Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 19:16   #3221
pazim na prehranu (makar to je relativan pojam i ne znam što vi podrazumijevate pod time jer sam početnik ), i obično nakon treninga u teretani nemam obrok (imam sat vremena prije teretane) i mislila sam kupiti neki whey protein. ako je to ok opcija, možete li mi preporučiti neki koji bi bio super sastavom? ne bih htjela da je jako zaslađen umjetnim zaslađivačima i da neme previše umjetnih aroma, to bi bilo isto ok.

i nisam sigurna jel se svi sprdaju sa myprotein ili su fakat ok?
ne snalazim se u tolikoj ponudi... tnx!
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:46   #3222
Ne sprdamo se, dobar je.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:07   #3223
Ako ti okus nije previše bitan, myp je najbolja (najpovoljnija) opcija.
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:44   #3224
Quote:
-Garfield kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
U zadnje dvije godine sam skinula dosta kila i došla do željene kilaže. S obzirom da se nisam bavila nikakvin vježbanjem prije mjesec dana sam krenula u teretanu 2x tjedno. Sada sam to pojačala i nakon cca sat i pol teretane idem na još sat vremena aerobnog treninga koji se izvodi grupno, vježbe su tipa jillian michaels. Trebala bi još skinuti nešto masti i povećati mišićnu masu jer se želim oblikovati. Viška kože nemam, a prehrana mi je regulirana. Nekako sam došla do zaključka da nakon treninga bi trebala uzimati neke dodatke kako bi mi se mišići oporavili jer je ovo dosta intezivno što radim. Moje pitanje je što je najbolje uzimati? Da li je dovoljno uzimati 2x tjedno samo nakon treninga i u kojoj količini? Može li mi to naštetiti?
Prije svega izbaci sat vremena aerobnog treninga poslije teretane zato što time samo usporavaš ili čak onemogućavaš rast mišića. Sat vremena aerobnog treninga je previše i nikome ne treba osim ljudima koji se bave sportskim disciplinama koje traže izdržljivost na duge staze.
Tebi u svrhu mršavljenja prije svega treba biti cilj izgradnja mišićne mase jer mišićna masa "ubrzava" metabolizam. Mišići troše najviše energije i u skladu sa time što je mišićna masa veća to je veća potrošnja energije tijela u stanju mirovanja. Dakle možeš više jesti a da se ne debljaš.
Ako trening sa težinama odradiš kako treba odnosno dovoljno intezivan da pošteno umoriš mišiće, dugotrajni kardio poslije toga samo bespotrebno umara mišiće i produžuje oporavak a da time ništa ne dobivaš osim spomenute izdržljivosti.
Kardio možeš uključiti na kraju treninga sa težinama cca 10min po HIIT principu. Ako baš želiš pojačati fizičku aktivnost ubaci u danima odmora sat vremena šetnje. Ne trebaš pretjerivati jer ćeš pretjerivanjem prije svega psihički izgoriti jer takvim tempom nećeš funkcionirati na duže staze (cilj) i nećeš mišićima i živčanom sustavu dati dovoljno vremena za oporavak što vodi iscrpljenosti koja zauzvrat djeluje depresivno na psihu i motivaciju.

