Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 18:26   #61
u hodnik bijela ili neka svijetla da poveća prostor....u dnevnu sobu na onaj zid na koji će doć kauč stavi boju koja će ti biti kao boja regala, a ostale zidove bijela... u spavaću stavi jedan zid crveni..a ostale bijelo
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 18:55   #62
U spavaću navodno mora hladna mirna boja. Ako planiraš spavat u njoj
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 20:33   #63
Crveni zid u spavacoj poboljsava seksualni zivot.
A ometa spavanje.
Pa ti vidi sto ti je vaznije

Moorhen, to ti je krajnje individualno i nema tu bas savjeta.
Generalno: ako su sobe male, svjetlije boje, najbolje bijela ili nest tipa svijetlozeleno, svijetloplavo, svijetlo zuto... get the point?
Ak su velike, mozes se i igrat s bojama. Zelena, plava, ljubicasta umiruju, crvena, narancasta, zuta "nabrijavaju".
Bijela se najlakse odrzava.
Moj je stan u bijelom, jer mi je lakse akcente davat namjestajem i mijenjat prekrivace na krevetu nego farbat zidove.
Osim kuhinje koja je boje lososa
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 20:40   #64
Quote:
Zmijica kaže:
Crveni zid u spavacoj poboljsava seksualni zivot.
A ometa spavanje.
Pa ti vidi sto ti je vaznije
U spavaćoj mi je važnije spavanje, u crveno ću obojiti kuhinjski pod, zidove u dnevnoj, kadu, stol i slično
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 09:12   #65
Quote:
shipka kaže:
u crveno ću obojiti kuhinjski pod, zidove u dnevnoj, kadu, stol i slično
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 10:50   #66
Quote:
Zmijica kaže:
Crveni zid u spavacoj poboljsava seksualni zivot.
A ometa spavanje.

... to ti je krajnje individualno i nema tu bas savjeta. ...
Mi u spavacoj imamo crveni zid i prukgu 1m preko drugog zida (kao neki dekor)..i nemamo problema sa spavanjem, a i sex life cini mi se da je isti (bez obzira na boje). Radna je u oker-zutoj, a dnevna u lavanda-lila. hodnik je, za sad bijeli, al planiramo staviti neku jacu boju..nekako mi se cini da boje na ulazu daju jaci osjecaj topline doma..hm...
Naravno, to je sve individualno! Stavi boje koje su ti lijepe, i ne pretjeruj sa njima-dakle, ostavi bar 2 zida ( u sobi) u bijeloj boji.
Moj savjet je: oboji prvo 1 zid sa željenom bojom, pa vidi kako ti se svidja.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 14:05   #67
Svjetlo žuta, ružičasta i boja marelice su po meni najbolji izbor.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:23   #68
Mi planiramo svjetlo zelenu u spavacu,svjetlo ljubicastu dnevna + blagavaona svjetlo zutu.
Nije nam stan prevelik tak da mislimo da ce te svjetle nijanse pomoci u optickom povecanju,jer tamnije boje dosta zatvaraju prostor!
Kad smo vec kod boja,jel ima ko iskustva sa Dulux bojom?
dinida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 05:58   #69
Bili u Bauhausu jucer i odabrali boje (dulux) za zidove i buduci da investitor (dao nam mogucnost odabira boja po nasim zeljama) ima ugovor sa karbonom svratili i tamo. i na nas upit o dulux bojama tip nam kaze da je cuo za njih i da su kao lak boja ispod koje zidovi ne disu.
Upravo izabrali boje u Bauhausu a potom tip veli da zidovi ne disu. Sad smo zbunjeni i nismo sigurni koje boje izabrati i dal tip govori istinu.
__________________
Stop Making Sense
moorhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:43   #70
Kod mene blagovaona i dnevna u vanilija žutoj boji,kuhinja nešto između roze i naranđaste,hodnici sivi a 2 sobe svijetlo (dječje)plavo.
Jako mi je lijepo i kombinacija kad je jedan zid tamno crveni a drugi npr.smeđi.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:46   #71
dulux boje doista 'ne dišu' ali u usporedbi sa ostalim proizvođačima( Jupol, Chromos, Kemoboja, Svjetlost itd.) imaju jako velik izbor nijansi (za izbirljive). Ali i više koštaju. A sada catch - u 'Bauhausu' imaju vlastitu liniju boja pod nazivom Swingcolor koje 'dišu' daleko su jeftinije a tajna ispo pulta je : nađeš na duluxovoj ton karti nijansu, oni šifru unesu u Swingcolor aparat i od swingcolor baza i tonera ti slože dulux nijansu koja diše. Probala. Jedino je problem što se neke nijanse ne mogu dobiti no to će ti odmah reći pa možeš izabrati sličnu...Kako dulux boje ne 'dišu' nisu preporučljive za vlažne prostore - kupaonice i kuhinje (zbog isparavanja pri kuhanju) , pa za to imaju posebnu liniju proizvoda. Web page : dulux.co.uk (prava uživancija, inspiracije i on-line isprobavanje boja na slikicama prostorija) a ima ih hrvatska stranica sa mouse painterom (starija verzija uk stranice). Enjoy!
artemide is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:32   #72
boja zida

evo mojeg predloga za boje u stanu....
samo mogu ti ga dati ako voziš hondu i kenjaš u gaju





Quote:
moorhen kaže:
Molim pomoć (prijedloge) cijenjenih forumaša o boji zidova u stanu.
Naime, kupujem stan u novogradnji koji će biti useljiv krajem ove godine i investitor nam je dao mogućnost odabira boje zidova.
Sada ja i moja odabranica ne možemo odlučiti koja boja u koju sobu.

