Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 21:56   #181
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
E pa da, al vidiš, ja imam psihičke pripreme kad trebam popit neku puno manju, kamoli ovo evo recimo, pijem b kompleks od NW i one su male duguljaste i tanke, ali ja svejedno vrtim to i vrtim bar pola minute po ustima dok ne uspijem progutat, pa na kraju uspijem sa par većih i brzih gutljaja. No ove su stvarno konjske. A meni se grlo stisne samo šta osjetim da je tableta u ustima....sa kapsulama nisam nikad imala problem, a popila sam prije 2-3 bočice betaglukana od transfer pointa. Stvarno se nisam nadala da će ove bit tolike. To je valjda zato što su skroz prirodne i ne sadrže ama baš ništa šta ne trebaju.
Nemoj vrtiti b-kompleks u ustima, bit će ti samo još gore. A i preporučio bih ti KAL-ov b-kompleks kojeg sam osobno pio. Imaju lagani okus po menti, dođu te jeftinije a isto imaš po 100mg od svakog b-vitamina.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:41   #182
Jel netko zna cijenu beta glukana u Sloveniji?
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:37   #183
pozdrav svima .... doktorica mi je preporučila beta glukan i pronašla sam više ponuda ... Naime , najeftiniji bi bio ovaj http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...FQpj3wodOk0A4Q
No, s obzirom da je toliko jeftiniji pitam se koliko je uistinu učinkovit ...
Također, pročitala sam sve dosadašnje stranice ove teme i vidjela da su neki ljudi prilikom uzimanja imali temperaturu.... nešto o tome pronašla sam i ovdje http://www.eurovita.net/index.php?sid=7
Uglavnom , kome se neda čitati piše da je to zbog sastojka manan kojeg beta glukan ne smije sadržavati ...
Dal je netko probao taj betaglukan od eurovite ? Čini mi se o.k.
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 20:20   #184
Quote:
kraljica ludosti kaže: Pogledaj post
pozdrav svima .... doktorica mi je preporučila beta glukan i pronašla sam više ponuda ... Naime , najeftiniji bi bio ovaj http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...FQpj3wodOk0A4Q
No, s obzirom da je toliko jeftiniji pitam se koliko je uistinu učinkovit ...
Također, pročitala sam sve dosadašnje stranice ove teme i vidjela da su neki ljudi prilikom uzimanja imali temperaturu.... nešto o tome pronašla sam i ovdje http://www.eurovita.net/index.php?sid=7
Uglavnom , kome se neda čitati piše da je to zbog sastojka manan kojeg beta glukan ne smije sadržavati ...
Dal je netko probao taj betaglukan od eurovite ? Čini mi se o.k.
125mg je preslaba doza. Meni je trebalo 1000mg da bi imao ikakvog efekta. Stoga uzmi neki od 500mg, krkini dva takva dnevno i to je to.

Mada, koliko mi se čini, neka znatna djelovanja počinju tek sa 2 ili 2 i pol grama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:37   #185
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
125mg je preslaba doza. Meni je trebalo 1000mg da bi imao ikakvog efekta. Stoga uzmi neki od 500mg, krkini dva takva dnevno i to je to.

