Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2003., 21:36   #1
Bojenje zidova

neki dan sam svratila kod moje drage prijateljice ,nakon dugog perioda i vec na samom ulazu me je zagrijala neka toplina iz njenog doma.
Upitala sam je ,sta je promjenila , nesto mi je cudno lijepo ovde
(inace sam voljela ici kod nje u posjetu ima ukusa)
ona je odgovorila nista .
Odmah sam primjetila zidove njenog dnevnog boravka ofarbane u zuto krem koje daje posebnu toplinu i fenomenalna slika prirode a pored kauca velika moderna stolna lampa -fantazija .
Odusevila sam se ....
Imate li nekih ideja u koju boju obojiti na primer spavacu sobu?
Jos nesto strasno mi pristaju u spavacom roza zavjesice sa volancicima.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 21:57   #2
spavaca definitivno bijelo na modro plavo, sa sivo-srebrnim metalnim dijelom i mlijecne boje stakla krevetom i istim stolicima

roman roletne

ne volim roza a ni volancice...sorry
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 00:05   #3
ovisi jel dijelis spavacu sobu sa zenom ili muskarcem (s obzirom na pinki boju nisam sigurna)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 11:24   #4
moja spavaca je svijetlo plava, inace je sve ostalo ( krevet snjezno bijeli, ormarici nocni te ormar jako visok i sva vrata sa satiranim staklom ) snjezno bijelo. Sve gotovo asketski.

Muzicka linija, je isto plava i cudna, ( ne skuzis e odmah da je linija ).

Zaluzina je isto plava.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 12:58   #5
Nije losa plava boja u spavacoj sobi.Sta mislite o akvarijumu kao ukrasu u spavacoj sobi?Ja mislim da je to super ideja.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 20:33   #6
ideja je oke. Mi se difinitvno spremamo nabaviti ( jednog lijepog dana ) akvarij preko jednog cijelog zida ( ono dva metra sa dva ) - to je velika zelja moja partnera, jos nismo odlucili dal ce biti spavaca ili radna ili boravak.

Malo mi cudno da me ribice gledaju dok radimo jelte

Ima li akvarij stalno malo svjetlo, ja spavam najradje u potpunom mraku ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 20:55   #7
Stavite ga u kupaonu, iznad kade, ugradjen u zid
gIupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 21:25   #8
ovo je super ideja ..uvaliti se u kadu i meditirati uz ribice
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 00:14   #9
Pogotovo ako se ne nalazi samo u jednom zidu nego u tri zida i formira slovo U ... tako da sa tri strane mozes gledat akvarij... ah tesko li je izrazavati se preko foruma

I da, ako imate pirane, pazite da se ne razbije akvarij pri kupanju hehehe.

Zadnje uređivanje gIupinickname : 22.06.2003. at 01:41.
gIupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 11:59   #10
mislim da tri zida nece ici.

Nisam bas takav ljubitelj akvarija.

Mozda da si mogu priustiti dvije prave velike kupaone. Ono 30 kvadrata jedna, onda nek jedna ima akvarija a druga bude "normalna". Ma sta god to znacilo.

Inace kaj se tice kupaone, vidjela jednu iz snova - cjelokupno uredjenje je oko 20 000 €, naravno talijanski dizajn, ali nema sta nema
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 12:39   #11
hehehe ...to je samo primjer, nemoras ti nijedan stavit
"normalna" kupaona od 30m2 ...da..stogod

Pa daj nabaci linkove za tu kupaonu... nevolim kad me namame pa mi ne daju link

gIupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 17:44   #12
Quote:
Winona1 kaže:
Mozda da si mogu priustiti dvije prave velike kupaone. Ono 30 kvadrata jedna, onda nek jedna ima akvarija a druga bude "normalna". Ma sta god to znacilo.

...onda ti je bolje da si napraviš akvarija (veliki) i da se kupaš u njemu...skupa s ribicama

BTW...soba mi je pola plava a pola bijela, ali sada se selim (uskoro) i odlučih da bude pola crvena, a pola žuta (boje su mat), pa kud puklo da puklo....
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 00:54   #13
Žuto! Breskva! Žuto! Breskva!
To su boje za stan.
Plava - prehladna
Bijela - bolnički sterilna
Crvena - preagreisvna
Narančasta...guba...

Žuta! Breskva! Žuta! Breskva!
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 08:32   #14
Moja spavaca je dva zida tamno zelena a dva senf zuto-zelena i imam akvarij u njoj sa zlatnim ribicama.Namjestaj je moderni minimalisticki mahagonij drvo.Krevet nam je veliki bracni visine oko metar i dvadeset.Puno svijetla prozori od zida do zida.Zelena umiruje pa mislim da je jedna od boljih boja za spavaonice.Dnevni boravak mi je boja crvene zemlje,onako vuce lagano na zuckasto i smedjkasto.Zidovi,razlicitih nijansi.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 08:57   #15
Akvarij je jedno od najboljih dizajnerskih rješenja osvjetljenja dnevne sobe. Ali... O akvariju treba nešto i znati, treba se o njemu i brinuti itd itd. Malo sam pričao s ljudima koji se time bave, i definitivno nije samo pukneš vodu i ribice i to je to. Zato sam i odustao.
Što se tiče boja zidova preporučio bi posjet JUB galeriji kod Mercatora (naravno opet Slovenci, nemremo se mi toga sjetiti). Lijepo uređen prostor koji nema veze s našim dućanima prodaje boje u kojima ti striček u plavoj kuti baca 25 kg boje preko pulta.
Inače, ja sam za blago nijansiranu bijelu (u bilo koju nijansu, u ovisnosti kakav ugođaj želiš). Problem s nijansiranim bojama (koje nisu kupljene pripremljene) je što kad ti dijete jednom izrazi svoje umjetničke sklonosti na zidu, nema popravka tog zida jer sigurno nebuš pogodio nijansu.
Uz sve to nagledao sam se vrlo neuspješnih rješenja ljudi koji su se igrali dizajnera. Boja zida mora biti u skladu s namještajem i svim ostalim u stanu. Tu treba dobro razmisliti.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 17:37   #16
Konspirator,ono zadnje je islo mene?
Ovo s nijansama bijele i klincima mozes sprijeciti tako da kupis malo vise farbe i cuvas je za popravke
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 17:42   #17
Plava je navodno katastrofalna za spavaću sobu, ako je sudeći po feng shuiu
A i na stranu to, meni je to nekako prehladno. Moj cijeli stan je obojan u nekakvu jako jako svjetlu krem boju i planiram uskoro malo intervenirati po tom pitanju, dati svemu tome još više topline.
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 07:55   #18
vidjela sam sliku jedne banje zidovi u jako svijetlo zeleno, a pilo, wc, kada bijelo, izgleda vrlo zgodno
bas bi mogla to provat u ovom stanu i tako nije moj
a mali hoce dnevnu sobu u svijetlo narancasto, meni se sve vise svidja ideja
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 17:45   #19
mala i ja "smo se odlucili" u svjetlo zutu spavacu, lila-zuto kombinacija zidova u dnevnom boravku, s tim da je i sank lila, a zid do sanka zuto., "djecja" svijetlo plavo. samo da ne pristanem na mahagoni crvenu stolariju...
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 16:43   #20
Quote:
nea kaže:
a mali hoce dnevnu sobu u svijetlo narancasto, meni se sve vise svidja ideja
ovo mali se odnosilo na sina, mog velikog uopce nije briga dok god zivi ko postanar
nea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.