Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 16:32   #2901
poslala sam papire u veljaci (iako je i po papirima bilo jasno da imam pravo na DD jos i za ozujak, do kada traje PP), al od DD nista
zovem ih sutra vidjet gdje je zapelo ...
sad sam tek u travnju dobila rjesenje o produljenju PP i odmah im poslala. Jel ima sanse da dobijem i DD za travanj ili ce me zeznuti i preskociti taj mjesec?
Ima netko iskustva?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 21:06   #2902
meni umjesto 299 sjelo 199kn....cure znate li zasto? radi se o produzenju dd i predano na vrijeme
bittersweetness is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:04   #2903
Quote:
bittersweetness kaže: Pogledaj post
meni umjesto 299 sjelo 199kn....cure znate li zasto? radi se o produzenju dd i predano na vrijeme
Pa vjerojatno zato što su vam se primanja u prošlog godini povećala
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 07:39   #2904
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
poslala sam papire u veljaci (iako je i po papirima bilo jasno da imam pravo na DD jos i za ozujak, do kada traje PP), al od DD nista
zovem ih sutra vidjet gdje je zapelo ...
sad sam tek u travnju dobila rjesenje o produljenju PP i odmah im poslala. Jel ima sanse da dobijem i DD za travanj ili ce me zeznuti i preskociti taj mjesec?
Ima netko iskustva?
zapelo je kod njih,zvala sam i rekli su mi da je došlo preko 30 000 prijava i da su stigli obradit samo pristigle do 15.2 ..
da će novac doći idući mjesec...živo me zanima hoće li uplatit zaostatak za ovaj mj.
mayathequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:23   #2905
evo i ja dosla napisati isto, uspjela sam ih napokon dobiti na telefon, rekla mi je (skoro ljubazna) teta da su obradili samo zahtjeve pristigle u prvom dijelu veljace, da ostatak obradjuju.
Pregledala je odmah moj predmet i rekla da je sve OK uneseneseno, da je to nastavno pravo i da ce biti isplata u svibnju za ozujak i travanj.

Quote:
bittersweetness kaže: Pogledaj post
meni umjesto 299 sjelo 199kn....cure znate li zasto? radi se o produzenju dd i predano na vrijeme
DD ovisi o visini primanja. Vjerovatno ste u 2010. imali niza primanja te ostvarili pravo na visi iznos doplatka.
Kad dobijes rjesenje pisat ce ti tocan iznos na osnovu kojeg je odobren DD.
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:47   #2906
Ja predala zahtjev u veljači po prvi puta za DD, do sad nisam dobila nikakav odgovor...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 14:17   #2907
mi smo predali zahtjev za dd radi "težeg oštečenja zdravlja", ja sam na pp radi njege djeteta.
I sada mi je došao poziv da dostavimo nalaze neuropedijatra, otorinolaringologa i okuliste za dijete. I još potvrdu sa HZZO o isplaćenoj rodiljnoj i potvrdu porezne uprave o visini dohotka za sebe i supruga.
I sad me to zbunjuje jer su nam prvo rekli da za dd u tu svrhu ne trebaju te potvrde o visini dohotka ili isplaćenom porodiljnom.
Pa sad odjednom treba?
I pogotovo me zbunjuje to da trebamo još kod otorinolaringologa i okuliste jer su nam na hzzo rekli nakon dobivanja rješenja da samo rješenje nosimo jer više ne traže te posebne nalaze već samo one relevantne za slučaj.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 14:42   #2908
Mame sa 3 djece, dali se ima pravo na onih 500 kn što nam isplaćuju uz dječiji doplatak, samo ako primamo isti.
Nap. mislim da od iduče god. nećemo imati pravo na doplatak pa me zanima dali s time gubimo i tih 500 kn.
BestTime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:02   #2909
Quote:
BestTime kaže: Pogledaj post
Mame sa 3 djece, dali se ima pravo na onih 500 kn što nam isplaćuju uz dječiji doplatak, samo ako primamo isti.
Nap. mislim da od iduče god. nećemo imati pravo na doplatak pa me zanima dali s time gubimo i tih 500 kn.
ja mislim da, da...jer ti 500kn je u skoplu djeceg....
mir@so is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:41   #2910
Napomena: Ovo je informativan tema o dječjem doplatku. Da li je novac sjeo ili nije sjeo možete pisati na Starci zbor. Nadalje kartoniram sve postove na temu isplate i sjedanja doplatka koji se ponavljaju iz mjeseca u mjesec i zatrpavaju temu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 20:43   #2911
hvala cure,vjerovatno jer mi prihod porastao nesto
bittersweetness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 08:46   #2912
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
mi smo predali zahtjev za dd radi "težeg oštečenja zdravlja", ja sam na pp radi njege djeteta.
I sada mi je došao poziv da dostavimo nalaze neuropedijatra, otorinolaringologa i okuliste za dijete. I još potvrdu sa HZZO o isplaćenoj rodiljnoj i potvrdu porezne uprave o visini dohotka za sebe i supruga.
I sad me to zbunjuje jer su nam prvo rekli da za dd u tu svrhu ne trebaju te potvrde o visini dohotka ili isplaćenom porodiljnom.
Pa sad odjednom treba?
I pogotovo me zbunjuje to da trebamo još kod otorinolaringologa i okuliste jer su nam na hzzo rekli nakon dobivanja rješenja da samo rješenje nosimo jer više ne traže te posebne nalaze već samo one relevantne za slučaj.
Mi smo trebali samo rješenje o pp i ispunjenu tiskanicu. Meni je žena telefonski rekla da trrebam i potvrde o plaćama, ali da one ne utječu na dobivanje dd-a, ali kad sam došla tamo, rekla je da ne treba.
Pokušaj nazvati još jednom i provjeriti
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 09:11   #2913
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Mi smo trebali samo rješenje o pp i ispunjenu tiskanicu. Meni je žena telefonski rekla da trrebam i potvrde o plaćama, ali da one ne utječu na dobivanje dd-a, ali kad sam došla tamo, rekla je da ne treba.
Pokušaj nazvati još jednom i provjeriti
hvala puno Loptica, ma nisu mi uopće jasni. i na stranici od mirovinskog piše da ne trebaju te potvrde....evo upravo mm zove pa ćemo vidjeti :/
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:24   #2914
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
hvala puno Loptica, ma nisu mi uopće jasni. i na stranici od mirovinskog piše da ne trebaju te potvrde....evo upravo mm zove pa ćemo vidjeti :/
da, zvali smo i u svoju ispostavu i u žajinu, naime otkad smo predali rješenje (a oni koji su pratili moju priču o produljenju porodiljnoga znaju kad je to još bilo), eh odonda je to rješenje u žajinoj, putuje do sobe u koju treba doći i još nije došlo. I to nam kaže ženska naše ispostave koja ima potvrdu da su primili već drugi dan predavanja

