Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2003., 10:23   #21
naravno da je ceh..poceo je pisati na ceskom a zavrsio na francuskom..mislim jos nije zavrsio al kuzis....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:30   #22
Hoću reći - zadnju knjigu je napisao na francuskom (Identitet) - hm, a možda i još koju, nisam sigurna. Kundera živi u Francuskoj, emigrirao je.

Evo da preporučim jednu knjigu od Kundere koja mi se jako sviđa: Neizvršene oporuke, knjiga eseja.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 10:47   #23
ma skuzio sam ja al mozda on nije...nego, nisam citao identitet..kazu da nije u rangu sa 'ceskim' djelima...zapravo kako je i moguce podjednako dobro pisat na jeziku koji ti nije materinji a ocito ga nije bas ni ucio kao dijete...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 21:15   #24
Quote:
finalnifantazista kaže:
Eh, pa nisi ga morala nazvati jeftinim ako ti se nije svidio...

Darin i Zooey, hvala na preporukama (ostali valjda slijede...).
Čuj, da ga doista smatram jeftinim (u punom smislu te riječi) onda ne bih sigurno stavljala navodnike!


Doista, ne sviđa mi se, ali kao što već rekoh to ne znači da mi se jednog dane neće i svidjeti, za sad to nije slučaj....

Nemoj moj doživljaj Kunder shvaćati osobno, u slučaju da jesi...
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 01:01   #25
Quote:
verica kaže:
Hoću reći - zadnju knjigu je napisao na francuskom (Identitet) - hm, a možda i još koju, nisam sigurna. Kundera živi u Francuskoj, emigrirao je.

Evo da preporučim jednu knjigu od Kundere koja mi se jako sviđa: Neizvršene oporuke, knjiga eseja.
Ok, got it. Čini mi se da je i Polaganost na francuskom.

Thanks na preporuci.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 10:07   #26
Uuuu, drago mi je da ljudi kuzhiraju.
Da finalni, moram se sloziti sa tobom. Cinjenica je da ce ti se roman svidjeti onoliko koliko ga u odredjenom (ispravnom) trenutku citas.

Meni je Nepodnosljiva Lakoca dosla kao voda na najsushu zemlju. Mozda me gurnula dublje u moje krive stavove i fejk ekskjusez, ali yebiga. To je bilo to. Ja sam napokon nasla nekoga tko razumije moje unutrasnje monologe, i...bas kao sto je netko ovdje napisao citiravski nekoga drugog tko je to rekao: Pisac sa kojim bi volio otici na kavu...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 17:43   #27
Quote:
milk kaže:
...zapravo kako je i moguce podjednako dobro pisat na jeziku koji ti nije materinji a ocito ga nije bas ni ucio kao dijete...
A vidi Nabokova
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 10:38   #28
Za Svetog Nikolu dobih "Nepodnosljivu lakocu postojanja"

Javim se s misljenjem kad procitam. Problem je sta paralelno moram citati i "Hamleta" i "San ivanjske noci" pa necu stici progutati knjigu u 2 dana
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 11:20   #29
Quote:
verica kaže:
Hoću reći - zadnju knjigu je napisao na francuskom (Identitet) - hm, a možda i još koju, nisam sigurna. Kundera živi u Francuskoj, emigrirao je.

Evo da preporučim jednu knjigu od Kundere koja mi se jako sviđa: Neizvršene oporuke, knjiga eseja.

U Hrvatskoj je prevedana kao "Iznevjerene oporuke", bar ono izdanje od Busole.

Inace volim Kunderu i procitao sam vise manje sve, i stare radove i nove.Ne bih previse rijeci nalazio za njegove radove, mislim da govore sami za sebe...
U svakom slucaju jedan od najdrazih.
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 12:44   #30
Kunderu sam obozavala i vjerojatno jos obozavam..'Nepodnosljiva lakoca postojanja' dovoljan je razlog d anetko tko ne cita knjige to pocne raditi..tu knjigu ponudih i svojoj lijenoj rodici..i svidjelo joj se!


