Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 21:20   #21
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Glikolna kao noćni tretman u koncentracijama od 5% (ili manje) se ne treba izbjegavati tijekom ljeta, to je old wives tale, a pogotovo ako regularno koristiš visoki SPF. Naravno, nećeš ići na kemijske pilinge kod dermatologa / kozmetičarka gdje ti stave 70% glikolne na lice tako da se guliš u slojevima sljedećih dana. Ovo je lagani resurfacing, efekta skoro kao da blazinicom skidaš make up pa tim potezima radiš neki "piling", ali superiornije zato što naravno nema popratnog navlačenja kože i zato što glikolna ima određene anti age efekte. Glikolna definitivno potencira izvlačenje nepravilnosti poput komedona i pritajenih akni na površinu, i upravo zato je u ovom proizvodu sparena sa salicilnom koja ima dosta jaki protuupalni učinak (ali je znatno slabiji keratolitik od glikolne) i time anulira veliki dio upalnih promjena koje bi glikolna povukla van. S time da treba napomenuti da glikolna ne izaziva upalni proces sama po sebi. On bi se kad tad pojavio na površini. Akni od trenutka kad se napravi mikrokomedon (oku nevidljiv) do trenutka kad izađe na površinu u upaljenom obliku treba i do 8 tjedana.

Zato se kod tretmana akni nikada ne gleda samo učinak u prvih par dana, nego treba biti konzistentan čak i kad izgleda da se stanje privremeno pogoršalo. Zašto to dermatolozi ne spominju kad je to osnova osnove liječenja akni, ja ne znam.

Ono što meni ovdje zvoni je to što si napisala da imaš užasno osjetljivu kožu. Ako pod time misliš na upalni tip kože koji se naglo zaštopa u porama i reagira aknama, onda je tvoja rutina sa salicilnom i niacininamidom ispravna. Ali, ako imaš osjetljivu - osjetljivu kožu (u smislu reaktivne koja se lako zacrveni, peče itd.), onda za moj pojam koristiš i previše tih aktivnica. Previše aktivinh tvari koje u biti iritiraju kožu dovodi do začaranog kruga upale, pa su i akne jače izražene.

Moja osobna iskustva s dermatolozima su ustvari loša. Socijalni propisuju klindamicin i antibiotike za akne, a privatnici guraju ljekarničke brendove od kojih dobivaju određene benefite. Inače bih ti odmah savjetovala da prvo čekaš što će ti dermatolog reći, pa se tek onda odlučiš na neke konkretnije korake oko uvođenja novih proizvoda. Nadam se da imaš odličnog dermatologa za kojeg ne vrijede ovi moji osobni dojmovi.



Samostalno. Imam tu nesreću da imam dosta nezahvalnu kožu koja me natjerala da naučim čitati sastojke još prije 5-6 godina, a onda se sve dalje zarolalo samo od sebe. Moja strast su formulacije, znatno više nego dobit na kućnu adresu 15 krema pa se mazuckat njima i dat osvrt ranga "krema je super jer je lagana i mirisna". U biti sam totalno promašila faks, i to mi govore svi koji me znaju. U našem labosu se čude koliko ja ustvari znam, a nisam te struke. Razgovaram potpuno ravnopravno s našom kemičarkom, te ona sama kaže da joj klijenti dođu i kažu: ja bih kremu koja fino miriši i neka bude bijela. I uglavnom im ta prva verzija proizvoda bude dovoljna, dok ja proizvod vraćam bezbroj puta i uvijek imam neku primjedbu. Ja sam težak klijent jer radim ustvari kozmetiku za sebe i sebi drage ljude, i tako je i testiram. Pročitala sam valjda tisuće istraživanja, i pristranih i nepristranih, i sad već u naslovu vidim je li neko istraživanje plaćeno od strane neke kompanije ili nije.
a dobro, hvala ti na odgovoru, nije da ja automatski mislim da ak pise na kremi dr ovaj onaj da ce krema izljecit i pristeve moje prabake, al sam skepticna kod ovih kaj se educiraju prek gugla i misle da su sad strucnjaci.

sretno, evo i ovak da kazem 'u lice' jedva cekam probat i vidjet i ostalu liniju (cistaci tonici itd). cestitke za odlican start!
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:27   #22
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Ono što meni ovdje zvoni je to što si napisala da imaš užasno osjetljivu kožu. Ako pod time misliš na upalni tip kože koji se naglo zaštopa u porama i reagira aknama, onda je tvoja rutina sa salicilnom i niacininamidom ispravna. Ali, ako imaš osjetljivu - osjetljivu kožu (u smislu reaktivne koja se lako zacrveni, peče itd.), onda za moj pojam koristiš i previše tih aktivnica. Previše aktivinh tvari koje u biti iritiraju kožu dovodi do začaranog kruga upale, pa su i akne jače izražene.

