Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 20:51   #1441
Teško da je problem u cijevima jer ako je tv star 3 godine onda 99% šansa je da je led pozadinska rasvjeta a ne lampe.

Cijena ovisi o modelu i o tome što je, može biti napajanje, inverter (ako ga ima, neki imaju napajanje traka direktno sa napajanja) i same ledice.
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:40   #1442
Thumbs down

Prijatelju ( nije Hifist i slabo se kuži u tehniku) nešto riknulo u Max Tv-u i jučer mu došo serviser i zamijenio Router za Maxtv ( onaj najnoviji, mali, kakav je bil i prije).
Dojdem ja k njemu jučer odvečer pa pogledam malo taj Router.
I vidim da je " vrhunski" spojen na Tv !!!
I to sa TRRS na SCART kabelom ! ( priložen u kutiji MAX-a).
A Tv ima 3 HDMI ulaza, 2 USB itd....
I dobiš priložen HDMI kabel s Routerom....
I kolega ima uslugu HD sportskih kanala....

Al glavno da je i prvi serviser ( prošle god) i ovaj jučer, spojio to na SCART tv-a. Za " vrhunsku" sliku, poglavito za HD programe...

Naravno, stavio sam HDMI kabel, podesio Router na 1080p to je bilo na najnižoj rezi..) i dodatno podesio sliku.
Za vise nego klasu bolja slika......
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:05   #1443
@olif: pa ne spaja se ruter na TV nego Max Tv prijemnik, a prijemnik se spaja na ruter (ruter->maxtv->Tv)...da nema on satelitski Max Tv? Kako god bilo, uvjeren sam da se radi o prijemniku a ne routeru

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:23   #1444
Naravno, krivo sam se izrazio radi se o MAXTV prijemniku GX-HT501EL (koji je LAN-om spojen na TCOM-ov Router)

Poanta je u tome da njihovi lokalni serviseri nemaju pojma (ili volje) o ponajboljim načinima spajanja.
Koji SCART danas (!?), a TV mu ima kup HDMI-a, USB-a i sl....

Ni ovi moji lokalni od Kabelske, do pred 8-10 god. nisu mali pojma što je to zapravo HDMI i ćemu služi.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:04   #1445
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Naravno, krivo sam se izrazio radi se o MAXTV prijemniku GX-HT501EL (koji je LAN-om spojen na TCOM-ov Router)
Poanta je u tome da njihovi lokalni serviseri nemaju pojma (ili volje) o ponajboljim načinima spajanja.
Koji SCART danas (!?), a TV mu ima kup HDMI-a, USB-a i sl....
Ni ovi moji lokalni od Kabelske, do pred 8-10 god. nisu mali pojma što je to zapravo HDMI i ćemu služi.....
Meni ovih dana stiže maxTV pa me zanima kako će ga spojiti.
Ne vjerujem da su baš toliki debili da spajaju scartom. Prije će biti nemar...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:18   #1446
Ima max tv i hdmi i optiku, a sto se tice spajanja,
Dobijes uredaje s uputstvima.
Ocekuje se da ga spojis sam.
Osim ako zapne...
...e onda frajer dode spojit scart.
Kod mene su maheri okrivili prugu (100m od kuce) da uzrokuje slablju propusnost interneta i sliku na max TVu.
Frajeri u bijem kutama...

Pa se ti cudi scartu.

P.s. max brzina interneta, s time da su mi uvalili satelitski max tv jer tako povecam propusnost zice je 3,5

...i opet...pa nek se netko cudi scartu.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:13   #1447
Smart TV i snimanje emisija ????

Namjeravan kupit ovaj smart TV i nije mi jasna jedna stavka.
Pod specifikacije piše: USB snimanje-DA
Evo ovde to piše

