Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 13:23   #21
Quote:
plavva kaže:
mater? vulgarno? zašto?
Ne znam je li riječ "mater" bila u igri, no ona mi je pala na pamet jer nije dio standardnog, književnog jezika, kojeg se treba koristiti u novinarstvu, za izvještavanje, a što Bešker čini...kolumne su drugi par cipela

Kriminalac xy ubio svoju mater...Otrovali se plinom, mater i ćaća...

Kao da čitam bapske priče, a ne renomiranog novinara...ok, ne uvijek, kad izvještava o vatikanskim zbivanjima, normalno piše
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:36   #22
Quote:
crtica kaže:
Ne znam je li riječ "mater" bila u igri, no ona mi je pala na pamet jer nije dio standardnog, književnog jezika, kojeg se treba koristiti u novinarstvu, za izvještavanje, a što Bešker čini...kolumne su drugi par cipela

Kriminalac xy ubio svoju mater...Otrovali se plinom, mater i ćaća...

Kao da čitam bapske priče, a ne renomiranog novinara...ok, ne uvijek, kad izvještava o vatikanskim zbivanjima, normalno piše

mater i jest hrvatska riječ, pače dio hr standarda
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:47   #23
No, ne koristimo ju u "službenom" govoru, već koristimo riječ majka, zar ne?
Nije književna...za razliku od spomenute majke...nemojmo sad secirati moju jezikoslovnu nestručnost, mislim da kužimo o čemu je riječ

Grub mi je Bešker u takvim situacijama, a to je neprimjereno jer ponavljam, ne radi se o kolumnama, već o vijestima
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:00   #24
Quote:
crtica kaže:
No, ne koristimo ju u "službenom" govoru, već koristimo riječ majka, zar ne?
Nije književna...za razliku od spomenute majke...nemojmo sad secirati moju jezikoslovnu nestručnost, mislim da kužimo o čemu je riječ

Grub mi je Bešker u takvim situacijama, a to je neprimjereno jer ponavljam, ne radi se o kolumnama, već o vijestima

nema veze, mater je dio standarda to kaj grdo zvuči je drugi par opanaka
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:07   #25
Meni mater nije ni grdo ni grubo. U Dalmaciji mi čak zvuči i nježno. Morali bismo se opustiti malo s jezikom i dozvoliti mu da se obogati. Zašto ostracirati lijepu i tradicionalnu riječ?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:08   #26
Poanta je da umjesto spoznaje o nekom događaju u Italiji, ja imam svaki put lagani šok zbog izričaja...valjda bi takav doajen novinarstva trebao znati bolje.

A puno je riječi, dio standarda, pa se svejedno ne koriste
Neke su čak, bile i zabranjene na ovom forumu...zakaj ih Inoslav ne počne upotrebljavati, kad je već takav realist
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:21   #27
Evo, na brzinu pronađoh par "vijestica" našeg Inoslava:

Quote:
Zastupnica traži da travestit ukloni ud

Piše: Iz Rima Inoslav Bešker

Čelnik Doma poziva sve na toleranciju

Ako “Wladimir Luxuria” (Vladimiro Guadagno) želi i dalje koristiti ženski nužnik u palači Zastupničkog doma na Montecitoriju, neka si ga prvo odreže.

To zahtijeva - u intervjuu objavljenome u subotnjoj rimskoj Repubblici - Elisabetta Gardini, glumica i zastupnica, glasonoša Berlusconijeve stranke Forza Italia. Dok ga ima, ne smije u ženski zahod, makar se nastavio oblačiti kao žena, osjećati se ženom itd. - smatra Gardini. Kojoj, očito, svaki smeta.

Skandal je buknuo kad je Gardini ušla u zahod a iz njega je izlazila/o/lo Luxuria, komunistički zastupnik (transgender/travestit, ovisno o točki zrenja). Luxuria kaže: “Očekivala sam to na početku mandata, ali sada, poslije svih ovih mjeseci, naprosto sam šokirana”.