Moja osobna iskustva s dermatolozima su ustvari loša. Socijalni propisuju klindamicin i antibiotike za akne, a privatnici guraju ljekarničke brendove od kojih dobivaju određene benefite. Inače bih ti odmah savjetovala da prvo čekaš što će ti dermatolog reći, pa se tek onda odlučiš na neke konkretnije korake oko uvođenja novih proizvoda. Nadam se da imaš odličnog dermatologa za kojeg ne vrijede ovi moji osobni dojmovi.
Oba tipa - volim reći da imam lijenu kožu jer bi je to možda najbolje i opisalo. Ako koristim lagane kreme, kaos zatvorenih komedona od kojih se polovina upali. Ako koristim aktivne tvari stanje je bolje, no ukoliko ne pogodim formulaciju (ili sadrži ikakav iritans poput parfema ili eteričnih ulja) koža mi se zacrveni, najviše po obrazima i oko nosa i peče. Ma bezobrazna je

Nisam još nikada prije konkretnije bila kod dermatologa osim u pubertetu kada su mi gurali Collistar i Elizabeth Arden proizvode kojima sam postigla jedno veliko ništa. Sada idem na Šalatu pa ću vidjeti, nisam laik tako da teško da će me preveslat
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:47   #23
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Oba tipa - volim reći da imam lijenu kožu jer bi je to možda najbolje i opisalo. Ako koristim lagane kreme, kaos zatvorenih komedona od kojih se polovina upali. Ako koristim aktivne tvari stanje je bolje, no ukoliko ne pogodim formulaciju (ili sadrži ikakav iritans poput parfema ili eteričnih ulja) koža mi se zacrveni, najviše po obrazima i oko nosa i peče. Ma bezobrazna je

Nisam još nikada prije konkretnije bila kod dermatologa osim u pubertetu kada su mi gurali Collistar i Elizabeth Arden proizvode kojima sam postigla jedno veliko ništa. Sada idem na Šalatu pa ću vidjeti, nisam laik tako da teško da će me preveslat
Imaš sličnu kožu kao i ja, barem po opisu. Čim si spomenula da ti se koža počepi čak i od laganih krema, odmah mi je palo na pamet da ti možda smetaju masni alkoholi (to su ti ovi cetilni alkohol, cetearilni alkohol, stearilni alkohol itd). Meni su oni užasni offenderi na kožu, i otkad sam ih izbacila, stanje je puno bolje. A nalaze se u 99% komercijalno dostupnih krema tak da... Moguće da je to.
WhateverCupcake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:49   #24
Ja bih taaaaaako naručila Skintegra Clarion i Hydru B. Ali koristim već salicilnu (Stridex, koji je ljubav na prvi pogled) i Paula's Choice (koji niš ne valja). Tako da ću ili morati samo Hydru B ili ću uzeti i Clarion na čekanje. Skvalan je zanimljiv i dobar odabir za jedan od prvih proizvoda, ali nisam sigurna treba li mi sada. Isto sam tako gledala The Ordinary Plant Derived Squalane i oči su mi veće od potreba lica.

Nešto sam čila da je netko spomenuo da će biti vitamin C u ponudi? Sign me up.

Edit: Prvi put sam ušla na stranicu na desktopu, vidim da sad ima i Uskoro u prodaji. <3 <3 Hearts in my eyes.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~

Zadnje uređivanje Blue Dreams : 12.06.2017. at 22:00.
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:02   #25
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Rok trajanja je minimalno godinu dana za sve proizvode. Mikrobiologija za godinu dana trajanja je već odrađena, a vjerojatno će nam i na dvije godine svi proizvodi proći (trebamo dobiti rezultate ovih dana).
Hvala na odgovoru. Definitivno ću naručiti i za priju onda.