Mada, koliko mi se čini, neka znatna djelovanja počinju tek sa 2 ili 2 i pol grama.
oba dva su od 500 mg., mislila sam pit 1500 dnevno ... jel si isprobao koji od tih ?
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 16:00   #186
Quote:
kraljica ludosti kaže: Pogledaj post
oba dva su od 500 mg., mislila sam pit 1500 dnevno ... jel si isprobao koji od tih ?
Pio sam 4 x 250 mg od Aktivala. Nisam osjećao nikakvu vručinu ili druge nuspojave.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 11:10   #187
evo da se javim ... naručila sam direktno online od Aktivala beta glukan 90 tableta od 500 mg za 530 kn ...pit ću 3 kapsule dnevno pa vam za par mjeseci javim rezultate
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 01:25   #188
Bok,
može li mi netko objasniti kakve veze ima beta glucan sa SMANJENJEM broja trombocita?? Mom tati su zabranili uzimanje beta glukana u bolnici jer smatraju da je pad trombocita rezultat uzimanja beta glucana. Ima li itko neko logično objašnjenje jer ja ovo ne mogu shvatiti...? Koliko ja znam, beta glukan omogućava STVARANJE trombocita u koštanoj srži a ne smanjenje...
andja7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:54   #189
Quote:
Vorki kaže: Pogledaj post
Naravno da lijekove NE TREBA kupovati na internetu ni u ludilu!
Za početak: lijekovi se niti NE SMIJU prodavati na internetu. Ali beta-glukani kao i mineralno-vitaminski pripravci NISU lijekovi, to su dodaci prehrani.
Ljudi često brkaju kruške i jabuke, ak te to buni imaš dobar članak koji ti tumači razliku: http://www.drogerija.hr/clanci/dodac...-ili-lijekovi/

I najvažnije: kad se kupuje preko interneta kupuje se od provjerenog izvora.

A što se tiče čistoće, već sam gore napisao da "čistoća" ne znači doslovno čistoća nego da se termin odnosi na udio određenog elementa u sastojku tako da se s čistoćom ne treba zamarati nego treba gledati koliko miligrama nečega dobiješ u dnevnoj dozi. Može biti 100% čisto, al ga dobiješ 1 miligram. Ili može biti 80% al ga dobiješ npr. 10 miligrama na dan. Glupost bi bila da kupiš onaj "čišći" kad ga nema ni približno dovoljno. Logika ti govori tako...
Slažem se! Znaš li možda koliko bi trebalo, dakle MILIGRAMA, beta glukana za recimo "udarnu" dnevnu dozu?
Moj tata je uzimao 3X500 mg dnevno 98% čistoće od Weidera. Na deklaraciji piše da u 100 g (cijela bočica sadrži 96 g-120 tableta) ima 62500 mg (62,5 g) beta-d-(1,3)-(1,6) glukan kompleksa.
Isto tako, piše da sastojka beta glukan kompleksa u 3 kapsule ima 1500 mg.
Pojašnjenje?
Hvala
andja7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 16:13   #190
Quote:
Vorki kaže: Pogledaj post
Naravno da lijekove NE TREBA kupovati na internetu ni u ludilu!
Za početak: lijekovi se niti NE SMIJU prodavati na internetu. Ali beta-glukani kao i mineralno-vitaminski pripravci NISU lijekovi, to su dodaci prehrani.
Ljudi često brkaju kruške i jabuke, ak te to buni imaš dobar članak koji ti tumači razliku: http://www.drogerija.hr/clanci/dodac...-ili-lijekovi/
Ovome su često krive i same firme koje proizvode, distribuiraju i reklamiraju dodatke prehrani. Jer u (možda moraju tako) reklamama veoma često govore ...za obavijest o mjerama, indikacijama i nuspojavama obratite se svom liječniku ili ljekarniku. A to samo doprinosi da dosta veliki postotak ljudi tvrdoglavo i tupoglavo poistovečuje svake tablete i kapsule sa klasičnim lijekovima. Mnogi kao da nisu čuli, ako koriste nutritivnu terapiju da se mogu nabaviti rezači kapsula u apotekama i iscjediti sadržaj pomoću rezača u neki sok i to popiti, te da se uopće ne moraju gutati i same kapsule. Mada istiskivanje zadaje malo posla, al hebiga. Da imam rak i odabrao sam iz nekog razloga liječenje nutricionizmom i da moram pit 30 i više kapsula dnevno s dodacima prehrani, pa naravno da bi si nabavio rezač kapsula i istiskivao sadržaj iz njih u nekakav sok ili vodu.