Što se suplemenata tiče, ne trebaju ti. Ono što ti treba je upoznavanje sa trenutnom situacijom svakodnevne prehrane. Trebaš poznavat koliko kalorija unosiš u organizam i koliko proteina. Vrlo lagano je unijet više kalorija nego što ti treba a njih je teško pa i nemoguće skinuti fizičkom aktivnošću a najlakše odgovarajućom prehranom. Ako pak premalo kalorija unosiš, smršavit ćeš ali i izgubiti na mišićnoj masi što za posljedicu nosi "usporavanje" metabolizma i još veća mogućnost gomilanja masti čim se prekine sa torturom fizičkih aktivnosti.
Unos proteina mora podržavati mišićni rast pa se dnevnim količinama treba vodit računa. Dakle na slijepo po pitanju prehrane stvar neće funkcionirat, morat ćeš se upoznati sa nutricionističkim vrijednostima hrane i vaganjem.
Ima online servisa koji pomažu u izračunu ali tu ti ne mogu pomoć jer ih ne koristim.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:19   #3225
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne sprdamo se, dobar je.
Quote:
parikmaher kaže: Pogledaj post
Ako ti okus nije previše bitan, myp je najbolja (najpovoljnija) opcija.
hvala vam na odgovorima.
može još mala pomoć?
znači uzeti ću impact whey protein, to je ok?
ne volim jako zaslađene okuse, ima li neki takav ili mi je u tom slučaju bolje uzet bez okusa i pregrmit (pretpostavljam da baš nije ukusno)? mislila sam da je čokolada ok odabir jer kao - kakako, ali vidim po nekim komentarima da je presladak.
i gdje vi to uzimate? ja gledam na fitness.com.hr.
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:56   #3226
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovorima.
može još mala pomoć?
znači uzeti ću impact whey protein, to je ok?
ne volim jako zaslađene okuse, ima li neki takav ili mi je u tom slučaju bolje uzet bez okusa i pregrmit (pretpostavljam da baš nije ukusno)? mislila sam da je čokolada ok odabir jer kao - kakako, ali vidim po nekim komentarima da je presladak.
i gdje vi to uzimate? ja gledam na fitness.com.hr.
Ja sam uzimao njihov whey u polleosportu , a sto se tice okusa probao sam : strawberry cream , chocolate mint i chocolate smooth . Od ta 3 daleko mi je najbolji mint
Drughi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:50   #3227
Post

Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovorima.
može još mala pomoć?
znači uzeti ću impact whey protein, to je ok?
ne volim jako zaslađene okuse, ima li neki takav ili mi je u tom slučaju bolje uzet bez okusa i pregrmit (pretpostavljam da baš nije ukusno)? mislila sam da je čokolada ok odabir jer kao - kakako, ali vidim po nekim komentarima da je presladak.
i gdje vi to uzimate? ja gledam na fitness.com.hr.

Ako ne želiš sladak okus, chocolate mint je definitivno ok izbor. Problem po meni kod myproteina i njihovih okusa je što se osjeti da su umjetni, kod drugih proizvođača to nije tako izraženo. Ako si iz većeg grada i imaš u blizini farmaciju u nekom shopping centru, još danas ti traje akcija na multipower proizvode - 30%, a multipower whey je okusom superioran myproteinu, samo što ga se ne isplati kupovati po punoj cijeni.
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:59   #3228
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Prije svega izbaci sat vremena aerobnog treninga poslije teretane zato što time samo usporavaš ili čak onemogućavaš rast mišića. Sat vremena aerobnog treninga je previše i nikome ne treba osim ljudima koji se bave sportskim disciplinama koje traže izdržljivost na duge staze.
Tebi u svrhu mršavljenja prije svega treba biti cilj izgradnja mišićne mase jer mišićna masa "ubrzava" metabolizam. Mišići troše najviše energije i u skladu sa time što je mišićna masa veća to je veća potrošnja energije tijela u stanju mirovanja. Dakle možeš više jesti a da se ne debljaš.
Ako trening sa težinama odradiš kako treba odnosno dovoljno intezivan da pošteno umoriš mišiće, dugotrajni kardio poslije toga samo bespotrebno umara mišiće i produžuje oporavak a da time ništa ne dobivaš osim spomenute izdržljivosti.
Kardio možeš uključiti na kraju treninga sa težinama cca 10min po HIIT principu. Ako baš želiš pojačati fizičku aktivnost ubaci u danima odmora sat vremena šetnje. Ne trebaš pretjerivati jer ćeš pretjerivanjem prije svega psihički izgoriti jer takvim tempom nećeš funkcionirati na duže staze (cilj) i nećeš mišićima i živčanom sustavu dati dovoljno vremena za oporavak što vodi iscrpljenosti koja zauzvrat djeluje depresivno na psihu i motivaciju.

Što se suplemenata tiče, ne trebaju ti. Ono što ti treba je upoznavanje sa trenutnom situacijom svakodnevne prehrane. Trebaš poznavat koliko kalorija unosiš u organizam i koliko proteina. Vrlo lagano je unijet više kalorija nego što ti treba a njih je teško pa i nemoguće skinuti fizičkom aktivnošću a najlakše odgovarajućom prehranom. Ako pak premalo kalorija unosiš, smršavit ćeš ali i izgubiti na mišićnoj masi što za posljedicu nosi "usporavanje" metabolizma i još veća mogućnost gomilanja masti čim se prekine sa torturom fizičkih aktivnosti.
Unos proteina mora podržavati mišićni rast pa se dnevnim količinama treba vodit računa. Dakle na slijepo po pitanju prehrane stvar neće funkcionirat, morat ćeš se upoznati sa nutricionističkim vrijednostima hrane i vaganjem.
Ima online servisa koji pomažu u izračunu ali tu ti ne mogu pomoć jer ih ne koristim.