Samo me još zanima, a nisi mi odgovorila, koliko dugo je ispravan nakon otvaranja? Ovo je bio shelf life godinu dvije, ili je ipak to od otvaranja? Zbog sastojaka pretpostavljam da je kraći rok za potrošiti ili se varam. Oprosti što smo te sad ugnjavile sa svime.
neroliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:05   #26
Blesavo sam happy što Skintegra ima sada svoju temu

No imam pitanje - već dvije godine koristim PC 2% BHA, i bezobrazno je preskup proizvod, taman mi je pri kraju i idući mjesec bih trebala kupiti novi pa mislim da ću kupiti Clarion. No - toliko sam čitala da ukoliko se koristi eksfolijant niže pH vrijednosti (koja je uostalom i nužna da djeluje) ne smije se stavljati ništa odmah preko jer to povisi pH i onda više BHA i AHA ne eksfoliraju, nego se kao treba pričekati minimalno 30 minuta.

Ja sam lijenčina kojoj se ne da čekati nego se voli odmah natrackat i dalje ići za svojim poslom. Bi li Clarion bio ok da npr stavim odmah povrh njega LRP Lipikar Fluide (koristim njega jer navodno ima 4% niacinamida iako mrzim osjećaj koji glicerol ostavlja na koži al izignoriram)?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:31   #27
Paula's Choice ja mislim da nikad nije propisivala to čekanje. Čak na njihovoj stranici piše da ako je formulacija dobra, ne treba čekati.

A što se tiče cijena, Clarion je redovno 140 kn i isto ima 30 ml kao putno pakiranje PC BHA od nekih 90-100 kn (ne sjećam se točno, platila sam sveukupno sa poštarinom 107 kn na sniženju). Ako samo zbog cijene želiš promijeniti, ne isplati se. Ali Clarion je super jer ima i 4% AHA i 2% BHA.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:22   #28
@WhateverCupcake, želim ti svako dobro.

Iz svake tvoje riječi/komentara/posta/dizajna/kombinacije boja/sastojaka vidi se da se ne razbacuješ olako njima, već da iza svega stoji puno rada ispred kompjutera, knjiga, istraživanja i rada u labosu. Btw, jel' nosiš naočale? Ako ti se oči umaraju - bjež' na pregled!

Ima moralnih i energetskih uspona i padova u životu, pa tako i u radu, to će i tebe čekati, kao što čeka sve nas. No, ne daj se pokolebati. Ti teži trenuci neka ti budu lekcija i inspiracija, a lakši trenuci neka ti budu zadovoljstvo da možeš ostvariti snove ako predano radiš.

Budi u tijeku s informacijama, no uzmi si i trenutke za odmor da se resetiraš kako bi mogla nastavit istim ritmom i korakom.

Dobrim si smjerom krenula, a posebno otvorenost i komunikacija koju imaš da svojim ciljanim skupinama (npr nama ovdje )

Mlada, lijepa, pametna, šta 'oćeš još više od toga? Ma svaka bi te mater za nevjestu htjela
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:29   #29
Stranica izgleda fantastično i veselim se novitetima, kako proizvodima, tako i člancima. Još nisam naručila ništa, ali vjerujem da hoću, mislim da bismo se Hydra B i ja mogle složiti.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:42   #30
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Paula's Choice ja mislim da nikad nije propisivala to čekanje. Čak na njihovoj stranici piše da ako je formulacija dobra, ne treba čekati.

A što se tiče cijena, Clarion je redovno 140 kn i isto ima 30 ml kao putno pakiranje PC BHA od nekih 90-100 kn (ne sjećam se točno, platila sam sveukupno sa poštarinom 107 kn na sniženju). Ako samo zbog cijene želiš promijeniti, ne isplati se. Ali Clarion je super jer ima i 4% AHA i 2% BHA.
Ma već dvije godine kupujem ovo jer preferiram eksfolijante u obliku kreme/gela, ne tonera/vodice, te vodene formulacije mi idu na jetru

Da je Clarion puno skuplji po mililitraži, jest, al radije dam pare Jeleni za fantastičan proizvod nego Pauli za meh proizvod. Uostalom lakše mi je svakih koliko-toliko dati 100-tinjak kn nego pljunut 300 sa poštarinom Pauli.