Na “toleranciju” poziva predsjednik Zastupničkog doma Fausto Bertinotti, koji je i kandidirao Luxuriju na listi svoje stranke. A kvestorima Doma stavljeno je u zadatak da nađu rješenje. Pretpostavlja se da neće slijediti uvjet zastupnice Gardini i da mu ga neće naprosto odrezati.


Quote:
Teroristi su dali i rok - do kraja tjedna

RIM - Za Gabriellea Torsella, talijanskoga fotoreportera otetoga u Afganistanu, otmičari zahtijevaju od talijanske vlade da im izruči Afganistanca koji je prešao na kršćanstvo, osuđen zbog otpadništva na smrt, ali je proljetos pušten da ode u Italiju gdje je dobio azil.

Abdul Rahman, kako se zove Afganac, mora biti izručen prije ramazanskog Bajrama, dakle do kraja tjedna, inače Torsellu ode glava - prijete otmičari.

Nema zakonske, a ni moralne osnove da Italija ispuni taj uvjet. Ipak Italija je, dok je sadašnji ministar vanjskih poslova Massimo D’Alema bio premijer, protjerala kurdskog vođu Abdullaha Öcalana kako bi ga Turska mogla drugdje oteti i osuditi na smrt, pa nije isključeno da će naći načina da Afgančevom glavom otkupi Talijanovu.

Torsello je petnaestak godina živio u Londonu i radio uglavnom za britanska glasila. Njegova supruga Austrijanka se, zajedno sa 4-godišnjim sinom, sklonila negdje u Tirol. Očito je da obitelj ne vjeruje ni britanskoj zaštiti. Torsello je u Afganistanu bio lak cilj, za razliku od, recimo, talijanskih vojnika, diplomata itd.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:25   #28
ahahahahaha divno

gle, meni su te stvari dio njegovog humora i odvalim svaki put kad na njih naletim.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:25   #29
Ima toga još...kad je izvještavao o Berlusconiju, kad mu je pozlilo prilikom nekakve konvencije, opet su tu slikoviti pjesnički izražaji "U dvorani je zavladao opći plač"; "Berlusconi doktoru: Jeste li vi Bin Laden"

A ne mogu nikako naći vijest o nekakvom talijanskom liku, koji ne želi primiti nasljedstvo jer se posvađao s majkom/materom , koja mu je ostavila grdnu lovu. Ili o časnim sestrama, koje djeluju po zatvorima, te ih je već dosta napustilo službu jer su se zaljubile u zatvorenike...

Mislim kako je Ino, malo previše vremena proveo u Italiji
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:26   #30
Quote:
plavva kaže:
ahahahahaha divno

gle, meni su te stvari dio njegovog humora i odvalim svaki put kad na njih naletim.
Ali to nije vijest...to je njegova, meni ne baš duhovita, zajebancija
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:28   #31
Quote:
crtica kaže:
Ali to nije vijest...to je njegova, meni ne baš duhovita, zajebancija

hahahaha pa da, nije vijest, al si onu vijest o tipu kojeg traže po svetu a on neće majčinu lovu zapamtila, ne?

gle, ino nije novinar. stvarno. on je za početak doktor humanističkih znanosti i profesor na gregorijani, a u slobodno vrijeme i skriboman koji se zajebava sa vijestima
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:37   #32
Quote:
plavva kaže:
hahahaha pa da, nije vijest, al si onu vijest o tipu kojeg traže po svetu a on neće majčinu lovu zapamtila, ne?