Hvala puno na detaljnom odgovoru. Kao što sam rekla, prehrana mi je regulirana i upoznata sam sa svakodnevnom količinom hrane i njenom vrijednosti koje unosim. Nije mi cilj mršavljenje već skidanje masnih naslaga koje su mi ostale, a istovremeno jačanje mišića i oblikovanje tijela. Upravo zbog skidanja tih masnih naslaga uvela sam i aerobni trening.
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:04   #3229
Quote:
parikmaher kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš sladak okus, chocolate mint je definitivno ok izbor. Problem po meni kod myproteina i njihovih okusa je što se osjeti da su umjetni, kod drugih proizvođača to nije tako izraženo. Ako si iz većeg grada i imaš u blizini farmaciju u nekom shopping centru, još danas ti traje akcija na multipower proizvode - 30%, a multipower whey je okusom superioran myproteinu, samo što ga se ne isplati kupovati po punoj cijeni.
hvala vam na odgovorima, vidi se da nemam pojma o ovoj tematici mislila sam da je multipower bezveze marka. šteta što sam propustila ovo u farmaciji. a što mislite da uzmem onda "no flavour"? jel to podnošljivo? uz vodu i bananu unutra?
ako je u myproteinu baš izražen umjetan okus, definitvno to nije za mene.
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:17   #3230
O ukusima se ne raspravlja.

Ja recimo ne volim fileke, a nikad ih nisam ni probao. Uzmite najmanje pakiranje i riskirajte nećete bankrotirati za taj iznos.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:56   #3231
Pa, to je istina! Hvala
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:37   #3232
Pozz ljudi, znaci imam 17 godina, vjezbam vec 4 mjeseca ukupno s time da sam 8 mjesec stopirao, od kako sam krenuo vjezbati rabim suplement, rabim whey isolate gold standard od optimum nutritiona i zanima me ima li mozda neki bolji jos suplement od ovog kojeg rabim? I da li je dovoljan samo whey piti poslje treninga s time da ja jedem jako puno no izbacio sam samo brzu hranu, ostalo sve jedem pa me zanima jel se moze to jos kako poboljsati ili nes, svaki savjet prihvacam i sory ak sam zakomplicirano sve napisao
RadioActiveMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:55   #3233
Quote:
RadioActiveMan kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi, znaci imam 17 godina, vjezbam vec 4 mjeseca ukupno s time da sam 8 mjesec stopirao, od kako sam krenuo vjezbati rabim suplement, rabim whey isolate gold standard od optimum nutritiona i zanima me ima li mozda neki bolji jos suplement od ovog kojeg rabim? I da li je dovoljan samo whey piti poslje treninga s time da ja jedem jako puno no izbacio sam samo brzu hranu, ostalo sve jedem pa me zanima jel se moze to jos kako poboljsati ili nes, svaki savjet prihvacam i sory ak sam zakomplicirano sve napisao
Trebaš razumijeti da je whey samo zamjena za prehranu a ne poboljšanje prehrane. Whey uzimaš ako hranom ne unosiš dovoljno proteina.
Whey je hrana u prahu, isto kao kad bi uzimao mlijeko u prahu umjesto pravog mlijeka. Jedina razlika je što u whey ima više proteina.
Nema razloga da uzimaš hranu u prahu ako možeš normalno jesti hranu.

