Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2006., 16:15   #201

i mene je zabezeknulo. a kaj sad, nadala sam se da će se javiti netko tko je prošao cijelu priču is prve ruke, ali za sada nikoga.
još da je to u zagrebu pa ajde nekako, a još cijeli put u budimpeštu i mora se osobno doći po vizu
javit ću kako je prošlo, kad prođe... ako prođe...
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 18:05   #202
[QUOTE=Alopex]
i mene je zabezeknulo. a kaj sad, nadala sam se da će se javiti netko tko je prošao cijelu priču is prve ruke, ali za sada nikoga.
[QUOTE]

Pošalji PM Marinu23, on je tamo i boravio godinu ili dvije (ako se dobro sjećam). Mislim da bi još negdje na forumu trebao biti neki topic baš o meksičkoj vizi, žene potražite malo
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 20:25   #203
Quote:
Alopex kaže:
naravno da treba. konzulat je u budimpešti i treba ti:
1. pasoš (mora imati rok trajanja najmanje pola godine nakon povratka)
2. application form (3 strane, opći podaci)
3. 3 fotografije 4X4 cm-a
4. avionska karta ili rezervacija karte
5. rezervaciju smještaja (hotela)
6. dokaz o ekonomskoj solventnosti - izjavu banke, izjavu firme u kojoj radiš o radnom mjestu, visini plaće i koliko dugo tamo radiš, međunarodnu kreditnu karticu
8. kopije viza za druge zemlje u kojima ste već bili i kopije trenutno validnih viza.

ovo je naravno za turističku vizu za meksiko. papiri moraju biti prevedeni na engleski i šalju se faksom u budimpeštu u ambasadu. odlučuju za 20 radnih dana o izdavanju vize, i onda treba sa svim originalnim dokumentima doći u ambasadu i platiti 36 dolara.

br na koji se šalje: 00 361 3150 379 ili 00 361 3260486

Ja sam bio u meksiku prije 3 godine, i ovo gore je sve tocno iz prve ruke. Dakle, dobiti vizu za meksiko je poprilicno tesko i zeznuto, jer su jako rigorozni, spori i zajebavaju gdjegod stignu. I naravno otezu. I nije ih briga sto iz zagreba dolazite u budimpestu - ako vam nesto fali, nece vam dati vizu na lijepe oci, i odbit ce vas dok ne donesete trazene dokumente.

Za meksiko viza treba. Bez avionske karte ili rezervacije nemojte niti slati zahtjev (ili rezervacije cruisera). Rezervacija hotela nije toliko potrebna, ali im pokazeti dokument s planom vaseg puta, gradovima i hotelima u kojima mislite odsjesti. I iskopirajte doslovno cijeli pasos.

Kada sve imate, faksirajte. Nemojte se uzdati u onih 20 dana, jer smo mi cekali 35 dana za vizu. Dakle, ucinite to barem tri mjeseca prije polaska na putovanje. I obavezno imajte debeli bankovni racun, a barem dvije kreditne kartice (American Express, MasterCard - sve drugo je vise-manje beskorisno, eventualno Diners koji se moze dizati u Citibanku) jako olaksavaju dobivanje vize.

Na kraju kada smo otisli u budimpestu po vizu, nisu nam je htjeli dati pod obrazlozenjem da konzul vise nema vremena za izdavanje vize, pa neka dodemo drugi dan. Tek nakon inzistiranja i natezanja dobili smo vizu isti dan. Potrebno je doci u ambasadu sto ranije, jer red zna biti jako dugacak. Ako ne dodete na red do kraja radnog vremena, lijepo vas odjebu za drugi dan. Ako idete autom, u budimpesti je totalan kaos sto se tice smjerova i puta do ambasade.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 09:32   #204
uf....

totalno nam je naknap s vremenom sa vizom i da je 20 radnih dana, ali se ipak nadam pošto je riječ o biznis vizi koja je pet puta skuplja da će nam ipak izdati na vrijeme.

hvala, el tomo!
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 13:04   #205
Ja sam trebao ici poslovno, i kad je firma cula sto sve trebam za vizu, trazili su da dodje neko drugi umjesto mene kome n treba viza. I poslovna se ceka barem mjesec dana.

Najgore od svega sto Mexikancima NE TREBA viza za Hrvatsku!!!!A nas jebu
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 13:21   #206
nešto su nam ovi iz meksika natuknuli da bi se trebalo cijepiti protiv žute groznice i još nečega na stranicama ništa nisam pronašla.

el tomo?
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 21:41   #207
ja sam cula da jedna od ove 3 slike treba biti desni profil...
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 23:58   #208
Quote:
Alopex kaže:
nešto su nam ovi iz meksika natuknuli da bi se trebalo cijepiti protiv žute groznice i još nečega na stranicama ništa nisam pronašla.

el tomo?
Ma nikakvo cijepljenje protiv zute groznice nije potrebno! To vazi samo ako dolazis iz zemlje u endemicnom podrucju koje se nalaze juznije od neke paralele (zaboravio sam koje) - uglavnom, mi nismo u tom podrucju. Cjepljenje ti treba eventualno ako si boravio u endemicnim podrucjima gdje ima zute groznice u zadnjih sest mjeseci ili tako nesto, a to se vidi iz viza koje imas u putovnici. No sumnjam da si bio u Sierra Leoneu ili Centralnoafrickoj republici prosle godine

Ja sam se cjepio protiv hepatitisa A i trbusnog tifusa, primio booster dozu za tetanus i uzeo antimalaricni lijek chloroquine koji se odlicno podnosi bez ikakvih nuspojava i vrijedi gotovo iskljucivo u sredisnjoj i juznoj americi. Cijena chloroquinea je neka sica i lako se nabavi (mi smo ga dobili besplatno na zavodu za javno zdravstvo u zagrebu jer mu je istjecao rok valjanosti)
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 00:00   #209
Quote:
zlo kaže:
ja sam cula da jedna od ove 3 slike treba biti desni profil...
Desni profil? 2000. to nisu trazili...