Quote:
Vorki kaže: Pogledaj post
I najvažnije: kad se kupuje preko interneta kupuje se od provjerenog izvora.
Mislim da je gotovo nemoguće utvrditi koji je provjeren izvor. Čuo sam da na svjetskom nivou sam dvije-tri ili nekolicina najjačih farmaceutskih tvrtki puni tablete/kapsule s dodacima prehrani, dok su ostali samo preprodavači. Ili ako čak i ne pune tablete i kapsule, uglavnom daju sirovinu na veliko pa je onda manji proizvođači razdjeljuju na male količine, grame, miligrame i mikrograme, te ih stavljaju u kapsule. Recimo jedna hrvatska tvrtka Magdis se specijalizirala baš u sastavlanju kapsula. Kažeš im od kojeg materijala hoćeš da ti ih sastave, od nekog drugog kupiš materijal na veliko kojim puniš te kapsule i tako to ide.

Quote:
Vorki kaže: Pogledaj post
A što se tiče čistoće, već sam gore napisao da "čistoća" ne znači doslovno čistoća nego da se termin odnosi na udio određenog elementa u sastojku tako da se s čistoćom ne treba zamarati nego treba gledati koliko miligrama nečega dobiješ u dnevnoj dozi. Može biti 100% čisto, al ga dobiješ 1 miligram. Ili može biti 80% al ga dobiješ npr. 10 miligrama na dan. Glupost bi bila da kupiš onaj "čišći" kad ga nema ni približno dovoljno. Logika ti govori tako...
Tu se slažem.

Quote:
andja7 kaže: Pogledaj post
Znaš li možda koliko bi trebalo, dakle MILIGRAMA, beta glukana za recimo "udarnu" dnevnu dozu?
Moj tata je uzimao 3X500 mg dnevno 98% čistoće od Weidera. Na deklaraciji piše da u 100 g (cijela bočica sadrži 96 g-120 tableta) ima 62500 mg (62,5 g) beta-d-(1,3)-(1,6) glukan kompleksa.
Isto tako, piše da sastojka beta glukan kompleksa u 3 kapsule ima 1500 mg.
Pojašnjenje?
Hvala
Ovisno o bolesti, udarne doze su navodno 2 do tri grama (2000-3000mg). Ja sam uzimao 4 x 250 mg, dakle 1000mg dnevno od Aktivala. i djelomično mi je pomoglo.

Dosta ljudi kaže da radi prevencije uzimaju 500mg.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 24.08.2012. at 16:18.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:07   #191
bog svima,

ovako imam dijagnosticiran gastritis i zanima me da li je netko pio beta glukan s gastritisom i da li je imao neke smetnje?
evikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 21:17   #192
Quote:
evikus kaže: Pogledaj post
bog svima,

ovako imam dijagnosticiran gastritis i zanima me da li je netko pio beta glukan s gastritisom i da li je imao neke smetnje?
Lišće stevije u kojoj ima 300 puta slađeg šećera nego običan šećer je dobro za probavu. Čuo sam to u plodovima zemlje. Jedan naš domači čovjek ju prodaje.