U tvojim godinama, ako ne tulumariš tj. rasturaš se alkoholom i/ili cigaretama, od suplemenata nećeš imat nikakve koristi. Tu lovu potroši na ljetovanje na moru.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 01:51   #3234
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovorima.
može još mala pomoć?
znači uzeti ću impact whey protein, to je ok?
ne volim jako zaslađene okuse, ima li neki takav ili mi je u tom slučaju bolje uzet bez okusa i pregrmit (pretpostavljam da baš nije ukusno)? mislila sam da je čokolada ok odabir jer kao - kakako, ali vidim po nekim komentarima da je presladak.
i gdje vi to uzimate? ja gledam na fitness.com.hr.
Većina uzima ili direktno sa myprotein.hr ili .com

Ili pak kod mene jer je znatno povoljnije nego fitness.com.hr ili polleo.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 07:10   #3235
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Trebaš razumijeti da je whey samo zamjena za prehranu a ne poboljšanje prehrane. Whey uzimaš ako hranom ne unosiš dovoljno proteina.
Whey je hrana u prahu, isto kao kad bi uzimao mlijeko u prahu umjesto pravog mlijeka. Jedina razlika je što u whey ima više proteina.
Nema razloga da uzimaš hranu u prahu ako možeš normalno jesti hranu. U tvojim godinama, ako ne tulumariš tj. rasturaš se alkoholom i/ili cigaretama, od suplemenata nećeš imat nikakve koristi. Tu lovu potroši na ljetovanje na moru.
Ahaa znaci dovoljno mi je samo puno jesti, a moram li onda paziti sta jedem tipa da poslje vjezbanja gledam da jedem nesto sa sadrzi vecu kolicinu bjelancevina ili nije bitno sta jedem? Hvala na odgovoru
RadioActiveMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:53   #3236
Jedi meso, posni sir, tunjevinu, piletinu, puretinu, rižu, tjesteninu, kikiriki maslac, bademe. Izbaci brzu hranu, nezdrave masti, grickalice, slatko, gazirano. Više povrća, jedi 5 puta na dan, treniraj redovito, odmaraj redovito, poslije svakog obroka uzmi pola mjerice proteina i javi se za 6 mjeseci sa rezultatima.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:15   #3237
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Jedi meso, posni sir, tunjevinu, piletinu, puretinu, rižu, tjesteninu, kikiriki maslac, bademe. Izbaci brzu hranu, nezdrave masti, grickalice, slatko, gazirano. Više povrća, jedi 5 puta na dan, treniraj redovito, odmaraj redovito, poslije svakog obroka uzmi pola mjerice proteina i javi se za 6 mjeseci sa rezultatima.
Sta je onda potrebno uz tako dobru prehranu i suplement piti?? Jedem opcenito stvari sa vise bjelancevina pogotovo meso i samo sam smanjio unos slatkog znaci nisam ga u potpunosti izbacio a brzu hranu ne jedem nikako, neki su mi treneri onako preporucili samo plan prehrane no odmaknuo sam se od njih jer imam 80kg i bisam uopce debel znaci zelim misicnu masu a ne manju kilazu i manje masnoca..to kasnije
RadioActiveMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:30   #3238
Quote:
RadioActiveMan kaže: Pogledaj post
Sta je onda potrebno uz tako dobru prehranu i suplement piti??
Naravno da nije, to je bacanje novaca.

Ako na svojih 80 kg uneseš dnevno barem 240 grama proteina whey ti ne treba. Čuvaj lovu za more.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:25   #3239
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Naravno da nije, to je bacanje novaca.

Ako na svojih 80 kg uneseš dnevno barem 240 grama proteina whey ti ne treba. Čuvaj lovu za more.
Ahaa, nista pocet cu racunat kolicinu proteina koje unosim i prestat sa wheyom. Hvala puno
RadioActiveMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:36   #3240
Inače je unijeti 240g proteina iz hrane pičkin dim. Pogotovo ako si 17-ogodišnjak na maminoj spizi pa pičkaraš po doma ako neki dan ne bude mesina za ručak. A i ako bude morat češ je poprilično pojest.

U najboljoj situaciji, nakon što si se odvažio svako jutro macnut 5 jaja i za svaku večeru pojest pola kile posnog (ni jedno ni drugo nije lako), ostaje ti samo pojest još pola kile pilećih prsa za ručak ili možda 700g svinjskog vrata ako mama taj dan odluči raditi svinjetinu.

Uz te solidne količiune hrane bi morao ubacit još bar 300g ugljikohidrata i bar ono 50g masti. Laganica.... Pogotovo ako je uz svinjetinu krumpir kojeg onda moraš pojesti 1,9kg da bi nadoknadio ugljikohidrate jer tko lud jede rižu ili tjesteninu uz vratinu...
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.