Ma uzet ću Clarion nakon posjeta dermatologu, boli me džon
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:56   #31
Nisam sigurna je li protiv pravila ovoliko multiquotat, ali želim svima odgovoriti pa se nadam da nije.

Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Ja bih taaaaaako naručila Skintegra Clarion i Hydru B. Ali koristim već salicilnu (Stridex, koji je ljubav na prvi pogled) i Paula's Choice (koji niš ne valja). Tako da ću ili morati samo Hydru B ili ću uzeti i Clarion na čekanje. Skvalan je zanimljiv i dobar odabir za jedan od prvih proizvoda, ali nisam sigurna treba li mi sada. Isto sam tako gledala The Ordinary Plant Derived Squalane i oči su mi veće od potreba lica.

Nešto sam čila da je netko spomenuo da će biti vitamin C u ponudi? Sign me up.

Edit: Prvi put sam ušla na stranicu na desktopu, vidim da sad ima i Uskoro u prodaji. <3 <3 Hearts in my eyes.
Stridex ti je bolji od PC? Osobno nisam probala Stridex, ali čini mi se da ima alkohola i parfema pa me to odbijalo. Znam da na redditu, odnosno na skincareaddictionu puno ekipe rejva o Stridexu, ali ima i dosta ljudi kojima je preagresivan.

Quote:
neroliana kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Definitivno ću naručiti i za priju onda.

Samo me još zanima, a nisi mi odgovorila, koliko dugo je ispravan nakon otvaranja? Ovo je bio shelf life godinu dvije, ili je ipak to od otvaranja? Zbog sastojaka pretpostavljam da je kraći rok za potrošiti ili se varam. Oprosti što smo te sad ugnjavile sa svime.
Mislim da je rok trajanja i rok korištenja od otvaranja isti. Proslijedila sam upit u labos i čekam na njega pa ću ti naknadno odgovoriti.

Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Blesavo sam happy što Skintegra ima sada svoju temu

No imam pitanje - već dvije godine koristim PC 2% BHA, i bezobrazno je preskup proizvod, taman mi je pri kraju i idući mjesec bih trebala kupiti novi pa mislim da ću kupiti Clarion. No - toliko sam čitala da ukoliko se koristi eksfolijant niže pH vrijednosti (koja je uostalom i nužna da djeluje) ne smije se stavljati ništa odmah preko jer to povisi pH i onda više BHA i AHA ne eksfoliraju, nego se kao treba pričekati minimalno 30 minuta.

Ja sam lijenčina kojoj se ne da čekati nego se voli odmah natrackat i dalje ići za svojim poslom. Bi li Clarion bio ok da npr stavim odmah povrh njega LRP Lipikar Fluide (koristim njega jer navodno ima 4% niacinamida iako mrzim osjećaj koji glicerol ostavlja na koži al izignoriram)?
Možeš koristiti niacinamid nakon salicilne? Ne zacrveni ti se lice? Ja recimo ne mogu. Problem je u pH, niacinamid se razgrađuje u kiselom pH (inače mora biti smješten u skoro neutralnu bazu da bi bio stabilan) i to može dovesti do karakterističnog flushinga u licu. To nije alergijska reakcija niti iritacija nego baš razgradnja niacinamida, ali ja sam već dovoljno ružičasta i bez toga tako da izbjegavam tu kombinaciju.

I Clarion je baš skoro kao voda, jako je tanak i razmaziv. Pa nisam sigurna bi li ti se svidio. Razlog za to je taj što je dizajniran za kožu koja ne trpi puno okluziva u slojevima jer je sklona nepravilnostima. Drugi je taj što je vodenu teksturu najlakše kontrolirati količinski na licu, a s eksfolijantima ne treba pretjerivat. I treće, s vodenim teksturama se ne koriste razni emulgatori koji inače idu u kremaste proizvode, a koji mogu iritirati upaljenu kožu.

Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Paula's Choice ja mislim da nikad nije propisivala to čekanje. Čak na njihovoj stranici piše da ako je formulacija dobra, ne treba čekati.

