelog crijeva koju svakako treba isključiti ukoliko sadašnje stanje potraje.Svakako problem ne zanemariti i ne zadovoljiti se užasno glupim savjetom o soku od kruške.pedijatrica je ili očito neka da budem krajnje odvratna ,baba ili neka mlada i ne baš zainteresirana.U svakom slučaju nema potrebe za eksperimentiranjem s hranom jer ni učestale promjene nisu dobre .Moguće je da je sve od promjene hrane i da treba jedno vrijeme da se crijeva priviknu na nove bakterije tj. novu crijevnu floru.Pratiti,pratiti i pratiti (kakve su stolice,koliko često,smrdljive,obilne,oskudne,krvave,sukrvave,tvr de kao kuglice sve,sve ,sve ,voditi kao "mali dnevnik dok se stanje ne iskristalizira.)
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:48   #27
Quote:
Luena kaže: Pogledaj post
Hm,mislim da problem sa stolicom treba shvatiti ozbiljno.Pratiti sve u svezi s tim,napredovanje na težini,izgled trbuha(da li napuhnut) jer se može raditi o anomaliji debelog crijeva koju svakako treba isključiti ukoliko sadašnje stanje potraje.Svakako problem ne zanemariti i ne zadovoljiti se užasno glupim savjetom o soku od kruške.pedijatrica je ili očito neka da budem krajnje odvratna ,baba ili neka mlada i ne baš zainteresirana.U svakom slučaju nema potrebe za eksperimentiranjem s hranom jer ni učestale promjene nisu dobre .Moguće je da je sve od promjene hrane i da treba jedno vrijeme da se crijeva priviknu na nove bakterije tj. novu crijevnu floru.Pratiti,pratiti i pratiti (kakve su stolice,koliko često,smrdljive,obilne,oskudne,krvave,sukrvave,tvr de kao kuglice sve,sve ,sve ,voditi kao "mali dnevnik dok se stanje ne iskristalizira.)
o ženo ohani se matere mu silne patologije
beba ima mali štraj sa kakicom, ništa ekstra a mama pita druge mame za tips&tricks ostale mame na forumu. ako tea posumnja u bilo što bit će dovoljno pametna da pita stručnog pedijatra za mišljenje a neće slušati savjete po internetu od neke sandre october niti luene a to ovo zasigurno- nije
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:52   #28
te@, daj malome vode. to kaj je zeleno ništa ne mora značiti - zrak, dugo čeka u crijevima, koještarije. ako raste i dobre je volje, nemaš oko čeg brinuti.

zajebi kruške i te stvari, to ima više šećera u pizdarija nego soka. daj mu čaj ili zdruckaj jabuku, ostavi 10 minuta da potamni i omekša i onda kroz gazu istisni u part žlica soka. kenjal bu ko vidra
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 10:49   #29
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
o ženo ohani se matere mu silne patologije
beba ima mali štraj sa kakicom, ništa ekstra a mama pita druge mame za tips&tricks ostale mame na forumu. ako tea posumnja u bilo što bit će dovoljno pametna da pita stručnog pedijatra za mišljenje a neće slušati savjete po internetu od neke sandre october niti luene a to ovo zasigurno- nije
Mislim ako sam dobro shvatila pedijatrica je savjetovala sok od kruške što je notorna glupost.Šta bi taj sok trebao učiniti?Ne kažem da se radi o nekoj teškoj patologiji ali obratiti pažnju treba svakako jer se radi o malom djetetu a svi dobro znaju da kod tako malih bebača i ozbiljne i neozbiljne stvari počinju nespecifično.Malo pratiti a ne odmahnuti rukom i reći proći će i eksperimentirati.Iskustvo je najbolja učiteljica,a mene je naučilo -opreza nikada dosta.Sorry ako sam nekoga uvrijedila,no to mi nije bila namjera,samo reći svoje mišljenje koje može naići i na osudu i na odobravanje .
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:29   #30
Te@- To su krajnje opcije. Moj je dvije godine, pa mogu više probavati. Velim ti to su krajnje opcije.
I još pomaže jako zašećereni čaj od kamilice. No to je isto za starije.
Mi smo sada na Dukatovom voćnom bioaktivu i kakamo svaki dan .
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:41   #31
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Šta nije to Humana Baby wasser pakirano u tetrapak od litre i pol? Ako je - to ne treba prokuhavati, to je voda optimizirana za bebe, nakon što se otvori tetrapak stavi se u frižider i 48 sati je ne traba prokuhavati, bar tako u uputama piše.