ja ću se samoubit.

isprika na dizanju panike, opet je super mighty državna institucija pokazala umijeće putovanja jednog papira po par tjedana unutar iste zgrade.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:20   #2915
Meni se čini da sve ovisi u koju ste ispostavu predali zahtjev
Jer recimo u Rijeci zahtjev predan prvi put, početkom ožujka, isplaćen 1.dd u travnju i tad već je stiglo i rješenje, par dana nakon uplate.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 23:31   #2916
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Meni se čini da sve ovisi u koju ste ispostavu predali zahtjev
Jer recimo u Rijeci zahtjev predan prvi put, početkom ožujka, isplaćen 1.dd u travnju i tad već je stiglo i rješenje, par dana nakon uplate.
ma da, predali smo ga odmah kako smo ga dobili, u mirovinsko u Gorici (rješenje o pp s hzzo-a), ženska tamo kaže da su ga slali poštom u ZG i da im je stigla povratnica da su ga dobili odmah drugi dan. A od onda do danas rješenje nije "doputovalo" do sobe u koju je trebalo stići. Pa za ne povjerovati
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:11   #2917
Našla sam odgovor ovdje,ali zanima me da li je netko netko zna iz vlastitog iskustva - predali smo papire za dječji, dosad smo ga primali, pa smo ove godine zaboravili u 2. mjesecu predati, tek smo u 3. predali ali dobro, to nije neki preveliki problem ako nam uzmu tih mjesec dana... nego, ja sam se sad zaposlila, rješenje za dd još nisam dobila, da li ih ja moram odmah obavijestiti da sada radim (jer tamo piše da se svaka promjena mora odmah javiti) ili da šutim i primam još cijelu godinu, s obzirom na to da se gleda prosjek od prošle godine?
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:05   #2918
ne moras ih obavijestiti, na promjene misle pod promjenom prezimena, adrese ili tako nesto
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:59   #2919
Jel zna netko kada će biti isplate za nas koji sad po prvi puta ostvarujemo pravo na dd?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:09   #2920
Dragi moji, papire za dječji sam poslala sredinom 2mj, znači produženje za starijeg sina i nove za bebicu, poslali su mi dopis da im nešto još fali, pa sam im i to poslala, zaprimili su ga 14.03. Uspjela sam ih dobiti u petak na besplati info tel. jer do sada još nisam dobila niti jednu isplatu da bi mi gosp. preko telefona rekla da još nije obrađeno da će najvjerojatnije sljedeći mjesec sve sjeti pa tako da znate tko nije dobio do danas niti neće nego tek sljedeći mjesec!!! pozzz
Tinman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.