Ukoliko imate kakvih ideja il nešto šta se vama svidja bio bih zahvalan da vaše prijedloge i mišljenja iznesete i tako nam pomognete u konačnoj odluci. Hvala!
bagerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 16:08   #73
Quote:
bagerman kaže:
evo mojeg predloga za boje u stanu....
samo mogu ti ga dati ako voziš hondu i kenjaš u gaju
da, vozim hondu
Sa PREDLOG-om kasnis rodjo, boje smo vec izabrali
__________________
Stop Making Sense
moorhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 13:31   #74
Smile Dulux boje

Quote:
moorhen kaže:
Bili u Bauhausu jucer i odabrali boje (dulux) za zidove i buduci da investitor (dao nam mogucnost odabira boja po nasim zeljama) ima ugovor sa karbonom svratili i tamo. i na nas upit o dulux bojama tip nam kaze da je cuo za njih i da su kao lak boja ispod koje zidovi ne disu.
Upravo izabrali boje u Bauhausu a potom tip veli da zidovi ne disu. Sad smo zbunjeni i nismo sigurni koje boje izabrati i dal tip govori istinu.

Mislim da svaki trgovac želi prvenstveno prodati svoj proizvod, pa ne bira ni sredstva ni laži do svoga cilja.
"Zidovi dišu" je jedan obični Slovenski marketinški trik. Mislim na Jupol.
Dulux boje po sastavu su "akrilatne boje". One dišu. Da boja ne diše kondezirala bi se vlaga na zidovima.
Boje koje su po svom sastavu uljane( mislim na starinske boje u kuhinjama i u portunima obojanima do pola sa jednom bojom) ne dišu. To je stara tehnologija boja koja u modernom svijetu ne prolazi.
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 13:38   #75
Dulux boje

Quote:
moorhen kaže:
Molim pomoć (prijedloge) cijenjenih forumaša o boji zidova u stanu.
Naime, kupujem stan u novogradnji koji će biti useljiv krajem ove godine i investitor nam je dao mogućnost odabira boje zidova.
Sada ja i moja odabranica ne možemo odlučiti koja boja u koju sobu.

Ukoliko imate kakvih ideja il nešto šta se vama svidja bio bih zahvalan da vaše prijedloge i mišljenja iznesete i tako nam pomognete u konačnoj odluci. Hvala!
Ako se ne možete odlučiti za nijansu, "Dulux" je ubacio Novi proizvod na tržište. Zove se Colour samples . Pakiranje je 0,25/ml. Izaberete boju, obojate m2. Ako vam boja odgovara na zidu, kupite ostatak.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 17:08   #76
Prvo namjestaj, a onda farbaj. Inace ces poludit trazeci nesto u odredjenoj boji.
Beetlejuice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 19:21   #77
Jel ima u ZG neka ozbiljnija firma koja se bavi bojanjem zidova nesto zahtjevnijih klijenata? Naime htio bih obojit zidove nesto drugacije od klasicnog cijeli zid jedna boja. Nesto s prugama... ili sl. Da oni daju savjet kako se i sta moze, a ja kazem ...e to!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 19:36   #78
Evo ja bas cekam s nacrtom pravog malera koji mi nece soliti pamet da horizontalne pruge (sirine 1.5 cm) na tamnom zidu nije moguce izvesti...
A sto se tice savjeta.. Probaj radje pitat nekog tko je graficke struke, dizajner (tehnickiji orjentiran) pa skicirate zajedno na papiru sto i kako. Meni su horizontalice pale napamet kad sam gledala neke casopise pa sam kinula uzorak s nekog kofera .
..Kad imas ono sto zelis dogovaras s majstorom! Majstori vole onu ''pa moderno je...'' ...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 08:42   #79
I ja bi tako nesto htjela, javite ako tko naide na takvog malera!

I koje su cijene usluga po m2?
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 12:53   #80
nasi kuhinjski zidovi su nekaj poput ovog - ColorWash tehnika. Radila nam jedna izvrsna malerica/forumasica
Neke od tehnika imate tu, bas kombinacija pruga i ColorWash tehnike.
Manje-vise na svim stranicama o toj tehnici ce te pronaci navod o "neophodnim alatima" koji se kao takvi kupuju gotovi (ima ih cak i nas Bauhaus). Moje misljenje: nepotrebno bacanje novaca koje je bolje uloziti u dobrog malera. No, problem je kaj ce te tesko naci malera koji ima stiha i petlje za upustanje u te vode. Trebate kreativca koji jako dobro zna produkt mjesanja odredjenih boja (na nasem su zidu koristene 3 boje; Silajn, ispravi me ak grijesim )
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.