A što se tiče cijena, Clarion je redovno 140 kn i isto ima 30 ml kao putno pakiranje PC BHA od nekih 90-100 kn (ne sjećam se točno, platila sam sveukupno sa poštarinom 107 kn na sniženju). Ako samo zbog cijene želiš promijeniti, ne isplati se. Ali Clarion je super jer ima i 4% AHA i 2% BHA.
Salicilna je super jeftina sirovina, evo to ću odmah javno reći, te mislim da proizvodi isključivo na bazi salicilne kiseline ne trebaju koštati milijune kuna. Problem je stabilizirati kombinaciju salicilne i glikolne. Zato, pretpostavljam, PC niti nema ovakav proizvod koji je kombinacija AHA i BHA. Ima Skinceuticals. Zove se Blemish + Age Defense (1.5% salicilne i 3.5% glikolne). I košta 90 dolara za 30 ml. Mislim da je sad jasnije što želim reći.

Krekushka i menni - Hvala, cure! Probat ćemo upogonit testere što prije jer bih rado da ljudi mogu isprobati stvari prije kupnje. Mi smo se stvarno trudili da cijene ne budu suludo visoke (premda realno nisu niske za hrvatski prosjek), čak i subvencioniramo trećinu poštarine u svakoj narudžbi kako bismo maksimalno izašli u susret svim zainteresiranim kupcima. Ne znam koji webshop to radi i je li to pametno, evo iskreno. Ali u ovoj fazi meni nam je bitno samo da nas ljudi isprobaju, da nam daju šansu da se dokažemo. I onda se nadam da će se stvari zakoturati više-manje same od sebe, temeljem (nadam se) pozitivno intonirane usmene predaje o našim proizvodima.
WhateverCupcake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:20   #32
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post

Možeš koristiti niacinamid nakon salicilne? Ne zacrveni ti se lice? Ja recimo ne mogu. Problem je u pH, niacinamid se razgrađuje u kiselom pH (inače mora biti smješten u skoro neutralnu bazu da bi bio stabilan) i to može dovesti do karakterističnog flushinga u licu. To nije alergijska reakcija niti iritacija nego baš razgradnja niacinamida, ali ja sam već dovoljno ružičasta i bez toga tako da izbjegavam tu kombinaciju.

I Clarion je baš skoro kao voda, jako je tanak i razmaziv. Pa nisam sigurna bi li ti se svidio. Razlog za to je taj što je dizajniran za kožu koja ne trpi puno okluziva u slojevima jer je sklona nepravilnostima. Drugi je taj što je vodenu teksturu najlakše kontrolirati količinski na licu, a s eksfolijantima ne treba pretjerivat. I treće, s vodenim teksturama se ne koriste razni emulgatori koji inače idu u kremaste proizvode, a koji mogu iritirati upaljenu kožu.
Nisam nikada koristila jedno za drugim jer je salicilna koju koristim u kremi

Ako bih recimo oprala lice i stavila Clarion, što povrh toga za barem malo hidratacije i čekam li ili mogu odmah?

Btw, hvala ti beskrajno na strpljenju što nam se svima trudiš odgovoriti <3
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:46   #33
Pratim pricu o Skintegri i jako mi se svidja kako je zamisljena.Pretpostavljam da su proizvodi komplementarni i predvidjeni kao slojevita nadopuna,naravno prema tipu koze...imam 2 pitanja (za sad)...zasto 5 posto AHA,odnosno da li ce bit i proizvod sa vecim postotkom i vitamin c - koji je oblik? I najvise od svega cestitke na hrabrosti.Zelim ti zbilja uspjeh i to ne samo na ovom podrucju...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:59   #34
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Nisam nikada koristila jedno za drugim jer je salicilna koju koristim u kremi

Ako bih recimo oprala lice i stavila Clarion, što povrh toga za barem malo hidratacije i čekam li ili mogu odmah?