...Ali saa od njegove posljednje knjige 'Neznanje' ocekivala vise...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 16:56   #31
Quote:
-=zErO-oNe=- kaže:
U Hrvatskoj je prevedana kao "Iznevjerene oporuke", bar ono izdanje od Busole.
Je, Iznevjerene - zeznula sam se . Svejedno, knjiga je jako dobra
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 22:11   #32
kundera je jedan od rijetkih pisaca koji me toliko počešu po duši svojim pisanjem da konstantno ulijećem ljudim oko mene i čitam na glas rečenice, odlomke, poglavlja...

primjer scene:
ulijećem euforično u sobu mašući nepodnošivo lakom knjigom
"eee, slušaj cimo, ostav' ti tu matematiku da ti neš' pročitam...' žena me jadna tupo gleda i trpi moje recitiranje i zanos

a apropo najviše spominjane knjige, sabina i njen slijed izdaje... uf, buraz, tu me dohvatio...

najljepše je to što ima iznimnu sposobnost zamjećivanja detalja, stvari koje većinom zanemarujemo. baš tu kundera upire svojim rečenicama i tjera da te sitnice i samo prepoznamo i otkrivamo cijelu sliku...
kunigunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 23:47   #33
Unhappy

ne znam…meni je Kundera sladunjav i dosadan..o.k. «Nepodnošljiva lakoća postojanja» je vrlo dobar roman….al ostalo mi se nikako ne sviđa..
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 10:33   #34
Quote:
verica kaže:
A vidi Nabokova
khm..koliko znam on je jos kao mali znao dva jezika 'ko zmaj'...al svejedno cini mi se stvarno tesko kvalitetno pisat na jeziku koji kasnije naucis...but then, it's only me...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 20:31   #35
Thumbs up

ah ja jako volim Kunderu, sve moje snove i mastice u njegovim romanima nalazim
Mala_Maja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 21:51   #36
Quote:
Mala_Maja01 kaže:
ah ja jako volim Kunderu, sve moje snove i mastice u njegovim romanima nalazim
Da?

Da budes zatvorena u vojnom rudniku i tako...

Meni su djelovi u knjigama gdje se dotice muzike, ima u vise navrata, odlicni.Mislim da bi i o tome mogao napisati dobrih stvari...
__________________
Neem je dromen e's mee de dag in...
-=zErO-oNe=- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2003., 16:47   #37
Procitao sam "Nepodnosljivu lakocu..." i, da skratim, dobra mi je, ali ne najbolja Kunderina.

Ipak, jednostavno mi je fantasticno sto on od jedne neoriginalne teme kao sto je ljubav izmedu 2 ljudi napravi. Prica i filozofije o lakoci postojanja se tako poklapaju da izgleda kao da proizlaze jedno iz drugog, a meni je nezamislivo spojiti to dvoje. Kunderin nacin pripovjedanja i njegov odnos prema likovima su mi nesto predobro. Ipak, nekako su mi neki likovi nedoreceni kao sto je npr Franz. On mi se cinio kao da je zalutao u ovu pricu, kao da je privremena pauza u prici o Terezi i Tomašu.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2003., 10:43   #38
meni je Šala nekako bolje legla od Nepodnošljive lakoće. valjda sam još premlada da me 'počeše' po duši kao što je netko gore rekao

ali ova njegova zadnja, Neznanje....baš sam je neki dan pročitala i ne znam, nije mi.....
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:14   #39
Baš sam danas pročitala Neznanje. Meni, kao i uvijek jako dobar.

I vidim da svi hvale Nepodnošljivu lakoću postojanja..Da, knjiga je genijalna i prekrasna, ali ne bi je izdvojila kao najbolju. Ona koja je mene oduševljava je Besmrtnost.. mogla bi čak reći da mi je to do sada najbolja knjiga.
ex Divji Cvit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:18   #40
Kundera je jednom rekao da nijedan čitatelj ne bi smio pročitati više od sedam ( ) knjiga istog pisca.
Ironično je to da sam ja, koja sam ga obožavala, nakon upravo osme njegove pročitane knjige zamrzila njegovo, uvijek isto, prikazivanje odnosa muškarac-žena.
Bilo je to davno i nikad više nisam uzela njegovu knjigu u ruke.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.