gle, ino nije novinar. stvarno. on je za početak doktor humanističkih znanosti i profesor na gregorijani, a u slobodno vrijeme i skriboman koji se zajebava sa vijestima
A ne predaje li on novinarima na Filozofskom? I ne piše li knjige o etici u novinarstvu?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:40   #33
Quote:
crtica kaže:
A ne predaje li on novinarima na Filozofskom? I ne piše li knjige o etici u novinarstvu?
ne, ne predaje. i nema novinara na filozofskom ako se ne varam

predaje na sveučilištu u rimu

edit: a etika isključuje zajebanciju?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:48   #34
Koliko znam, diplomirao je novinarstvo u Zagrebu, a u jednom članku je pričao o tome što predaje studentima novinarstva, ne mogu ruku u vatru dati, od kud mi to da se radi o zagrebačkom sveučilištu. Znam da je i koautor knjiga o istraživačkom novinarstvu.

Ne, ali ovo njegovo je neukus i zato mi nije etično čitati o "sječi udova" u talijanskom parlamentu, kod "sazrelog" tranvestita
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:54   #35
Quote:
crtica kaže:
Koliko znam, diplomirao je novinarstvo u Zagrebu, a u jednom članku je pričao o tome što predaje studentima novinarstva, ne mogu ruku u vatru dati, od kud mi to da se radi o zagrebačkom sveučilištu. Znam da je i koautor knjiga o istraživačkom novinarstvu.

Ne, ali ovo njegovo je neukus i zato mi nije etično čitati o "sječi udova" u talijanskom parlamentu, kod "sazrelog" tranvestita

diplomirao je sociologiju i još nekaj
doktorirao na držiću u milanu

ok, al gle, mi se sporimo oko taktičnosti njegovog pisanja, ne oko etike. meni je smiješno, tebi nije
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:55   #36
Quote:
plavva kaže:
ne, ne predaje. i nema novinara na filozofskom ako se ne varam

predaje na sveučilištu u rimu

edit: a etika isključuje zajebanciju?
predavao je na politologiji u zagrebu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:57   #37
Quote:
plavva kaže:
diplomirao je sociologiju i još nekaj
doktorirao na držiću u milanu

ok, al gle, mi se sporimo oko taktičnosti njegovog pisanja, ne oko etike. meni je smiješno, tebi nije
Sori, ti si potegla njegovo novinarstvo, za mene, obzirom izvještava za Jutarnji, jest novinar, a i našla na netu da ga je diplomirao u Zagrebu. Ako se bavi još nečin, to je u ovom kontekstu nebitno, nije samo kolumnist, već i novinar izvjestitelj

Štoviše, piše i knjige o novinarstvu...tako da mislim kako ne griješimo ako kažemo da za jednog novinara ima preosebujan način izvještavanja dijela vijesti iz Italije
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:59   #38
Ne znam, meni je drago kad je netko svoj i ne piše po formuli. Kad je ono Galić pisao iz Pariza, mogao sam ja napisati njegov izvještaj, samo da mi je netko ukratko ispričao temu. Kod Beškera nikad ne znaš što te čeka. A nimalo nije glup.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:02   #39
To nisam ni rekla, nego mi je nekako nespojivo, kao Jekyll & Hyde, čitati njega u kolumnama, ovakvim sitnim i bizarnim vijesticama, te ozbiljnim analizama vatikanskih događanja
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:03   #40
meni je ok taj njegov leprsavi, 'djecacki' stil.
uostalom, svi smo vi previse naviknuti na dosadne stereotipe hrvatskog novinarstva, koje se, poput nervozne mlade, koleba izmedju drzavotvorno-politickog udvornistva i tabloidnog zutila. na zapadu postoji puno veca sloboda pisanja i novinari su prisiljeni, prvenstveno zbog velike konkurencije na trzistu rada, biti kreativni i pisati ZANIMLJIVO.
vjerojatno ni nas inoslav nije previse toga inovirao osmisljavajuci svoj karakteristicni stil, vec jednostavno, kako je i sam priznao u jednom intervjuu, svakoga jutra 'prelista' sve talijanske novine na webu i nakon toga napise neki svoj komentar u slicnom, leprsavom, mediteranskom duhu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.