Ja maloj s tom vodom radim adaptirano. Već neko vrijeme joj dajem onaj bebi čaj od komorača koji je dobar za probavne smetnje, ali ona ga baš neće puno popit, eventualno 20-30 ml. I primjetila sam da kad joj ga dam i kad bar 30 ml cugne da joj je probava "brža".
ma moj ne stigne popiti litru i pol u dva dana ja tu vodu kupujem samo njemu za piti jer koristim apatamil u tetrapaku pa mi za nis drugo ne treba. nakon dva dana je prokuhavam.

a meni je babica u Engleskoj rekla da su ti cajevi sasvim nepotrebni jer je to obojana voda sa secerom ili voda s nekom biljkom i secerom i da mlaka voda ima sasvim isti efekt i jos je zdravija.
a i moj ne popije vise od 40 ml odjednom. otprilike mi dnevno popije 60-80 ml vode.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:52   #32
Quote:
Luena kaže: Pogledaj post
Hm,mislim da problem sa stolicom treba shvatiti ozbiljno.Pratiti sve u svezi s tim,napredovanje na težini,izgled trbuha(da li napuhnut) jer se može raditi o anomaliji debelog crijeva koju svakako treba isključiti ukoliko sadašnje stanje potraje.Svakako problem ne zanemariti i ne zadovoljiti se užasno glupim savjetom o soku od kruške.pedijatrica je ili očito neka da budem krajnje odvratna ,baba ili neka mlada i ne baš zainteresirana.U svakom slučaju nema potrebe za eksperimentiranjem s hranom jer ni učestale promjene nisu dobre .Moguće je da je sve od promjene hrane i da treba jedno vrijeme da se crijeva priviknu na nove bakterije tj. novu crijevnu floru.Pratiti,pratiti i pratiti (kakve su stolice,koliko često,smrdljive,obilne,oskudne,krvave,sukrvave,tvr de kao kuglice sve,sve ,sve ,voditi kao "mali dnevnik dok se stanje ne iskristalizira.)
Aloooo, ovo je malo ipak tu mač. Mislim, hvala na savjetu - ali mala nema nikakvih problema većih koji bi ukazivali na anomaliju debelog crijeva or whatever.
Naravno da joj u takvim slučajevima opipam trbušćić, bacim oko na kakicu, al da ću baš vagat stolicu i angažirat CSI - ne baš.

Inače, pedijatricom smo jako zadovoljni, dobili smo za nju jako dobre preporuke od ljudi kojima vjerujemo i do sad se u par navrata pokazala izuzetno profesionalnom, otkrila je problem i prije nego što je on to postao. Što bi se reklo - ima i iskustva, znanja i takta s djecom.


Inače, fala svima na savjetima, danas se pokenjala tri puta, od toga dva puta za redom u Mercatoneu u kojem nema fakin ni prostor, niti čak običan stol za prematanje kikača, pa sam jadno dijete morala prematati na kolicima u ženskom wc-u, dok su me čistačice sablažnjivo gledale.
Tek toliko o jednom od naših najvećih shopping centara.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:06   #33
Super,ak je sve ok.Očito treba crijevima da se naviknu na promjenu flore i faune.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:57   #34
Moj mlac je 2.5 mj..i isto kaki zelenu kuglicu a ne govance kakvo treba biti..kada mu u Bebimil napravim blag čaj od kamilice onda se prokenja onak....gospodski....zlatno...ali ne znam dali mu smijem baš svaki dan u svaki obrok stavljati kamilicu???
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:20   #35
Moja beba je imala malko problema sa kakom kad je presla na bebimil2 i ja sam mu davala na spricu ujutro na taste kamilice!OD tada ima redovno pa skoro svaki dan a sad mu je 7 mjeseci i ja jos uvjek mu dajem zasladjenukamilicu ujutro i uvjek!Sokove je pio al tad je opet imao problem sa stolicom!Sokoviu zatvaraju stolicu!Najbolje je voda ili caj!Moj nepije vise sokove!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 07:56   #36
ako je i moja Lana, babica nam je savjetovala da stavimo kasikicu smedjeg secera u formulu, samo smo to jednom napravili i pomoglo je. A inace sam joj pocela izmedju obroka davati kamilicu u kojoj stavim kasikicu smedjeg secera i nemamo problema(kuc kuc)
Lana_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 07:57   #37
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Moj mlac je 2.5 mj..i isto kaki zelenu kuglicu a ne govance kakvo treba biti..kada mu u Bebimil napravim blag čaj od kamilice onda se prokenja onak....gospodski....zlatno...ali ne znam dali mu smijem baš svaki dan u svaki obrok stavljati kamilicu???

Smijes izmedju obroka, to se i preporucava. Ali stavis tri cvijeta kamilice na salicu od kave vode. Ne smije biti previse jaka
Lana_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 08:01   #38
Evo od kad je na rižinim pahuljicama sve super..kaki redovno i lijepo...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:34   #39
nemoj toliko strahovati, zelena stolica bi trebalo značiti da je mala dobila zraka u crijevima, vjerojatno od tog zastoja, možda ju malo boli stomačić...probaj joj dati čaj od kamilice i komorača, zna se za njih da olakšavaju probavu, a također i malo hipp sokića, nekog voćnog, ne brini neće djetetu ništa biti, to je samo sokić
sretno mama!
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:27   #40
Samo da javim da Aptamil Comfort sucks. Mala mi je od njega prduckala i po 30 puta dnevno i to tako smrdljivo da je parilo da to prdi kamiondžija koji se preždero pokvarenih jaja. A stolicu i dalje imala svako 2-3 dana.

Uglavnom vratili smo se "običnom" Aptamilu, samo Aptamil 2 jer sad ima 4 mjeseca i stolica je da kucnem u drvo ponovno redovita, svaki dan a nekad i dvaput.
Sad, tko je tu lud? Ja ili proizvođač koji tvrdi da je Comfort za probleme s probavom...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.