Btw, hvala ti beskrajno na strpljenju što nam se svima trudiš odgovoriti <3
Nema na čemu. Po meni je svako čekanju duže od minute samo nepotrebno isušivanje lica, mada ima ekipe koja tvrdi da s tim čekanjem vide dramatičnu razliku. Ja je recimo nikad nisam primijetila. Preporučam ti da odmah hidratiziraš, i to dobro. Salicilna ima tu jedinstvenu sposobnost među kiselinama da putuje kroz sebum, zato i izvanredno čisti pore. Zaštopana pora su u biti keratinociti koji se nisu pravilno odljuštili + sebum koji se s vremenom stvrdnuo i najčešće oksidirao na vrhu, zato izgleda kao crna točkica. Kiseline ili retinoidi su fenomenalna stvar za prevenciju daljnjih akni jer zaustavljaju razvoj tog čepa u pori. Akna nastaje kad čep u pori kompletno blokira istjecanje sebuma iz pore (sebum je hranilište za P.acnes bakterije). Ljudi kad krenu koristiti kiseline primjećuju puno više sebuma i to im dođe kao šok. Ne razumiju da su se otvorili ti putevi koji konačno izvode sebum na površinu kože, gdje i treba biti jer je njegova svrha lubriciranje epidermisa ili gornjeg sloja kože. Kozmetička industrija nas je pogrešno indoktrinirala da površina kože treba biti potpuno mat, da koristimo adstringense na licu i samo mičemo i mičemo tu maščobu. Pa taj sebum ima svoju svrhu, a ona je zaštitna za kožu kompletno. Suvišak sebuma zaštopanog u pori je izvor upale, a ne kad je sebum protočan. Zato neki ljudi s izrazito masnom kožom nikada nemaju akne. Imaju dobar protok sebuma na površinu, i on jednostavno ne sudjeluje u tom procesu zaštopavanja pore.

S tim rečenim, svaka topička aplikacija proizvoda djeluje samo na razini kože. Ako je izvor akni negdje u pogrešnoj prehrani, hormonima ili nečem sličnom, NEMA tog topičkog proizvoda koji će riješiti akne u potpunosti dok god se ne riješi izvor tih akni. Ja uvijek kažem da za cistične akne na donjoj polovini lica treba prvo ić kontrolirat hormone, a ako se primjećuju čudni ispadi na licu, nevezano za rutinu i ciklus, onda treba obratit pozornost na hranu. Prvo i osnovno mliječni proizvodi i šećer, uključujući i ogromne količine voća koje se eventualno pojedu kroz dan.

Moja omiljena kombinacija za navečer je Clarion + Naro. Salicilna iz Clariona treba neki malo konkretniji okluziv, barem na mojoj 29-godišnjoj koži koja više nije toliko masna osim u PMS-u. Inače sam godinama prezirala ulja dok nisam otkrila skvalan, i odmah sam znala da ga moram imati u asortimanu. Problem kod većine ulja je taj što su IZRAZITO nestabilna. Iako im je rok trajanja tipa godinu dana, uglavnom užegnu već nakon 2-3 mjeseca. Užegla ulja imaju abnormalan iritativni potencijal jer im se doslovno mijenja kemijska struktura. Iritacija = akne. Skvalan je super stabilan jer to i nije ulje - ulje nego derivat iz maslinovog ulja koji eto ima konzistenciju i sve blagodati ulja, ali bez mirisa, bez težine i bez komedogenosti.

livy - Naš proizvod s 5% AHA u sebi ima dodatak PHA ili polihidroksilne kiseline, odnosno glukonolaktona. To bi zapravo bio ekvivalent 7% kiselina. Ova kombinacija odlično potencira efikasnost glikolne bez iritacije koju veći postoci AHA nose sa sobom. Moja koža je naviknuta na 10% AHA koja je gornja zakonska granica u EU za tjedne tretmane, no naš Lumion mi je pokazao identičnu efikasnost, a mogla sam ga koristiti svakodnevno bez iritacije.

neroliana - dobila sam odgovor iz labosa. Rok trajanja je godinu dana, bez obzira kad otvoriš proizvod. Mikrobiologija nam je prošla na svim testovima, uključujući i grijanje proizvoda (mada, nemoj to radit).
WhateverCupcake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:03   #35
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Stridex ti je bolji od PC? Osobno nisam probala Stridex, ali čini mi se da ima alkohola i parfema pa me to odbijalo. Znam da na redditu, odnosno na skincareaddictionu puno ekipe rejva o Stridexu, ali ima i dosta ljudi kojima je preagresivan.