Ako je dobra za probavu, valjda je dobra i za gastritis.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:43   #193
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Još jedan forumaš imao je iskustvo sa temperaturom, doduše ne baš 39 stupnjeva i ne toliko dugo kao vi, pa je zaključio da mu se imunosni sistem probudio i da sada povišenjem temperature on uništava viruse, bakterije i ostalu gamad koja šteti tijelu. Niti on osim temeperature nije imao drugih simptoma, tako da se može reći da Beta 1,3 glukan zaista djeluje na vas i budite sretni radi toga.
to sam bio ja, taj s temperaturom i s tim zaključkom.
evo, pošto pijem beta glukan od aktivala 500mg vec sad cetvrtu zimu zaredom (jedan paket od 90 tableta po 500mg, jedna tableta dnevno, tri mjeseca) htio sam samo napisati da me doktorica nedavno pitala u čudu, da sto se dogadja samnom, nije mi prepisala antibiotike niti jednom u zadnje 3 godine, a prije je to bila normalna stvar svakih par mjeseci.. Rekao sam joj da je to zbog beta-glukana ali ona se samo nasmijala, i rekla da je sigurno od bolje prehrane i vježbanja. sirotica, a ja na hmelj i pizza dijeti vec godinama, je, od prehrane je ziher )
meni BG od aktivala djeluje super, ne treba mi uopce onaj od transferpointa..
a ovo za podizanje temperature od BGa, to mi je druga doktorica potvrdila, rekla je da se i inace svaki organizam brani od infekcija podizanjem temperature, na taj način se "kuha" i "dezinficira" iznutra. njene rijeci. naravno, govorim o blagom povecanju, sa 36,6 na 37,5 i to traje manje od tjedan dana. nakon toga temperatura nestaje..
neznam, zao mi je sto nekima ne djeluje, meni je savrsen, steta sto drugi nisu tako odusevljeni s njim :/ prve godine je bio 780kn, slijedece 690kn i sad je 580kn taj paket 500mg/90 komada.
a doze od 2 do 3 grama kako neki pisu - niste normalni, 250mg od aktivala je za prevenciju, 500mg za liječenje "jednostavnih bolesti" tipa prehlada, gripa,alergije, gljivice a 1000mg za pomoc kod teskih oboljenja i nakon kemoterapije.
wucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:29   #194
Quote:
wucko kaže: Pogledaj post
a doze od 2 do 3 grama kako neki pisu - niste normalni, 250mg od aktivala je za prevenciju, 500mg za liječenje "jednostavnih bolesti" tipa prehlada, gripa,alergije, gljivice a 1000mg za pomoc kod teskih oboljenja i nakon kemoterapije.
Svačija je biokemija različita. Ja sam znam da dok nisam krkno 1000mg 2x250 ujutra pa isto toliko navečer, da mi nije pomoglo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 08:29   #195
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Svačija je biokemija različita. Ja sam znam da dok nisam krkno 1000mg 2x250 ujutra pa isto toliko navečer, da mi nije pomoglo.
istina piskavče, svačija je biokemija različita... actually, sjecam se da sam i ja znao u doba teškog snijega i leda krknut jedan od 500 ujutro i jedan navecer, da me drži...
wucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 17:15   #196
Quote:
Nutri Kika kaže: Pogledaj post
Hm... Zanimljiva cijena (http://www.fitness.com.hr/shop/dodac...ta-Glucan.aspx). Zaista da se čovjek zapita! Ipak, podatak o čistoći od 98% mi se čini malo nabrijano. Koliko znam 90% je već jako puno. Trebalo bi to malo proučiti odnosno pregledati na stranim stranicama
Čitajuć sastav Weiderovog Beta-Glucana potpuno identičan ostalima, stoga ga koristim već 3 mjeseca 2puta po 1 iz gin razloga CIN 3, zadnja PAPA bila je super, CIN je nestao...
Blankaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:59   #197
Beta 1,3 Glukan ima djelovanje (antioksidansno, i antikancerogeno) ali je slabo, samo malo vise od placeba.


Ako zelite jaki prirodni antioksidans i antikancerogen lijek, preporucam MELATONIN. Inace se luci u epifizi svake noci kad spavamo, ali za antioksidantne doze i antikancerogene moci potrebno je uzeti visoku dozu.

http://www.swansonvitamins.com/natro...-5-mg-100-tabs

http://en.wikipedia.org/wiki/Melatonin
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 15:33   #198
Ja isto tražim beta glukan ali ne znam koji da kupim, sad sam našla na jednoj stranici da ovaj od Weidera nije 98% , nego piše da sadrži 63%
evo link
http://www.vitalize.de/en/vitamins-m...TA-GLUCAN.html
pa sad ništa ne kužim
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:38   #199
Meni samo nije jasno zašto je ovo na alternativi?!

Normalan dodatak prehrani, koji je još detaljno znanstveno istražen i potvrđen od fda-a i svih "uvaženih" institucija čije poruke anti alternativci štuju.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 23:08   #200
Nije detaljno istražen.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.