Zadnje uređivanje verdan : 13.10.2017. at 14:48.
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:28   #1448
Da li to znači da mogu snimat program na USB stik
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:55   #1449
Quote:
verdan kaže: Pogledaj post
Da li to znači da mogu snimat program na USB stik
Ne, mora biti USB HDD, koliko se sjećam, skini upitstva pa vidi koje moraju biti specifikacije USB diska + vjeorjatno će disk biti uoptrebljiv samo za to + moći ćeš snimljeno gledati samo na tom TV-u (vlasnici Samsunga ti mogu dati povoljnije i detalnije informacije)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:11   #1450
U uputama za seriju samsunga 5500, konkretno UE32J5572 navedeno je i snimanje ali na USB stick (na HDD kao nemoze), nisam probao snimati na TV-u, ali sa vanjskog HDD-a sa vlastitim napajanjem redovno reproduciram filmove i serije.
U uputstvu za seriju 5000 ne navodi se mogucnost snimanja, a reprodukcija ide sa USB sticka vjerojatno moze i sa vanjskog HDD sa vlastitim napajanjem.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:09   #1451
sony xe85 tv 55 inca novi. Marantz 1504 i monitor audio zvucnike. Ono kaj meme muci. Kaj b net spojio na marantz av u cbl sat preko hdmi i hdmi out monitor iz marantza u tv isto prek hdmi. Slike nema zvuka ima. Onda me muci kaj uspio dobit da slike bude 3 sec ps nestane i vrati se. Probo spojit na 100 nacina. Probo s dva razlicuta tv. Uglavnom trazim firmu covijeka koji se bavi time da mi spoji to doma. Platio bi posteno. Imam bolesno dijete malo 16mj. Stoga molim ozbiljne ljude ne prevarante. Il da kontaktiram sonusart firmu da mi preporuci nekog. Dolazi mi doma tehnicka sluzba iz b neta sutra da oni vide. Mislim da je do njih. Jako sam razocaran i izgubljen u hrpu kablova i svega. Pisem u ocaju i molim pomoc
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:09   #1452
sony xe85 tv 55 inca novi. Marantz 1504 i monitor audio zvucnike. Ono kaj meme muci. Kaj b net spojio na marantz av u cbl sat preko hdmi i hdmi out monitor iz marantza u tv isto prek hdmi. Slike nema zvuka ima. Onda me muci kaj uspio dobit da slike bude 3 sec ps nestane i vrati se. Probo spojit na 100 nacina. Probo s dva razlicuta tv. Uglavnom trazim firmu covijeka koji se bavi time da mi spoji to doma. Platio bi posteno. Imam bolesno dijete malo 16mj. Stoga molim ozbiljne ljude ne prevarante. Il da kontaktiram sonusart firmu da mi preporuci nekog. Dolazi mi doma tehnicka sluzba iz b neta sutra da oni vide. Mislim da je do njih. Jako sam razocaran i izgubljen u hrpu kablova i svega. Pisem u ocaju i molim pomoc
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:06   #1453
Da li si u meniju AVa sve dobro namjestio?
Da li su HDMI kablovi zadovoljavajuceg standarda i propusnosti?
Da li je na routeru sve namjesteno kako treba?
To ki jako cudno! Posebno da ima zvuka a slike samo na kratko!?

Ili je propusnost negdje losa ili je negdje jako slab protok podataka.

Ako nije do Bneta, pretpostaviti cu da treba u menijima to podesiti.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:30   #1454
Da li si probao iz B neta (sa HDMI) drito spojiti na TV ?
Ima li tada slike ?

Treba pravilno postaviti video postavke na B net prijemniku, a također to treba uraditi i na AV receiveru (str. 99, 100, 101.... npr.)

P.S.

Vidim, da si na drugom Topiccu napisao da niti B net na tv (sa HDMI) nema slike....
....znači da treba pogledati postavke/ispravnost B net prijemnika....
....jesi li probao s nekim drugim HDMI kabelom..?

Zadnje uređivanje olif : 01.11.2017. at 19:00.
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:27   #1455
Jesam i neradi. Kupio 4 razlicita hdmi kabela. Najvevi problem kaj se ne razumijem. Da niti iz b neta drito u tv ne radi. Trazim nekog strucnog da mi to slozi.
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:54   #1456
Dobio novi b net uredaj i radi sve.

Sad me zanima kak spojit da mi preko av recivera radi ono kaj pustam s youtuba ?
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:04   #1457
Dakle, bio je krivi B net prijemnik....

Misliš, sa TV-ovog youtube-a ? (....ne s nekog PC-a..) ?
Pa, ako si AVR spojio na TV sa njegovog Monitor Out (ARC) HDMI-a, onda mora raditi Audio Return Chanel (ARC).
Znači , zvuk mora ići i sa AV receivera na Tv i obrnuto.
O ARC-u je na strani 8 nešto (manual NR1504....

U najgorem slučaju, ako to ne radi, Tv se spaja optičjim kabelom (Optical Audio Out) ,a takav In ulaz receivera...
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:48   #1458
Bok svima! Ako se TV spoji optičkim kablom preko DAC-a na RCA u pojačalo, dali na televizoru isto ostaje zvuk? Ne treba mi za sve pojačalo. Na starom SONY-ju je zvuk bio zajedno. Isto pitanje i za izlaz za slušalice. Hvala


Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:23   #1459
@žoss: ostaje zvuk na zvučnicima u pravilu, da... Jedino, kao da se sjećam da se na LG-jima u početku moralo isključiti zvučnike tj staviti na opciju vanjskih zvučnika ako se htjelo imati ARC funkcionalnost...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:33   #1460
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Bok svima! Ako se TV spoji optičkim kablom preko DAC-a na RCA u pojačalo, dali na televizoru isto ostaje zvuk? Ne treba mi za sve pojačalo. Na starom SONY-ju je zvuk bio zajedno. Isto pitanje i za izlaz za slušalice. Hvala


Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Ovisi od proizvodaca do proizvodaca.
Na mom Sonyu u meniju biras kamo ide zvuk.
Zvucici TVa ili vanjska linija ili slusalice.
Inace imas i soluciju digitalnog izlaza zvuka na HDMI samo moras paziti na dekoder da li podrzava isporuceni digitalni signal.
...ili stavis PCM.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.