Salicilna je super jeftina sirovina, evo to ću odmah javno reći, te mislim da proizvodi isključivo na bazi salicilne kiseline ne trebaju koštati milijune kuna. Problem je stabilizirati kombinaciju salicilne i glikolne. Zato, pretpostavljam, PC niti nema ovakav proizvod koji je kombinacija AHA i BHA. Ima Skinceuticals. Zove se Blemish + Age Defense (1.5% salicilne i 3.5% glikolne). I košta 90 dolara za 30 ml. Mislim da je sad jasnije što želim reći.
Na mom Stridexu piše alcohol free. Ali mentol ima pa nekima to škodi. Mogu reći da mi Paula's Choice apsolutno ništa nije radila, doduše nisam dugo koristila. Mjesec dana možda? Mislim ono, ni lijevo ni desno, ništa. A Stridex, koji sam doduše počela koristit odmah nakon PC, mi je dramatično popravio kožu u roku keks. Jednostavno mi ga je ugodno koristiti. Malkoc mi nakon nekog vremena isuši obraze ali dobro hidratiziram i to je to. A inače stvarno imam i osjetljivu i reaktivnu kožu.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:52   #36
Whatewer, hvala ti na info.Bas takve trebamo...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 14:30   #37
Jelena, cestitam na Skintegri, sve mi se cini vrlo profesionalno i napravljeno s puno znanja, truda i ljubavi

Trenutno prije kreme koristim Caudalie SOS serum koji mi je ok. Bi li ga mogla zamijenit Hydra B serumom, jel imaju slicno djelovanje?

Koza mi je normalna/dehidrirano-suha, ovisno koliko je hidriram i o godisnjem dobu.
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:38   #38
Lentil - Hydra B je dosta gušći i hidratantniji od Caudalie seruma koji je vodenast. Oba se upijaju brzo i potpuno, ali to je jedina sličnost. Zapravo, ne znam s čime da ti usporedim Hydra B serum jer osobno nikad nisam probala takvu teksturu kod drugog proizvoda. Tekstura Hydre B je svilenkasta emulzija, dakle sličnije gel-kremi, ali upijanje je instantno (kao kod seruma). Koža doslovno popije proizvod, čak i masna koža, tako da je odličan za layering i za korištenje ispod make upa. Nema ljepljivosti kao kod drugih proizvoda s hijaluronom jer smo koristili niskomolekularni hijaluron koji djeluje na dubljim slojevima kože, umjesto da vuče vlagu samo na površinski sloj kože, i to se baš osjeti naspram klasičnih hijaluronskih seruma. Ukoliko se kombinira s par kapi ulja, koža dobije baš lijepi plump izgled. Nadam se da ti ovo malo pomaže.
WhateverCupcake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:03   #39
Kupila si me na gušći i hidratantniji
Definitivno ga uzimam

Hvala puno na iscrpnom odgovoru
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:35   #40
Quote:
WhateverCupcake kaže: Pogledaj post
Lentil - Hydra B je dosta gušći i hidratantniji od Caudalie seruma koji je vodenast. Oba se upijaju brzo i potpuno, ali to je jedina sličnost. Zapravo, ne znam s čime da ti usporedim Hydra B serum jer osobno nikad nisam probala takvu teksturu kod drugog proizvoda. Tekstura Hydre B je svilenkasta emulzija, dakle sličnije gel-kremi, ali upijanje je instantno (kao kod seruma). Koža doslovno popije proizvod, čak i masna koža, tako da je odličan za layering i za korištenje ispod make upa. Nema ljepljivosti kao kod drugih proizvoda s hijaluronom jer smo koristili niskomolekularni hijaluron koji djeluje na dubljim slojevima kože, umjesto da vuče vlagu samo na površinski sloj kože, i to se baš osjeti naspram klasičnih hijaluronskih seruma. Ukoliko se kombinira s par kapi ulja, koža dobije baš lijepi plump izgled. Nadam se da ti ovo malo pomaže.
Ovo zvuči jako obećavajuće, pogotovo za švedsku zimu Naručila sam Hydra B i Naro, taman će mi stići kad budem u Hrvatskoj
I čestitke na brendu!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.