Bemti, a kada se sjetime slovenaca koji su jos 2000. odlazili u meksiku bez vize. A sve zbog nekog naseg morona u MVP-u koji nije bio u stanju uspostaviti diplomatske odnose s Meksikom, i podici tamo barem konzulat
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 09:44   #210
Quote:
El Tomo kaže:
Desni profil? 2000. to nisu trazili...

Bemti, a kada se sjetime slovenaca koji su jos 2000. odlazili u meksiku bez vize. A sve zbog nekog naseg morona u MVP-u koji nije bio u stanju uspostaviti diplomatske odnose s Meksikom, i podici tamo barem konzulat
profesor s faxa ide na neku konferenciju...bas mi je neki dan pricao kaj sve treba i izmedju ostalog i slika desnog profila...
prijateljica prije 3 godine nije dobila vizu jer kako su naveli - ima 18 godina i zensko je...
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 15:39   #211
za turističku vizu ne treba desni profil, ali za biznis vizu treba 5 fotki, od toga 2 desni profil. na fotografiji pozadina mora biti bijela i ne smiju se nositi naočale i naušnice

ma, sam ih čekam.... negdje do 10.02. bi se trebali očitati oko moje vize i sam ih čekam.... kartu sam naravno morala već platiti, a lufthansa ima povrat 100% ako je viza odbijena. a ako je oni ne izdaju na vrijeme, mislim da sam spušila.

baš gledam neki dan, burkina faso ima konzulat, kazahstan ima konzulat ali meksiko
mvp :fuj:

a za cijepljenje, ako nije nužno ne bih se baš cijepila...
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 17:53   #212
Quote:
Alopex kaže:
baš gledam neki dan, burkina faso ima konzulat, kazahstan ima konzulat ali meksiko
mvp :fuj:
A i ti si našla ići u tamo neki Mehiko, trebala si u Burkinu Faso ići sklapati poslove
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 00:22   #213
Quote:
aaston kaže:
A i ti si našla ići u tamo neki Mehiko, trebala si u Burkinu Faso ići sklapati poslove
To ti jaoko ovisi gdje zivi i radi ministrova rodbina, prijatelji, rodbina diplomata, itd itd. Ako se slucajno nade netko u npr liberiji, njemu fino daju titulu konzula (pocasnog) i deri!!!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 00:30   #214
Quote:
Alopex kaže:
a za cijepljenje, ako nije nužno ne bih se baš cijepila...
A gledaj, niti jedno cjepivo nije nuzno. Ali ako poberes doticnu bolest, onda ces plakati. BTW, cijepljenje trebas zapoceti idealno mjesec dana prije polaska na put. Ako ti je to vrijeme vec isteklo, onda ni nema nekog prevelikog smisla. Naravno, to ovisi od cjepiva do cjepiva. Takoder, nisu sva cjepiva ista - neka su totalno bezopasna, a neka mogu izazvati nuspojave.

Cjepivo protiv hepatitisa A je potpuno sigurno i gotovo bezopasno. Danas se svi medicinski radnici i radnici u zdravstvu i oni koji rade s krvlju obavezno cijepe protiv hepatitisa. Uostalom, vec duze vrijeme traje kampanja u hrvatskoj medu epidemiolozima da se cijepljenje protiv hepatitisa uvede kao obavezno (to slucajno znam zbog cure koja radi na tom podrucju).

Cjepivo protiv paratifusa je isto tako poprilicno sigurno i bezazleno, a pruza 10 godina zastite. Booster doza za tetanus niti nije pravo cijepivo, vec samo 'pojacava' ucinak antitijela koje vec svi imamo (protiv tetanusa si sigurno cijepljena u osnovnoj skoli). Uostalom, tu dozu dobijes i kada te ugrize neka zivotinja ili pri vecoj ozlijedi.

Naravno, na tebi je da odaberes. Imas i druga cjepiva, ali ja ih puno ne preporucam. Za meksiko ne treba cjepivo protiv zute groznice. Encefalitis ces jako jako tesko pokupiti, a koleru jos teze (ionako cjepivo zak oleru ima ucinak od nekih 50%).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:09   #215
O vizama - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Velika Britanija ukida vize za hrvatske državljane 22. ožujka, izjavio je u srijedu u Zagrebu britanski veleposlanik Sir John Ramsden.
Kako je kazao Ramsden, britanski ministar unutarnjih poslova Charles Clarke o tome je obavijestio britanski parlament, što je standardna procedura u ovakvom postupku. Britanija je uvela vize za Republiku Hrvatsku 19. studenoga 1999. godine. Viza je bila potrebna i za tranzitna putovanja preko zračnih luka u Britaniji, ali je London u listopadu 2003. donio odluku o ukidanju obveze posjedovanja vize za direktni tranzit. Ta se odluka odnosila na hrvatske državljane koji putuju preko Velike Britanije, odlaze i dolaze preko iste zračne luke i pritom ne prolaze kroz kontrolu.


 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:42   #216
jupiiiiiiiii
sad mozemo sa wizzair-om u shoping u london!!!!!!!!!!!!!!!!!!
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 16:05   #217
Bilo je i vrijeme, odmah ćemo skočiti do tamo
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 16:36   #218
napokon :klap:
'peacocks' fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 17:10   #219
falabogu vise
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:57   #220
Ja sam bio u VB tik prije no što su *uveli* vize i davili su me pol sata na granici (Dover, išli smo brodom iz Kalea).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.